Pirmdiena, 19. oktobris Drosma, Drosmis, Elīna
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Arnis Jekste: Iereibis autovadītājs apdraud ne tikai sevi, bet arī apkārtējos

Arnis Jekste: Iereibis autovadītājs apdraud ne tikai sevi, bet arī apkārtējos
21.06.2007 11:29

0

Atslēgvārdi

20.jūnijā piedalījos Ceļu satiksmes drošības direkcijas un Ceļu policijas rīkotā pirmsjāņu akcijā, kuras laikā tika pārbaudīts vai transportlīdzekļa vadītāji nav sēdušies pie stūres alkohola reibumā. Jāsaka, ka tika pieķerts gan autovadītājs, kurš pārvietojās ar ātrumu 160 km/h, gan šoferis, kas jau pirms nedēļas bija sodīts par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā un jau bez autovadītāja apliecības sēdies pie auto stūres atkārtoti, gan kravas automašīnas vadītājs stiprā alkohola reibumā. Tas ir pārsteidzoši, ka vēl joprojām ir tik bezatbildīgi cilvēki, kas neizjūt pilnīgi nekādas bailes par soda sankcijām, kas varētu sekot, ja viņi tiktu notverti. Manuprāt, noteikumi ir domāti, lai tos ievērotu – tas uz ceļa veicinātu drošību.

Katru gadu tiek rīkotas dažādas kampaņas, kas aicina cilvēku nesēsties pie stūres alkohola reibumā. Tās ir redzamas gan televīzijā, gan dzirdamas radio, gan lasāmas citos plašsaziņas līdzekļos. Vairumam cilvēku Jāņu svinēšana asociējas uz skanīgām tautasdziesmām un dziedāšanu, tāpēc šogad CSDD kopā ar Ceļu policiju ir uzsākusi satiksmes drošības kampaņu ”Skarbās Jāņu dziesmas”, lai novērstu lielo negadījumu skaitu, ko autobraucēji izraisa braucot reibumā un atgādinātu par iespējamām sekām. Manuprāt, šī kampaņa liek sabiedrībai aizdomāties un izvērtēt savu rīcību. Mūsu mērķis ir aicināt ikvienu uz diskusiju, kas veiksmīgi arī realizējas.

Varu teikt, ka pozitīvas atsauksmes guva pagājušā gada kampaņa ”Piesprādzē! Neriskē!”, kuras laikā bruņnesis Robis mācīja bērniem, kā pareizi piesprādzēties. Arī ”Gaismas cilvēks” joprojām ir palicis daudzu atmiņā. Pēc 2000.gada, kad Jāņos gāja bojā 26 cilvēki, sākām rīkot radikālākas reklāmas kampaņas. Sauklis ”Izglāb draugu – neļauj braukt reibumā” vēl joprojām ir daudzu prātos. Tāpat 2004. un 2005.gadā kampaņā ”Dzer, brauc, pievienojies” invalīdi aicināja mācīties no viņu kļūdām un nebraukt reibumā. Ar reklāmas kampaņām cenšamies uzrunāt dažādu grupu cilvēkus, jo diemžēl alkohola reibumā vadīto autovadītāju skaits arvien pieaug.

Jūnijā piedalījos satiksmes psiholoģijas starptautiskā seminārā, kas Latvijā tika rīkots pirmo reizi. Tajā tika runāja par profesionālu psihologu piesaistīšanu, izglītojot un apmācot autovadītājus. Tas varētu uzlabot satiksmes drošības situāciju Latvijā. Analizējām to, kā rodas ceļu satiksmes negadījums. Izrādās, ka tikai 20 procentos gadījumu par iemeslu ceļu satiksmes negadījumiem ir autoceļu stāvoklis, apkārtējā vide, laika apstākļi un transportlīdzekļa stāvoklis. Toties aptuveni 80 procenti negadījumu notiek cilvēka rīcības dēļ, tātad subjektīvo faktoru ietekmē. Spriedām arī par to, vai ceļa satiksmes negadījumu ir iespējams paredzēt un kas to var ietekmēt. Secinājām, ka cilvēkam katru dienu uzvedība un garastāvoklis mainās. Viņš var pārbaudīt transportlīdzekli un novērtēt laika apstākļus, bet viņš nevar paredzēt citu autovadītāju uzvedību. Bieži vien, kad jānokļūst no punkta A līdz punktam B, cilvēka garastāvoklis ir mainījies vai nu uz pozitīvo, vai negatīvo pusi, un to ir ietekmējuši galvenokārt citi ceļa satiksmes dalībnieki.

Seminārā piedalījās speciālisti gan no Austrijas, gan Zviedrijas. No viņiem varam daudz ko mācīties, piemēram, kā cilvēkam atgūt autovadītāja apliecību pēc to atņemšanas. Austrijā ir nepieciešams veikt neskaitāmus testus, kas pārbauda un pierāda, ka atkal esi gatavs kļūt par drošu satiksmes dalībnieku. Protams, liela daļa autovadītāja apliecību tā arī neatgūst. Uzskatu, ka arī Latvijā ir nepieciešamas stingrākas pārbaudes šajā jomā. Vērā ņemams ir Iekšlietu ministra Ivara Godmaņa ierosinājums sūtīt uz darbavietām paziņojumus par to, ka viņu darbinieks ir pieķert pie auto stūres reibumā. Varbūt, ja par to uzzinās vairāk apkārtējo, vainīgais izjutīs no sabiedrības puses spiedienu un nosodījumu un galu galā mainīsies. Ir nepieciešams lauzt sabiedrībā valdošo stereotipu – sēsties pie auto stūres iereibis – un doties uz mājām no pasākuma vietas kājām. Šeit var palīdzēt draugi, radi un paziņas, atņemot iereibušajam automašīnas atslēgas, noskrūvējot transporlīdzeklim riteņus utt., jo šādā stāvoklī viņš apdraud ne tikai sevi, bet arī apkārtējos – kājāmgājējus, velosipēdistus, citus autovadītājus. Var ciest nevainīgi cilvēki. Uzskatu, ka kursos iegūtā pieredze ir jāizvērtē un jāpārdomā, izvirzot iespējamos virzienus un vīzijas, uz kurām tiekties. Pagaidām tiek diskutēts, kādus stingrākus sodus vēl piemērot, jo acīmredzot ar administratīvo arestu vien nepietiek. Iespējams, tā būs transportlīdzekļa konfiskācija.

Priecājamies, ka šogad Jāņi ir tikai divas dienas, jo tas nozīmē, ka brīvdienu skaits ir mazāks un proporcionāli arī notiks mazāk nelaimju.

Novēlējums visiem: lai Līgo vakara un Jāņu dienas svinības nevienam nebeidzās tā, kā ”Skarbajās Jāņu dziesmās”, bet paliek visu atmiņās kā gada gaišākie un jautrākie svētki!

Arnis Jekste,
CSDD Liepājas rajona nodaļas priekšnieka vietnieks

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz