Trešdiena, 1. aprīlis Dagne, Dagnis

Šodien nestreikos. Gaidīs tiesas lēmumu

Šodien nestreikos. Gaidīs tiesas lēmumu
Foto: TV Kurzeme
30.05.2019 07:09

"Kurzemes Vārds"/ TV Kurzeme

Liepājas Autobusu parka (LAP) darbinieki pagaidām nestreikos. “Streika komiteja ir lēmusi, ka gaidāms tiesas spriedums,” vakar skaidroja arodbiedrības LAKRS juriste Dace Tarasova.

Jau ziņots, ka akciju sabiedrības “Liepājas Autobusu parks” arodorganizācija un darbinieki bija nolēmuši šodien, 30. maijā, streikot, taču LAP vēlas panākt, lai tiesa atzīst streika pieteikumu par nelikumīgu. Kurzemes rajona tiesa LAP iesniegumu plāno izskatīt ceturtdien, 6. jūnijā. Arodorganizācija nevēlas kaitēt darba devējam, vakar “Kurzemes Vārdam” teica D. Tarasova, tāpēc lēmumu streikot vai ne pieņems pēc tiesas sprieduma. Iepriekš streikot piekrituši 154 LAP darbinieki.

LAP arodorganizācija prasa, lai darba devējs autobusu vadītājiem ievērojami palielina algas, noslēdz jaunu koplīgumu, un izvirzījusi vēl vairākas citas prasības. Savukārt LAP valdes priekšsēdētājs Leonīds Krongorns uzskata, ka vairākas arodbiedrības izvirzītās prasības ir tādas, par kurām likums streiku neparedz, bet prasība piešķirt atalgojumu 7 eiro par stundas darbu autobusu vadītājiem “ir absolūti nepamatota”.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli