Svētdiena, 5. jūlijs Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Andis Ābelītis: Klātienē kontaktējoties, attieksme no abām pusēm ir pavisam cita

Andis Ābelītis: Klātienē kontaktējoties, attieksme no abām pusēm ir pavisam cita
Foto: liepajniekiem.lv
07.03.2017 16:05

liepajniekiem.lv

Interese par iespēju dienēt armijā ir vienmēr. Vakanču gadatirgus pirmajā stundā gan vislielākā interese bija no cilvēkiem, kuri īsti nav tajā vecuma grupā, kad var sākt dienestu. Taču pēcpusdienā, kad skolās un citās mācību iestādēs beidzas nodarbības, informāciju gūt ierodas arī jaunā paaudze.

Mūs interesējošā vecuma grupa ir cilvēki vecumā no 18 līdz 39 gadiem. Aicinām cilvēkus profesionālajā dienestā. Tas ir dienests kā darbs. Jaunietis atnāk pie mums dienēt un par to saņem arī algu.

Lai sāktu dienēt Nacionālajos Bruņotajos spēkos, ir trīs pamatprasības. Cilvēks nedrīkst būt krimināli sodīts. Viņam jābūt Latvijas Republikas pilsonim. Un pats pamats ir vecums, kā jau teicu – no 18 līdz 39 gadus vecs.

Nacionālie Bruņotie spēki vakanču gadatirgū piedalās ne pirmo gadu. Kāpēc? Mēs attīstāmies un augam, un mums ir nepieciešams papildinājums. Un nepieciešamais papildinājums ir būtisks – tie ir 700 karavīri gadā. Visā Latvijā, protams. Pagājušajā gadā bija nepieciešami 700 karavīri, un arī šogad uzstādījums ir tāds pats. 

Runājot par pagājušo gadu, vakanču gadatirgu laikā gandrīz izpildījām plānu. Dienestā šo pasākumu laikā Latvijā kopumā uzņēma 610 vai 620 jauno karavīru.

Bruņoto spēku galvenais uzdevums ir informēt sabiedrību, ka mēs esam. Un vakanču gadatirgus ir lieliska iespēja – te sanāk vairākas paaudzes. Mēs tādēļ esam ļoti atvērti – ja dienestam nederēs vecaistēvs, derēs tēvs, dēls vai mazdēls. Galvenais ir nodot informāciju līdz īstajai mērķauditorijai.

Vēl viens pluss vakanču gadatirgum ir tas, ka darba devējs saņem nevis bezpersonisku CV, bet mēs klātienē tiekamies ar cilvēkiem, varam, kontaktējoties ar viņiem, uzzināt mums nepieciešamo informāciju, kā arī pēc iespējas plašāku informāciju sniegt uz šī cilvēka interesējošajiem jautājumiem, kas CV iesniegšanas gadījumā paliktu neatbildēti.

Klātienē kontaktējoties ar cilvēku attieksme no abām pusēm ir pavisam cita. Ir iespējams just, ko cilvēks zina, ko varbūt detalizētāk vajag izskaidrot, kas šo cilvēku varbūt neinteresē.

Bet galvenais, lai tas, kurš interesējas un nāk uz Bruņotajiem spēkiem, būtu krietns cilvēks. Pārējo mēs izveidosim.

Andis Ābelītis, NBS RAC Rekrutēšanas un atlases daļas pārstāvis

15 komentāri

2017-03-07 17:39

Zirnītis: Tie, kas gribēs , paši atradīs armijas vietnes, kur strādāt! Nevajag vervēt cilvēkus pat gadatirgos! Kas nu par jaunieti 39os gados?:) Sanāk, ka bruņotie spēki ir tādā izmisumā, ka gatavi ikvienu bezdarbnieku pieņemt? Pat dzērāji un bomzīši attiecīgā vecumā der? Tur algu maksā. maz, bet maksā. Un pie zupas virtuves var tikt un apģērba. Bet, kas nu tie par bruņotiem spēkiem? Tikai nosaukums tāds. Tas arī viss.

2017-03-07 17:54

*: Vecums nav raditajs,45 gadigs var ielikt kloki krietni jaunakiem

2017-03-07 18:09

Dienests: Pašā dienesta sākumā alga uz rokas ir 780 EUR, pēc tam pamazām palielinās. Vai tā ir maza alga priekš Latvijas nepiekritīšu...

2017-03-07 18:33

runčuks: 45 gados jau sākas izdienas pensija. Lai gan varētu vēl dažs labs dienēt,bet nē. Pietiek,neļauj. Protams,ir arī otra galējība, dažs labs jaunietis netiek līdzbtam 45gadīgajam.

2017-03-07 18:35

runčuks: Un 39os gados vsirs nav jēgas. Izdienas pensijai nu nekādīgi nesanāks. Būs par paldies jādien.

2017-03-07 18:45

sargs: Vai ar tādu aldziņu var ģimeni uzturēt, samaksāt rēķinus, un kaut reizi gadā ģimenei un sev uzsaukt braucienu uz siltām zemēm? Nerunāšu par zāļu , apģērba kādas mēbeles vai tehnikas iegādi. Es domāju, ka šis variants der cilvēkiem, kuri ir ne pārāk izglītoti , dzīvo vieni, vienistabas midzenītī un viņiem neko vairāk nevajag. Kāpēc ne? Ir mūsu vidū arī tādi cilvēciņi.

2017-03-09 10:08

tas sargam...: Nu par maximas minimālo pat desu uz maizes nevar atļauties...par dienesta 780 vismaz rēķinus var nomaksāt...

2017-03-09 17:16

anonīms: 780 eiro uz rokas es neteikšu ka ir daudz priekš armijas, bet ja dzīvo Liepājā tad par 780 eiro var ļoti normāli dzīvot neuztraucoties par to kā izvilkt līdz nākamajai algai. 780 eiro būtu maz tad, ja dzīvotu Rīgā un īrētu dzīvokli.

2017-03-09 17:58

Dienests: 780 ir jaunajiem kareivjiem kuriem nav apgādībā bērnu, tā vidēji visi ap štuku saņem, virsnieki no 1200 uz augšu, karavīriem medicīna ir pa velti (zobārsts utt)

2017-03-09 19:18

Siltās zemes: Reizi gadā uz siltajām zemēm,pat nebrauc tie kas pa tūkstoti katrs pelna,ja ir kredīti un bērni vairāki.Turklāt reti kuram 45 ir tik laba veselība lai iekabinātu jauniem.Protams vienmēr ir izņēmumi.Tik jăatceras tas,ka visi paliks veci un 40-45,vēl daudz un dikti jāstrādā,lai izdzīvotu.

2017-03-09 23:42

suslis: gribi armijā dienēt!??Nekam citam nederi??Taču atceries,kad uz karu lidosi ar lidmašīnu ,padomā vai maz tas ir tavs karš.

2017-03-11 11:38

suslim: Atceries, jebkurš Lielā Onkuļa karš ir arī ikkatra Latvijas zoldafona karš, jo tikai karojot var iedibināt Demokrātiju it visur

2017-03-17 08:56

Fuj: lets triks, viss tik naudas jautājums.
Patrioti neiepērkas - nenes mājās vienu preci un pavadzīmēs neuzrāda citu....... Domāju ka kādam vajadzētu parakt šai virzienā!!!
Sūlbuma kannagals un manu nodokļu notriekšana - ārstiem nemaksā policijā jampampiņi.
Jauku palikšanu!

2017-03-17 09:24

Precizēju: Tad kā būs ko - ķēžis manus nodoekļus tālāk Liepājā un droši ka citur arī?
Turpinšim iepirkties stiept mājās vienu preci un pavadzīmēs uzrādīt citu ?????

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz