Trešdiena, 8. jūlijs Adele, Antra, Ada
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Anna Šēfere: Pārdomas par Māmiņdienu

Anna Šēfere: Pārdomas par Māmiņdienu
Foto: no privātā arhīva
07.05.2016 07:00

Anna Šēfere, audzina trīs meitas

Atslēgvārdi

Šī nedēļa paiet pacilātā svētku noskaņojumā. 4. maijā klājām baltus galdautus, lai kopā ar draugiem un kaimiņiem atzīmētu Latvijas 2. dzimšanas dienu, kuru savulaik tik ļoti gaidīja mūsu mammas, tēti, vecmāmiņas un vectētiņi. Esam pateicīgi un svinam kopā, novērtējot to, cik labi ir dzīvot Latvijā! Savukārt jau šosvētdien būs Mātes diena.

Visu nedēļu Latvijas bērnudārzos sapucēti mazuļi iepriecina savas māmiņas un vecmāmiņas ar dziesmām, dzejolīšiem un pašdarinātām dāvaniņām. Mazie lolojumi tiek safotografēti un safilmēti, jo gribas iemūžināt mirkli un bērni taču aug tik ātri. Notraušam arī kādu prieka asaru un sasmaidāmies ar citām mammām un audzinātājām. Visā pilsētā notiek arī veltījuma koncerti māmiņām. Un svētdien visi, kā nu vien protam, atcerēsimies savas māmiņas – pirksim viņas mīļāko puķi vai uzcepsim kūku, brauksim ciemos un pateiksimies par to, ka mēs esam un ka ir veltījušas visas savas pūles mūsu audzināšanā.

Protams, arī es esmu pateicīga savai mammai par mīlestību un rūpēm, tāpat esmu ārkārtīgi priecīga par to, ka man ir dota tik brīnišķīga dāvana – būt mammai.

Tomēr rodas arī pārdomas. Lomas ģimenēs mūsdienās ir ļoti mainījušās, bieži vien tēvi uzņemas vienlīdz svarīgu lomu kā mammas, citās ģimenēs audzināšanas lomu dažādu iemeslu dēļ uzņemas vecmāmiņas un vectētiņi. Mamma, kas iegulda pārcilvēcisku spēku ikdienā un viena cīnās, lai visu paveiktu, un reizi gadā kā pateicību saņem ziedu pušķi, noteikti ir nogurusi. Tāpēc mātes lomas glorificēšanu vēlos vērst citā virzienā. Es domāju, ka spēks ir kopībā. Es vēlos, lai Latvijā būtu stipras ģimenes, kurās viens otru atbalsta gan priekos, gan bēdās, kurās kopīgi risina ikdienas ķibeles, kurās viens pret otru izturas ar cieņu un šādu cieņu izrāda arī ārpus ierastās mājas vides. Šādas ģimenes ir, taču gribētos, lai ir vēl vairāk un lai to uztvertu kā vērtību Latvijā.

Visredzamākais piemērs šobrīd ir mūsu pašu liepājnieki – Porziņģu ģimene. Par basketbolu un viņa sasniegumiem zina pat tie, kas par šo sporta veidu neinteresējas. Taču es ievēroju vienu sakritību, kas īstenībā nemaz nav sakritība. Lai Kristapam sportā veiktos un lai viņš sevi varētu pierādīt, iesaistās visa ģimene. Gan mamma, gan tētis, gan brāļi ir sadevušies rokās un atbalsta Kristapa centienus gūt panākumus. Visi latvieši priecājas līdzi, taču bieži nepadomā, cik liels darbs aiz tā visa stāv.

No Āfrikas nāk teiciens: ”Lai izaudzinātu bērnu, vajadzīgs vesels ciems.” Ļoti gribētu, lai ikreiz, kad rodas vēlme kādu kritizēt par līdzcilvēka bērna audzināšanas pareizību vai ko citu, katrs padomātu, ko es pats personīgi varu dot rada vai kaimiņu bērnam, lai paceltu viņa skatu no planšetes vai telefona, lai parādītu ko jaunu un iemācītu jaunas atziņas vai prasmes, lai iedvesmotu jauno cilvēku talantu attīstīšanai un sapņu piepildīšanai. Kaut bērni un ģimene Latvijā kļūst par vērtību, kas stāv pāri materiālajam kultam! Kaut mēs visi šajā zemē sadotos rokās un audzinātu priecīgus, gudrus un sirsnīgus bērnus, kuri viens otru ciena, kuri jūtas mīlēti un lielajā dzīvē savus soļus sper droši!

Un vēl par svētkiem. Māmiņdiena ir reizi gadā, tā ir savā ziņā kā tāds ķeksītis, kurā mēs pateicamies savām mammām vai saņemam pateicību no saviem bērniem. Tas ir brīnišķīgi, taču svētki nav vienreiz gadā. Tie ir ikreiz, kad bērni no sirds uzsmaida. Tie ir ikreiz, kad mazajam kaut kas labi izdodas – vai tā ir laba atzīme skolā vai panākumi sportā. Tie ir ikreiz, kad redzu priecīgas un atbalstošas attiecības starp vecākiem un bērniem. Lai mums piepildīti svētki svētdien un katru dienu!

9 komentāri

2016-05-07 09:32

autorei: Vai tiešām kādu dienu nevar iztikt bez Porziņģa kārtējās pieminēšanas? Vecāki nav iemācījuši cienīt un godāt Dzimteni, bet mēs te klanāmies viņa priekšā?

2016-05-07 10:04

Sieva: Ļoti saturīgas pārdomas. Par acu pacelšanu no planšetes trāpīts desmitniekā! Paldies.

2016-05-07 13:10

DinaNei: Forši, Anna! Varam tikai censties audzināt pēc labākās sirdsapziņas, saprašanas. Patika tas, ka piemini arī kaimiņu bērnus, kas aug līdzās, tas ir TIK svarīgi skatīties tālāk par savu sētu..

2016-05-07 16:18

Rupeklis: Normāls raksts, bet par Porziņģi gan garām. Ia vecāki būtu ielikuši stabilu dzimtenes mīlestību, Kristaps pārstāvētu savu valsti

2016-05-07 17:38

Skolotāja: Patīkama ģimene,mācu lielo meitu.Kaut vairāk būtu tādu vecāku.Sveicieni arī lieliskajam tētim Turaidam.

2016-05-08 16:04

hmm: Ko tu te ņaudi. Porzingis porzingis.iemacaties tak beidzot beikt runat par to porzingi.

2016-05-09 08:34

omīte: Paldies, Anna, par pārdomām un vēlējumiem! Bet kritizētājiem - vēlu iemācīties domāt pozitīvi un priecāties arī par to, ka citiem veicas.

2016-05-10 12:16

džulija džula: Mes jau sen vairs nedzivojam TADA sabiedriba, kur gribetu, lai aug musu berni...Apkart ir TIK daudz cilveku, kas ir naida, dreizsirdibas un skaudibas pilni.Biezi, pasu kaimini ir tiie, kas nemaz nepriecajas par kaiminbertna skalajiem smiekliem seta, kur nu vel par vina "dauzisanos" apkart!? Laimigs, aktivs un skals berns jau skaitas "izlaidies" berns un trauce kaiminu "mierigo" dzivi..Skumja sabiedriba un skumja nakotne TADAI Latvijai. Raksts ir briniskigs, bet NEKAS tapat nemainisies!!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz