Sestdiena, 31. oktobris Valts, Rinalds, Rinalda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Aldis Mežvids: Liepāja nav īstā vieta, kur būvēt tik liela izmēra un daudzuma VES

Aldis Mežvids: Liepāja nav īstā vieta, kur būvēt tik liela izmēra un daudzuma VES
02.03.2012 14:13

Esmu kategoriski pret to, lai tiktu tālāk izstrādāts detālplānojums Liepājas pilsētas teritorijās Lībiešu ielā 4, Lībiešu ielā 14, 14.novembra bulvārī 88/98 un Jātnieku ielā 2/18, kā arī esmu pret to, lai Liepājas pilsētas teritorijā tiktu būvētas vēja elektrostacijas (VES).

Nekad nepiekritīšu, ka Liepājas pilsētas teritorija būtu īstā vieta, kur būvēt tik liela izmēra un daudzuma VES, turklāt šie VES plānotie būvniecības projekti Latvijā tiek virzīti stipri dīvainā veidā.

Tā kā saskaņā ar Latvijas Republikas Satversmes 104.pantu ikvienam ir tiesības vērsties valsts un pašvaldību iestādēs ar iesniegumiem un saņemt atbildi pēc būtības, no Liepājas pilsētas domes, kā arī Liepājas domes deputātiem, rakstiskā veidā vēlos saņemt atbildi par pieņemtiem lēmumiem manis nosūtītajā iesniegumā.

Nenoliedzami Liepājas domes amatpersonas savā darbībā un lēmumu pieņemšanā ir konsekventi, proti, noteikti, mērķtiecīgi, loģiski pamatoti, likumsakarīgi, kā arī nelokāmi spriedumos un rīcībā. Latvija ir demokrātiska valsts, bet demokrātiskā valstī ir tiesības uz līdzdalību lēmumu pieņemšanā, kas ir daļa no cilvēka pamattiesībām, tādēļ nav saprotams, kādēļ Liepājas domes amatpersonas SIA “RAPSOIL” VES plānoto būvniecības projektu virza uz anonīmu iedzīvotāju viedokļu pamata.

Detālplānojuma projekta pirmās redakcijas sabiedriskās apspriešanas sanāksme notika 2012.gada 16.februārī plkst. 14.00 Liepājas pilsētas Domes ēkā – 207.kabinetā. Piedaloties publiskās apspriešanas sanāksmē, secināju, ka tur piedalījās tikai daži cilvēki, jo nebija pietiekami plaša informācija par šādu pasākumu, turklāt publiskās apspriešanas sanāksme bija laikā, kad liepājnieki atrodas darbā. Par šo pasākumu uzzināju no interneta vietnes lat/zinas/sabiedriba/2012/02/16/sodien-apspriedis–rapsoil–otro-planu/ dažas stundas pirms sanāksmes sākuma. Liepājas pilsētas laikrakstā “Kurzemes Vārds” projekta realizētājiem SIA “RAPSOIL” bija iespēja atspoguļot šo pasākumu plašāk, un Liepājas domes interneta vietnē nemaz nav tik vienkārši sameklēt vajadzīgo informāciju par projekta realizētāju būvniecības ieceri, un šaubos vai kāds šo informāciju ir izlasījis “Latvijas Vēstnesī”. Detālplānojuma 2.punktā norādīts, ka Detālplānojuma mēŗķi un uzdevumi esot nodrošināt demokrātisku sabiedrības un ieinteresēto institūciju līdzdalību plānošanas procesā, bet Publiskās apspriešanas sanāksmē redzētai liek domāt par pretējo.

Jau sākot ar 2009. gadu esmu iesaistīts dažādos tiesu procesos, apstrīdot Vides pārraudzības Valsts biroja un Liepājas reģionālā vides pārvaldes lēmumus, kuri saistīti ar VES plānoto būvniecības ieceri, bet informāciju par VES ietekmēm bija jāiegūst man pašam, pretēji valsts institūciju tiešajiem pienākumiem. Ir dažādi tiesu procesu lēmumi un spriedumi, kā arī esmu informēts par iespējamo pretlikumīgo VES būvniecības projektu realizācijas virzību, kura veikta ar valsts amatpersonu iespējams prettiesiskas darbības palīdzību. Gribu vērst uzmanību arī uz to, ka Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT) ir ierosinātas divas lietas, kuras saistītas ar plānoto VES būvniecību Rucavas novada Dunikas pagastā un Grobiņas novada Medzes pagastā. Iedzīvotāji uzskata, ka Latvijas valsts ir būtiski pārkāpusi to tiesības uz īpašumu, privātās un ģimenes dzīves neaizskaramību, taisnīgu tiesu un efektīvu aizsardzību valsts institūcijās, atļaujot vēja enerģijas ieguvi iepriekšminēto pagastu teritorijās. Uz vēršanos ETC iedzīvotājus pamudināja pretrunīgie Satversmes tiesas spriedumi.

Jānorāda, ka iepriekšminētie tiesu procesi un ETC pieteikumi tapuši sadarbībā ar “Sabiedrību par atklātību – Delna”, kura sniedz palīdzību projekta “Juridiskā palīdzība iedzīvotājiem izmantot likumos noteiktās tiesības apstrīdēt lēmumus būvniecības un teritorijas plānošanas jomā. Likumiskā ietvara sardzē” ietvaros. Projektā paredzēta juridiskā palīdzība iedzīvotājiem un sabiedriskajām organizācijām, lai, strādājot ar konkrētām iedzīvotāju sūdzībām un konkrētiem jautājumiem, mazinātu korupciju būvniecības un teritorijas plānošanas jomās.
Esmu informēts, ka saistībā ar citiem VES būvniecības projektu realizācijas virzību tiek izmantotas metodes, kuras nevarētu nosaukt par tiesiskām. Balstoties uz nevainības prezumcijas principiem, jānorāda, ka izmantotās metodes norādītas iespējamības formā nevis apgalvojuma formā, proti, iespējams informācijas slēpšana, dokumentu viltošana, apzināta bezdarbība, nolaidība, kukuļošana, draudi, šantāža, fizika izrēķināšanās, īpašuma iznīcināšana.
Uzskatu, ka šīs VES projekta realizētāja plānotā būvniecības realizācijas gadījumā tiks neatgriezeniski izķēmota Liepājas pilsēta, kā arī Medzes pagasts, bet neprotestētu pret šādu VES būvniecību, ja tā tiktu realizēta tālu jūrā no Liepājas pilsētas krasta, kur ir ekonomiski izdevīgāks vēja stiprums nekā Liepājas pilsētas teritorijā un tās apkārtnē.

Reāls apgrūtinājums būtu VES radītā trokšņa zona, kura sasniedz 40 decibelus un izplatās vairākas reizes tālāk nekā VES aizsargjosla, turklāt šajā VES 40 decibelu zonā tiek cilvēkiem bojāta veselība. 

Papētot plānojumu, veidojas absurda situācija. VES aizsargjoslās atrodas ceļi, par kuriem pārvietojas iedzīvotāji, plāno izbūvēt veloceliņus un apcietinājuma teritorija daļa plānota iekļaut Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā, bet detālplānojuma autori uzskata, ka fortifikācijas būvju aizsardzības statuss nav nesavietojams ar apkārtējās teritorijas attīstību un VES parks zināmā veidā var sekmēt interesi par pieminekļa apmeklēšanu, kā to rada jau esoša VES, būtiski neietekmējot kultūras mantojumu.

Plašākam ieinteresēto un atbildīgo amatpersonu lokam, kā arī masu medijiem, vēlos sniegt informāciju, kādā veidā projekts tiek virzīts. Ar to plašāk varat iepazīties ŠEIT.


Aldis Mežvids,
Medzes pagasta iedzīvotājs

39 komentāri

2012-03-02 15:37

ripelleris: Ja cien. liepājnieki nebūtu tik kūtri, zaudējuši pilsonisko uzdrīkstēšanos un interesi par savas dzīves telpas izsaimniekošanu, viņi uzzinātu, ka pat tādā tehnoloģiski attīstītā valstī, kā Vācija, vēja ģeneratoru ietekmes zonas nav precīzi noteiktas, kā rezultātā nelielu ciematu iedzīvotāji spiesti par grašiem pārdot savas dzimtsmājas un pārcelties uz dzīvi citā apvidū. Mainīgs ēnojums, zemes vibrācija, zemfrekvences trokšņa iedarbība, ziemā - no spārniem, kā no lingas, lidojoši ledus gabali.

2012-03-02 16:13

šķēdes iela: Apturam taču to sesku un rīkojam piketu!

2012-03-02 19:17

Riddick: Kārtējais šauri domājošais īstenais latvietis! Bitīt matos! Demokrātiskajā Zviedrijā VES ceļ gan pilsētās, gan šelfā un netraucē ne cilvēkiem, ne reņģēm, ne lašiem, ne kaijām! Lieta ir vienkārša! Latvietis ir tāds skauģis, ka , ja viņam nepiederēs daļas VES apkalpojošā uzņēmumā, viņš vienmēr būs pret!!

2012-03-02 21:15

valters larsens: >Reāls apgrūtinājums būtu VES radītā trokšņa zona, kura sasniedz 40 decibelus [..]

40 decibeli ir skaļumā starp čukstu un sarunu.

2012-03-02 23:17

un kā: Ir tā ka projektu vadītāji grib slaukt un ne ar vienu nedalīties ´ietaisot otram istabā un veselībā ' Projektu vadiītāji un iesaistītās personas ir haļevšiki kuri vienpersonigi grib piesavināties to kas viņiem nepieder un izlemt par visiem nevienam nejautājot.

2012-03-02 23:36

rulē: šodien zagt ir norma vajag tik pieņemt likumus kas drīkst zagt un ka zagšana nav zagšana .Ko arī dara

2012-03-03 11:16

Malda: Savādi, ka Mežvids nav aizņemts ar zemes apstrādāšanu un lopu audzēšanu, bet būdama diletants, grib risināt globālas problēmas un ar savu musināšnu tikai jauc cilvēkiem prātus. Senāk tādus dīvaiņus sauca par pasaules lāpītājiem.

2012-03-03 14:01

se, būdā!: Kas tad nu, vergu dvēseles sasparojušās bargiem komentāriem? Tādi Larseni un Maldas ir tie īstenie ar pareizo domāšanu apveltītie tautieši? Agrāk klājaties zem komunistiem, tagad zem šķēļiem, šloseriem un jebkura cita, kam kabatā no Jums sazagta nauda. Vergu tauta, tāda Jūsu sūtība uz Zemes

2012-03-03 14:31

jautājums: Ļ.Cien. domes priekšēdētāj! Man ir tikai 1.jautājums? Kāpēc Jūs tā klanaties Šķēles cilvēkiem priekšā? Varbūt varat sabiedrībai paskaidrot? Savādāk baumas visādas izplatās..

2012-03-03 19:06

valters larsens: ir uzjautrinoši, ka ierakstot vienkārši faktu, var norauties visvairāk mīnusus. jā, fizika ir slikta lieta un galīgi nosodāma.

konspirāciju teoristi var sākt apsvērt, kam savukārt ir izdevīgi, lai nebūtu alternatīvās enerģijas projekti, un no kurienes mēs iepērkam enerģiju, ko paši nesaražojam. ;)

2012-03-03 19:12

braucejsss: kā jau īstiem letiņiem - dari vai nedari - viss ir un būs slikti

2012-03-03 19:13

Liepajniecins: Reāli man vienmēr ir patikuši šie raksti, kur šis ir slikts, tas būs briesmīgi un vēl tas būs vispār neizturami. Diemžēl cilvēks laikam neredz tālāk par savu pagalmu, jo Liepājā ir vējš, un ražot elektrību no vēja ir viens no dabai draudzīgākajiem veidiem. Turklāt tāpat čīkstēja pirms vēja parka izveides Grobiņas pusē, bet tur visi ir veseli joprojām. Un jā 40 dB ir smieklīgi maz, jo jaunā automobiļa iekšpusē braucot ar 50km/h pa gludu asfaltu ir 68 dB. Taka miers pilsoni, viss būs labi.

2012-03-03 19:15

40db nav nekas: Nu nez ko tas vaters larsens teiku ,ja no šī brīža viņam uz visu atlikušo mūžu būtu jāklausās kaut kas "starp čukstu un sarunu".Baznīcā ,tam tur ,vienīgais lūgums būtu ,lai ir bezvējš.

2012-03-03 20:05

valters larsens: valteram larsenam, tāpat, kā lielākai daļai pilsētā dzīvojošo mājās jau ir pāri 40 decibeliem regulāri.

/jā, man ir decibelu mērītājs

2012-03-03 21:03

absurds: Vai tad saražoto enerģiju nepārdos biržā? Iespējams, ka šīs enerģijas cena būs zemāka kā Vācijā, Zviedrijā, bet Latvenergo ,,reņģu ēdājiem,, būs spiests pirkt lētāku enerģiju no hesiem un tec iem. Sanāk, ka Latvija ir tikai ārzemniekiem poligons, kur realizēt savas iekārtas, un no dažiem miljonāriem iepirkt lētāku enerģiju.

2012-03-04 12:16

Bāc!: Visu tik noliegt, pret visu protestēt utt. Vai cienījamie protestētāji ir padomājuši par to, ka nafta un gāze pasaulē ir uz izsīkšanas robežas? Mūsu zemē jau tā resursu ir maz, tad tagad noliegsim visas alternatīvās enerģijas iespējas, ja? Būsim atkarīgi no Krievijas, Eiropas, Skandināvijas un Arābu Emirātiem? Skumji, ja cilvēks nespēj paskatīties tālāk par savu degungalu.

Jā, protams, ka nevajag celt VES tuvu pie mājām,

2012-03-04 12:18

Bāc!: ciematos un pilsētās. Bat vai mums trūkst aizaugušu un pamestu teritoriju? Varbūt VES ir viens no veidiem kā nopelnīt vietās, kur lauksaimniecība kļuvusi nerentabla un cilvēku tur vairs nav.

2012-03-04 15:52

Aicisjaicis: Nez ko Mežvids,tik pārgudrs būdams,metalurgā par eļļotāju strādā?

2012-03-05 14:36

Eko vējš: Cienījamais Mežvida kungs! Pirms paust savu viedokli masu mēdijos, Jums derētu pamācīties latviešu valodas gramatiku un ortogrāfiju. Ļoti daudz kļūdu!!!

2012-03-05 15:18

to eko vējš: Man tās kļūdas neuztrauc nemaz, kā es māku tā rakstu, galvenais lai kāds saprastu lietas būtību un tas ir daudz svarīgāk.

2012-03-05 16:50

To Aicisjaicis: Vai tad viņš tiešām strādā metalurgā? Un es domāju, kurš tad aiz viņa stāv. Tagad viss ir skaidrs. Domāju, par eļļotāju viņš tikai skaitās.

2012-03-05 16:57

Eko vējs: Ja Jums pietrūkst intelekta, lai izprastu latviešu valodas gramatikas pamatjautājumus, iespējams, Jums pietrūkst arī izglītības, lai izprastu norādītās problēmas būtību, un, varbūt pilnīgi iespējams, viss Jūsu rakstītais ir tikai „slima kaķīša murgi”..

2012-03-05 17:37

to eko vējš: Jums taču ir iespējas parādīt savu intelektu, zināšanas latviešu valodas gramatikas pamatjautājumos un pierādīt lietas būtību, bet pieļauju iespēju, ka komentāru raksta cilvēks, kurš varbūt gribēja no manis piedzīt 6,5 miljoni LVL, tad labāk jau vispirms izlasīt Orhūsas konvenciju, ieskatīties Vides aizsardzības likumā un pastudēt kriminoloģiju. Zaudēt arī vajag mācēt un varat rakstīt te ko vien vēlaties.

2012-03-05 17:46

bbb: Izskatās, ka tās oligofrēns ar šo tēmu cenšas iegūt sev slavu un ienākt politikā. Varētu padomāt, ka mums politikā muļķu trūkst…

2012-03-05 17:50

Eko vējš: Zaudēt arī vajag mācēt - Tieši tā, Mežvida kungs! Jums derētu pamācīties!

2012-03-06 00:51

ļoļiks: Cik maksā battonu stūmējiem par pasaciņām ka tas ir nekaitīgi ka viss ir priekš mums ka nafta izsīkst un nav alternatīvas izņemot vējš ?Ir iespaids ka dažam labam izgļītība ir instrumēns kā stumt ausē un izlikties par gudru stulbam esot

2012-03-06 19:51

to eko vējš: Nav vērts pūlēties, tas taču redzams, ka Mežvids ir slims cilvēciņš, labāk izteiksim līdzjūtību.

2012-03-07 11:21

uuuu: Mežvids ir vienīgais cilvēks Latvijā, kurš norāda uz likumu nepilnībām un "sabīdījumiem",un ierēdņu bezdarbību problēmas risināšanā, kuri atļauj VES celt gandrīz cita cilvēka pagalmā, neprasot viņiem atļauju un tādējādi nostādot cilvēkus ķīlnieku lomā, jo viņiem katru dienu būs jādzird VES radītais troksnis, nepārtraukti būs mirgošana no rotoru spārniem, infraskaņa, ziemā no spārniem metīs ledu. Nav nekāds brīnums, ka amatpersonas tā rīkojas, jo noteikti ir personīgi šajā biznesā ieinteresētas.

2012-03-07 11:50

to Liepajniecins: No kurienes Jums tāda informācija, ka Grobiņas vēja parkā dzīvojošie visi ir veseli joprojām? Manuprāt, Jūs neesat jautājis to tuvu VES dzīvojošajiem. Viņi katru dienu kopš VES darbības sākuma, izjūt negatīvo ietekmi uz savu veselību - galvassāpes, reiboņus, bezmiegu u.c., arī sirds problēmas.VES radītās negatīvās ietekmes uz cilvēka veselību ir pētījuši arī zinātnieki no daudzām valstīm un definējuši "Wind Turbine Syndrome", tika izdota arī grāmata. http://windturbinesyndrome.com/videos.htm

2012-03-07 12:54

es - valters larsens: Un, Jūs gribētu, lai Jums caurām naktīm kāds čukst pie auss? Nemaz netraucētu gulēt?

2012-03-07 12:59

to eko vējš: Kurš, nu, lielītos par tiesām - ka tik nesanāk smagi zaudēt administratīvajā :) Un Jūsu virzītais projekts vispār ir ekonomiski nepamatots, tikai dēļ obligātā iepirkuma to darat, nekad (NEKAD) normālā tirgū, šāds projekts nebūtu ekonomiski izdevīgs. Bet, protams, ar Šķēles labvēlību, pats Šķēle Gorbiņā un viņam pietuvinātie citviet, nopelna miljonus par neko - jo elektrības apmērs, ko šie VES saražo ir niecīgs.

2012-03-07 13:02

to uuuu: Jā, vismaz viens cilvēks atklāti sabiedrībai pasaka to, kā ir, un ar ko būs jārēķinās tad, kad VES Liepājā tiks uzceltas. Piekrīt u Mežvida viedoklim, ka VES parka vieta ir tālu jūrā nevis uz sauszemes, kur apkārtnē dzīvo cilvēki. Lielākajai daļai sabiedrības būtu no Mežvida jāmācās uzdrīkstēšanos, iniciatīvu iesaistīties sabiedrības lēmumu pieņemšanas procesos, nevis klusēšanas taktiku- zinu, bet tas jau mani neskars, lai tie citi cieš, ka nemeklēja informāciju, negāja uz sab. apspriešanām...

2012-03-07 13:20

starp citu: Ja Latvijā nebūtu pārsubsidēti VES un dažādas citādas dīvainas enerģijas ražošanas formas (piemēram, koģenerācijas stacijas, kurās reāli tiek ražota tikai elektrība, bet siltums netiek izmantots - tiek palaists gaisā), tad pie mums varbūt būtu arī normāli projekti, kas tiešām palielinātu enerģētisko neatkarību no Krievijas, nevis tikai atsevišķiem politpartijām pietuvinātajiem bezjēdzīgi vairotu naudiņu.

2012-03-07 16:07

to uuuu: Kurš cits sunim asti cels, ja ne pats!

2012-03-07 22:05

Zinaataaja: Es lasu komentaarus un briinos par komenteetaajiem , kuri komentee to par ko vinjiem nav nemazaakaas saprassanas , stulbiibas raksta par latviessu skaudiibu, par neesossam VES stacijaam citur Eiropas pilseetaas, ka pat Vaacijaa nav sakaartotas visas regulas , un nepietiek veel ar censsas njirgaaties par cilveeku , kurss censsas aizstaaveet ne tikai savas intereses , bet arii citu sseit Latvijaa dziivojosso cilveeku demokraatiskaas tiesiibas.

2012-03-07 22:15

Zinaataaja: eko veeja kungam varbuut ar gramatiku viss ir kaartiibaa - bet gramatika ir teorija , kuru vinjss ir iezaureejis, tiessi taadeelj vinjss nespeej izprast realitaati, ka rakstiitais uz papiira nevienmeer atbilst tam , kas notiek realitaatee.Es ssim kungam ieteiktu palasiit Vaacijas maajas lapaas par dziivi pie VES unatgriesties dziives realitaatee, nevis dziivot teorijaa , lielaakajai daljai LV iedziivotaaju nesatrauc latviessu valodas likumi, mums ir daudz lielaakas probleemas.

2012-03-07 22:57

to Aicisjaicis: Tas jau ir labi, ka A.Mežvids strādā Metalurgā un godīgi pelna savu algu, nevis kā daudzi - saņem lielo piķi par batonu stumšanu cilvēkiem sakot, ka nebūs nekādas negatīvas ietekmes no VES, viss būs klusi un mierīgi, kaut gan tepat Grobiņā jebkurā laikā ikviens cilvēks var pārliecināties, cik tad kluss un "patīkams" šis bezietekmju VES parks ir.

2012-03-29 09:51

8) 8) 8) 8) 8): .......godīgi pelna savu algu,.... - vārds GODīGI te ir lieks....kā maksā -tā strādā 8)

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz