Papildināts – Bezkompromisu cīņa, bullīši un kauss

Papildināts – Bezkompromisu cīņa, bullīši  un kauss
28.02.2008 00:35

0

Trešdien “Liepājas metalurgs” savā laukumā pielika elegantu punktu šā gada “Samsung” premjerlīgas regulārajai sezonai. Spraigā un asā cīņā liepājnieki pēcspēles metienu sērijā pārspēja pašreizējos valsts čempionus – komandas “Rīga 2000” spēlētājus. Rīdzinieki pirms šodienas spēles vēl varēja pacīnīties par 2.vietu regulārajā čempionātā.

Turnīra tabulā valsts čempioniem un ogrēniešiem bija vienāds punktu skaits, bet labākas savstarpējo spēļu bilances dēļ augstākā pozīcijā atradās bebri. Lai paceltos uz turnīra tabulas otro ailīti, komandai “Rīga 2000” obligāti bija jāizcīna kaut punkts Liepājā, kā arī jācer, ka “ASK/Ogre” savā laukumā zaudēs punktus pret “LSPA/Rīga” hokejistiem. Cīņas ievads norisinājās vidējā tempā, ar liepājnieku nelielu pārsvaru pirmajās minūtēs, bet lielā mērā mūsējo noraidījumu dēļ viesiem izdevās spēli izlīdzināt. Ar neapbruņotu aci bija redzams, ka komandu motivācija šajā vakarā ir krasi atšķirīga. Viesi izcīnīt uzvaru tīkoja vairāk, bet nekas prātīgs viņiem ilgi nesanāca. Talkā nāca metalurgu aizsargu kļūmes – neraksturīgi bieži kļūdījās komandas kapteinis Ivanovs, un vienu no šiem misēkļiem rīdzinieki pārvērta vārtu guvumā. Tiesa, uzreiz pēc pārtraukuma metalurgi strauji metās atspēlēties, un jau 17.sekundē tas laukuma saimniekiem arī izdevās. No sev ierastās pozīcijas pa kreisi no vārtiem Mamonovam tik vien atlika kā Raituma atsisto ripu ieraidīt jau tukšos vārtos.

Mūsējo ofensīvai noplokot, arī otrās trešdaļas izskaņa pagāja samērā vienmuļi, taču visu kompensēja mača beigu cēliens. Aizvien biežāk parādījās asumi abu komandu spēlētāju starpā, un neizpalika arī kautiņš, kuru uzsāka viesu uzbrucējs Armands Bērziņš. Viņa sitiens no aizmugures Gubinam bija pelnījis sodu, un to viņš saņēma gan no augumā mazā liepājnieku aizsarga (rīdzinieks tika nolikts uz lāpstiņām), gan no soģiem – 2+25 minūtes. Līdz mača beigām tika noraidīts arī kautiņa uzvarētājs – Gubins. Maču nepabeidza vēl viens rīdzinieku uzbrucējs – Artis Ābols, kuru Ivanovs ar tīru spēka paņēmienu tik spēcīgi ielika bortā, ka, visticamāk, salauza Ābolam roku. Un arī tas vēl nebija viss. Uzvilkts bija Demidovs, kurš divreiz pēc kārtas devās uz sodīto soliņu par sitienu pretiniekam ar elkoni, pie tam vienā epizodē par upuri izvēloties jaunāko metalurgu – Daņilovu.

Mūsējie atbildēja ar vēl vienu precīzu Mamonova raidījumu, tomēr, lai noturētu pārsvaru, nedaudz pietrūka – nepilnas divas minūtes līdz pamatlaika beigām rīdzinieki ar atkārtotu metienu panāca 2:2.

Pagarinājumā abām vienībām bija pa dažiem pusmomentiem, bet vārtu guvums izpalika, līdz ar to mača likteni izšķīra pēcspēles metieni. Žabotinskis divreiz glāba savus vārtus, vienreiz pretinieks meta garām, bet Raitumu pārspēja trešais liepājnieku metējs – Kiriļenko.

Lai prieks par smagā spēlē izcīnīto 18.uzvaru pēc kārtas būtu vēl lielāks, LHF ģenerālsekretārs Ēvalds Grabovskis “Liepājas metalurga” kapteinim pasniedza kausu par uzvaru regulārajā čempionātā. Apbalvojums gan ātri vien tika nolikts uz rezervistu soliņa – ne jau šī ir galvenā balva, par kuru šosezon būtu jālīksmo metalurgiem…

Šodien bija jānotiek vēl divām Latvijas atklātā hokeja čempionāta spēlēm, taču Daugavpils “Latgale” “tehnisku iemeslu dēļ” uz spēli Igaunijā nedevās. Diezin vai daugavpiliešiem gadītos tehniskas ķibeles arī tādā gadījumā, ja šī spēle tabulā kaut ko izšķirtu? Toties komandu “ASK/Ogre” un “LSPA/Rīga” mačs notika, un tajā papildlaikā ar 5:4 uzvarēja ogrēnieši.

Mūsējiem regulārā sezona ir beigusies, un atliek gaidīt pretiniekus izslēgšanas spēļu pusfinālā. Play-off kalendāru “Samsung” premjerlīgas rīkotāji vēl nav publiskojuši, bet paredzēts, ka pirmā pusfināla spēle 8.martā pulksten 17 notiks Liepājā. Līdz tam vēl 13 metalurgi dosies laukumā Latvijas čempionāta Zvaigžņu spēlē, ko piektdien, 29.februārī pulksten 19.30 tiešraidē demonstrēs kanāls “LTV 7”.

“Liepājas metalurgs” – “Rīga 2000” 3:2 (0:1, 1:0, 1:1, 0:0, 1:0)

Vārtu guvēji: 17:22 – 0:1; 20:16 Mamonovs (Ozols, Feldmanis) – 1:1; 49:51 Mamonovs (Tjoluškins, Kiriļenko) – 2:1 (vairākumā), 58:13 – 2:2 (mazākumā); 65:00 Kiriļenko (pēcspēles metiens) – 3:2.

“Liepājas metalurgs”: vārtsargs Dmitrijs Žabotinskis; pirmā maiņa: aizsargi Eduards Ivanovs, Vents Feldmanis, uzbrucēji – Valērijs Fiļimonovs, Juris Ozols, Vladimirs Mamonovs; otrā maiņa: aizsargi – Edmunds Kniksts, Sergejs Ļouškins, uzbrucēji – Darjus Lelens, Darjus Pliskausks, Oļegs Koreškovs; trešā maiņa: aizsargi – Sergejs Gubins, Sergejs Tjoluškins, uzbrucēji – Māris Grāvītis, Konstantīns Mihailovs, Dmitrijs Kiriļenko; ceturtā maiņa: aizsargi – Georgijs Čirkovs, Ruslans Borisenko, uzbrucēji – Sergejs Daņilovs, Valērijs Kuļibaba, Pavlo Borisenko.