Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita

Papildināts – Savainoti “lauvas” nepadevās dzīvi

17.03.2010 10:35

Basketbola klubs  “Liepājas lauvas” trešdien savās mājās aizvadīja kārtējo regulārā čempionāta spēli Latvijas Basketbola līgā, tiekoties ar BK “Barons”.

Bez galvenā trenera un bez garā gala ierindā trīs ceturtdaļas lauvas ne tikai turējās, bet pat bija vadībā, tomēr pēdējās desmit minūtēs atzina pretinieka pārākumu, zaudējot mačā ar rezultātu 65:77 (17:11, 22:18, 16:27, 10:21).

“Liepājas lauvas” turpina vajāt dažādas traumas, turklāt nu jau ar veselību saistīti izaicinājumi skāruši pat treneru korpusu – nedēļas sākumā slimnīcā uz operāciju galda nonācis “Liepājas lauvu” galvenais treneris Armands Misus, kurš joprojām nav atveseļojies un nevarēja vadīt komandu aizvadītajā spēlē. Iepriekšējā mačā pret “Šauļiem” potīti izmežģījis arī Oļegs Kožeņecs, kurš līdz cīņai ar “Baronu” nav paspējis atkopties. Viņš piebiedrojies ar lauztu plaukstu lazaretē jau esošajam Klāvam Ansonam, tādējādi mūsējie palikuši bez garā gala. Daļēji pozitīva ziņa ir fakts, ka otrdien treniņus atsāka un pret baroniem ierindā atgriezās Mārtiņš Kravčenko, taču ar maksimālu atdevi viņš vēl neesot gatavs spēlēt. Līdzīgi ir ar Uģi Viļumu, kurš laukumā bija, taču sastieptā vēdera muskulatūra joprojām liedz spēlēt par visiem simts un vēl mazliet.

Lai nu kā, trīs ceturtdaļas aizvadītajā mača liepājnieki bija vadībā pār optimālā sastāvā esošo “Baronu”, turklāt veiksmīgākajos brīžos trešās ceturtdaļas sākumā mūsējo pārsvars sasniedza pat 12 punktus. Diemžēl visas 40 minūtes pulvera nepietika un minimālu pārsvaru baroni jau panāca pirms pēdējās ceturtdaļas – 56:55.

Mača pēdējās desmit minūtes aizritēja tā, kā varēja gaidīt norisināmies visu maču, ņemot vērā veselības likstas, kas skārušas Liepājas komandu – pretinieki darīja teju visu, ko gribēja, savukārt laukuma saimniekiem tik vien bija palicis spēka, lai izrādītu gaužām simbolisku pretestību.

Rezultatīvākais mūsējo sastāvā bija Laimons Kisieļus, kurš “Barona” grozā sameta 21 punktu, turklāt izcīnīja arī 8 atlēkušās bumbas. Piebilstot par atlēkušajām bumbām, interesanti, ka, aizvadot maču bez centra spēlētājiem, pirmajā puslaikā šajā elementā lauvas dominēja (21:15), turklāt kopumā vairāk bumbu, kas atlēkušas pēc neveiksmīgiem metieniem, liepājnieku rīcībā bija nonākušas vēl pēc 3. ceturtdaļas (26:25).

Nākamo oficiālo spēli lauvas aizvadīs 23. martā, kad LBL mačā viesos tiksies ar BK “Valmiera”. Līdz tam, kā zināms, liepājnieki pārbaudes spēlē spēkosies ar Maskavas “Dinamo”, kas svētdien pulksten 16 viesosies Liepājā.