Ceturtdiena, 27. februāris Līva, Līvija, Andra

No skolēnu vecākiem gaida lielāku iesaisti mācību procesā 

No skolēnu vecākiem gaida lielāku iesaisti mācību procesā 
30.01.2020 07:00

TV Kurzeme

Valsts izglītības satura centrs uzsācis informatīvu kampaņu skolēnu vecākiem ”Es saprotu, tātad zinu – protu – gribu – varu!”, kuras mērķis ir iepazīstināt ar pilnveidoto mācību saturu, ko visās Latvijas skolās sāks ieviest no šā gada septembra.

Reformu autori norāda, ka vēlas novērst mācību satura sadrumstalotību, dubultošanos vairākos mācību priekšmetos un nodrošināt tā pēctecību.

Savukārt no vecākiem tiek gaidīta sadarbība ar skolu, lai atbalstītu bērnus mācībās.  

24 komentāri

2020-01-30 08:01

tiem: Tā jau vecāki vairāk vai mazāk iesaistās! Skolotāji skolās ir, lai audzēkņiem palīdzētu mācīties un apgūt mācības maksimāli, nevis tikai pavadīt savas stundas tikai tāpēc, lai saņemtu lielās algas un citas privilēģijas. Ir skolotāji, kuriem vajadzētu paaugstināt atalgojumu, bet vienai daļai pat simts euro mēnesī nevajadzētu maksāt. Skolotājam būt, tas ir dzīves aicinājums, nevis štancētavā pie galda naglas pakot!

2020-01-30 08:36

CCb: Tie vecāki, kuri iesaistās, tie iesaistās arī bez skolas pamudinājuma. Tie, kuri neiesaistās, neiesaistīsies arī turpmāk. Vienīgi nespēju iedomāties, ka visi robotveidīgie skolotāji ar nākamā gada septembri pēkšņi kļūs atraktīvi un mācēs iemācīt. Līdzšinējās problēmas skolā ir bijušas tāpēc, ka skolotāji mēģina strauji iebāzt lielu daudzumu zināšanu 40 minūtēs, neiedziļinoties un nemēģinot atrast veidu kā to pasniegt interesantāk.

2020-01-30 09:37

Gerda: Tā nav kvalitatīva bērnu apmācība kas ir uz šo bridi ,tā ir bērna borēšana un mājas vins atnāk ka izspiests citrons .

2020-01-30 09:43

Makav: To Gerdai
Pluss vēl tonna ar mājasdarbiem...
Tas nav pareizi...

2020-01-30 10:00

Uzvedība: ir jāmāca ar steigu! Ja sabiedriskajā transportā brauc tie paši, kas 11 novemdrī skrien ar lāpām, tad ir ko domāt... Vairāk gan nākas domāt part to, kādi mērkaķi ir viņus audzinājuši. Tāpat arī vecāki ir jāaudzina pieskatīt bērnu, lai viņš atplēstu muti neklepo virsū cilvēkiem. Nevis blisināt acis it kā tā tam vajadzētu būt.

2020-01-30 10:15

Uzvedībai: Ar atplēstu muti nevar paklepot. Muti atpleš , nevis atplēš.

2020-01-30 11:07

bet: Kā tieši tiem vecākiem jāiesaistās tajā skolas dzīvē?

2020-01-30 11:10

Skola: Iesaku skolotājiem vairāk pievērsties saviem tiešajiem darba pienākumiem un tiešām mācīt bērnus, nevis uzkraut šo uz vecāku pleciem.

2020-01-30 11:55

cepos: dodiet to pamat un viduskolas izglītību kāda bija 70-80 gados . Bija pilnīgi visi priekšmeti. Gan kīmija ,matemātika, fizika ,ģeogr.bioloģija. Bez kādiem jūsu izgudrojumiem projektiem un visu pārējo figņu kas tagad ir skolā. Bija ideāla pamatskolas un vidusskolas izglītība un pie tam ļoti labā līmenī ar labām zināšanām. Tālāk jau bērni ar vecākiem izlemj ko un kā virzīties un uz kādiem mērķiem iet. nebāžat tur kur nav deguns jābāž. Dodiet normālu skolu. Mājas darbi bija arī tad bēt tikām ar visu galā .Mājas darbi ir tam lai nostiprinātu vielu.Kas tagad notiek visa izglītība ir sačakarēta velns viņu zin ar ko.

2020-01-30 12:16

Rita: Priekš kam tad vajag skolu? Vakaros mums kā ģimenei ir savas lietas, savā kopā būšana un aktivitātes, un tam visam nav jābūt tikai saistībā ar skolā uzdotām vielām. Vajadzētu arī cienīt ģimenes laiku un intereses.

2020-01-30 12:49

braucējs: 70to un 80to gadu izglītība? Zini, diži daudz mācību vielā nav mainījies. Kas ir mainījies, ka ir izaudzināti nejēdzīgi cilvēki, kam skolotājs gribot nevar iemācīt. Viņus nekas nesaista un nekas nebiedē, viņiem ir vienalga par visu un nekādas cieņas ne pret vienu.
Mājās visu dabū, ko grib, pie visa super viegli var vainot skolotājus, kam katru dienu jātiek galā ar lamām, bastošanu, 10 gadīgiem pīpmaņiem. Teju veltīgi tādus mācīt...

2020-01-30 13:26

cerme: ja viela nav mainījusies -tad skolotāji gan! Bet kaut kas nav kārtībā. Bērni ir citi tas gan bet pie tā vainīgi vecāki ,vai arī barojam sevi un bērnus tikai ar vistas gaļu! Un tāpēc bērniem cāļu smadzenes .kaut kur lasīju ka tas tā ir .........protams uztveru ka tas nav nopietni ....bet kas to zin. Bērni negrib mācīties spēlītes ,telefoni un tā jau ir vecāku vaina .vecāki paši nekāpj ārā no lūrēšanas telefonā. Kādreiz rakstīt un lasīt mācījāmies lēni un glīti. Tagad jau 2 klasē dzen raksti ātri un lasi ātri! Līdz ar to viss rokraksts sabeigts, jo ātri uzrakstīt nepaspēj un tad brīnas kāds drausmīgs rokrakst.

2020-01-30 14:24

Vecāks: Visi ir bērna vecāki. Skolēns ir loma uz laiku. Skola ir tikai posms dzīvē. Vispirms sapratīsim , kas mēs katrs esam un ko gribam izdarīt.

2020-01-30 14:27

!: Tad, kad vecāki nodauzījušies pa vairākiem darbiem, kapeikām pakaļ dzenoties, pārnāk mājās, tad vēl viņiem vajadzēs vairāk iesaistīties mācību procesā??! Tas nozīmē, ka viņiem vajadzēs iebāzt galvā bērniem to, ko skolotājs nav paspējis, un par to pat neviens nemaksās? Un kā tad atzīmes - dalīs uz pusi ar vecākiem? Un ja vecāks nebūs uzadījis to otru zeķi, ko skolotājs lika viņam uzadīt, ko tad?!

2020-01-30 15:20

2020: Domāju,ka pietiekami daudz ir "uzkrauts" uz vecākiem,piedodiet,bet mājas darbus bērniem ir jāiedod tādus,lai viņš patstāvīgi spētu to izpildīt,nevis lai vecāki pildītu.Es savas skolas esmu pabeigusi un man nebūtu ar bērnu jāsēž līdz 12 naktī un jāskaidro viņam to,ko skolotāji skolā nav iemācījuši.Jo arī es esmu tikai cilvēks,kurš ir noguris pēc garas darba dienas,tāpat kā skolotājs, un gribu atpūsties un pavadīt laiku ar bērnu savādāk,ne piekaltiem pie grāmatām!Attaisnojums-klasē ir daudz bērni un visiem nevar paskaidrot..Nu tad kāda velna pēc klasē ņem tik daudz audzēkņus,ka mūsu skolotāji nespēj ar visiem strādat..vienkārši bardaks skolās un izglītības sistēmā.Aiz gara laika nezin ko izgudrot.Bērniem arī vajag laiku,kad atpūsties,un kopā pavadīt ar vecākiem,kurš principā viņiem nav,jo pat sestdienās un svētdienas ir jāmācās!!!Absurds,vairs nekas!!!

2020-01-30 15:34

cerme: nu par to sēdēšanu klāt nepiekrītu! Ja bērns nav uzmanīgi klausījies vai kādu citu iemeslu dēļ nav sapratis tad vecākiem ir jāsēž klāt un jāpaskaidro.Visos laikos tā ir bijis un bez tā arī nebūs iespējams normāli mācīties. mēs agrāk arī strādājām UN SĒDĀMIES BLAKUS BĒRNAM KAD MĀCĪJĀS. Paskaidrojām ja nesaprata,bet kā tad citādi?Mācījāmies visu no jauna ja bija aizmirsies. bet mīļie vecāki pārejat ieurbjaties savos telefonos un tik uzbļaujat bērnam ja nav sapratis,tas nozīmē ka paši neko nesaprotat. Brīžam tie uzrakstītie paskaidrojumi grāmatā ir galīgi garām .Piemēram ( dali rakstos) vēcmāmiņa ilgi domā kas tas ir? līdz beidzot iznāk pavisam vienkārši uz leju .un visas tās darba burtnīcas riktīgas muļķības galīgi garām.

2020-01-30 23:21

LLP: Gudro vecaki komente! :D
Nekas, nekas, varesiet savus gimenes vakarus, un ne tikai, izabaudit, kad atvase pec 12.klases(dazam paveiksies jau pec 9.) sedes majas uz kakla..bus daudz daaaudz laika gimenes dzivei!

Mulki, sekojiet lidzi, ko berns skola dara. Cik daudz konsultacijas apmekle, kad ir parbaudes darbi-vai uz tiem gatavojas!!!
Skolotajs maca vielu, patstaviga domasana tiek apguta darotdarbu vienatne bez palidzibas, tas ir-pildot majas darbus!

Kapec katrs sportists saprot, ka jatrenejas patsatvigi?-to ir tik gruti saprast vecakiem?

2020-01-30 23:27

To LLP: Iegāji pretrunās. Tad jāseko līdzi vai tomēr patstāvīgi jātrenējas?

2020-01-31 00:22

LLP: kadas pretrunas!? Seko lidzi, kad ir parbaudes darbi-vai pirms tiem gatavojas. Taja pasa laika, vai pilda uzdotos majas darbus. Bernam IR JASTRADA PATSTAVIGI, tas ir vitali svarigi! Vecakiem jakontrole, vai tas notiek. Ja to gruti saprast, domaju nav verts talak vispar runat. Ja nav saprasanas, kas ir patstavigs darbs, tad ko vispar saproti?
Berns ir japieskata, vairak vai mazak, bet ir, i'dritvai!

Te jau jasak runat par vecaku izglitosanu, kadiem kursiem. Izskatas, ka tiem ir loti aprobezota domasana, kas, diemzel, iegrauz pasu bernu nakotnei.

2020-01-31 06:49

Liepājnieks: Pilnīgi pareiz rakstīja LLP.Viss ir atkarīgs no ğimenes un tas ir jūsu bērns,un tikai jums ir svarīgi kas no viņa iznāks,nejau tam skolotājam.

2020-01-31 11:08

nu ta: visos laikos vecāki ir kontrolējuši vai bērns ir izmācījies,vai visu saprot, vai raksta glīti -izpilda visu un vai saprot uzdoto. Ja nesaprot tad vecāki cenšas paskaidrot! Ja aizmirsies palasa teoriju grāmatā izanalizē paši un tad paskaidro savam bērnam!! Tas ir jūsu bērns un Jums ir svarīgi lai viņš saprot ,māk un ir sekmīgs!Bet kas notiek -sēžat savos telefonos ,paši neko nesaprotat kas bērnam jādara ,jo daudziem nav vairāk par 9 klasēm . tikai zinat uzrēkt bērnam tAS ARĪ VISS. zINU VECĀKUS KAS PAT 4 KLASES VIELU NEJĒDZ BĒRNAM PASKAIDROT. sAVĀ LAIKĀ MĀcījos bērnam līdz skolu no jauna un panācu to ka pabeidza vidusskolu. Nebija no gudrajiem bērniem ,bet ar vecāku uzņēmību un bērnu kopā mums viss izdevās.šodien puisis ir lepns ka ir vidusskolas diploms. Ja rūp savu bērnu nākotne tad cīnaties par savu bērnu nevis kunkstat. Skolai pie kājas kas no jūsu bērna iznāks .

2020-01-31 11:29

Inga: Man ir divi bērni 4;5 klase. Ļoti daudz laika katru dienu pavadu ar bērniem kopā mācoties, palīdzot.
Bieži klases vecāku čatā vecāki konsultējas kā palīdzēt bērnam izpildīt mājas darbus. Ir projekta darbi, kas nav pienācīgi izskaidroti kā pildīt, ir darbi kur informācija jāmeklē internetā, bet nav mācību grāmatā, ir jāgatavo, piemēram, pūķis, kas ir darbs vakarā mammai, ir sociālā mācībā tas ko nodiktē stundā, bet nav grāmatā,un mūzikā
jāmācās mūzikas teorija, kas arī nav grāmatā utt. Tas ko acumirklī varu nosaukt, bet tā ir ikdiena. Brīžam jautājums ko dara skolotāji?
Kāpēc ir tik nenormāla situācija, ka normāli skolā nemāca, bet tas jādara vecākiem? !!!.
Un ja gadās nesekmīga atzīme, tad ļauj labot divu nedēļu laikā, nu skaitās ka ļauj, jo ne jau tai dienā parādās.
Mums milzīgs stress sakarā ar skolotāju prasību, lai vecāki palīdz bērniem mācīties, pat ja neprasītu, tā sanāk spiesta lieta, ja gribu lai bērniem normālas atzīmes.
Man ir vēl pieauguši bērni un kad viņi mācījās, tad paši patstāvīgi tika ar visu galā. Ar prasības tad bija citas. Un kad es pati gāju skolā, tad man neviens nepalīdzēja, pati patstāvīgi mācījos.
Kaut kas tajā pašreizējā kārtībā nav pareizi. Profesionāliem pedagogiem jāmāca bērni, tā ir viņu profesija, darbs, par ko viņi saņem naudu, bet ja viņi to pienācīgi nedara vai nespēj, nav ko savu darbu izkraut vecākiem un vēl bļaut, ka par maz maksā.
Es pēc darba vēlētos kopīgi ar bērniem kopīgi pavadīt laiku kā citādi, ne mācot to, kas jāmāca skolā.

2020-01-31 20:45

Juris: Kapēc jūs uzsverat ka skolotājs prasa? Ne jau skolotājs prasa, prasa mūsu IZGLĪTĪBAS SISTĒMA! Kurā, dažkārt liekas, sēž pilnīgi analfabēti...

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli