Sestdiena, 6. jūnijs Ingrīda, Ardis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Atklāta vēstule: Par laikmetīgu un atbildīgu arhitektūru

Atklāta vēstule: Par laikmetīgu un atbildīgu arhitektūru
Foto: Ģirts Gertsons
28.02.2019 09:44

Ingus Krūmiņš, skolas absolvents un tēvs skolas 1.kursa audzēknei

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas direktorei Ingai Auziņai,
Latvijas Republikas kultūras ministrei Dacei Melbārdei,
Latvijas Arhitektu savienībai,
Liepājas pilsētas domei,
Liepājas pilsētas galvenajam arhitektam Indulim Kalnam,
Laikrakstam ”Kurzemes Vārds”

Cienījamie un godātie labas gribas cilvēki! Ministre, direktore, vadītāji, arhitekti un žurnālisti.

Mēs, Liepājas Mākslas skolas pasniedzēji, skolas audzēkņi, bijušie absolventi un Liepājas pilsētas patrioti, vēršamies pie visiem labas gribas un visu iesaistīto institūciju lēmējvaras cilvēkiem ar lūgumu un aicinājumu apturēt iecerēto Liepājas Mākslas Mūzikas un dizaina viduskolas piebūves būvniecību Liepājā, Alejas ielā 18. (”Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas profesionālās kultūrizglītības ēkas jaunbūve Alejas ielā 18/20, Liepājā” 1.kārta).

Kāpēc?

Iecerētās jaunbūves arhitektūra neadekvāti disonēs ar blakus esošās vēsturiskās Liepājas Mākslas skolas celtnes arhitektūru, tās vēsturisko un emocionālo nozīmību un vairāk nekā 90 gadu ilgo garu. Vienlaikus tā nevieksmīgi iekļausies blakus esošajā arhitektūrā. Lai arī ir ievērots perimetrālās apbūves princips, iecerētā jaunbūve būs neveiksmīgs risinājums mūsdienīgas arhitektūras kontekstā. Būdama pēc apjoma lielāka par vēsturisko ēku, tā agresīvi degradēs vēsturisko kultūrsubstanci, neradot jaunu pievienoto vērtību. Nebūs ievērots mūsdienīgi modernas arhitektūras integrālās pārmantojamības jeb sasaistes princips. Esošais piedāvājums ir arhitektūras brāķis jeb radoša neveiksme. 

Kāpēc tā ir noticis?

Iecerētās piebūves arhitektoniskais risinājums ir izvēlēts konkursā, kurā bija tikai viens pretendents. Bezizvēles konkursā. Nav bijusi visu iesaistīto pušu profesionāla diskusija. ES fondu naudas apguves termiņa uzstādījums ir bijis būtiskākais arguments steigai, kura neņem vērā ilgtspējīgas un kontekstuālas arhitektūras nepieciešamību.

Ko darīt?

Uzskatām, ka piedāvātais projekts ir neveiksmīgs un nerisina jebkuras šāda rakstura jaunas piebūves mērķi – būt mūsdienīgai, bet reizē turpinot vēstures garu. Mēs uzskatām, ka ir jāizsludina jauns projektu konkurss, īpaši uzaicinot arhitektus ar pieredzi šādas vai līdzīgas ”enerģētiskās” nozīmes ēkas projektēšanā. Naudas plūsma nevar būt izšķirošais arguments ēkai, kura savienos divas Latvijas simtgades mākslas un mūzikas pilsētā Liepājā.

Mēs neesam pret. Mēs esam par! Esam par patiešām laikmetīgu un atbildīgu arhitektūru.

P.s.

Šī vēstule ir emocināla, jo mākslas un mūzikas cilvēki ir emociju radītāji.
Tomēr tā reizē ir arī racionāla, jo steiga un nauda nekad nebūs ilgtermiņa veiksmes sabiedrotie.

Foto galerija

84 komentāri

2019-02-28 10:39

Kaķe: Izskatās pēc atsauces uz 90.gadiem

2019-02-28 11:18

arī absolvente: Pilnīgi piekrītu!!!!! Nepatīk tie bezpersoniskie kubi, tie stikli jau vispār noriebušies.... Nolupusi fasāde kaut depresīvajā Lāčplēša ielā ir interesantāka katrai otrajai mājai. Domāju, Auziņai jau arī tie kubi nepatīk, bet tā nauda!....

2019-02-28 11:51

skola: Lūdzu izskatīt plusus un mīnusus ja šis projekts tiek apturēts, piebūves nebūs, nauda tiks atgeizta eiropas maciņā.ŠĪ CELTNE TIEK CELTA AR SKAIDRU UZSTĀDIJUMU -FUNKCIJA DARBNICĀM.Mākslas skolai ir akūts telpu trūkums, bez šīm telpām vispār nav iespējama skolas attīstība,Bērnu skolai telpas nav , līgums Kuršu ielā ir līdz 2019 gada decembrim.

2019-02-28 11:56

skola-1: Šis projekts ir izstrādāts ar konkrētu mērķi - darbnīcas materiālu nodaļām, uzdevums - funkcionāls, drošs.

2019-02-28 11:56

Skolotājs: Šī publicētā vēstule nav balstīta uz reālo situāciju. Apšaubu I.Krūmiņa teikto, kaut vai tikai tāpēc ka viņš nav bijis klāt projekta izstrādē, kurā piedalījās visu skolas nodaļu vadītāji.

Šīs ēkas plānojums ir pārdomāts un šī ēka skolas attīstībai ir vitāli nepieciešama!!!

2019-02-28 11:57

Skolotāji: Lielākā daļa skolotāju ir par piebūves celtniecību, jo trūkst telpu mācību procesa norisei. Sen jau gaidām jauno ēku.

2019-02-28 12:05

skola: VAI KĀDS IR PAINTERESĒJIES PAR REĀLO NAUDAS DAUDZUMU ŠIM PROJEKTAM ? - tas ir MINIMĀLS!!!!!!! Un izejot no šī finansējuma ir izdarīts vislabākais ko vispār varēja šajā situācijā izdarīt, jo strādāja visi nodaļu vadītāji, iesaistīti bija visi pasniedzēji , protams tie kuriem tas tas interesēja,...Jebkurš visu laiku varēja sekot līdzi un ja bija ierosinājumi tos izteikt!

2019-02-28 12:06

nevajag tikai: Turpat blakus, laukuma malā stāv piecstāvu hruščovkas - tad jau tās arī jājauc nost. Tajā stūrī nekas vairs skatu nevar sabojāt. Ko var ņemties

2019-02-28 12:10

skumji: Kā var melot un runāt no skolas pasniedzēju vārdā, kas ir nepatiesība! Visi skolotāji un audzēkņi vēlas un zin cik akūti nepieciešama šī ēka. Bet tas protams tas neinteresē, vai interesē skolas destabilizēšanā bijušai direktorei Rubezes & Co,, kas viegli un nepiesegti nolasās šajā gadījumā.

2019-02-28 12:15

SKOLOTĀJA: Kā var paust viedokli no skolotāju puses- KAS NEATBILST PATIESĪBAI, BET IR SALTI MELI, vakar skolā bija A. Daumes lekcija pēc kuras tika apspriesta arī situācija ar jaunbūvi un visi tie skolotāji kuri bija sapulcē parakstījās par jaunbūves celšanu!!!! KĀ VAR ŠĀDI DEGRADĒT SKOLAS VĀRDU APMELOJOT UN PIESAUCOT SKOLOTĀJU ATBALSTU????????Mani personīgi tas aizskar!Liekas, ka tas pat ir juridiskii zskatāms jautājums.

2019-02-28 12:19

IK: Rīga arī nekad nebūs gatava, to atjauno, ceļ un būvē no jauna, tomēr vecās Rīgas elpa saglabājas un saglabāsies! Vēstures gars jau nesaglabājas vecās mūra ēkās, tas saglabājas pašos skolotājos un audzēkņos, un viņi nes to tālāk Liepājā, Latvijā un pasaulē.
Jaunās piebūves ēka skolai ir nepieciešama, jo esošā ir kļuvusi par šauru un tajā nevar normāli noritēt mācību process. Mēs, skolotāji, jau domās dzīvojam, strādājam un mācām audzēkņus jaunuzceltā mājā!!!!

2019-02-28 12:21

to IP pīpīpī.101(jeb IA): varbūt nevajag rīkot kārtējās histērijas, bet objektīvi novērtēt situāciju un konstruktīvi risināt jautājumu? Apmēram tā-ko es kā vadītājs daru, lai šāda situācija neveidotos un kāpēc viņa ir tāda izveidojusies un kā risināt ar pēc iespējas mazsāpīgāku risinājumu? Jā, naudas ir tik, cik ir. Jā, telpas vajag.... vienīgais, kas nepārliecina, tas ir , kāpēc tieši galma arhitekta neveiklais un jau priekšlaicīgi novecojušais projekts, bet tas jau ir cits jautājums.

2019-02-28 12:28

Dziesmusvētki: Neredzu uztraukumam pamatu. Vecam ir jāiet kopā ar jauno un moderno. Pastāvēs, kas pārvērtīsies!!

2019-02-28 12:35

zumms: Nezinu, nesaskatu tai ēkā neko tik dramatezējamu. Galvenais skolai ir funkcionalitātes nodrošinājums.

2019-02-28 12:37

Audzēknis: Mācos 1.kursā un nepacietībā gaidu jauno skolas ēku, kura būs celta, domājot par mums, audzēkņiem, lai mūsu mācību process varētu notikt atbilstoši izglītības procesam un beidzot modernā, īpaši skolas vajadzībām celtā skolas ēkā.

2019-02-28 12:42

Janševka iela: Krūmiņa kungs! Kur Jūs bijāt, kad cēla mājas otrpus ielas?????

2019-02-28 12:50

Skolotāja no alejas ielas: Prieks vērot, kā skolā viss notiek uz labu. Skola tiek sakopta, interjers uzlabojas ar katru gadu. Gribu, bet saprotu, ka visu nevar uzreiz. Bet uzlabojumi ir redzami. Tādēļ gaidu jauno skolas ēku, kur būs domāts par skolotāju un skolas audzēkņiem.

2019-02-28 12:59

Alejas sajejA: Atklātā vēstule ir “mēs” formātā. “Mēs, audzēkņi, vecāki, skolotāji”. Taču kā vēstules autors norādīts tikai kaut kāds viens pats Krūmiņš. Ja jau tā ir atklātā vēstule, tad kur ir visi pārējie uzvārdi šiem audzēkņiem, vecākiem un skolotājiem - kuri ir tie “mēs”, kas vēstuli parakstījuši? Drosminieku uzvārdus studijā!

2019-02-28 13:06

Vadība: Ja jums “”to IP “”ir info par galma arhitektu, novecojušu projektu, par negodīgu rīcību šajā projektā, tad griezieties tiesībsargājošās instancēs.Bet nepazemojiet ANONĪMI skolu.

2019-02-28 13:11

Pē: Izskatās kā renovēta ciema padumjo laiku saiet māja, nevis pēc mūsdienīgas celtnes.
Šķūnis

2019-02-28 13:26

absolvents2: Man šķiet ekai nav ne vainas. Praktiska, vienkārša un galvenais, lai pilda savu funkciju. Visas mākslas nodaļas būs vienuviet, nevis izmētātas pa rajonu.

2019-02-28 13:30

Audzēkņa vecāks: Piebūve jau tika plānota un lolota jau pirms skolu apvienošanas. Apsveicami, ka tagadējās skolas administrācija ir secīgi nodrošinājusi projejtu gaitu, lai sapnis par piebūvi varētu realizēties. Es kā vecāks nepiekrītu I.Krūmiņa viedoklim. Atbalstu skolu, skolotājus un PIEBŪVI !

2019-02-28 13:30

absolvents2: Man šķiet nav ne vainas ēkas vizuālajam tēlam. Vienkārša un praktiska, galvenais ēkas uzdevums ir pildīt sav funkciju, un beidzot visas nodaļas būs kopā.

2019-02-28 13:59

lopsters: Krūmiņa "Kiviča" sindroms ! :D

2019-02-28 14:31

Gundars Vērpe: Skolas plānojums un konstruktīvā shēma ir ļoti labi atrisināta - neticami veiksmīgi risinājumi mazbudžeta apstākļos. Skolas tēls vizuāli spēcīgs - var patikt un var nepatikt - tas nav iemesls, lai apturētu darbu. Man patīk stīgu instrumentu skaņdarbi, neizprotu operu ārijas - manas neizpratnes dēļ taču nelikvidēsim operu!!! Skolas tēls ir monumentāls - spēcīgs - varētu kļūt par Liepājas iezīmi, ko atceras. Protesta vēstule nav korekta - nepiekrītu apgalvojumiem vēstulē. Iztēlē jau jaunajā skolā plānoju mācības!!! Ar cieņu, G.Vērpe

2019-02-28 15:37

Skolotājs: Nu kauns man ir par Auziņas kundzi! Darbojas kā trollis, iepriekšējos rakstos liek izdzēst neglaimojošos komentārus un sadrukā pati glaimojošus sev un tagad atkal sēž pie datora un drukā 10 versijās vienu un to pašu! Kad mums skolā beidzot kkas mainīsies?!

2019-02-28 16:51

kolka: Iesaku skolas administrācijai pakonsultēties ar juristu, par nepatiesu un sagrozītu faktu publicēšanu !

2019-02-28 17:03

Apkaunots skolnieks: Liekas nožēlojami kā visi šie "skolotāji" spēj paust savu viedokli vien tagad, kad to var izdarīt anonīmi un ir aizgājis tik tālu, cik ir.. Vai sačupojoties skolas gaiteņoss, viens par otru nejēdzīgāk bubinot.. Grūti nošķirt, kuri īsti ir jāaudzina..

2019-02-28 17:41

E.ce: A man patīk tā ēka.

2019-02-28 18:12

hh: Lai tik nebūtu kārtējā Eiropas fondu naudas apguve.Tērēsim vajag vai nevajag.Jā,ielas mums ir sakārtotas,bet cilvēki paliek airvien mazāk.

2019-02-28 18:13

liepājniece: Atkal viena stiklota kastīte,kurā iekšā cita kastīte,kurā visu dienu jādzīvojas mākslīgajā apgaismojumā.Pirms vēstules izlasīšanas šķita,ka tas jaunais MiniRimi tikai bez izkārtnēm,bet,ka tur skolosies jaunie mākslinieki-nu jā...?!

2019-02-28 18:32

apkaunotajam skolniekam: cēlajam, izdarīgajam un gudrajam-a, kāpēc pats paliec anonīms??? Vai ne tāpēc, ka, nosaucot savu vārdu, tevi apēstu bez sāls? Varbūt padomā, kā ir strādāt totalitārisma režīmā un kur liepājā var atrast darbu, ja paudīsi savu viedokli...tā kā melns nav tikai melns, balts nav tikai balts...

2019-02-28 20:05

Kurmulis: Nav ne vainas piebūvei. Vēstules autors vesels neizskatās. Normāli cilvēki šādi nedara. Izskatās pēc apzinātas vēlmes nomelnot skolu.

2019-02-28 21:46

Apkaunots skolnieks: Jums taisnība, patiesi apēstu bez sāls - esmu redzējis kā skolotāju attieksme mainās līdz ko kāds skolēns pauž viedokli šai jomā, kas nesaskan ar pasniedzēju un tas ietekmē mācību darbu.. Ja jūsu mērķis bija iebiedēt daļu no skolēniem no viedokļa paušanas šajā (un gan jau, ka nākotnē arī citās) jomā, spiežot uz aklu atbalstu.. Jums izdevies..
P.S. Neesmu ne par, ne pret - man vienkārši šis fisasko jau apnicis - gan skolā, gan internetā..

2019-03-01 00:21

skolnieciņam: ak, dies, kāds zaļš gurķis:) Pat teksta jēgu nesaprot...un ko tajās skolās māca?

2019-03-01 09:30

Pilsētā runā...: Iespējams, ka šī skolas piebūve ir vienīgais variants mazbudžeta projekts, bet tā arhitektūra nu galīgi nav piemērota pilsētas centram. Kā jau te citi vilka paraleles, izskatās pēc kāda cietuma, lielveikala. Bet, ne jau nu skolas jaunā piebūve veido skolas tēlu, veicina cieņpilnas savstarpējās attiecības, bet gan tas, kāds mikroklimats valda pašā skolā. Liepāja ir gaužam maza un visi viens par otru visu zin. Tad nu arī līdz manām ausīm ir nonakusi ne visai glaimojošas lietas par skolas direktori-Auziņu. Viņas vadīšanas stils ir despotisks. Liekas, ka viņai pašai nepieciešams iziet kādu vadītāja psiholoģijas testu, nevis savus skolotājus pie tādiem vest. Ja agrāk skolotāji varēja paust savu viedokli, tad tagad ir bezierunau paklausība. Kā šādā vidē mākslinieks spējs strādāt? Es nespēju iedomāties! Bet saprotu arī viņus, kur lai Liepājā vēl atrod darbu? Vēl neiedomājami ir tas fakts, ka 3 kursa audzēkņiem tiek lūgts iet pie ārstiem, lai tie izraksta zīmes, ka skolēns ir slims/dumšs, lai nebūtu jākārto Valsts eksāmeni, jo redz, no rezultātiem ir atkarīgs skolas finansējums. Vājprāts. Tad, kad ir skolā uzņemšana, tad cīnās par katru bērnu, neskatoties kādas tam ir atzīmes, bet tad, kad ir jābūt rezultātiem, tad tas bērns skolai ir nevēlams. Varbūt tad uzlieciet kaut kādus krtērinus, kurus tad uzņemat, neviss bojājiet šiem bērniem dzīvi?! šajā visā ir labs teiciens: No vilka bēga uz lāča uzskrēja. Rubeze tad bija labs vilks, nesalīdzināms ar Grizlij lāci.

2019-03-01 09:51

Kantainais: Nu un kāda jēga šādai ""atklātai vēstulei"?? Šādu ""atklāto "" var rakstīt kaut vai Piena ceļa pārvaldniekam.))
Tika uzcepts pilnīgi bezjēdzīgs ""Lielais dzintars""..Mūsdienu pasaulē arhitektūras stilam nav nekādas nozīmes..visu nosaka nauda..ja vajadzēs ,,tiks uzcepts vēl viens brūkošs maxima

2019-03-01 12:31

Cilvēks no malas: Neesmu arhitekts un mākslinieks, bet man šķiet, ka mākslas un dizaina vidusskolas piebūves arhitektūras un apkārtnes iekārtojuma idejām jānāk no pašiem tās iemītniekiem - pedagogiem un skolniekiem. Ja tā ir dizaina skola, tad arī arhitektūrai jāraisa radošumu iestādes iemītniekos. Sasteigtā, bezpersoniskā, samocītā arhitektūrā radošumu neiemācīsies. Arhitektūru, it sevišķi, tādai ar radošumu saistītai iestādei, nevar uzspiest no malas. Lai veicas visiem projektā iesaistītajiem!

2019-03-01 13:48

da lab: Normāla ēka, nesaprotu par ko cepiens :(

2019-03-01 18:02

vercika: Kamēr neredzu visu projektu, grūti spriest. Pret Čakstes laukumu vērstā fasāde gan ir samocīta un nevajadzīgi sarežģīta- laikam bija prasība šai fasādei. Bet iznācis štruntīgi

2019-03-01 18:21

Kauls: Pēc visiem šķībumiem spriežot, diez vai īpaši lēti tas viss sanāks. Ja to visu novienkāršotu- būtu gan labāk, gan lētāk. Vispār jau izskatās paprasti un provinciāli. Tā varēja projektēt 90-tajos gados, nu labi, vēl arī 2000.gadu sākumā, bet ne tagad. Katra fasāde izskatās kā no dažādām ēkām,
kopā nekas neturas

2019-03-01 19:37

herberts: bez naudas sis ir 150% variants

2019-03-01 20:49

Gundars Vērpe: Jebkurai skolas ēkai primāra ir funkcija, lai varētu maksimāli efektīvi veikt mācību procesu un ēkas ekspluatācija un uzturēšana izmaksātu pēc iespējas maz. Labāk iztērēt līdzekļus jaunu datoru, lektoru un jaudīgu pasniedzēju finansēšanai, kā ieguldīt naudu skaistu fasāžu uzturēšanā. Arhitektūras un dizaina stili mainās, mainās sabiedrības izpratne par skaistumu un estētiku. Funkcionalitāte paliek vienmēr !!!!! Skolas radošo gaisotni un estētisko vidi veidosim mēs paši - jaunieši, pasniedzēji, Liepājnieki. Tādēļ, jaunā skola Alejas ielā ir ļoti labs projekts - funkcionāla un arhitektoniski vienkārša. Ēkas dizaina monumentalitāte un vienkāršība izceļ mākslas skolas radošo vidi!!! Mūsu jauniešu fīčas ir svarīgākas par ēkas arhitektūru! Ar cieņu, Gundars Vērpe

2019-03-01 21:05

Gundar Vērpe: Pats saprati, ko šai tekstā pateici? Kas tās par''fasāžu uzturēšanas''naudām? Kas tās par ''mūsu jauniešu fīčām''? Un kādēļ šeit otrais dublikāts jātaisa? Sevis par maz? Dažreiz der arī paskatīties un paklausīties uz sevi no malas, jo tu nu patiešām neesi tas iepriekš sevis pieminētais''jaudīgais pasniedzējs''. Berni gadiem sūdzās par haosu vārdos un darbos...Bet kam tas rūp, ir taču VĀRDS un nenormāla pašpārliecība , ne?

2019-03-01 21:49

Ambers: Gundars Vērpe, visu cieņu, varētu viedokli par mūzikas skolas iesprostošanu Lielā dzintara pagrabā, par funkcionalitāti un izmaksām?

2019-03-02 10:29

Vītols: Gribas atbildēt cien Vērpes kungam- iekšējā funkcionalitāte ir laba lieta, bet, ja ēka tiek projektēta vēsturiskā vidē, tikpat svarīga ir ēkas iekļaušanās tajā. un neviena ideāla funkcionalitāte nevar būt pirmajā vietā, lai pakļautu to ēkas izskatam, ja nu vienīgi rūpnieciski un lauksaimnieciski angāri....stripri šaubos, ka cietīs iekšējā funkcija, ja tiks piestrādāts pie haotiskajām fasādēm, kas ir absolūti neiederīgas

2019-03-02 12:26

indra ķempe: Gundar, nekādi nevaru piekrist! 5 izsaukuma zīmes Tavu pamatojumu tikai vājina. skolas ēkai, tāpat kā jebkuras citas funkcijas ēkai, svarīgas ir visas 3 arhitektūras pamatīpašības. nav tā, ka viena no tām, — kā Tu saki, ka funkcija jeb lietderība, — konkrētajā piemērā skolai ir prioritāra. tām visām trim vienmēr jābūt līdzsvarā: arhitektūra ir augsti kvalitatīvā apbūvētās vides daļa, ja tajā līdzsvarotas 3 pamatīpašības — skaistums, lietderība, izturība — saskaņā ar būvvietas apkārtnes kontekstu. vienlaikus, ja tā ir pamatota gan sabiedriski, gan ekonomiski, gan ekoloģiski.

2019-03-02 12:31

indra ķempe: konkrētais piemērs ir tikai svešas naudas apgūšanas arhitektūra, ar kuru Latvija sirgst smagāk par eiroremontu. apbūvētā vide nav no uztveres atvienojams masu medijs, kas nosaka cilvēka uzvedību. esam tādi, kāda ir apbūvētā vide, kurā dzīvojam. par kādiem māksliniekiem, dizaineriem, arhitektiem kļūs apspriežamās piebūves projekta lietotāji? tādiem, kas arhitektūru uzskatīs tikai par vienu no vizuālās mākslas žanriem jeb fasādismu, kā tas pašlaik ir lielā nearhitektu sabiedrības daļā? būs atsevišķi fasādisti un atsevišķi funkcionālisti un atsevišķi konstruktīvisti, ja?

2019-03-02 12:58

Indra!: Piekrītu Tev šoreiz par visiem 200 %

2019-03-02 13:06

Vītols: Tā tas ir- arhitektūrā visam ir jādarbojas kopā- gan funkcijai, gan apjomam, kas šinī konkrētā gadījumā ir ļoti svarīgs, jo atrodas blakus ēkām ar respektējamu vēsturi. Ja funkcija būtu noteicošā, tad vislētāk būtu uzcelt blakus vnk šķūni...bet te tieši fasādes ir nevajadzīgi samudrītas

2019-03-02 16:09

vārds8: Vissāpīgākais šai visā ir viendienīšu domāšana, kā jau Indra te minēja. Domājam, kā žiglāk sadalīt to, kas pāri palicis no Lemberga kabatas, bet nedomājam ne par skolas prestižu, ne estētisku vidi. Uztaisam par ienaidniekiem visus, kuri domā un uztraucās. Skola sākās ļoti nabadzīgā laikā un neviens nezina.kādi laiki mūs sagaida rīt. Bet jaunā ēka stāvēs ilgi , Tāpat kā vecā, laipnā sarkano ķieģeļu būve, kas priecē gan aci, gan sirdi, jo viņa šeit iederās. Protests jau rodās, nevis, lai kādam ieriebtu, bet tādēļ, ka daudziem sāp un nav vienalga, kas notiek!

2019-03-02 18:01

LLLMV absolvents: Ļoti grūti izprast vēstules autoru nodomus. Blakus Alejas un Janševska ielā ir padomju daudzdzaivokļu ēkas, skolas pagalmā ir pārbūvētas padomju laika būves. Nav ne mazāko iemeslu izvēlēties kaut kādu repliku pēc 19.gs ķieģeļu ēkas. Atdarinājums paliks atdarinājums tāpat, labāk izvēlēties mūsdienīgu risinājumu.

2019-03-02 18:07

neizprotamās iestādes absolventam: A kurš tad te runā, ka vajag sarkanu ķieģeļu repliku? kaut vienā teikumā? Uztraucas par to, lai nebūtu kārtējā bezpersoniskā Maximas tipa ēka kā mākslas skolas piebūve, par kuru būtu jākaunās gadu desmitiem!

2019-03-02 21:36

Nu bet: Halo, kur ir minēti pārējie vēstules parakstītāji? Vēstule ir “mēs” formā, bet kā autors norādīts viens cilvēks. Vajadzētu uzrakstīt, kuri ir pārējie parakstītāji. Vai nav tā, ka šis ir viena aktiera šovs?

2019-03-03 11:25

Es#: Man šī piebūve pie Mākslas skolas izskatās kā dzeguzes ola iedēta svešā ligzdā. Sakarā ar 12.vidusskolas pievienošanās 2. vidusskolai vajadzētu 10. Vidusskolu pārcelt uz 12. Vidusskolu un tad varētu izveidot no Mākslas skolas un 10. Vidusskolas ēkām izveidot vienotu skaistu kompleksu kas tiešām piesaistītu acis kā kaut kam vēsturiskām vienotam kompleksam. Būtu kopā divas skaistas vēsturiskās ēkas kas tiešām izceltu MAKSLAS būtibu

2019-03-03 12:30

Kaut kā tā: eh, nu labi, pierakstīšu arī savu viedokli, jau jau te klope iet vaļā :)

Piebuvei jābūt un jau sen, tur viss kārtībā, kā vecāks netaisos protestēt, mani viss apmierina. Lai tik uzbūvē vienreiz. Vairāk kā blakus esošās hruščovkas, to vidi sabojāt nevar nekas.
BET - stundu sarakstu gan pielāgojiet tā, lai manam bērnam nav jābūt no rīta uz stundu un tad 2 stundu pārtraukums, tad stunda un atkal 2 stundu pārtraukums. Nedzīvojam jau Alejas ielā lai varētu šīs pauzes mājās gaidīt. Bērns mētājas pa pilsētu. I. Auziņa- ceru, ka lasiet un ņemiet vērā.

2019-03-03 12:44

to kaut kā tā: tavs bērns mācās skolā, kurā ir pāris simti audzēkņu un paskaiti, cik nodaļu! Telpas un pasniedzēji ir tik, cik ir-stundas-tik, cik ir. ja šo sarakstu taisītu datorprogramma , tad gan tu kopā ar savu bērnu raudātu! Bet sarakstu taisa dzīvs cilvēks(kuru neviens šai skolā neapskauž)un maksimāli cenšās nevis kādam (īpaši TAVAM )bērnam ieriebt, bet gan izdarīt, cik nu labi tas šajos aostākļos iespējams! apriebušies tie-ES, MANS kultivētāji! Neaudzini savu bērnu par memļaku un sūdzambībeli, lai viņš iet uz nodaļu un strādā, kas lielākoties ir iespējams!!!

2019-03-03 14:52

Kaut kā tā: Vai es jautāju tavu viedokli? Es tev devu atļauju spriest par mani un manu bērnu? Vājnervīgam darbiniekam un viņa atbalstītājiem, kuri nespēj bez desmit izsaukuma zīmēm komunicēt, iespējāms, jāmeklē vieta, kurā viņš jutīsies mazāk aizskarts, nevis jākrīt virsū par to, ka kāds randomā pasaka savu domu. Bet mans bērns tīri labi tiek galā, paldies, ka uztraucies. Tagad aizver muti un turpini strādāt. Vēl labāk strādāt.

2019-03-03 16:44

tam kaut kā tā: uhū...ar tādiem skolēnu vecākiem, diemžēl komunicēt nākas ikbrīd''-es tev ļāvu, es tev jautāju/''.Viena taisnība un ja nav kas pēc mana prāta, pa pu rnu? Nabaga bērni. Nav jau ko brīnīties par mūsdienu jauniešiem un problēmām skolā, ja vecāki ir sakāpināti egoisti un narcisi, kur nu vēl kāda cieņa pret apkārtējiem...Nē, visiem jāgriežas ap manu asi un jāizpatīk man, ja nē...bal pat domāt, kas tur mājās darās.

2019-03-04 06:01

propper: ŠTRUNTS PAR FASĀDI VARBŪT APSPRIEŽAM KĀPĒC AUDZĒKŅI NĀK NO SKOLAS 19 00 UN PUS DIENU SLAISTĀS! UZ ŠO JAUTĀJUMU VAJADZĒTU ATBILDĒT SKOLAS VADĪBAI PĀRŅĒMUŠI TUR KAUT KĀDU PIEREDZI ,GRIB IZLIKTIES SKAISTI BET NEKAS NESANĀK!

2019-03-04 07:25

fanis: Lai sanāk visi kopā un izrunājas, ieskaitot visus pilsētas arhitektus! Man arī nepatīk, bet mums taču te dzīvot vēl lgus gadus šādā destruktīvā telpā! Šī ēka taču gāž visu apkārt

2019-03-04 17:39

to Gundars Vērpe: ļoti ļoti primitīva analīze .
Arhitektūra nav domāta tikai ēkas lietotājiem.

2019-03-05 23:04

Gaume: Vēl jau variet papētīt kas taps Karostā blakus manēžai. Melns arhitektūras kluča brīnums pār cara laika mājām.

2019-03-06 12:34

Bonusiņi: Piedāvātā jaunbūve ir šausmīgi provinciāls skatījums par to, kas ir “mūdienīga” ēka. Tā izskatījās 90’tajos būvētie lielvaikali. Piemēram Mols Rīgā, 95’tajā tas bija šik modern! Nu 20 gadi pagājuši, bliezīs augšā arī Liepājā. Tā teikt - saiģot dļa seļskoi mestnostji. Skumji, par tik zemiem ideāliem, turklāt vēl Mākslas skolas kontekstā.

2019-03-06 13:38

Skolas pasniedzējs: Briesmīga arhitektūra! Tam Kūmiņam pilnīga taisnība! Kauns par tiem kuri to neredz, nesaprot vai baidās atzīt.

2019-03-06 14:08

Haha: Skolas vadības harēmam - vēlos darīt Jums zināmu, ka šinī interneta vietnē vairākkārtīgi rakstot komentārus no vienas IP adreses, zaudējat savu anonimitāti! :) Interesanti, ka no vienas IP adreses tik īsā laikā spēj aizrakstīt gan students, gan skolotājs.. Galu galā - vidusskola, ne universitāte. Jūsu iestādē šie termini nemēdz pārklāties. Un beidziet reklamēt šo briesmīgo projektu. Nav astētiski pievilcīgs, pat ja pilda savu funkciju. Funkciju varētu pildīt arī bleķa angārs. Tā tomēr ir skola - valsts iestāde. Un ja rakstīsiet neīstus komentārus, ieteiktu izmantot aizvietotājserverus! :) tā nepataisīsiet sev vēl lielāku kaunu.

2019-03-06 14:37

Krājam Rimi uzlīmes: Protams, ka vairums skolotāju un skolnieku neparakstīs šo vēstuli, parakstīties, nozīmētu iekļūšanu “melnajā sarakstā” pie direktores sienas - lidos no skolas slaidā lokā kā šampanieša korķi. Tie kuri ir atļāvušies pacelt savu balsi, jau piedzīvojuši visas iespējamās represijas. Brīvdomātājiem un ideālistiem tur vairs nav vietas.

2019-03-06 17:53

No pašas augšas: Krūmiņ nomierinies! Dievam nepatīk, ka nabagi trako.

2019-03-06 20:28

Art lover: Nepieciešamība pēc papildus telpām un EU naudas piesaiste nav attaisnojums sliktai arhitektūrai un pilsētas piecūkošanai. Pilnīgi muļķiga ir arī atruna - tas ir tas, kas mums par šo naudu sanāk. Jebkura budžeta ietvaros ir iespējama laba vai slikta arhitektūra, arī tad, ja tiek būvēta tikai suņubūda. Paldies Krūmiņa kungam, ka pievērsāt uzmanību un pilsētā atkal jau klusi netiek norealizēts viens neglīts būvprojekts. Kā tas par piemēru ir noticis Graudu ielā ar neglīto tirdzniecības un biroju centru Gallery.

2019-03-06 21:18

kolēģis Vērpem: Palasot Jūsu viedokli, jāspriež, ka Jums pirmajam jānoliek savs arhitekta sertifikāts, priekš kam tādi arhitekti vispār nepieciešami, ja fasāde un iekļaušanās pilsētvidē nav svarīga? Un pie viena, klapējiet to arhitektu nodaļu skolā arī ciet. Lai būvinženieri rēķina funkcijas un slodzes un funkcija tiks nodrošināta.
Par laimi man, kā studentam, nav sanācis satikt pasniedzēju ar tādu viedokli, kā Jums. Ko var mācīt studentiem skolotājs, kurš pats noliedz savu profesiju saknē?

2019-03-06 22:19

Dizains: Laikam ar visu shito iebrauks auzinjaas.

2019-03-07 07:40

Uzvarēt...Bez konkurences?: Pilsētā runā, ka projektēšanas nolikums bija speciāli pastellēts vienam arhitektu birojam, tam kurš piedalījās “konkursā”. Vispār dīvaini, kā pasākumu ar vienu pretendentu var joprojām saukt par konkursu? Varbūt to vienkārši saukt kā ir -pasūtījums?

“Ja publiskajos iepirkumos nepastāv konkurence, tas ir brīdinājuma karogs korupcijas riskiem...” aprunājoties ar vairākiem arhitektu birojiem, kādēļ nepiedalījās mākslas skolas piebūves konkursā, atbilde bija-nolikuma dēļ. Te būtu jāpiesaista pretkorupcijas organizacija Delna, lai izvērtē, vai nolikums bija izstrādāts ar mērķi ļaunprātīgi ierobežotu pretendentu skaitu?

2019-03-07 09:03

T.V.: Nu diezgan briesmiiga taa maaja. Negribas nevienu vainot, bet tad kad Rubeze bija skolas galva nekad mees ko tik shausmigu nebutu redzejushi, bet tagad kad Auzinja ir ieliidusi kur vinjai nav vietas protams ir problema pec problemas.

2019-03-07 11:34

Vērotājs: Makslas skolā cilvēki ir iebiedēti un baidas izteikt savas domas par to ko velas vai ne, tikai dara to kas direktorei auziņai labpatiks lai ilgaak saglabaatu savas darba vietas. Katrs kurs nebaidas izteikt savas domas agrak vai velak no skolas tiek atlaists un vieta naak nakamais auzinas suutnis. Tur kautkas tiek veidots, katraa zinaa ne makslas skola un ne draudziiga vide.. Lietas tiek daritas ar milzigu egoisma, varaskaares un lētas plastmasas smaku.

2019-03-07 11:37

Martins: Malači vissi, kas nebaidās runāt! Būtu skumji ja pa kluso tiktu kas tāds uzcelts, un neviens par neiepīkstētos, bailēs no “augstās varas”.

2019-03-07 13:35

riģipsis un linolejs: Mākslīgās skropstas, plastmasas nagi, krāsainas kontaktlēcas, balināti mati, miņuki, bruļiki un lakādas zābaki no čakielas Kupidona. Ko tad var sagaidīt no cilvēka, kam gaume un veselīga paškritika ir pilnībā sveša? Vide ir cilvēka turpinājums un tas šobrīd vērojams gan skolas remontos, gan topošajā būvē. Taps piemineklis saviem ziedu laikiem 90'tajos.

2019-03-07 14:25

Alejas iela: Nu jau te aiziet pa riktīgo. Interesanti, tas krūmiņš kaut ko panāks?

2019-03-07 18:11

zolīte: Smaidas R. laikā ar lidoja pasniedzēji āra un vēl kā, samazināja slodzes kas ne tā "paskatījās" un bļāva pa labi un kreisi ! Tā kā nevajag irst. vērotāja ! Un ar gaumi tur ar viss nebija ideāli !

2019-03-08 07:30

TV: Zolote- Smaidas laikaa NEKAD nebutu pat domas par tadas “banduras” celshanu kaa arii ieejot skolaa bija jauka atmosfera un cilveki vismaz izskatijaas laimiigi. Auzinja ir izjaukusi visu jauko atmosferu. Nav noslepums,ka shobrid Makslas skolaa nav svarigi vai esi talantigs vai chakls, vienigais kas ir svarigi ir vai tu paic Auzinjas kundzei

2019-03-12 04:01

aisma: Apgūt E. naudu apgūšanas pēc, būvēt būvēšanas pēc šajā valstī ir kļuvusi par nevēlamu tendenci. Izmantojiet 12. vsk. telpas, kuru apvienos ar 2.vsk.

2019-03-27 23:17

Skaitītājs: Uzjautrinoši redzēt, cik daudzi komentāri iezīmēti pelēkā krāsā- tātad sūtīti no viena kompja. Uzmini nu, no kura?:)

2019-03-27 23:46

Šis ir precīzi: Nepieciešamība pēc papildus telpām un EU naudas piesaiste nav attaisnojums sliktai arhitektūrai un pilsētas piecūkošanai. Pilnīgi muļķiga ir arī atruna - tas ir tas, kas mums par šo naudu sanāk. Jebkura budžeta ietvaros ir iespējama laba vai slikta arhitektūra, arī tad, ja tiek būvēta tikai suņubūda. Paldies Krūmiņa kungam, ka pievērsāt uzmanību un pilsētā atkal jau klusi netiek norealizēts viens neglīts būvprojekts. Kā tas par piemēru ir noticis Graudu ielā ar neglīto tirdzniecības un biroju centru Gallery.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz