Pirmdiena, 6. aprīlis Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta

Aksels Aizkalns: Gadījos starp austrumu un rietumu mediju masu manipulatīvajām spēlītēm

Aksels Aizkalns: Gadījos starp austrumu un rietumu mediju masu manipulatīvajām spēlītēm
Foto: Foto no personīgā arhīva
25.11.2016 11:27

Aksels Aizkalns

“Piedzēries britu karavīrs Vecrīgā piekauj latvieti”, “Rīgā par kaušanos aizturēts Lielbritānijas karavīrs”, “Policija aiztur neadekvātu britu karavīru”, “Britu karavīrs latvietim salauž degunu”, “Rīgā noticis uzbrukums britu karavīriem; iespējama Krievijas mediju provokācija”. 

Lai arī kā ir stāstīts līdz šim, es vēlos pastāstīt no sava skata punkta.

Otrajā novembrī aptuveni pulksten 17:30 ātrās ēdināšanas restorānā “McDonald”, tiku iesaistīts incidentā, kurš izskanēja plašāk nekā man sākumā šķita par loģisku esam. Ieejot “McDonald” uzriez uzdūros neierastam skatam, jeb Maķītis bija pilns ar ārzemniekiem, kurus uzreiz piedēvēju britiem, izdzirdot akcentu (kā vēlāk noskaidrojās, tie bija britu armijnieki, kas atbraukuši praktizēties šīs zemes piedāvātajos apstākļos). Uzreiz arī bija skaidrs, ka šamējiem ir kaut kas svinams, jeb džeki paņēmuši uz krūts daudz par daudz. 

Tad nu es šo visu izlaižot cauri saviem “domu filtriem” sekunžu laikā gāju stāties rindā, gribēju vrapu. Ilgi nebija jāgaida kā divi no šīs brangās, aptuveni 30 cilvēku lielās, kompānijas vērsās pie manis. Paralēli ķeroties pie manas šlipses, viens no viņiem prasīja: “Where did you get this tie?” (“Kur tu dabūji šo šlipsi?”), uz ko reaģēju kā vairums cilvēku, manuprāt, būtu to darījuši: “Give me some space!” (“Nenāc man tik tuvu/ Atstāj man brīvu telpu”) Pēc tam pievienojās arī viņa kolēģis, kuru es īsti nesapratu lielā reibuma un akcenta dēļ, taču biju ar mieru komunicēt, jo angļu valoda man nav tā svešākā.

Bet uz visa, līdz šim notikušā fona, mani kā ar aukstu ūdeni aplēja teikums: “I’ll count to ten and if you’re not gone by then, I’m going to punch you in the face.” (“Es skaitīšu līdz desmit, un ja tu līdz tam laikam nebūsi pazudis, es iesitīšu tev pa seju.”) Viņa draugs sāka smieties tā, kā es vēl nekad nebiju redzējis cilvēku smejamies, kas man lika domāt, ka tas ir kaut kāds joks, kurā neesmu īsti iebraucis, dēļ tā, ka nesapratu viņu teikto iepriekš vai vienkārši džeks ir kaut ko apēdis. “Why would you punch me?” (“Kāpēc lai tu sistu man?”), Es jautāju. “Cause you are full of bullshit” (“Tāpēc, ka tu esi pilns ar sūdiem”), viņš atbildēja, ko viņa draugam izdzirdot, nācās smieties vēl skaļāk un neadekvātāk. 

Šajā momentā es jau neko vairāk nesapratu, smieties līdzi vai mēģināt izprast situācijas gultni. Katrā ziņā, skatoties uz šiem fascinējošajiem smiekliem un domājot par situācijas patiesumu, man nemanot, laikam, iztecēja man atvēlētās sekundes.

Pēkšņi attapos ielenkts vairāku britu armijnieku vidū, kuri ar niknām sejas izteiksmēm, atvilkuši savas dūres, bija gatavi man nolasīt spriedumu… neizpratnē stāvēju ar salauztu un asiņojošu degunu. Gribētu uzteikt “Mcdonalda” darbiniekus, kuri operatīvi noreaģēja un nekavējās, lai pajautātu vai es kaut ko pasūtīšu. 

Neskatoties uz netaisnību un necilvēcīgo, huligānisko uzvedību no britu jauno aizstāvju puses, es šo visu nerakstu, lai jums pastāstītu par savu lauzto degunu. Patiesais iemesls ir tas, kas notika vēlāk. Respektīvi, nākamajā rītā gulēju palātā un gaidīju, kad vecākā māsiņa mani aicinās uz operācijas zāli, sejas ķirurģijas centrā, kurā ierados ap plkst. 8:30. Aptuveni plkst. 10:00 no rīta saņēmu ziņu no drauga, kurš uzzināja par notikušo. Ziņā bija norādīts links uz Telegraph.co.uk portālu, kas ir pazīstams kā viens no politiski noteicošajiem ziņu portāliem Apvienotajā Karalistē. Atverot to, pirmais, ko ieraudzīju bija: “Russian Pro-activists attack British soldiers in Riga.” (“Prokrieviski aktīvisti uzbrūk britu karavīriem Rīgā”).

Sākumā likās interesanti, jo iepriekšējā vakarā saskāros, iespējams, ar šiem pašiem britu armijniekiem. Piedevām, virsraksts pats par sevi likās intriģējošs. Lasot tālāk tomēr sapratu, ka “plānotais krievu aktīvistu uzbrukums” noticis tajā pašā Vecrīgas Makdonaldā, kur lepni (pēc incidenta) pilnā balsī sevi prezentēja vairāki desmiti vīri bļaujot: ”We Are British soldiers!” (“Mēs esam britu karavīri!”)

Lasot tālāk, konstatēju, ka runa ir par šo pašu notikumu, tikai uzrakstīts ar “nelielu” “Telegraph” interpretāciju, jeb absolūtiem meliem.

Izlasot visu rakstu, varētu teikt, ka saņēmu otru belzienu pa galvu, tikai šis nāca ar milzīgu atklāsmi, nevis salauztu degunu un smadzeņu satricinājumu, kuru, starp citu, ārstēju vēl aiz vien.

Iedomājoties vien, cik milzīga cilvēku auditorija ir šim portālam un līdz cik cilvēkiem šis raksts, ar absurdo informāciju, nonāks, lika man saprast, cik mūsdienās masveida manipulācija ir vienkārša. To arī neilgi pēc tam apstiprināja pašmāju ziņu portāli “DELFI”, “TVNET” un “APOLLO”, kuri vispār neuzskatīja par vajadzīgu veikt nekādu padziļinātu izmeklēšanu par notikušo, brutāli uztaisot copy/paste telegraph.co.uk” rakstam, jo kā gan viens no ietekmīgākajiem rietumu mediju portāliem varētu būt aplams savā informācijā?!

Interesanta bija arī “DELFI” reakcija, jo, kad mani draugi, kuri zināja īsto scenāriju, mēģināja nokomentēt situāciju, viņu rakstītais vienkārši mistiski izgaisa no komentāru sadaļas. Likās, ka patiesības frontē esam pavisam niecīgs skaits cīnītāju, taču gribējām šo propagandu izcelt gaismā. Vērā ņemams ir arī fakts, ka es vēl līdz tam brīdim nemaz nebiju gūlies uz operācijas galda… kā viņi vispār tikuši pie šīs informācijas tik ātri? Ja esat sekojuši šim incidentam līdzi, tad nav tālu jāmeklē iespējamās atbildes. Piemēram, kurš bija tas, kurš centās aizstāvēt sabiedrotos karavīrus, teikdams, ka viņiem esot pirmā brīvdiena pēc apmācībām “Sudraba bulta”? Es nezinu!

Katrā ziņā, nepagāja ilgs laiks, kad “DELFI” komentāru sadaļa jau sprāga pušu ar pārgudriem tekstiem par Krievu visatļautību un Putina plāniem. To redzot, es sapratu, kādi roboti mēs patiesībā esam. RETI, KAD CILVĒKI APŠAUBA MEDIJU PATIESUMU! Tādā veidā mums iebaro jebko, kas kādam politiskam spēkam nāk par labu. Šis konkrētais “Telegraph” raksts ir kā piemērs milzīgai naida kurināšanai mūsu vidū, cilvēku apmelošanai un provokatīvai aizskaršanai, un tas viss dēļ viena sacerējuma. Iedomājieties, ja katrs otrais raksts ir tik pat patiess?! Naids starp latviešiem un krieviski runājošiem latviešiem ir pēdējais, kas mums ir vajadzīgs!

Mīļie cilvēki, lūdzu, painteresējieties par konkrēto notikumu, pirms apvainojiet visu, kas kustas. Vienkārši paturiet prātā šo gadījumu, kad nākamreiz lasīsiet jauno rakstu kādā ziņu portālā, atcerieties par meliem un to, ka iespējams jūsu izraisītās emocijas bija stratēģiski paredzētas.

Paldies “Kas Jauns”, kuri deva platformu man, pēc iespējas ātrāk, ar lielu manu draugu palīdzību, pastāstīt patiesību. Izdevās komunikācija arī ar “TV3” un “LTV”. Pateicoties šai sadarbībai, šī milzīgā Rietumu pīlīte saprata, ka ir gan pirmie situši, gan pirmie rakstījuši, gan pirmie salaiduši visu dēlī! Šāda ažiotāža vienkārši nebūtu, un es noteikti tagad nerakstītu par šo atgadījumu, ja vien viņi paši nebūtu mēģinājuši, kādu apmelot. Pēc nepilnām 3 stundām raksts jau piedzīvoja savu pirmo labojumu. Tika atklāta mana identitāte, kur strādāju, ar ko nodarbojos… tas arī man lika saprast uz kādas skatuves mēs visi atrodamies, un, cik elementāri ir iegūt informāciju par ikvienu no mums. Tika pat ielikta intervija ar manu tēvu, kurš pilnīgi noteikti viņiem nebija sniedzis nevienu vārdu, kaut vai vienkārša iemesla dēļ – viņš runā angliski tik pat labi cik es krieviski, respektīvi, ļoti slikti! Tagad šo rakstu vairs nevaru atrast, bet ir citi britu portāli, kurus varat apskatīt.

DailyMail (http://www.dailymail.co.uk/…/A-brawl-involving-British-troo…
TheSun (https://www.thesun.co.uk/…/british-troops-attacked-in-latv…/).
(Pavērojiet “Dailymail” lapā, kreisajā augšējā stūrī ir “Facebook” sekotāju skaits, tie ir 6,7 miljoni!!!) 

Šī melu atmaskošana piesaistīja daudz austrumu mediju uzmanības, kas bija tikai loģiska notikumu attīstība. Šajā mirklī jau sapratu, ka mans lauztais deguns, jeb mana veselība ir palikusi otrajā plānā.

Un nu es stāvu starp austrumu un rietumu mediju masu manipulatīvajām spēlītēm, kurās es, pavisam noteikti, negribēju iesaistīties.

Kas attiecas uz manu pāri darītāju, es mēģināšu viņam likt atbildēt par savu rīcību, kas praksē, līdzīgu gadījumu, pat smagāku gadījumu kārtā nav pierādījusies kā veiksmīga darbība. Pēc manām domām, tas ir pateicoties AM pasivitātei. Varbūt nepieciešams parūpēties par armijnieku adekvātu uzvedību sabiedrībā!? Vai arī vienkārši pastāstīt mūsu, kamuflāžā tērptajiem, draugiem, kādai ir jābūt cieņas pilnai, citas valsts ciemiņu, attieksmei. Pieredze māca, ka šādi gadījumi nav retums, ka citu valstu karavīri ir likuma pārkāpēji mūsējā. Varbūt beidzot pienācis laiks sagatavot kādu scenāriju vai likumu, kas atvieglotu birokrātiju un atbalstītu cietušā tiesības nevis otrādi?

Teoriju ģenerējoša doma: ”Kas būtu noticis, ja manā vieta būtu bijis kāds krievvalodīgais…?” 

„Piedzēries britu karavīrs Vecrīgā piekauj latvieti” „Rīgā par kaušanos aizturēts Lielbritānijas karavīrs ” „Policija…

Posted by Aksels Aizkalns on Trešdiena, 2016. gada 23. Novembris

68 komentāri

2016-11-25 15:59

Drošības policija, puci!: Visiem rietumu vērtību pielūdzējiem nāktu par labu, ja viņi atcerētos, ka pret NATO un USA karabāzēm protestējuši gan Japānā, gan Vācijā, gan UK u.c. pasaulē. Un it visur neuzvaramie jenkiji u.c. pampari bijuši naski uz kulaku vicināšanu skurbulī. Klāra bilde, terminatoriem vienmēr taisnība!

2016-11-25 16:21

to 15:59: Pag pag, tūlīt Jūs nosauks par kremļa speigu :) Jeņķu sazombētie pilna LV... :(

2016-11-25 17:20

kā ta: es jau arī tāc esu, gada beigās būs prēmijas!

2016-11-25 17:22

Dīvaini: Kaut kā pēdējā laikā ļoti aktīvi presē parādās dažādi Latviju un tās sabiedroto nomelnojoši raksteļi.Piemēram', kam bija tik milzīga nepieciešamība atkal celt gaismā šo konfliktu. Neticu, ka ienāca ēstuvā pūkains jērinš un nekaunīgie briti ņēma šo plosīt. Lai tas paliek uz viņa sirdsapziņas. Tāpat šajā kontekstā parādā Ždanokas, Mamikina, Grigules balsojumi pret Krievijas propogandas nosodījumu. Pēc tam tikai izrādās, kā Grigule un Mamikins blēdījās pieņemot otra radus darbā. Tā visa ir ķēdīte, kas liek domāt par kārtējo kremļa garo roku.

2016-11-25 17:47

dīvaini?: Man, kā Latvijas īstenam patriotam, nav sabiedrotais tas, kurš man triec apčurātu spalvainu kulaku feisī, kad es bāžu mutē amerikānisku gamburgeru

2016-11-25 17:58

Izskatās: Izskatās, ka šī vēl ir vienīgā vieta, kur viņš nav publicējis savu vaimanāšanu. Labi ka tādus neņem armijā!!!

2016-11-25 18:19

pjotrs: Bez kaislībām uz politiku - situācijas analīze.
Ieiet puika paņammāt un šeku, reku, piedzērušies britu armijnieki piekasās.
Rīcība - zvans 112 ar izklāstu un dažu minūšu laikā (10-15) militārā policija klāt un "britu buldogiem" viss pa pilnu programmu.
Otrs variants - pēc piekasīšanās , vietējais parāda savas tīri angliskās prasmes un ar visiem f..k un Ass.. cenšās ierādīt viesiem viņu vietu..
Rezultāts - dabū pa seju un , protams viesi tiek attaisnoti pirms lietas izskatīšanas.

2016-11-25 22:56

Gribētos zināt: Vai šis jauneklis ir kādi saistīts ar daudziem zināmo Edmundu Aizkalnu? Ja tā, tad tas daudzko izskaidro!!!

2016-11-26 00:06

Kašķe ir tikai mana iesauka: Ak atkal uz peronībām? Atkal neticīgie? Jūs, naivie, lai neteiktu stiprākiem vārdiem nelgas,nesaprotat, ka tā ir īsta patiesība? nesaprotat, ka tas cietušais Aksels varēja būt arī jūsu dēliņš? Jūs nejēdzat, ka, tikko ASV karabāze būs Liepājā , tā būs pēc tam visās citās Latvijas vietās un varēsiet 18 novembri atcerēties svecīti slepeni iededzot un logā noliekot. Un pēc tumsas iestāšanās būs jāstāv mājās visiem, kā bērniem, tā večiem, jo armijā katru dienu kādam vai kādiem ir brīvdiena! Dabūsiet, dabūs iet, ka maz neliksies!

2016-11-26 00:06

Ak tu dies: Tak briti tie paši krievi vien ir, tik dzīvo citur un runā savādāk..

2016-11-26 09:36

anonims: Jebkura informācija, īpaši masu mediji, ir jāuztver kritiski, domājot. Protams, ka lielākā daļa, uz kuru pusi karogu pavicinās, uz to skries.

2016-11-26 10:30

tryms: Neaizmirstiet, ka daudzviet pasaulē mēs tie paši krievi vien esam, jo pat tūristi šeit pamatā dzird krievu valodu. Kamēr vien latvietis nemainīs savu ņergas dabu, nekas ātri nemainīsies!

2016-11-26 11:58

Impis: Šim [čalim, cik es zinu, vienmēr ir par ko ievilkt pa nāsi

2016-11-26 12:58

to impis: Būtu labāk, ja Tev būtu sajēga uztvert teksta galveno domu. Nepazīstu čali, bet liekas, ka viņam ir pietiekami prāta skaidri un saprotami izstāstīt situāciju, tā skaidri un gaiši parādot galveno problēmu- kā tiek manipulēts ar viedokļiem un tautas masām. No visām pusēm.

2016-11-26 13:39

malacis: ceru ,ka būs īsts līdz galam un varēsim izlasīt kāādu sodu saņēmis brits..paldies puis,jo tiešām melus lasīt IR APNICIS VISIEM

2016-11-26 14:07

CIKVAR: Nu dabūji pa muti dabūji. Gribi paraudāt, paraudi , ievietojot feisbukā savu rakstu, lai gan no tā lielas jēgas nav tāpat. Nu cik var? Jau kāds trešais raksts, kuru, lasu par to stulbo gadījumu. Cik gdus Tu vaimināsi par kautkādu salauztu degunu?

2016-11-26 16:06

Ok55: Vai tad tas nav pašsaprotami, ka mediji visu pagriež tā, kā tiem ērtāk? Tiešām - cik var visu laiku raudāt par to, ka tevi piekāva? Pareizi tas nebija, bet šis jau ir kurais raksts un nu jau ir pagājis pietiekami ilgs laiks. Par armijniekiem ne tas vien ir dzirdēts. Patīk kauties - tādēļ arī strādā armijā. Visi zina, ka alkahols+agresīvi cilvēki=konflikts. Nekādu Ameriku tomēr neesi atklājis cilvēkiem.

2016-11-26 16:32

nu bet: Kā tad neviens neatceras,ka divi krievu armijnieki ,nodūra jaunu puisi taksistu?Krietni sen ,bet tomēr.

2016-11-26 17:55

Boris: O! Arī te viņš iebimbāja....

2016-11-26 17:57

Luiss: Tagad katrs kurš dabijis pa muti liks rakstus un sauks valdību palīgā? Gadijums ir krimināls un lai policija strādā. Kāda starpība kāda sitējam profesija? Vai ja tas būtu britu galdnieks vai mākleris, tas ar tā būtu izpūsts?

2016-11-26 18:54

Edmunds Aizkalns: Sveiki "anononīmie" liepājnieki. Ja kādam tas daudz ko izskaidro, tad jā, tas ir mans dēls.

2016-11-26 19:46

Johaidī: Šito taču vismaz nedēļu cilāja krustām šķērsām! Vai tad šiim tirliņam jau nauda beigusies, ka sāk kunkstēt atkal!???

2016-11-26 19:55

dodmanbuču: Nākošo rakstu lūdzu, kā fonteinā Voldemārs dabuja pa muti. Tak svarīgi to zināt sētas kautiņu detaļas.

2016-11-26 20:22

Lūcija: Pasaule pilna ar cilvēkiem,bet cilvēcības nekādas.

2016-11-26 22:15

Bet: Skaidrs, ka nevar ticēt visam ko raksta. Jautājums tikai- kuram var ticēt.

2016-11-26 22:27

Adīne: Dzērumā maskas krīt, bremzes netur un atklājas cilvēka patiesā daba. Šis gadījums spilgti parāda, kas esam mēs, raugoties no rietumu lielvalstu un to pārstāvošo karavīru- "mūsu aizstāvju" pozīcijām

2016-11-26 22:55

Adelīnei: Cik saprotu pa muti viņš dabuja no parasta džeka makdonaldā. Tas brits tak nebija formā, vai bruņojies utt.

2016-11-26 22:59

he he he: Edmundiņ, jāatstrādā parādi priekš Ruskoje radio!??? Ko darīsi ar citiem parādiem?

2016-11-26 23:32

Pelnījis: Cik zināms šis jauneklis ir to pelnījis

2016-11-27 00:33

Interesanti: To perfekto smērējumu un tulkojumu jums Vešņakovs piespēlēja!?

2016-11-27 01:34

Emund: Vai Jūdas graši ir to vērts?

2016-11-27 07:47

Fakts: zinot Akselu, nebrinos ka pa seju ir dabujis, nav ne pirma un ne pedeja reize, puika muti nemak aizvert... jutas parak gudrs, un luk kur iznakums. varu deret vina stastitais ari ir izpuskots

2016-11-27 08:38

anonims: Cilvēki, pieturiet savas izplūdušās domas galvā. Vairāk domājiet. Izlasiet, padomājiet par būtisko.Ir atšķirība-vai karavīri kaujas-pie tam svešā zemē, vai parasti čaļi.

2016-11-27 10:08

to anonīm: padomā pats. Cik saprotu tie briti nebija ne formā ne kādā kaujas uzdevumā, tātad parasts vecis. Zilais puisēns te mēģina tīt iekšā to ko nevajag.

2016-11-27 10:42

Edmund!!!: Tad izaudzē normālu dēlu nevis memłaku!!!

2016-11-27 13:34

Edmunds Aizkalns: Interesanti palasīt un redzēt kā slēpieties savos vēmekļos. Atklāti neviens neuzrunā, aiz muguriņas, ar nenovīdību, ar ļaunumiņu, ar ieņirgšanu...Lai jums vieglas dienas, mīļie anonīmie, pa drāti ziņotāji.

2016-11-27 13:39

Edmund!!!: Bet pa to memłaku ir taisnība ka jāaizstāv sevi vińš slēpās aiz draugu mugurām Nevis kā vecis cīnījās viens pret vienu!!!!

2016-11-27 15:38

Nu nezinu: Vai tiem visiem brutālo britu mīzēju aizstāvjiem neliekas ka tomēr tas ir zem katras armijas karavīra goda sadot pa muti puišelim pie tam vēl viņa zemē, pie tam vēl galēji nepieņemami uzvedoties sabiedriskā vietā? Ja jūs to atbalstiet tad kas jūs paši esiet par cilvēkiem? Paredzu , ka utaino iebrukuma gadījumā, šie varoņi žmiegs astes kājstarpē un pastiprināti urinēs pie Brīvības pieminekļa, ja kāds mums nāks palīgā tad tie būs leiši, poļi un igauņi.

2016-11-27 16:31

tam kas nezin: katru dienu kaads pa muti atraujas, shoreiz viens miislis atraavaas no brita.... sagadiishanaas peec vinsh bija karaviirs. sagadiishanaas peeec blakus bija orku televiizija ar sagatavotaam kameraam... tikai sagadishanaas...nevarakli visam ticeet, kaa autors pats sakaa, taa kaa es arii neticu ka shis viss ir izpuusts vienkaarshi taa. briti bija armijas formaas?

2016-11-27 17:06

to nu nezinu: "viņa zemē" - pašam smiekli nenāk? Mūsu tautieši viņa zemē taisa vēl lielākus sū....

2016-11-27 18:39

Varu salīgt: ka tizlenis izveda no pacietības ar savu ļurkstēšanu pat karavīru un tas vienu knipi iedeva pārgudrelim.Interesanti, kāpēc viņš nedēļām klimst pa visiem Latvijas portāliem un vaimanā? Vešņakovs labi maksā?

2016-11-27 19:21

tam kas zin: Katru dienu kāds atraujas... nu nākošais būsi tu, atrausies tā ka nummuru uz zolēm visu mūžu neatcerēsies, atradušies brašie letiņi, atrāvēji. Vemt gribas šādus stulbeņus lasot. Jā, tā ir viņa zeme, mēslu vaboles, satikšu kādu šo britu ķēmu aizstāvi uz ielas noskaldīšu pa muti tā ka varēsiet tūlīt uz Britāniju ārstēties braukt, tizleņi.

2016-11-27 20:48

to tam kas zin: Pašam nenāk smiekli? Lielākais pilsētas izsitējs :))))

2016-11-27 20:55

es zin: Neviens tos britus neaizstāv. Lai ar viņiem menti nodarbojas. Riebjas tā raudāšana visos portālos.

2016-11-27 20:59

> tam kas zin: Tad, kad mamma atnāks un noņems tevi no podiņa, tad varēsi visus datorā spārdīt uz nebēdu! Bet vispār tu esi smieklīga niecība! Normāli veči nekad neplātās, bet dara. Tā manā bērnība plātījās mazie okupanteļu bērneļi, kad viņi bija bariņā!

2016-11-27 21:00

Nolicējiem: Gribas pajautāt visiem puiša apņirdzējiem un gānītājiem: vai jūs apzināties, ka nākošais līdzīgā situācijā piekautais, pazemotais, sakropoļotais, izvarotais upuris varat būs jūs pats vai kāds no jūsu tuviniekiem? Kur ir jūsu cilvēcība un elementāra pieklājība?! Paldies Dievam, Liepājā vēl šādu ekscesu (pagaidām) nav, bet pareizi viens komentētājs teica: ja izvediso armijas bāzi, tad tie notiks. Un tad jums var būt neieciešama palīdzība un sabiedrības atbalsts. Padomājiet par to, pirms ņirgājaties par citiem.

2016-11-27 21:31

Everita: Reibumā esoša ārzemju karavīra pazemojošā un vardarbīgā rīcība ne ar ko nav attaisnojama. Tā jebkurā gadījumā ir krimināli sodāma

2016-11-27 22:22

Nolicējiem un Everitai: Kāda aizstāvēšana. Gadijums ir krimināls un ar to jānodarbojas policijai. Un nav svarīgi kas to izdarija - karavīrs vai metinātājs. Kaitina ka te viens izlutināts puišels visos portālos sadrukājis. Kas būtu ja parasts džeks būtu atrāvies, tāds kam nav sakaru? Vai tad ar liepājnieki publicētu raudu rakstu?

2016-11-27 23:33

Alda: Puisis pareizi dara, ka ceļ gaismā šo gadījumu. Tas nav parasts huligānisms. Te ir jautājums par ārzemju karavīra morāli, par mūsu zemes iedzīvotāja- savu aizstāvamā- publisku pazemošanu un cinisku piekaušanu

2016-11-28 00:07

Natiņš: Kāds man nevar pateikt, kāpēc šis smieklīgais incidents, kur viens tirliņš, varbūt pat pelnīti dabūja mazu pērienu, tiek vilkts gaismā nepārtraukti? Tur taču sen jau ir veikta izmeklēšana, bet nē, Aizkalnu famīlija grib izpelnīties, acīmredzot, Vešņakova prēmiju!

2016-11-28 00:23

Uiiiii: Izrādās, kā šis/šī esot modeļa kundze/kungs! Ko nu?

2016-11-28 02:29

Eh Edmundiņ: Izrādās, ka āboli tomēr birzt pie ābelēm!!!!

2016-11-28 02:41

Tīnis: Žēl ka siers nemāk pastāvēt par sevi! Ja visi būs modeļi, kas tad šo valtsi aizsāvēs? Ceru, ka ne visi ir tādi mīkstie.

2016-11-28 09:21

dakteris: Tam nīkulim profilakses pēc vajag uzlikt. Tagad raud pa visu pasauli

2016-11-28 11:32

Vietējais: Smieklīgs tirliņš. Laikam uzskrēja burgeram virsū!!!!

2016-11-28 16:13

reisers: Un tik pat labi šis raksts arī var būt propoganda...

2016-11-28 16:25

Alekss Aleksejs: Kur, bļin, ir austrumu manipulativās spēlītes? Raksta nosaukums piemin austrumus, bet tekstā ir tikai par rietumiem(UK). Kāda bija šī visa izlasītā jēga? To pašu es lasīju tvnetā, delfos, kasjauns.

2016-11-28 18:56

Danta: Paldies, ka saki patiesību, skaidri un taisni. Tiem, kas dzird un filtrē tekstus.

2016-11-28 21:02

Žēl: Ka melo tāpat kā tēvs. Ruskoje radio darbībā!!!

2016-11-28 22:12

Jasmīna: BaibaVai tad Akselam vajadzēja stāties pretim ar dūrēm veselai karavīru rotai? Vai tā nebūtu pašnāvība, ņemot vērā, ka armijnieki bija pamatīgi apdzērušies? Puiša darbības gan neģēlīgā uzbrukuma laikā, gan pēc tā ir pilnībā atbilstošas situācijai un apsveicamas

2016-11-28 22:50

Jasmīnai: Ko tu tur muldi? tur jau nekā nebija, uztaisīja vētru ūdens glāzē! Brīnums, ka tas memļaks modelis sev nenotina visu galvu ar marli. Āksts!

2016-11-28 22:53

Nu moins: Cik jaunības dienās nav bijuši kāški un tādi nopietni! Te viens zilais modelītis tika pastumts ar pirkstiņu!!! Tfuuu!

2016-11-28 23:48

Jasmīna: Vai tad lauzts deguns un smadzeņu satricinājums ir pastumšana ar pirkstiņu? Un, ja arī tā būtu- , kādas tiesības ārvalstu karavīriem dzērumā ņirgāties par mūsu zemes cilvēkiem?

2016-11-30 23:44

pffft: "Krievvalodīgie latvieši"? Tad jau pa seju dabūji no angļu valodīgajiem latviešiem.

2016-12-04 09:51

starts: Jasmīnai-smadzeņu satricinājums viņam ir iedzimts no mātes; tas nav iegūts ar šo sitienu; un māte ar šo nepilnīgo lepojas.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli