Svētdiena, 17. janvāris Tenis, Dravis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Tā tolaik dzīvojām: Krievijas armija pamet savu bāzi Karostā

Tā tolaik dzīvojām: Krievijas armija pamet savu bāzi Karostā
Foto: TV Kurzeme
14.12.2018 07:12

TV Kurzeme

TV Kurzeme veidotais video stāstu cikls “Tā tolaik dzīvojām”, kas tapis ar Liepājas pilsētas Kultūras pārvaldes atbalstu, apkopo laika posmā no aizvadītā gadsimta deviņdesmitajiem gadiem līdz 2000. gadam filmētus videomateriālus par sabiedrisko un kultūras dzīvi Liepājā. Skatītājiem tā ir iespēja uzzināt vai atsaukt atmiņā, par ko tolaik liepājnieki uztraucās, par ko priecājās, kādus pasākumus apmeklēja, ko ražoja, ko būvēja un ko jauca nost.

31 komentāri

2018-12-14 08:44

vesture: Labi bija laiki, superiga valsts!

2018-12-14 09:56

ee: aizbrauc izrok trubas,nodod metāllūžņos,tik savus atkritumus aizmirsa paņemt līdz.

2018-12-14 10:45

Sāls: Vai tad no piecām zemūdenēm nevarēja vienu vismaz restaurēt. Būtu Latvijas armijai viena zemūdene. Kas varētu patrulēt valsts robežu. Latvijas flotes kaujas spējas tad būtu lielākas ,kā Lietuvai. Jūras valsts robežu ar vieglak butu nokārtot ar leišiem. Ar vienu tādu zemūdeni var torpedēt vairākus kuģus.

2018-12-14 10:59

to EE: Ja par gruzziem var nosaukt buves, celus, infrastrukturu kas bija izveidota padomju laika un kalpo lidz sim, tad ja.

2018-12-14 11:12

LabaisKaimiņš: Padomju kangariem ir ko paraudāt par aizgājušo padomiju.

2018-12-14 11:59

Kantainais: Padomju laikos cilvēks sociāli aizargāts bija no visām pusēm..cilvēki bija cilvēki---morāle ,atbildība ,.cilvēcība --tas un daudz kas cits bija augstā līmenī...šodien nekā tāda nav..skaidri redzams ,ka starp soc..(šodien tādi ir ) ir milzīgas plaisas,kas grauj un sadala sabiedrību ,kuru viegli ""ganīt"'padomju laikos bija stabilitāte..šodien tās nav..un kā redzams arī nebūs..pagaidām viss iet uz kara pusi plēšoties par vieglu kumosu un ietekmi.

2018-12-14 12:24

Liepājnieks: Kantainais! Labour teikts atbslstu! Varu pielikt vardus, un pateikt ka To laik nebija tādas propagandas, necieņas utt. Varu vel pateikt to ka jaunas paaudzes viedokli var pa ignorēt! Šodien viņi tendēti visu sadirst, un tādas tēmas var necelt, tas ir labas atmiņas mums kas to novērtē :)

2018-12-14 13:38

makrele sausā: Kāds ir painteresējies kā uz šiem bleķa gabaliem mūsdienās viens otrs jau ir ticis miljonāru sarakstā? Cilvēks absolūti bez izglītības tajā laikā atradās īstā vietā un laikā lai ar attiecīgu cilvēku atbalstu "UZTAISĪTU" brangu naudu. Nav runa par metālapstrādes biznesu. Šodien šis cilvēks ostas biznesā no sevis ir iedomājies augstāk par to kungu augšā.

2018-12-14 15:50

Vals: "buves, celus, infrastrukturu kas bija izveidota padomju laika un kalpo lidz sim"
Tie nu tiešām ir gruži.

2018-12-14 17:01

volšebnijplombir: Jā, cik forši bija pakaļu slaucīt avīzē, jo atejas papīra nebija. Tolaiku slimās ideoloģijas indes iedarbība nav pilnībā zudusi vēl tagad. Viss notiek un dzīvojam DAUDZ labāk (par brīvību un to laiku represijām pat nerunājot). Atliekvielas turpina pūt.

2018-12-14 17:42

reketieri: Un kur tad TV Dzintares kadri par aizturētām reketieru bandām.... ? Katru mēnesi taču kādu nolika "uz ceļiem" Bija daudz sižetu! Būtu interesanti paskatīties.

2018-12-14 17:52

To Kantainais: Cik es atminos, tad padomijas laikos ļaudis tika iedalīti vēlamajos, kuri tika atbalstīti visādos veidos (ar dzīvokļiem, ar atpūtas braucieniem, ar iespēju iegādāties mašīnu utt.) un ne tik vēlamajos (ak tu te esi? Labāk, ka es tevi neredzētu? Vai nejūti, ka esi lieks?). Kāpēc kaut kādam iebraucējam pēc pāris nostrādātiem gadiem piešķīra dzīvokli, bet cits varēja visu mūžu nostrādāt, un nepiešķīra neko? Tas tāpēc, ka atsevišķai cilvēku grupai tika mākslīgi radīti siltumnīcas apstākļi, lai viņi "straujāk un kuplāk augtu attiecībā pret pārējiem". Neieredzu šos nolādētos laikus, kur valsts rūpējās par atsevišķu cilvēku grupu, lai īsā laikā īstenotu savu politiku.

2018-12-14 18:43

un tagad: valsts "ruupeejas" par visiem - visi laimee dejo un dzied??!! Labaak buutu neblameejies, rakstot melus par Padomju laiku, tie, saliidzinot ar peedeejiem 29 gadiem, ir zelta laiki.

2018-12-14 19:31

Makaveli to tev debil: Saprotu, ka tev rinkēvičveidīgam bija grūti dzīvot, tajos laikos.. Tad nevarēja pateikt... ka esi pediņš un lepojies ar to.. un kļūt par Valsts varoni :D

2018-12-14 19:37

nezinu nezinu: Nebiju oktobrēns, nebiju pionieris, nebiju komjaunietis (vienīgais komjauniešu klasē), nebiju PSKP biedrs (daudzkārt gan tiku aicināts). Liepājas Mašīnbūves rūpnīcā (ražoja sakaru tehniku okupācijas karaspēkam!), čakli strādājot, mēnesī pelnīju 450-500 okupācijas rubļus, vēlāk "Sarkanajā Metalurgā" - 270 rbļ. Izslēpoju visus Padomju Savienības kalnus. Sieva - etniska latviete - no "Laumas" saņēma dzīvokli trīs gadu laikā. Strādājot PSRS Tālo Austrumu reģionā, smagi raujoties, mēnesī pelnīju 3200-3600 rbļ (Lux Žiguli varēju bez rindas nopirkt par divu mēnešu algu, vēl atlika arī banketam). Joprojām nebūdams "nomenklatūra", tajā laikā aizbraucu uz Japānu, Vjetnamu, Kubu, Ungāriju, Dienvidslāviju. Kas visā šajā slikts? Bija bezgala daudz slīmestu, tādi, kas šodien gaužas komentāros par neizturami lielo nabadzību, nežēlīgo smadzeņu skalošanu, komunistisko teroru u.c. okupācijas laikos, man apziņa joprojām saglabājusies skaidra un no tiem laikiem neizskalota. Tāds, kurš krievu laikos lasīja tukšās pudeles jūrmalā un pavārtēs, šaubos, vai suverēnās Latvijas šodienā kļuvis par miljonāru vai vienkārši par nodrošinātu tautieti. Latvijas PSR ir sen izbijusi vēsture, kuru nav korekti pārveidot pēc šībrīža ideoloģijas. Jaukus Jums Saulgriežus!

2018-12-14 20:16

rudis: vot to saprotu kartigi frontaviki . bija labi laiki kas tagad .

2018-12-14 20:34

to nezinunezinu: Beidz d.... Tevis aprakstītie labumi pienācās par tautiešu stučīšanu čekai.

2018-12-14 21:04

Vals: " Joprojām nebūdams "nomenklatūra", tajā laikā aizbraucu uz Japānu, Vjetnamu, Kubu, Ungāriju, Dienvidslāviju."
Nu Tu muldi, ka nebūdams ne komjaunietis ne partijā varēji tā braukāt.

2018-12-14 21:24

Winzor: Cik interesanti lasit ko doma un spriez cilveki par to laiku, kura es kadreiz dzivoju un par kuru viss zinu un tapec varu objektivi salidzinat.
Katram ir savas vertibas. Nevienam negribu uzspiest savu viedokli, bet pats varetu stradat pat bezmaksas un priecaties ja varetu atgriezties PSRS.

2018-12-14 21:39

to winzor: pilnigi ari ta domaju nebija slikti tiesam vareja visur aizbraukt par darbu nopelnitas ceļazimes deva un kas tad liels ka bija pionieri oktobreni bērni bija citadaki godigaki iemācīti sveicināt uz ielas pieaugušo transporta lidzeklī vecākiem vietu piedāvat tagad no tā ne smakas va traks berns tak var visiem uzdirst vai vel nezin ko .par sliktu uzvedibu stavējam sturī nu un kas slikts.

2018-12-14 22:31

>20:34: Obligāti: Metalurgā visu maiņu pie krāsnīm to vien darīju, kā "cēlu trauksmi" par "tautiešiem"; par to pašu saņēmu ministra algu, mīnus 32 grādos zāģējot taigu pie Klusā okeāna. Tādus, kā Tevi, nāktos dauzīt pret žogu, lai Latvijā mazinātos smirdekļu skaits, kuri šodien ir īstenie un pareizie "trauksmes cēlāji". Tautietis, ko neteiksi, aizņem rindu pie zupas virtuves.

2018-12-14 22:45

sfsf: pēc nedēļas atvērs maisus. tad redzēsim :)

2018-12-15 01:54

Kantainais: Varu vienīgi piebilst ,ka ja zaga padomju laikos ,tad tā kā zog šodien --neviens laiks nestāv ne tuvu--padomju laikos nebija iespēju ';šmaukties kties ar nodoķļiem ,ar algu izmaksām ,ar cenām ..tā krāpt kā šodien !!?? Šodien ciniski skatās tev acīs ,čurā viršu un stāsta ,kas būs ja gāzīs kādu no vecajām valdošajām partijām.
Reformas--taisns ceļš uz valsts sagraušanu.tas pats attiecas uz pašvaldībām--gribi iznīcināt ,pakļaut ,kontrolēt kādu valsti--radi tajā pašvaldības..elementāri..tāda negatīva ,nicinoša attieksme kāda šodien valdošajām partijām ir pret tautu ,pret valsti..to var redzēt Rīgas kinostudijas vecajās filmās par tā saukto brīvo pirmskara Latviju--""Ceplis"",""pie bagātās kundzes""--tas kā kulaks uz aci--par to ,kas notiek šodien..ja kādam nav skaidrs ,tad tas ,kas notiek Latvijā vairs sen nav atkarīgs no latvijas...te saimnieko citi..bet vietējiem dota ilūzija ,ka saimnieko paši.

2018-12-15 02:04

Kantainais: vēl kas --tā saucamie"" čekas maisi"" tie ir pamatīgi parevidēti,ļoti daudz kas iznīcināts ,ar daudz ko daudzi tika un joprojām tiek šantažēti--taču tajos maisos nav neviena krievu uzvārda ..nu vai gandrīz neviena ..visi stukači ,nodevēji u.t.t. bija un ir latviskajiem vārdiem..tur jau tā lieta --tāpēc tik ilgi never publiski vaļā atrunājoties ar ""klasificēšanu""un ""pārbaudI"":):izsūtīšanas laikā ne jau krievi stučīja un rakstīja denunciācijas--to darīja paši latvieši.un tagad kaunā par savu gļēvumu,par savu radu gļēvumu par sevi šodienā --naski dzied rietumu valodā ,pat neapjaušot ,ka nupat ir pamatīgi kontrolēti un pakļauti..smadzenes tiek skalotas ar melu propogandu visu laiku.

2018-12-15 15:13

sadzīve: Korupcija un zagšana bijusi un būs vienmēr it visur, gan te, gan Ķīnā, gan Krievijā. Un ne tikai Latvijā. Paskatieties, kas Krievijā darās šajos jautājumos, un tad murkšķiet, pamuļķi!
Padomju laikos krievi denacionalizēja latviešiem īpašumus. Izsūtīja uz katorgu latviešus, izšķīra ģimenes. Laupīja, izvaroja sievietes. Nav slikti ne? Lai atgriežas okupācija, ne? Ārzemes bija slēgtas. Pat uz Lietuvas, Igaunijas robežā, kas ir Baltijas valstis, bija stigra robežkontrole! Baltijas valstīs!!! Karosta bija parastajiem mirstīgajiem nepieejama daļa! Par dolāra un Latvijas karoga atrašanu draudēja cietums. Desa veikalos nebija. Pārdevēja drīkstēja uz tevi kliegt. Banāni, iebiezinātais piens, cīsiņi, ziepes bija tikai vojentorga veikalos priekš cilvēkiem. Atceros, kad parādījās pirmās miroņziepes ,importa, cilvēki tās ķēra maisiem! Pirmā poļu konsmētika, acu zīmuļi, lūpukrāsas, kādās rindās cilvēki stāvēja. Pārējie nebija cilvēki.
Lai nolādēti okupanti! Un atrodas daži , kas ir debīlāki par mēslu mušām, un slavina okupāciju! Padomājiet ar galvu kādā tumsonībā un murgā dzīvojām! Garīgi slimnieki tikai var slavināt okupantus.

2018-12-15 19:29

Braucejsss: Šodien ir tikai tiesības, bet tad bija pienākumi! Toreiz bija cieņa un respekts, šodien pilnīga necieņa vienam pret otru...jaunie mierīgi noliek senčus, pardeveju var izlamat at visu ko māk...tas ir tas kas skumdina...Jā toreiz veikalos nebija nekā, bet tad mācēja paši visu ko uztaisīt un izdarīt. A tagad veikali pilni nekvalitatīvu preču un jaunatne nezin kas ir ēvele, kā naglu iedzīt, nerunājot par konservēšsnu.

2018-12-16 09:43

Čiks vien: Kāda jēga apraudāt to , kas pats sabruka un izčibēja Kur ir ?

2018-12-19 13:54

Kantainais: Vai kāds maz var pateikt kāds var pateikt kāds ir valsts pastāvēšanas pamatlikums???:):):)))))

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz