Piektdiena, 25. septembris Rauls, Rodrigo
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Valsts kontrole konstatē vairākus pārkāpumus saistībā ar skolēnu pārvadājumiem

Valsts kontrole konstatē vairākus pārkāpumus saistībā ar skolēnu pārvadājumiem
Foto: Egons Zīverts
29.01.2019 07:15

TV Kurzeme

Valsts kontrole apsekojusi vairākas pašvaldības, izvērtējot, kā tās organizē bērnu nogādāšanu uz mācību iestādēm. Galvenie secinājumi – skolēni, kuri autobusā tiek uzņemti pirmie, pavada pārāk ilgu laiku ceļā līdz skolai, transportlīdzekļi ir novecojuši un neatbilst drošības prasībām. Lai pārliecinātos vai šīs problēmas ir aktuālas arī mūsu pusē, TV Kurzeme devās noskaidrot, kā skolēni tiek nogādāti uz mācību iestādēm, piemēram, Grobiņas novadā. 

18 komentāri

2019-01-29 11:04

Tāpēc ka: rēķina attālumu no skolas līdz tuvākajai skolai , nevis no skolēna mājas līdz nākošajai tuvākajai skolai. Izrādās bērni nedzīvo skolas pagalmā.

2019-01-29 11:42

Bbbb: Mans berns ari brauc no majam lidz skolai pusstundu aptuveni, celi ari ir briesmigi laukos, tur nemaz atrak nevar pabraukt, tur pati valdiba ir vainiga, un neuzskatu ka pusstunda butu parak ilgi. Nezin jau kur piekasities, salabojiet lauku celus vienreiz, mums reali jabrauc pa redeli, un grederis ari tik vienreiz menesi paradas uzcela.

2019-01-29 12:03

Fui: Nīcā 30 min ar kājām jāiet līdz skolai 100 metrus,jo nav kas iztīra centru no sniega,ko darīt tiem kas nostāk dzīvo,lūk kā jādomā par bērniem.

2019-01-29 12:21

Vals: Nu gan izlaidušies, 100 metrus nevar pa sniegu paiet, galīgi apresnējuši. Tas iepriekšējam komentāram. Bez tam kas tad šitas vēl ir par sniegu.

2019-01-29 12:30

kaimiņciems: NU bet es nesaprotu kāda vaina bērnam siltā autobusā pasēdēt! Viss valstī zem katras kritikas, bet pietiek laika izdomāt visādus brīnumus! Cilvēki stāv pilsētās lielās un mazās korķos pa stundām uz darbu un no darba braucot,nevar tikt laikā mājās lai aprūpētu bērnus ,tas nevienu neuztrauc,pilnīgas ačgārnības izdomā , kur vajag pielikt prātu tur neko nedara.Tagad atkal "rekonstruēs" tās pašvaldības,ka tik neatsāk atkal to ķemmertiņu reģistrāciju un laiku ko tajā pavadam!!!

2019-01-29 12:50

Ciska: 100 metrus 30 minūtēs :D tas varbūt vecam cilvēkam, invalīdam tā varētu būt. Sniega laikā pamaz, bērnam un pieaugušajam 100m pa sniegu ir tikai mazliet apgrūtinošāk nekā pa tīru sniegu

2019-01-29 13:15

nu gan: Mans bērns stundu līdz skolai brauc,Pierod un braukā,

2019-01-29 13:33

k,,,: Ko var cikstet sitie tirlini.Talab jau fiskulturas stundas nevar ne pietupties,ne pievilkties,un ta talak.Es no pirmas klases uz skolu gaju puteni cetrus kilometrus uz Brediku pieturu, kur pietura nojumes ari nebija un vakaros velu majas.Esmu dzivs un vesels.

2019-01-29 14:30

bez vārdiem: nu tiešām izsutuši, kas tas par sniegu tagad? Ir taču ziema ar saviem priekiem, baudiet sniegu!!!

2019-01-29 15:00

Despotiem: ei jūs tirliņi,ko paši braucat ar masīnām un autobusiem,paši esat varguļi.Riktīgi krievu laiku komunista despoti.Pasi aptaukojušies,ka paiet nevarat.Lieciet mieru berniem.

2019-01-29 15:39

Saimnieksa: 100m 30min, kas gājējs invalīds.Es 60 gados kad nebija autobus no rītiem putenī, sniegā līdz kulei gājām uz skolu 6.5 km ar kājām un veči arī uz darbu ar kājām nosvīduši, tas bija lielākais prieks jo varēja nokavēt stundas.

2019-01-29 17:36

koiots: Šis ""pētījums"ir pufelis/. Ir jautājumi ,kuros valsts nedrīkst jaukties pašvaldību darīšanās...un j atā ,tad tagad jebkurais pašvaldībai ,izmantojot šo iespēju

2019-01-29 18:22

Izlutinats: Vajag obligati pievest pie pasam skolas durvim!Vajag rosinat ka ienes skola un ienes klase!Logus nedrikst vert vala! Pec stundam atkal masina un istaba!!!Un 18. gados meitas ka ballas in zeni ka kapostu mucas!

2019-01-29 18:29

acc: Nez kur un kad piebraukts visiem pie mājām.Pāris km lidz autobusam tas bija normāli.Jā ir bērni , kuri jāved lidz autobusam 4 un 5 km.Bet tādi ir retums.Piekrītu, tad ir jākompensē ceļa izdevumi.

2019-01-29 19:10

to k,,,,: Tiesi ta man bija 5 km jaiet citiem pat talak visi gajam pirma klase un ne kadu auklisu ka tagad izmisties viens nevar vecaki stradaja ferma berni vieni pa maju un visi dzivi izaugusi tagad kaut kads arprats aug galigi izlaidusies.tad ari bērni bija pie pieklajibas iemāciti sveicināja vecakus cilvekus autobusa vietu deva ko tagad huļigani memmiši ta nu sanak .

2019-01-29 19:44

susurs: lai iet kājām..mazāk resni un arī varbūt ne tik tizli būs

2019-01-29 21:17

PIEKRĪTU to k,,,,: Tieši tā arī bija ,vecāki strādāja kolhozā un ja nenāca satiksmes autobuss uz skolu gājām 5 km ar kājām un sestdienās arī bija jāiet skolā un mājās ar kājām..,patiešām jāsaka,kad mēs augām ,tad tā nebija.

2019-01-31 07:54

Vecā atloce: No mazām kustībām tagad mūsu meitenes palikušas ar tik treknām spēcīgām kājām un apaļām galvām, nevar ieraudzīt nevienu kaulainu ķēvīti kā agrāk, džeki arī ar vien veselīgāki paliek, sāk spīdēt vaidziņi.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz