Piektdiena, 14. augusts Zelma, Zemgus, Virma
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Aigars Štāls: Dienas laikā laternas ieslēdz, lai veiktu to pārbaudi un remontu

Aigars Štāls: Dienas laikā laternas ieslēdz, lai veiktu to pārbaudi un remontu
Foto: Egons Zīverts
12.04.2017 11:36

"Kurzemes Vārds"

Dienas gaišajā laikā lampas deg tad, kad notiek iekārtu pārbaude un remonts, kas ietver arī spuldžu nomaiņu. Šis darbs notiek katru dienu kādā no pilsētas rajoniem. Ja deg spuldzes, tad tas nozīmē, ka šajā vietā strādā montieri, kuri apseko iekārtas un ieskrūvē jaunas spuldzes izdegušo vietā vai labo bojātas vietas. Par šiem darbiem regulāri paziņojam Komunālās pārvaldes tviterkontā, un iedzīvotāji to zina. Ja ir jautājumi vai pretenzijas, iedzīvotāji var zvanīt arī uz mūsu informatīvo diennakts tālruni – 22011963 vai rakstīt uz e-pastu info@kpliepaja.lv, vai izmantojot mūsu mājaslapu www.kpliepaja.lv.

Lai gan Liepājā ir ieviesta automātiskā ielu apgaismojuma vadības sistēma, nekad nav bijis tā, ka uz to raugās tikai datora ekrānā. Vienmēr iekārtu pārbaudes notiek arī reālajā vidē. Protams, katrs darbs kaut ko maksā – jāmaksā ir arī par elektrības patēriņu, pārbaudot iekārtu darbību. Tas ir ierēķināts visās iekārtu apkalpošanas izmaksās. Taču pēc ielu apgaismojuma rekonstrukcijas pilsētas elektrības patēriņa un labošanas izmaksas ir zemākas par tām, kādas bija pirms apgaismojuma rekonstrukcijas.

Kad visi pulksteņus pārregulējām uz vasaras laiku, arī ielu apgaismojuma sistēma bija tam jāpieskaņo. Vienā rītā tomēr laternas dega ilgāk, sistēma vēl nebija pieregulēta, bet nākamajā dienā viss bija novērsts. To, cikos apgaismojums tiek ieslēgts vakarā un izslēgts no rīta, nosaka speciāla apgaismojuma sistēmas fotoacs. Tā uztver gaismas daudzumu virs pilsētas un reaģē uz noteiktu dienas gaismas intensitāti. Atbilstoši šīs fotoacs reakcijai arī tiek izslēgts apgaismojums no rīta un ieslēgts vakaros. Protams, katram cilvēkam individuāli var šķist, ka ir jau gaišs vai arī ka ir pārāk tumšs, bet fotoacs reaģē, kad gaismas intensitāte sasniedz noteiktas mērvienības.

Aigars Štāls, Komunālās pārvaldes pārstāvis

17 komentāri

2017-04-12 12:30

Interesanti!: Nu tad beidzot arī ielikāt Štāla foto, tagad arī zināšu kā izskatās šis ar intelektu neapgrūtinātais cilvēks.

2017-04-12 14:16

op: un elektriskais skaititajs skaita nodoklu naudinu :|)

2017-04-12 14:44

Koo: Bet laternas deg brīvdienās gaišajā laikā kad pārbaudītāji nestrādā

2017-04-12 17:36

arro: un no rītiem - laukā gaišs, bet laternas deg. Un nestāstiet, ka kāds jau no rīta brauc un pārbauda, un tā katru rītu. Nesaimnieciski!

2017-04-12 19:11

privātpersona: Aigar Štāls kādas muļķības gvelžat? Vai vakaros nevar konstatēt kuras laternas nedeg, lai nākošā dienā veiktu remontu? Nevajag pūst pīlītes un dedzināt laternas gaišā dienas laikā, arī brīvdienās! Izskatās, ka Štāls mēģina slēpt darbinieku neizdarību. Neies taču visiem teikt , ai, ziniet, tas tā notiek komunālās pārvaldes neizdarības dēļ.

2017-04-12 20:48

haha: Šitādu ūdeni liet un domā, ka kāds tam tic :) Fotoacij jāpāriet uz ziemas un vasaras laiku??? Ja viņa reaģē uz gaismas intensitāti, tad kāds sakars ar pulksteni??? Ieslēdzas un izslēdzas vienā laikā neatkarīgi no tā vai laukā saule vai apmācies - nu nestrādā tā fotoacs, bet gan vīrelis ar slēdzi :D :D :D

2017-04-13 07:42

Seska smakele: Izgrūda tak baiso piķi, un teica, ka tagad var no kantora redzēt, kura lampele izdegusi. Izrādās tolka nekāda, tā pat jāpārbauda kā PSRS laikos :)

2017-04-13 11:15

mudzis: mmmm.... Kad pārgrieza pulksteņus, trīs dienas ik rītu "veica pārbaudes"....

2017-04-13 13:14

Jajeblonskijs: Jā, dīvaini tās pārbaudes iekrīt visu laiku ar pulksteņa grozīšanu.
Projekta konkursā bij paredzēti gaismas sensori un pat vel kaukādas mistiskas dimmera funkcijas, tapēc arī dažas firmas pat nepiedalijās. Bet beigās uztaisija uz pulksteni.
Pie tam brīdī kad tie jaunie apgaismes stabi tiek nostumti - pamatne lūztot sačakarē arī kabeli, tā ka pēc noteikumiem būtu jāmaina posmi līdz blakus stabiem. A kabelis padārgs...

2017-04-14 10:37

£: Ne pi...js un ne zaarka neseejs tas Juusu Shtaals,atceroties vinhu no taalaas pagaatnes liidz shodienai !

2017-04-14 13:24

Jautājums: Vai šīs Aigars Štāls kādreiz nestrādāja "Kurzemes vārdā"? Tur vienam Aigaram Štālam patika no "mušas izpūst ziloni".

2017-04-14 19:26

Reālistr: Vai nebūtu loģiskāk, ja viena maza automašīnīte ar vienu cilvēciņu vakarā, kad laternas jau iedegtas, apbraukātu to iecirkni, kur nākamajā dienā paredzēts nomainīt izdegušās spuldzes? Vienīgais, kas būtu nepieciešams - sagatavot darba shematiskus uzdevumus, lai nākamajā dienā tie, kas mainīs spuldzes, nomaina tās, kuras jānomaina. Domāju, ka tāda iecirkņa apbraukāšana (vai apgaita) vakarā varētu neaizņemt vairāk par stundu laika.

2017-04-16 07:11

fgf: Deg pa 2 - 3 dienas Neviens mainītājs gan NEKAD nav manīts . Regulāri deg Ganībene no Kungu ielas uz ezerkrastu Pamatā dienas vidū.

2017-04-16 14:18

Smails: Bet kad prezentēja visu apgaismes sistēu taču slavināja ka tāultramoderna un bojājumus var noteikt no vadības pults. Kāpēc tad tagad jāslēgā lai nočekotu? Un kāpēc lika.parastās lampas.nevis ledus????? Pagalmiem prasa ledus,paši liek hredus. Pašvaldība ir sastagnējusi kā purvs. Laiks tur mainīties cilvēkiem.

2017-04-17 20:04

jaaa: piekriitu seska smekele jajeblnskim!
seks 8 gadus atpakalj shito taa reklameeja pirmsveeleeshanu kampanjaa, ka visa Liepaaja ieekonomees un buus kaa pasaulee, klaja d***** veel jau 50 dienas liidz veeleeshanaam, gaidat, kad saaks runaat pekstinjus!

2017-04-18 09:00

ritvars: Vai tiešām Liepājā vēl ir kāds, kurš tic Liepājas dižmeļa Aigara Štrāla murgojumiem?

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz