Pirmdiena, 6. jūlijs Anrijs, Arkādijs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Andris Jānis Zīders: Jābūt uzmanīgiem, lai kas tāds neatkārtotos

Andris Jānis Zīders: Jābūt uzmanīgiem, lai kas tāds neatkārtotos
Foto: liepajniekiem.lv
23.03.2018 09:49

liepajniekiem.lv

Tiku izsūtīts 1941.gadā. 14.jūnijā mūs izveda uz Krasnojarskas apgabala Ribinskas rajonu. Man toreiz bija četri gadi. Martā man palika četri gadi un jūnijā mūs izveda. Bijām kopā četri – mamma un vēl divi brāļi.  

Taču patiesībā ir vienalga – 1941.gada jūnijs vai 1949.gada marts. Izsūtītajiem liktenis bija gandrīz vienāds. Vienīgi tiem, kurus izsūtīja 1941.gadā, gāja grūtāk. 1949.gadā vismaz sūtīja kopā ar ģimenēm. Bet 1941.gadā sievas un bērnus izsūtīja atsevišķi.

Kopā ar manu ģimeni izsūtījumā bija arī mammas māsa ar saviem diviem bērniem. Abas māsas kopā bija visu izsūtījuma laiku – no 1941.gada līdz pat 60.gadiem, kad atgriezāmies Latvijā.

Kaut biju vēl mazs, no tā laika atceros daudz. Taču visspilgtāk man atmiņā iegūlusi tieši izvešana. Atceros, kā sētā iebrauca mašīna ar krievu armijas karavīriem un vienu vietējo, kas bija līdzi un uzrādīja, kurus cilvēkus jāpaņem un jāizved. Izvedamo saraksti jau, acīmredzot, bija sastādīti iepriekš.

Stacijā mūs salādēja vagonos, pirms tam vīrus atdalot no ģimenēm. Vagoni bija pilni ar cilvēkiem.

Tos, kuri ceļā nomira – gan vecos un slimos cilvēkus, gan bērnus, stacijās no vagoniem vienkārši izlika ārā. Ar to arī viss beidzās, nav zināms, kur mirušie palika pēc tam.

Nav zināmas ne tikai kapa vietas, bet arī tas, vai bojā gājušos kāds vispār apraka. Daudzi savu radinieku pēdējās atdusas vietas vēl šodien nezina un nevar atrast.

Atskatoties uz to laiku, mana vienīgā vēlme ir tā, lai tas nekad neatkārtotos. Jo tie, kuri no izsūtījuma atgriezās, vēl var būt laimīgi. Daudzi palika tur, viņi nekad neatgriezīsies…  

Tagad 25.marts un 14.jūnijs, dienas, kad latvieši tika izsūtīti svešumā, man ir emocionāli smagas. Tās uzjundī atmiņas par izsūtījuma laiku un rada iekšējus pārdzīvojumus.

Un jābūt uzmanīgiem, lai kas tāds neatkārtotos. Jo nav zināms, ko mūsu kaimiņš ir iedomājies ar savām raķetēm, ko demonstrē. Grib Eiropai parādīt savu pārākumu.

Bet tajā pašā laikā šis kaimiņš aizmirsis pats par savu valsti. Nabadzība ir lielāka, kā dažā labā citā valstī. Viss iet apbruņojumam. Kaut arī pēdējās dienās tiek teikts, ka samazinās bruņojumu, tie jau ir tikai vārdi. Darbi iet ačgārni…

Domāju, ka jaunatnei pēc iespējas vairāk jāstāsta par traģiskajiem notikumiem 1941.un 1949.gadā. Un mēs to arī cenšamies darīt. Sevišķi tai jaunatnes daļai, kas iestājas par savu Latviju, par savu Dzimteni.

Ir jau, protams, jaunatne visāda. Ir tādi, kuriem varam skaidrot un skaidrot, bet kas negrib saprast. Bet ir tāda jaunatnes daļa, kas stājas jaunsargos, iet dienēt armijā. Kam ir patriotisms pret savu valsti un savu tautu.

Tiesa, jauniešu nostāja galvenokārt atkarīga no tā, kādi uzskati par šiem jautājumiem ir katrā ģimenē. Jaunā paaudze ir savu ģimeņu spogulis. Un arī skola spēlē lielu lomu. Daudz atkarīgs arī no skolotājiem, viņu ieinteresētības.

Nemaz nerunājot par 1941.gadā izvestajiem, arī 1949.gada represiju upuru ar katru gadu kļūst aizvien mazāk. Tādēļ, lai atmiņas neietu zudībā, pierakstām tās, dokumentējam. Sniedzam intervijas.

Andris Jānis Zīders, Liepājas represēto biedrības valdes priekšsēdētājs

26 komentāri

2018-03-23 10:21

ejT: bet tos kurus izvest uzrādīja paši vietējie latvieši,to tagad kaut kā aizmirsuši

2018-03-23 10:28

K...: Tagad jau tāda pati izvešana notiek, tikai valsts piespiež to darīt brīvprātīgi.

2018-03-23 11:13

:(:(:(: "Un jābūt uzmanīgiem, lai kas tāds neatkārtotos. Jo nav zināms, ko mūsu kaimiņš ir iedomājies ar savām raķetēm, ko demonstrē. Grib Eiropai parādīt savu pārākumu."..arī Jūs esat pakļāvu;sies šis valsts demagoģijai! Nu taču sāciet domāt ar galvu, nekas tāds kas bija 41 un 49 gadā nebūs!!! NEBŪS!!!

2018-03-23 11:37

Patiesā cieńā...: ...noliecu galvu šo cilvēku priekšā un aicinu arī citus to darīt.
Un lūdzu, pie šī raksta neizteikties necienīgi.

2018-03-23 15:12

viss plūst: Viss plūst, nekas nemainās. Vismaz dažu valdnieku domāšanā. Par Krimu dzirdot ka saka - TAUTA tā gribēja! Tas pats 40tais gads tur,kādēļ ne citur, ja nepareizi balsosim.

2018-03-23 18:22

Dinozauri: Kad tie šizoidi pazudīs, tad varēs runāt par īsto problemu, Latvijas ekonomisko stāvokli un demogrāfiju, nevis par notikumiem 1939 gadā. Un beidziet runāt ar izvešanu, paši taču bijat tie stukači.

2018-03-23 19:23

par urāliem: Nodevēji un kretīni ir visās tautās, gan latviešos, gan krievos, gan itāļos, gan ķīniešos. Taču problēmu sākums ir tikai un vienīgi okupanti. Latviešiem tika atņemti īpašumi, izvarotas sievietes,bērni, izšķirtas ģimenes, izsūtīšana, nošaušana. Pasakiet man - par ko? Un mēs vēl okupantu atliekām mūsu pilsētā atļaujam rīkot dzerstiņus maijā. Tas gan ir briesmīgi.

2018-03-23 21:38

777: >k,,,
Idiot, ko tagad izved!? Tevi gan vajadzētu eksportēt uz kremli saimniekam!

2018-03-24 00:19

Jānis1980: Klau, pietiek jau to Kremli un Krieviju nu smieklīgi jau!!! Latvijas ekonomiskā situācija un aizbraukuši cilvēku daudzums ir neaptverami nožēlojams. Ceru ka cilvēkuem atvērsies acis beidzot!!! Visa valdība jāsēdina cietumā!! ko viņi tur dara ir vnk neaptveramas operācijas.

2018-03-24 08:39

represētām: represētām personām IR ļoti daudz privilēģiju,pensijā iet ātrāk,brauc transporta līdzekļos par brīvu,arī pensijas ir pieklājīgas ,salīdzinot ar pārējiem cilvēkiem...varbūt pietiek želoties..ko tad lai dara tie pensionāri ,kuriem no visa tā nekā nav

2018-03-24 19:54

domāt vajag ar prātu: Tās negatīvās domas par krieviem kā vainīgajiem pie mūsu problēmām tiek sētas no mūsu tautas kolaboracionistiem, kas tagad valda mūsu valstī. Atcerēsimies, ka tieši pēc Krievijas impērijas nākšanas pēc varas mūsu zemē notika saimnieciskais uzplaukums. Liepāja tik uzbūvēta tieši Krievijas Impērijas laikā.

2018-03-24 20:43

to domātājai pirmklasniecei: Vai tu pavisam stulba esi? Kāds uzplaukums var notikt okupētā valstī? Ja tev okupanti atņemtu visu, tu smilkstētu savādāku dziesmu. Aizej pie savas vēstures skolotājas, sīkaļa, lai tā tev sadod ar koku pa muguru par stulbībām, kas paspruka!

2018-03-24 20:55

to 20:43: ...nu grūti gan dzīvot rusofobam, visur pie vainas krievs, smadzenes Jums kārtīgi izkalotas!!!!

2018-03-24 23:07

domāt vajag ar prātu: 1795. gada 25. maijā Kurzemes un Zemgales hercogiste kļuva par Krievijas Impērijas sastāvdaļu un tā nebija nekāda okupācija. Lūk komunisti, kas tagad valda mūsu valstī ir iznīcinājuši ražošanu, piespieduši cilvēkus izbraukt no valsts un noveduši valsti pavisam tuvu sabrukumam. Tā lūk ir patiesība un vēsture puišeli - pirmklasniek!

2018-03-25 18:27

Vals: >Undo
Žēl gan ka Krievija neapstājās pie savām robežām.

2018-03-25 18:32

Vals: Bez tam par Krievijas vēsturi- kāpēc Krievijā netiek pieminēti tie miljoni krievu kuri gāja bojā boļševiku terora laikā pēc tā sauktās Oktobra revolūcijas, kā arī Staļina represijās bojā gājušie. Jeb viņi joprojām tiek uzskatīti par Dzimtenes ienaidniekiem?

2018-03-25 19:17

To represētām: Cik Tu esi aprobežota(ts)....kam nav prāta,tam nebūs....You are foll!

2018-03-25 19:38

Морпех: Бывшие чекисты и коммунисты ,под прикрытием разных реформ как будто во благо Латвии и латышского народа уничтожают эту страну и народ ,начиная с детей и заканчивая их родителями и близкими родственниками которых вынуждают ,как Сталин покидать эти земли.И все они молчат.При Сталине выселили из страны в сотни тысяч народу меньше ,чем сегодня эти власти вне гласно высылают от сюда латышей.Вы ищите и видите преступников тех лет ,но не видите их почему-то сегодня .Латвия,промышленность ,производства и её народ на рубежах исчезновения ,а Вы всё ищите чекистов -коммунистов и им подобных в мешках Чека.Откройте глаза ,они сегодня рядом с Вами и в Ваших рядах делают ваших детей дебилами и их родителей нищими батраками ,без своего дома страны и земли.

2018-03-25 20:02

Морпех: Всё для них было при Советах плохо.Откройте личное дело этого Zidersa в годы Советской власти и многим из Вас сегодня захочется иметь то, что он в те годы имел .Зная всё и многое другое о нём ни кто его не трогал и не сажал .Кто же будет передовиков производства сажать в тюрьмы.Кто действительно хлебнул горя в те годы сегодня не афишируют этим,что было ,то было.

2018-03-25 20:47

tam 19:17: katrs spriež pēc sevis un pats jau neredz cik ir truls un aprobežots ...uzklausi veco cilvēku DAŽADUS STĀSTUS UN VARBŪT TEV APSKAIDROSIES PRĀTS UN NEBŪS VIENVIRZIENA DOMĀŠANA.Paldies.

2018-03-27 01:06

ussr: Почитав коментарии ,видно , что люди начинают все же головой думать. Жаль что далеко не все. Сколько уже можно перемалывать одно и то же. Такие были времена. И видимо так надо было, раз это было сделано. Сами же латыши и стучали на своих...у наговаривали на своих же соседей. Так что хватит уже плакать. Реально задолбали. А теперь по поводу коментария "tam". Говоришь,надо спросить старых людей о том что было. ...Спросил. Знаю теперь кто такие были так называемые лесные братья. Сборище вооруженных уродов и алкоголиков. Которые грабили сельских жителей. А у вас они бл...дь герои.

2018-03-27 08:54

Vals: labāk jau ka nav naudas , nevis jādzīvo kopā ar ussr. Jo fakts uz sejas - kopā ar ussr mēs visi jau runātu krieviski.

2018-03-27 08:55

suņa sirds: Biedrs Šarikovs no USSR ievaukšķējies. Joprojām naida pilns un truls...Tieši tāpēc jau okupantu vara izšāva latviešu un citu tautu inteliģentus, izveda uz Sibīriju strādīgākos ļaudis, lai atbrīvotu vietu šādiem Šarikoviem...

2018-03-27 12:35

Kantainais: >>Morpex--Par to Zīdersa personīgo lietu...saki ,kur lai to apskatās .Ar interesi to izdarīšu.
P.S Šodien visvairāk ,kā izrādās ,bļauj pret krieviem tie ,kuri apauguši ar bagātību.Nabadzīgie runā ko pavisam ko citu.

2018-03-29 11:31

Mesarteva: Tas kas notiek ar Latvijas sabiedrību ir mūsu politiķu mērķis- sašķēlt un valdīt. Jo ja sabiedrība būs vienprāts un apvienota, tad jau tāda valdība nebūs vajadzīga. lai vēsture paliek vēsturniekiem. Mums visu ir jāatcerās. nevajag meklēt vainīgos- katra tauta tos zina. Jādomā kādā valstī mēs gribām dzīvot un kādā valstī mēs gribām lai dzīvo mūsu bērni un mazbērni! Un vēl- nedrīkst aizmirst arī tos krievus, kuri dalījās ar savu māju, maizi, apģērbu ar izsūtītiem. Viņi dzīvoja tādos pašos apstākļos . protams bija arī izdzimteņi, kā jau katrai tautai! Bet tas kas notiek ar Latviju ir tiešam katastrofa!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz