Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

Pēc 11 gadu pārtraukuma basketbola komandai medaļas

17.05.2011 19:20

Šovakar izšķirošo uzvaru cīņā par Latvijas Basketbola līgas (LBL) bronzu izcīnīja ”Liepājas Lauvas”, kas savā laukumā skaistā mačā ar rezultātu 93:88 uzvarēja ”Barons/O!Karte” basketbolistus, izcīnot bronzas godalgas pēc 11 gadu pārtraukuma.

Starta piecnieki

Liepājas Lauvas: Kaldvels, Kravčenko, Kosuškins, Mičels, Aleksejevs
Barons/O!Karte: Viljamss, Vītols, Bankevics, Čavars, Skirmants

Lai arī rezultātu atklāja viesi, tomēr turpinājumā astoņu punktu izrāviens padevās liepājniekiem (8:2). Vairākas labas kombinācijas “Baronam” padevās, kad laukumā parādījās Bergmanis, tomēr arī “lauvas” uzbrukumā darbojās pietiekami veiksmīgi, nelaižot rīdziniekus tuvāk par četriem ačiem. Tuvojoties ceturtdaļas beigām, mājinieku pārsvars sastādīja astoņus punktus, taču pēdējo minūti labi aizvadīja viesi, pievelkot līdz četriem punktiem – 20:24.

Otrajā ceturtdaļā liepājnieki spēlēja ātrāk un enerģiskāk, iekrājot desmit punktu handikapu – 36:26. Pēc minūtes pārtraukuma Aleksejevam izdevās trīs punktu gājiens. Pirmā puslaika beigu daļā mājinieku uzbrukums pamatīgi iestrēga, kas rīdziniekiem ļāva pievilkt un saglabāt intrigu šajā mačā – pēc 20 minūtēm uz tablo 44:37 par labu “lauvām”.

Pateicoties Viljamsa un Bergmaņa precīziem metieniem, rīdzinieki pietuvojās jau līdz trim punktiem – 45:48. Liepājnieki ne par ko negribēja atgriezties Rīgā, metot grozā vienu metienu pēc otra un pāris minūšu laikā atkal iegūstot drošāku pārsvaru – 60:49. Pirms izšķiroša ceturkšņa tablo vēstīja desmit punktu pārsvaru liepājniekiem (73:63).

Ceturtajā ceturtdaļā rīdzinieki spēlēja godam, sagādājot visiem skatītājiem intrigu (“Barons” spēja pietuvoties līdz trim ačiem (91:88)), par ko arī viņus noteikti var uzteikt, bet šajā sērijā noteikti labāki bija liepājnieki, pelnīti tiekot pie bronzas medaļām, triumfējot sērijā ar 3-0. Pie medaļām LBL turnīrā “lauvas” tika pēc 11 gadu pārtraukuma.

Lieliska spēle uzvarētāju sastāvā Eštonam Mičelam – 22 punkti, desmit rezultatīvas piespēles un piecas atlēkušās bumbas. Vēl četri basketbolisti guva vismaz desmit punktus. Pretējā nometnē līdera lomu uzņēmās Dereks Viljamss, kura kontā 27 punkti, bet 21 pievienoja Kirils Piščaļņikovs.

Liepājas Lauvas – Barons/O!Karte 93:88 (24:20, 20:17, 29:26, 20:25)

Liepājas Lauvas: Mičels 22, Kaldvels 19, Kravčenko 15, Aleksejevs 12, Meiers 10, Mejeris 7, Kosuškins 4, Ozols 4, Ate, Lejasmeiers
Barons/O!Karte: Viljamss 27, Piščaļņikovs 21, Bergmanis 10, Skirmants 9, Čavars 9, Silavs 4, Butjankovs 4, Feldmanis 3, Bankevics 1, Vītols, Epners