Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita

“Liepājas metalurgs” zaudē “Keramin” – 2:5

23.11.2008 19:51

Svētdien Liepājā norisinājās Kontinentālās kausa izcīņas izšķirošais mačs, kurā “Liepājas metalurgs” tikās ar Minskas “Keramin” vienību. Diemžēl mūsējie bija spiesti kapitulēt ar rezultātu 2:5. Minskieši jau pašu spēles sākumu uzsāka ļoti aktīvi un viņiem bija iespēja gūt vārtus jau pašā pirmajā minūtē. Tas gan neizdevās, bet, kad bija spēlēta minūte un septiņas sekundes, viesi, izspēlējot ripu uz tukšu vārtu stūri, atklāja rezultātu.

Mūsjiem izdevās atspēlēties 5.minūtē, kad, realizējot vairākumu, pēc Jasa piespēles nekļūdīgi meta Smirnovs.

Otros vārtu metalurgi zaudēja spēles 9.minūtē, spēlējot trijatā pret pieciem, kad viesi pēc burzmas pie Žabotinska sargātajiem vārtiem, ripu tajos burtiski iebakstīja. Savukārt mača 17.minūtē viesi, spēlējot mazākumā, izmantoja rupju kļūdu liepājnieku piespēlē, kā rezultātā viens pats pret mūsu vārtsargu izgāja pretinieku spēlētājs un panāca jau 3:1 viesu labā.

Otrajā trešdaļā laukumā turpināja dominēt minskieši. Perioda 10.minūtē pēc uzmetiena vārtu virzienā kāds no spēlētājiem pamainīja ripas lidojuma virzienu, un rezultāts jau kļuva 1:4. Vēl pēc divām minūtēm “Keramin” bija iespēja iegūt jau graujošu pārsvaru, taču pēc piespriestā soda metiena liepājnieku vārtus glāba Žabotinskis.

Arī perioda pēdējā minūtē, spēlējot sešatā pret pieciem (mūsu vārtsargs bija atstājis laukumu), metalurgiem diemžēl bīstamus momentus radīt neizdevās.

Cerības metalurgiem atgrieza Smirnovs, panākot 2:4, bet 58.minūtē liepājnieki pasīvi nospēlēja savā zonā. Ar pirmo metienu Žabotinskis tika galā, bet pie atsistās ripas pirmais klāt bija pretinieks – 2:5.

Lai uzvarētu Liepājas turnīrā un kvalificētos Kontinentālā kausa izcīņas finālam Francijā, metalurgi varēja atļauties zaudēt Minskas vienībai “Keramin” ar vienu vārtu starpību. “Keramin”, lai uzvarētu turnīrā, vajadzīga uzvara ar divu vārtu pārsvaru, turklāt pašiem gūstot vismaz 4 vārtus. Kopvērtējumā uzvarēja “Keramin”, otrie bija “Sokil”, bet metalurgi palika trešie.