Trešdiena, 8. jūlijs Adele, Antra, Ada
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Vēsais pavasaris joprojām ietekmē zemeņu cenas

Vēsais pavasaris joprojām ietekmē zemeņu cenas
13.06.2020 06:00

TV Kurzeme

Atslēgvārdi

Šobrīd Liepājas Pētertirgū zemenes tirgo tikai tie audzētāji, kuriem ogas aug segtajās platībās, nevis ārā – uz lauka.

Zemeņu audzētāji stāsta, ka šogad esot bijis ļoti auksts pavasaris, tāpēc uz lauka esošā raža kavējas, bet vēl pastāv cerības uz siltu vasaru.

Savukārt daļa pircēju pagaidām izvēlas iegādāties importētās ogas, jo nespēj samaksāt par vietējām.

21 komentāri

2020-06-13 08:03

Ahmeds: Vienīgais,kas ietekmē cenas , ir Polijas robežas slēgšana. Šāda cena (10eiro/kg) būtu visu laiku,ja tā turpinātos.

2020-06-13 08:48

Soferitis: Ar šodienu robeža vaļā, tā kā izmaiņas būs cenās un pa visam drīz

2020-06-13 09:23

Interesanti!: Vai iepriekšējo komentu autori dzīvo mucā vai kādā attālinātā šķūni?
Kravas pārvadājumiem robeža visu laiku bija atvērta un kur jūs raujiet tos 10€/kg?

2020-06-13 09:38

XS: Vēsais pamuļķi! Kas grib sēdēt uz diviem krēsliem attopas uz dirsas!

2020-06-13 09:41

Odziņš: Garšas ziņā nav absolūti nekādu atšķirību - lv vai poļu zemenes. Poļu ir daudz lētākas, bet vietējām ogām ir cenas ļoti augstu saskrūvētas. Lai ēd paši.
Interesanti, ka tās divas svešvalodā runājošās tūtistes stāsta, ka pērk vietējās zemenes. Tad jau sanāk, ka pēc zemenēm brauc uz reģinu pie Puķina?

2020-06-13 10:32

Interesanti!: To Odziņš
Latvijas lielveikal pirmi parādījās Igaunijas gurķi, drīzumā arī Lietuvas tomāti par adekvātu cenu un ļoti garšīgi, bet man nekad neienāktu prātā testies uz Igauniju pēc 2 gariem gurķiem un uz Lietuvu pēc 3 tomātiem, kā arī neesmu dzirdējis no mūsu kaimiņiem, kad Latvijas zemenes ir tās garšīgākās... Kā tu bija tas teiciens? Mulķai maksā 3 kārši🤷‍♂️

2020-06-13 10:42

Interesanti!: Paliek vēl interesantāk! Ar ko sižetā minētie zemeņu audzētāji bagātina tās "Latvijas" zemenes? Iepauzējot 24sek pamanīju, ka zemenes aug stāvus un tādā, kā krūmājā, neesmu zemeņu stādu lietpratējs, bet tas dramatiski atšķiras no piemājas audzētām.

2020-06-13 11:09

Takš: Lai ēd paši.

2020-06-13 15:10

Takšam: tieši tā, lai ēd paši !

2020-06-13 15:27

Vai labums tikai cenā???: NU ja tā mīļi un forši parunāt bez rupjībām,tad mīļie tautieši, ir tiešām patīkami,kā jūs mūs ieejot tirgū sagaidiet ar smaidu un mirdzošām acīm pie saviem zemeņu galdiem ar lieliskām cenām - 14,00, 10,00, 8,00 u.t. , un nu tik būs ,un nu tik pirks !!! Bet atvainojiet , ka tikai jums uzsmaidīšu un iešu garām,kur cenas ir 4,00 un vēl.jo tā ķīmija ir viņās visās - gan mūsējās ,gan viņējās ,un ja vēl ņem vērā, ka citiem gadiem ir bijuši gadījumi ,ka poļu ogas uz stāvlaukuma pie tirgus pārtop par Latvijas ogām , tad , piedodiet, 'mielošos labāk par 4,00 !!! Esam apēduši šogad jau 2 kg, bet tādu īstu foršu, smaržigu saldu zemeni neesam nobaudījuši !! Tādas cietas,skābenas un citas vispār bez garšas! vēl jāpagaida varbūt!!

2020-06-13 16:16

opa: Baigais fans neesmu Man nemaz īsti negaršo Nu nopirku tās lētās 4.50 poļu . Sieviņai priekam . Nu bišku pēc plastmasas jau gan nes . Pa 10.00 jau ar nepirkšu . Ne man vajag ne kā Nu cilvēki debilie jau gan ķer pa 2- 3 kg ka pa lēto dod . Kamēr cena nav zem 2.50 tad arī nepirkšu nemaz .

2020-06-13 17:08

Gadsimta problēma: Ja investē siltumnīcās ar visu no tā izrietošo,tad arī cena ir augsta,jo ieguldītais ir jāatpelna.Un,ja nebūtu pircēju agrajām zemenēm,tad nebūtu piedāvājuma.Tie,kas pērk,neraksta te-"ēdiet paši".Katram savs,tak pacietieties drusku,nāks no lauka ar parastu agroplēvi pārvilktās pa lēto,varēsiet našķoties pēc sirds patikas.Nevar būt,ka tik vienkāršas dzīves sakarības jums nav saprotamas.

2020-06-13 17:17

kāpēc tām: importa zemenēm uz cenu zīmes aizmālēts?

2020-06-13 18:52

Y#○: Par šiem audzētājiem jau katru gadu te slavinošus rakstus liek. Bizness neiet? Bet vietējām zemenēm kopumā tiešām nenormāls uzcenojums. Kāpēc? Siltumnīcas no zelta uzceltas? Varbūt, lai atmaksājas apsmidzināmie līdzekļi?

2020-06-13 19:45

Pasmaidi: Pati jau kā nezāle tā zemene neaug, kā gurķis un tomāts. Jā zemene nokratījusies fūrē, tad vēl pa kastēm vandījusies....un priša kā jaunuve, tad .... Un vietējais i uz sejas, i vēderā ieliks.

2020-06-13 21:31

Katrs iztiek kā māk: Nu protams ,ka sltumnicā audzētās gribēs pārdot dārgāk,un protams mēs saprotam,ka ir papildu izmaksas, bet mūsu mīļie,lai cik es jūs saprotu, es pirkšu pa 4,00!! Jums jau no mūsu sapratnes vieglāk nekļūst , protams, ka pašiem jāizvērtē ,vai atmaksājas tai siltumnīcā audzēt ,vai nē !!! Bet mēs pagaidīsim to lauka ogu,varbūt būs saldāka,smaržīgāka un lētāka !!!

2020-06-14 08:11

Gadsimta problēma: Līdz slavenajam Covid ar savu piemājas zemeņu dobi neticēju,ka zemenes pērk par 5 eiro.Bet,kad šopavasar izrādījās,ka pirmie tūkstoši,kas atgriezās,bija brīvdienu atpūtnieki,ka viņu tik daudz...Lūk,arī pirmo zemeņu pircēji! Un nevajag vaidēt,kas var,lai pērk,jo roku darbs ar zemenēm ir nešpetns.

2020-06-14 17:06

Gandrs: Vacija 9 euro kg jau ir dargi un perkam Spanijas vai Polijas par 4 vai 5 euro. Latvija parspej visus rekordus

2020-06-14 19:31

Es: Mažeiķu tirgū 10.jūnijā piemājas dārzā audzētas zemenes tirgoja 3-6eiro kg.

2020-06-14 21:26

56 g.jauniete: OPA,!PATI PA POĻU TV REDZĒJU,KĀ ZEMENES AUDZĒ UZ LAUKA,PLĒVES SALIKTAS UN ARĪ SALMI,VIEGLI LASĀS UN IZSKATĀS GARŠIGAS UN NENES NEKĀDAS PLASTMASAS,ARĪ PĒRKU.

2020-06-15 23:03

zemene: latvijas zemenu audzetaji rulle tulit jani ,bet zemenes pa 10 eiro,kas izaudzetas ar dargiem nitratiem un cenu uz leju nevar palaist ,tur jau tas akis

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz