Svētdiena, 29. marts Agija, Aldonis

Mediķi sašutuši par naudas nepiešķiršanu solītajam algu kāpumam

Mediķi sašutuši par naudas nepiešķiršanu solītajam algu kāpumam
Foto: arsts.lv
14.09.2019 07:12

TV Kurzeme

Piektdien, 13.septembrī, Ministru kabineta sēdē notika vienošanās par papildu finansējuma piešķiršanu noteiktām prioritātēm nākamā gada valsts budžetā. Kopumā tām plānots atvēlēt vairāk nekā 192 miljonus eiro, taču visas vajadzības nav izdevies apmierināt. Tā, piemēram, Veselības ministrijai, kas prasīja 120 miljonus eiro mediķu algu celšanai, piešķirti tikai 50 miljoni, līdz ar to solītais algu pieaugums 20% apmērā nav iespējams.

55 komentāri

2019-09-14 07:39

rudis: Nu traki ,visiem vaig a ne šitiem vairak .ejot pie arsta tapat lūr ir aploksne vai nav .visiem japieliek a parastie stradnieki var pa velti strādāt ta sanak ,ja nebus vienkarsī nesuper pargudriem tad jau jums nebus ko rīt kas tad gādās jums rijamo ta ka visiem vajag ne tikai arstiem skolotajiem bet cik var redzet tad slikti nedzivo šis grupas ir mājas lepni auto dāčas es strādājot to pa visu mūžu nevaretu sakrāt .diez vai tādus līdzekļus godīgi pelnot var iegūt .

2019-09-14 08:28

Absurds: Tāds absurds novērojams tikai Latvijā.Streiko mediķi un skolotāji.Un iedomājas ka viņi ir nezin kas.Jo nekur citviet pasaulē,sevišķi jau skolotâju algas neatšķiras no fabrikas strādnieku algām.Medicīnas nozarē speciālistiem ir lielākas algas.Taču attieksme ir pavisam savādāka.Visi ir laipni.Dzīvoju UK un cik cilvēkuem esmu stāstijis par skolotāju streiku.Tie ir neizpratnē.Jā algas Latvijā protams ir smieklīgi mazas salīdzinot ar mūsējām.Taču skolotājam um slimnīsas personālam jāpelna tikpat cik veikala pārdevējam.Tā ir visur.Ja pārrēķina eiro tad man,fabrikas strādnieka alga ir vidēji 3,4 tūtstoši mēnesī uz rokas.Un neviens skolotājs vai medicīnas darbinieks neiedomājas ka viņam vajadzētu vairāk.Smiekli nāk lasot latvijas jaunumus.

2019-09-14 08:49

Britu vergi sarosījās komentēt: Sākās... Kaut kādi britu fabriku viesstrādnieki tūlīt mācīs kā dzīvo pasaule. Turpini strādāt fabrikā un dzīvot savā līmeņa sabiedrībā.
Jo tu pat iedomāties nevari, kādas algas ir skolotājiem un ārstiem pasaulē ārpus tava redneku ciema. Pačukstēšu - tās ir vismaz x2 tavai algai. Latvija ir spoku valsts šādā ziņā, bet nu klausīties muļķības no kaut kāda fabrikas viesstrādnieka... Tu laikam domā, ka palikušie Latvijā nav apgrozījušies pasaulē lai ticētu tavām glupībām.

2019-09-14 09:16

ej: kāda jēga pacelt dakteriem algas,ja bez aploksnes negrib ārstēt,un vai kāds kontrolē ģimenes ārstus cik cilvēku bijis pārbaudīties un cik ir pierakstīti tāpat

2019-09-14 09:30

to absurds: UK ir algas lielākas, bet parastais mirstīgais tur nevar atļauties nopirkt ne māju, ne dzīvokli Lndonā! UK viss ir nenormāli dārgs. Cik maksā vizīte pie ārsta tur? Cik maksā friziera apmeklējums vidusmēra, labā salonā? Cik maksā maksa par izglītību labā augstskolā! Pat apģērbs maksā tur ļoti dārgi. Tāpēc jau vietējios gastarbeiterus UK var atpazīt, neko vairāk par vecām outlet parpalām 80gadu stilā nopirkt nevar, jo finanses neatļauj.

2019-09-14 10:00

BorisPavlovič: Pirms ko prasīt lai palielina ir jāredz kas ir tagad. Tāda nekonkrēta bļaušana parasti ir - gribam vairāk, mums pienākas. Kad prasa cik tad tagad reāli pelnat, tā ir lielais noslēpums.

2019-09-14 10:02

Pastardiena: Naudas nav,bērniem pusdienas nedos,par ātrās palīdzības izsaukšanu maksāsim 60 eur,mediķiem algas nebūs lielākas,sociālie darbinieki saņem visniecīgākās algas ,ka ierindojas pabalstu saņēmējos,pensijas zem katras kritikas zemas.TOTIES IR NAUDA SIMTGADES SVINĒŠANAI VAIRĀKU GADU GARUMĀ IR NAUDA TANKU IEGĀDEI UTT. VEIKSMES STĀSTS TURPINĀS.......CIK ILGI?????

2019-09-14 10:03

Liene: Man brīžiem liekas cik zems ir cilvēku līmenis? Ko Jūs cilvēki darīsiet, ja nebūs, kas Jūs ārstē un aprūpē? Ja mediķi visi neaizies uz darbu, kas būs tad sāksies hauss.... Ja pārdevejas neaizies nebūs nekas, tāpēc nevar salīdzināt šīs pilnīgi atšķirīgās sfēras!
Tieši tāpat par skolotājiem, kas mācīs Jūsu bērnus, mazbērnus, ja nebūs skolotāju... Padomājiet par to.....

2019-09-14 10:11

Kantainais: Uz kā pamata ""mediķi"" pieprasa algu paaugstināšnu!!??

2019-09-14 10:21

bet: man kāpēc aizejot pie ārsta jāmaksa 30 eiro par 5 min. Valsts atmaksāts ārst nav .Paskatās aizsūta talāk pie cita un vēlrez pie tā paša ārsta ,Lai es tos 30 eiro nopelnītu man jāstrādā pusotra diena

2019-09-14 10:24

Asja Makasja: Kurš te rakstīja,ka nebūs nekas,ja pārdevējas neizies uz darbu...

2019-09-14 10:31

Asja Makasja: Vislielākā traģēdija būs,ja snigšanas vai apledojuma laikā darbā neizies sniega tīrītāji un sētnieki...Tātad viņi ir vissvarīgākā profesija ..

2019-09-14 10:55

Naivais: Nu ja pieliks mediķiem pie algas,domājat,ka kaut kas mainīsies?neprasīs aploksnes,būs smaidīgāki,laipnāki?skatoties uz politiķu izdarībām,shēmošanām,lobēšanām,ilgi vēl nekas nemainīsies.pospadomju domāšana bija un būs,jānomainās vairākām paaudzēm.

2019-09-14 11:26

Rinda x 35: Kapec neviens nepadomá par toka nav jau verts iet pie tiem árstiem, jo ja pie kada arí aizej,tad túlít nozímé izmekléjumus pusgada garumá un tad atmet ar roku,jo ja es jútos slikti un esmu slims,tad man vajag izmekléjumus tagad un túlít,bet ne es slims búdams varu gaidít pusgadu rindá !!!!! Prieksh kam man iet un aiz'nemt dakterim laiku un súdzéties par kaiti, ja es péc pusgada tikai varu iziet izmekléjumus!! (Liepaja) Vienreiz aizej pasúdzies par 35.eiro un péc pusgada atka par 35.eiro atnes atbildi ! Un tad izradas ,ka esi pensionárs un tev pasaka - nu tu jau esi vecs cilvéks, nu ko tu gribi,ko lai es daru? Nu tad shajá gadíjumá es domáju,ka shim jau algu vairs pielikt nevajag, jo esam jau vi'nam samaksájushi un darít vi'nsh neko nevar !!!

2019-09-14 12:27

kukulītis: Nevajag algas mediķiem un skolotājiem. Viņi nav ne ar ko īpašāki par ugunsdzēsēju, policistu vai VIDā strādājošo. Visiem algas ir mazas. Ārstiem ņem arī kukuļus. Paskat, kā bēdīgi slaveno SPINGU UĢI pieķēra kukuļojoties. Un daudzi cilvēki teica, ka pie viņa bez aploksnes vispār nekas nenotiek! Cietumā tādam īstā vieta pie zekiem! Varētu tur par gailīti piestrādāt! Ja algas pieliek, tad tās jāpieliek visiem, ja tā nevar, tad skolotājus un mediķus nav par ko izcelt. Tādi paši kā pārējie, tikai naskāki uz kukuļu pieņemšanu!

2019-09-14 13:47

EV: Sarīdīt vienu grupu pret otru nav liela māka.

2019-09-14 13:55

Ronis: Tikai mediķi ir pelnījuši pielikumu ? Nepietiek ar aploksnē iegrūsto pabalstu ? Darba rūķīši .

2019-09-14 15:24

Zevs: UK ejot pie Daktera naudu nevajag.. Jo vins ir bezmaksas

2019-09-14 17:21

Liene: UK ārsti un medpersonāls saņem ļoti labu algu! Tā ir vislabāk apmaksātā profesija viņu valstī.

2019-09-14 17:26

Labadoss: Latvānijā nav jēgas iet pie ārsta, jo viņam nav nekādas iespējas veikt analīzes.
Nesen uzzināju ka Liepājas slimnīcā Laboratorija atdota kaukādai privātai firmai, un tā firma parr katru analīzi prasa naudu! Ģeniāli! Un attbildīgs protams nav ne1.

2019-09-14 17:41

,,,,: Piekrītu ka vajag paaugstināt medmāsām un pārējiem tehniskajiem darbiniekiem. Māsiņas dara smago darbu + jābūt laipnām un iejūtīgām. Par dakteriem...protams ka algas ir zemas,bet, ja paaugstina, tad momentā jābūt kriminālpantam ar bargu sodu kukuļa ņemšanā. It sevišķi ķirurģijā ir jāmaksā nenormālas summas, 4 algas piepelna klāt

2019-09-14 17:53

šausmas:(: http://www.vm.gov.lv...Tiešām ieejiet un paskataties cik saņem ārsti un aprupes nodaļā stradajošie,bet kas strāda mājas aprupe tie pat nesaņem valsts noteikto minimālo algu,bet visi parejie skolotāji mediķi auro ka viniem vajag algas pielikumu,bet kas pieliks sociālajiem darbiniekiem, par to neviens nedomā un neruna mums ari ir gimenes kuras ir jauztur,bet par tādu algu knapi sanāk dzivoklim,kur nu vel ēšanai,un berniem priekš skolas,taka padomājiet ari par sociālajiem darba daritājiem lai alga vismaz būtu 650 eiro nevis zem 400eiro tas ir murgs nevis alga .....

2019-09-14 17:56

ppphgr: Ko jūs te ņematies ar savām aploksnēm?Tas ir kaut kāds stereotips no padomju laikiem.Nekad nevienam ārstam neko neesmu aploksnē devis, tikai samaksājis oficiālo čeku un pēc tam vidā iesniedzis.Neviens medicīnas darbinieks nekad pat mājienu nav devis par kukuli.

2019-09-14 18:14

Inčīgi: Priekš kam ārstam alga, ja par parunāšanos ar viņu 5minūtes man jāmaksā 30 ēriki un rinda ir bezgalīga! Striks par nepilnu darba dienu saņem 6000 ērikus! Laikam arī raud, ka nav algas pielikums! Tikai žēl māsiņas un sanitārus, kuri ir reālā darba darītāji!

2019-09-14 18:45

njjā: It kā kāds nezinātu, kurš slimnīcā visu mūžu ņem kukuļus. Bet viņi tak ir dievi un likumi par kukuļņemšanu uz viņiem neattiecas

2019-09-14 19:39

Vārds: Mazāk irs, savok njāā! Krievu laikos viss balstījās uz kukuļiem, jo viss bija bez maksas, he he he, tagad tu maksā oficiāli un saņem čeku, ja tas nav valsts apmaksāts pakalpojums!

2019-09-14 19:47

Zāra: Visi negatīvie komentētāji, varbūt sāksiet strādāt skolā un medicīnas nozarē???
Ā,nē,laikam to nedarīsiet. Jo visi kā viens sakāt, ka tas ir suņa darbs. Iekāpiet šo speciālistu čībās un tad metiet akmeni. Man radīs ir medmāsa. Viņa nāk no darba pārgurusi un bez spēka. Naktis nav gulējusi,jo sēdējusi pie slimnieka gultas. Par ģimenes dzīvi vispar nerunāsim. Un skolotāji? Ja būtu tik vien tā darba- mācīt skolēnus, bet tā nav. Jebkurš "īpašais " bērns var uzspļaut, nolamāt rupjiem vārdiem utt. Šie "paraugbērni" nāk no jūsu ģimenēm, kuri te raksta negatīvos komentārus.Un pareizi dara,ka prasa algas pielikumu. Par sevi vajag rūpēties. Neviens cits to nedarīs. Tikai "ries", pie iespējas vēl iekodīs!!!

2019-09-14 20:07

Kantainais: Runājot par tā saucamo ""mediķu"" algām ,tad zinu konkrēti--ārsts strādā slimnīcā,pa darba laiku izzog momentu ,lai aizbrauktu uz privātpraksi ,tad pehaltūrē sniegdams ""konsultācijas "" doktorātā.
Tas nozīmē ,ka tāds ""dakteris""braukā pa pilsētu un iekasē naudu par it kā savu darbu..bet patiesībā ""haltūrējot"" ,jo ilgāk kādu ""ārstē"" ,jo vairāk naudas var nokāst no pacienta.
Varbūt KNAABS reiz var izdarīt ko tiešām derīgu--pārbaudīt ārstu mantisko stāvokli un salīdzināt ar deklarēto gada summu?? Un tad pieprasīt pašu skaidrojumus par naudas ieguves veidiem..""ārstu"" vidē apgrozās tik daudz netīrās naudas,ka >>>!! Un pluss tam vēl organizētā likumīgā nauda par pacientu apkalpošanu..

2019-09-14 20:35

Divi pensi: >> 9.30 Piekrītu mājas, dzīvokļi maksā ļoti dārgi. Bet par pārējo ....
Tu esi pilnīgs idiots -ote, ja var rakstīt par lietām, no kurām neko nesajēdz.

2019-09-14 20:49

Divi pensi: Un nevajag te *irst par Uk vergiem !
Vergi dzīvo pilsētā kurā piedzimst vējš un strādā no algas līdz algai !
Ja vien protams neesi no 10 proc. Lv tā saucamās "elites" !

2019-09-14 21:34

Be humble: Aarstiem alga ir no apmeram 1000-5000 , lielaks spechuks vairak nauda, vai tiem kam ir vairaakas sheptes. Medikjiem ir jamaksaa daudz jo vinji reali ziedo sevi tam darbam delj cilveku energjetikas , slodzes un nakts darba un skolotaajiem arii ir atbildigs pienaakums, kursh neatceras savu piemeram saakumskolas skolotaaju, tas bija treshais vecaaks!! Taapat ugunsdzeseejiem un godkaariigiem policistiem. Taka beidziet dirst tur

2019-09-14 21:41

Inčīgi: > 9.30
Mazāk p ļūti, ja nav sajēgas! Man meita tiko tur nopirka māju un audzina mazuli! I9ioti netrūkst gan tur, gan te, kuri negrib strādāt, nemāk dzīvot un kunkst tikai, ka viss ir slikti! Parasti tie visi ir vecie padomju savoki! Jaunatnei nav nekādas problēmas!!!

2019-09-15 00:19

Eueueueu: Galvenais ka tagad nav krievu skolas... Tas ir loti svarigi..

2019-09-15 05:07

Stockholm: Ja arstiem maksa tik maz, tad nevajag izveleties sadu profesiju! Es stradaju Zviedrija par elektriki, alga 4000 euro menesi, nesudzos.

2019-09-15 05:25

>Be humble: Man rit jau 7.gadu desmits un bija izdevība pavērot poliklīnikas iecirkņa, jeb rajona ārsta pārvērtības no normāla cilvēka līdz ģimenes ārstam. Mūsu mājā sociālisma laikā dzīvoja ārsts, skolotājs, rūpnīcas inženieris, tehnologs, ceha priekšnieks, inženieris konstruktors un visi bija vienlīdzīgi, visi beiguši augstskolas un tika uzskatīti par vidusslāni un sabiedrības inteliģenci. Arī pārticība visiem bija apmēram vienāda, jo tāpat kā tagad, arī tad pie ārsta, it sevišķi jau slimnīcās neviens bez aploksnes negāja. Tikai tad tā aploksne nebija obligāta un bija kā pateicība, arī summas bija paceļamas. Tagad mūsu ārstene 2 x gadā apceļo pasauli, brauc jaunā auto, nēsā labi apavus, tērpjas labās drēbēs. Rūpnīcas inženieri, tehnologs jau sen strādā citās jomās, badā nemirst, bet 2 x gadā atvaļinājumus ārzemju kūrortos nevar atļauties. Konstruktors atvēris savu remontdarbnīcu un arī "sitās kā pliks pa nātrēm'', nav bez darba, bet nav arī tūkstošus sapelnījis. Mākslinieks noformētājs nodzēries, tagad piestrādā lielveikalā vai par sētnieku, vai ratiņstūmēju. Vienīgie kas tika uz "zaļa zara'' bija ārsti, tad kāpēc tikai viņiem būtu jāpalielina algas. Nedrīkst būt izkropļojumi darba samaksā, arī bijušam inženierim elektriķim visu laiku jāmācās un jāseko auto elektronikas attīstībai. Sabiedrības darba samaksai jābūt harmoniskai.

2019-09-15 06:27

Liene: Mediķi jau neskaitās tikai ārsti.

2019-09-15 09:45

Vals: Kas jums liedz mācīties par ārstu, ja jau tik laba dzīve ?
Salīdzināt ārsts, skolotājs, rūpnīcas inženieris, tehnologs, ceha priekšnieks, inženieris konstruktors arī nav korekti, jo ārstam jāmācās ilgāk un daudz intensīvāk nekā pārējiem šeit pieminētajiem.
>Elektriķim - un cik ir alga ārstam Zviedrijā ?

2019-09-15 09:55

BorisPavlovič: Ja jau tik maz tur maksā un grūti jāstrādā, ko tad jūs tur strādājat. Kad bij jāizvēlas profesija, es izvēlējos to lai varu ar savu darbu nopelnīt. Varēju jau iet strādāt par apkopēju un raudāt ka alga maza.

2019-09-15 09:57

to Vals: Tevis nosauktiem jāmācās nav? Domā ka beidz skolu un esi gatavs inženieris? Tam ar visu dzīvi jāmācās. Mūsu skolas tak nav spējīgas pat pamat līmeni kādam ko iemācīt.

2019-09-15 10:18

Cunami: Tam elektriķim Zviedrijā tā alga sapņos rādās, tukša pļūtīšana

2019-09-15 11:40

Likums: Kamēr ikvienu cilvēku neuzskatīs par cilvēku , mums uz augšu netikt . Tipisks piemērs apsaukāt fabrikā strādājošo un likt aizvērt muti''vergam''. Mediķi paši zina , ko viņi dara un ko viņi nedara. Bet kurš uzdrošināsies mediķim aizrādīt ?Visi visu saprotam...

2019-09-15 11:51

to Lienei: Domāju, ka nevar svarīguma ziņā salīdzināt skolotāju ar mediķi. Lasīt, rakstīt un rēķināt var iemācīties arī pats,tāpat izzināt pasauli vēstures un ģeogrāfijas jomā. Citādi jau man dzīvē nekas no skolā mācītā nav bijis vajadzīgs. Neesmu pēc skolas beigšanas izvilkusi nevienu kvadrātsakni, arī Pitagora teorēma nekādi nav palīdzējusi. Bet aklo zarnu gan diez vai pats izoperēsiet un mākslīgo gūžu arī pats sev neieliksiet.

2019-09-15 12:44

yyyu hj: Ko te dažs lielas ka meita UK māju nopirka Tā UK māja pie mums šķūnītis i lielāks i labāk aprīkots

2019-09-15 14:02

>to Lienei: Mediķis arī neieliks gūžu , ja nodokļu maksātājs neiedos naudu,ja celtnieks neuzcels slimnīcu un tā pa ķēdīti uz priekšu . Ja neko nejēgs no Pitagora zinībām , tad arī aparatūras nebūs . Sabiedrībā visi esam saistīti.

2019-09-15 15:08

Afibumbumbum: Es te dzirdēju, ka brīnumdakteris Leitlands arī "aizmirst" kvītis izrakstīt pacientiem. Cilvēks ar pēdējo naudu (aizņēmās) aizgāja. Ja būtu kvīts no apdrošināšanas būtu dabūjusi naudu atpakaļ, bet nu nekā. Un pamēģini pīkstēt. Liepājā to ārstu nav tik daudz pie kuriem aiziet. Ārsti ir bezkaunīgi

2019-09-15 17:39

skats no augšas: Lai noņem algu ārstiem un ārstu palīgiem un pieliek māsiņām algu!

2019-09-15 20:40

Ilze: Paši esiet vainīgi,ja dodiet aploksni,vai neņemiet čeku.

2019-09-15 23:23

Arbiju: Leitlands ir labs dakteris. Labāk priecājaties,ka tiekat Pieņemti,bez pieraksta..ja ne,gaidiet mēnesi vai divus,un nebūs jāaizņemas!

2019-09-16 00:13

Latvietis: Mīļie mediķu nīdēji,sūtiet savus bērnus macīties par ārstiem.Tie ir 6.gadi plus vēl vismaz 3.gadi rezidentūra.Tad paskataties savu bērnu acīs pēc pirmās viņu darba algas...

2019-09-17 00:08

Afibumbumbum: Es neteicu, ka Leitlands ir slikts ārsts, bet to, ka kvītis nedod. Un pensionāram, diemžēl, ar akūtām problēmām, nav laika mēnešiem gaidīt rindā. Un tas, ka ir rindas, nu nekādi nedod tiesības neizsniegt kvīti pacientam

2019-09-17 21:46

Šamais: Kādas iespējas Valstij uz doto brīdi bija, tā arī Valdība rīkojās. Galvenais, ka šis jautājums nav nolikts malā, tiek domāts par to un iespēju robežās tiek risināts. Bet vispār jau dakteri uz kopējā fona izskatās diezgan privileģētā stāvoklī. Nezinu kāpēc ir nepieciešams izcelt atsevišķas nozares pārstāvjus.

2019-11-05 16:11

to rinda x: Tu vismaz rakstīt varētu iemācīties pareizi!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli