Ceturtdiena, 18. aprīlis Laura, Jadviga

Liepāju dēvē par Latvijas minigolfa galvaspilsētu

05.03.2019 07:00

TV Kurzeme

2. un 3. martā Liepājas Olimpiskā centra iekštelpu minigolfa laukumos jau septīto gadu pēc kārtas norisinājās starptautiskais turnīrs minigolfā “Liepaja Open 2019”, kurš šogad bija pulcējis ļoti kuplu un pasaules minigolfa zvaigznēm bagātu dalībnieku sastāvu, informē Liepājas minigolfa kluba vadītājs Verners Kiršs.

Šogad startēja rekordliels dalībnieku skaits – 58 spēlētāji no deviņām valstīm. Pirmo reizi sacensību vēsturē tika izcīnīti medaļu komplekti jaunāko junioru (bērnu) U-15 grupā, kā arī U-23 komandām.

Liepājā kopumā tika izcīnīti astoņi individuālie medaļu komplekti, kā arī divi komandu medaļu komplekti un vairāki kausi.

Divu dienu laikā visi dalībnieki izspēlēja septiņus apļus, pēc kuriem tika sadalītas medaļas visās grupās. Fināla aplī 18 labākie spēlētāji no visām grupām cīnījās par galveno trofeju – “Liepaja Open” kausu.

Meiteņu U-15 grupā uzvaru svinēja Viktorija Hazejeva no Krievijas (160 punkti), sudrabu izcīnīja Jūlijai Joransonei (Zviedrija, 166 punkti). Bet bronzu ieguva vēl viena Krievijas sportiste Margarita Lisova (175).

Zēnu U-15 grupā zelts Lauro Klokeneram (Vācija, 150 punkti), bet sudrabu izcīnīja turnīra jaunākais dalībnieks Mārtiņš Medveckis (Latvija).

Meiteņu junioru U-19 grupā zelts Jeniferai Joransonei (Zviedrija, 145 punkti). Sudrabs Monikai Minarikovai (Čehija, 153), bronza arī čehietei Kristinai Palanovai (163).

Zēnu junioru U-19 grupā triumfēja čehs Daniels Brtevniks, kurš tikai pārspēlē pārspēja pērnā gada Pasaules junioru čempionu Aleksandru Njurdu (Zviedrija, abiem pa 145). Bronzu izcīnīja zviedrs Amirs El Kačani (150). Labākais no Liepājas junioriem Rūdolfs Lagzda izcīnīja augsto 5.vietu. Emīls Šimanskis 8.vietā (167), 9.Sandris Mūrnieks (168).

Senioru dāmām zelts polietei Barbarai Lukaševskai.

Senioru kungiem 3. gadu pēc kārtas triumfēja soms Marku Silmans (160 punkti). Sudrabu izcīnīja Zviedrijas izlases ģenerālmenedžeris Stefans Jilbergs (171), bet spraigā cīņā ar labākajiem poļu kolēģiem bronzu nosargāja Liepājas minigolfa kluba vadītājs Verners Kiršs (183).

Dāmu grupā zeltu izcīnīja vairākkārtējā Pasaules un Eiropas junioru čempione Alena Doleželova (Čehija, 163 punkti). Mūsu 2007.gada Eiropas junioru čempionei Madarai Ambrēnai sudrabs (179), bet bronzu ar lielisku finišu izrāva Evelīna Matisone (184), par vienu punktu apsteidzot Pasaules Minigolfa federācijas Junioru komitejas vadītāju Sandru Walkeri (Somija). 5.vietā Kristiāna Kirša (197).

Kungu grupā diezgan negaidītu uzvaru svinēja Daniels Mozers (Šveice, 138 punkti). Sudrabu jau otro gadu pēc kārtas ieguva viens no sacensību galvenajiem favorītiem – soms Aki Silmans (140), bet bronza vēl 1 šveicietim Larsam Anderegam (143). Labākais no latviešiem Dairis Šinkevičs finišēja 10.vietā (172), 11.Reinis Mārtiņš Miķelsons (174), 15.Jānis Džiguns (191), 17.Jānis Miķelsons (201), 18.Klāvs Matisons.

U-23 komandām zeltu izcīnīja galvenie favorīti – Zviedrijas izlase (438 punkti). Sudrabs Čehijai (452), bet bronzu pašā finišā, pārspējot ļoti labi spēlējošo Latvijas izlasi (487), izrāva Sveice (480).

Liepaja Open komandām zelts Šveices komandai ”Swiss-1” (441), sudrabs pērnā gada čempioniem ”Lutra Lutra” (Somija, 452), bet bronza Zviedrijas komandai ”Mastermind” (460). Labākā no Latvijas komandām bija junioru komanda ”Kalniņš”, kura finišēja 7.vietā (487). Pārējās mūsu komandas ierindojās 9., 11. un 12.vietās 16 komandu konkurencē.

Par turnīra absolūto uzvarētāju superfinālā “Open” klasē kļuva šveicietis Daniels Mozers (158 punkti). Sudrabu izcīnīja Aki Silmans (Somija, 159). Bronza Pasaules 2017.gada čempionam Aleksandram Dahlstedam (Zviedrija, 164).