Ceturtdiena, 16. maijs Edijs, Edvīns

“Liepājas metalurgs” zaudē “Gulbenei”

11.05.2011 18:00

Latvijas futbola Virslīgas 9. kārtas spēlē “Liepājas Metalurgs” savā Daugavas stadionā zaudēja turnīra debitantiem “Gulbene” komandai ar 1:2.

Spēles gaitā metalurgi bija vadībā ar 1:0, bet “Gulbene” prata atspēlēties un spēles izskaņā pēc “Gulbenes” komandas viesspēlētāja Jasuhiro Kato solo gājiena matalurgi zaudēja arī otros vārtus.

“Gulbene” sāka droši un aktīvi, parādot, ka noteikti nav veikusi tālo ceļu, lai zaudētu. Pēc aptuveni desmit spēlētām minūtēm bijušais gulbenietis Vladimirs Kamežš, saņēmis teicamu partnera piespēli, soda laukumā apspēlēja viesu aizsargus un raidīja bumbu vārtos, atklājot rēķinu. Pēc gūtajiem vārtiem liepājnieki pamazām, bet pārliecinoši pārņēma iniciatīvu spēlē. Pirmajā puslaikā vidzemniekiem divreiz bija labas iespējas izlīdzināt rezultātu, taču abās epizodēs savu meistarību nodemonstrēja “metalurgu” vārtsargs Pāvels Šteinbors.

Otro puslaiku liepājnieki sāka ar vairākiem neizmantotiem momentiem, bet kopumā turpināja kontrolēt spēles gaitu. Ar vairākām maiņām gulbenieši atsvaidzināja spēkus, un nekavējoties sekoja bīstams moments, kurā atkal sevi no labākās puses bija jāparāda Šteinboram. Vienā no šīm epizodēm tomēr glābējs nebija arī Pāvels – viens no pamanāmākajiem viesu spēlētājiem Ēriks Kokins panāca izlīdzinājumu apmēram pusstundu pirms mača beigām (1:1).

Liepājnieki nekavējās ar spēlētāju maiņām, mēģinot ar tām atkal atdzīvināt komandas spēli. Tomēr joprojām bīstamāk uzbruka Gulbenes komanda. Neilgi pirms beigām Mišins no labas standartsituācijas raidīja bumbu pāri vārtiem, bet mirkli vēlāk gulbenieši uzbrukuma smailē izvirzīja Kato, un japānis nepievīla, pēdējā minūtē gūstot otros vārtus – 2:1.

Atlikušajās minūtē vairs nekas nemainījās, un “Gulbene” izcīnīja trešo uzvaru septiņos mačos, turnīra tabulā apsteidzot “Jūrmalu” un ieņemot piekto pozīciju.