Piektdiena, 10. jūlijs Lija, Olīvija, Olivers
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Dace Bluķe: 16 gados cilvēks ir pietiekami izglītots, lai varētu pieņemt atbildīgus lēmumus

Dace Bluķe: 16 gados cilvēks ir pietiekami izglītots, lai varētu pieņemt atbildīgus lēmumus
Foto: Ruslans Šuļga
18.06.2020 10:45

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Saeimā aktualizēta iniciatīva no 2021. gada pašvaldību vēlēšanās piešķirt balsstiesības 16 gadus veciem jauniešiem. Apvienība “Attīstībai/Par!” tam sagatavojusi attiecīgus likuma grozījumus.

Personīgi atbalstu šo iniciatīvu, esmu arī viena no tās iesniedzējām. Uzskatu, ka jaunieši 16 gadu vecumā nav kaut kāda sociāli nenobriedusi un bezatbildīga grupa. Bezatbildīgus cilvēkus varam atrast visos vecumos. 16 gados cilvēks ir pietiekami izglītots, lai varētu pieņemt atbildīgus lēmumus, un, ja mēs gribam stiprināt jauniešu piederības sajūtu Latvijai, tad jāļauj viņiem arī iesaistīties valsts norisēs, to skaitā politiskajos procesos, šajā gadījumā izvēloties tos priekšstāvjus, kas vadīs pašvaldību, kurā jaunietis dzīvo.

Mums ir vesela virkne dažādu atbildību, kuras mēs 16 gadu un pat vēl agrākā vecumā no jauniešiem sagaidām. Piemēram, kriminālatbildību pieprasām jau no 14 gadu vecuma, no 15 gadu vecuma cilvēks var slēgt darba līgumu un iet strādāt, ar vecāku atļauju to var darīt pat no 13 gadu vecuma. Tas nozīmē, ka mēs saprotam, ka tādā vecumā cilvēks, slēdzot darba līgumu un veicot kādu darbu, spēj uzņemties atbildību arī par svešām materiālām vērtībām. Pie atsevišķiem nosacījumiem cilvēks 16 gados var dibināt ģimeni un stāties laulībā, kā arī vadīt transportlīdzekli.

Slavenās filmas “Dvēseļu putenis” galvenajam varonim arī bija 16 gadu un, ja toreiz šis cilvēks varēja būt patriotisks un aizstāvēt savu valsti, ietekmējot Latvijas nākotni, tad kāpēc tas nav iespējams tagad? Šodien jauniešiem šajā vecumā ir daudz labāka izglītība. Manuprāt, tie, kuri ir atbildīgi un kurus interesē politiskie procesi, spēj izvērtēt, lemt un izdarīt atbildīgas izvēles.

Tā nav “Attīstībai/Par!” ideja, diskusija par vēlēšanu tiesībām sabiedrībā ir jau ilgāku laiku, un visbiežāk šī iecere nāk no pašiem jauniešiem. Šobrīd diskusija nonākusi parlamenta dienaskārtībā.

Jebkurā laikā var jautāt: vai tagad ir īstais brīdis? Taču kaut kad tam brīdim jāpienāk, un varbūt šis arī ir īstais laiks, kad Latvijas nākotnes izvēlēs aktīvāk iesaistīt jaunus cilvēkus.

Dace Bluķe, apvienības “Attīstībai/Par!” Saeimas deputāte

35 komentāri

2020-06-18 11:33

garāmgājējs: Pilnīgi noteikti piekrītu tam, ka 16 gados jaunietis ir pietiekami nobriedis un saprātīgs, lai būtu spējīgs izteikt savu viedokli. Jā, varbūt taisnība arī tiem, kuri apgalvo, ka ne katrs jaunietis, bet tad gan jāsaka, ka arī daudzus trīsdesmit-, četrdesmit- un piecdesmitgadniekus vēlēšanu urnai nedrīkst laist ne tuvumā. Un ko nu?

2020-06-18 14:13

ES nē: Nepiekrītu, Ņemot vērā, ka šīs idejas politiskie bīdītāji jau atzina, ka tas ir tikai pirmais solis, lai atļautu balsot arī Saeimas vēlēšanās, pilnībā nepiekrītu. Šiem jaunajiem cilvēkiem ir vēl jādod iespēja mācīties un darīt vecumam atbilstošas lietas. Pietiek jau ar vientiesīgiem un spriestnespējīgiem pieaugušajiem.

2020-06-18 16:44

Protamss: piekrītu. Kuras tad būtu vecumam atbilstošas lietas? Neaizmirsīsim, ka tādi jēdzieni kā bērnībā un jaunībā mūsu civilizācijā ir relatīvi neseni. Cilvēks ļoti ātri nokļuva pieaugušo kārtā un veidoja ne vien savu bet sava laikmeta dzīvi. Arī tagad jaunieši ir uz to spējīgi. Tas, ka gan jauniešu, gan pieaugušo vidū ir bezatbildīgi indivīdi ir vienkārši fakts, kas nevar funkcionēt kā arguments, lai šo iniciatīvu neatbalstītu. Tas mans subjektīvais viedoklis.

2020-06-18 16:58

Abstrahējoties: Salīdzināt Brīvības cīņu laikmetu jauniešus ar mūsdienu vienaudžiem nu gan nevajadzēja. Visi saprotam, ka mūsdienu jaunieši ir bērnudārzs salīdzinot ar to laiku.
Toties viņi varētu būt aktīvi APAR un Progresīvo kreisās liberāli [brīžiem anarhiskās] politikas piekritēji, līdz ar to saprotāmi, kāpēc šai partijai šis elektorats vajadzīgs kā gaiss.

2020-06-18 19:14

Juris Baismīgais: Bet protama lieta, uz šķidro balagānu, ko partijnieki, humora pēc, nodēvējuši par "VĒLĒŠANĀM", aizklumburo tikai rets apjēgu zaudējis sirmtētiņš un kandidējošo "Politiķu" sievas, brāļi un opīši, ar normālu redzējumu apveltīts cilvēks jau gadiem uzkāsē, atceroties Ķīnas rūpniekus junkurus, izveicīgās meičas sarkanmates un slaucējģīmjus. Domāju, kungi Briselē nav sajūsmā par tiem pārdesmit procentiem, kuru mestie - vai nemestie? - papīrīši ar pieplusojumiem šā tā, ar bēdu uz pusi, satrāklēti. Tāpēc arī šmugulī jāierauj pamatskolniekus, kā učene liks, tā viss bars klausīgi atdos balstiņas par nākamajiem činavniekiem. Pie tam, teicamniekiem varētu deleģēt vairākas, kaut divas, balsis.

2020-06-18 22:13

Oh: Ieroči no 15, vēlēšanās no 16... Tieši otrādi vajadzētu! Pat autovadītāja tiesības jādod no 25, kad cilvēks nobridis. Kur veļamies?! Drīz precēsies 12 un 40 vedīd ragaviņās uz mežu...

2020-06-19 00:28

Murka: Ko tad ar alkohola un pīpēšanas ierobežojumiem mocīties. Ja jau gana nobriedis, lai piedalītos vēlēšanās, tad jau arī pašam prāta pietiek, lai 16 gados izvērtētu un saprastu dzert un pīpēt ir vai nav labi. Par precēšanos un bērnu radīšanu nerunājot. Vispār vairs jau nevar saprast, vai Attīstībai par! speciāli cilvēkus tracina...

2020-06-19 09:55

garāmgājējs: Eu, jūs tur: Murka, briesmīgais Jurka un citi žurkas!
Vai zināt, cik gadu bija Aleksandram Ņevskim, kad viņs vadīja Ledus kauju un sakāva bruņiniekus!
Nu, lūk!
Vajadzēja vēstures stundās (un skolā vispār) mācīties nevis tikai meitenes aiz bizēm raustīt!

2020-06-19 10:30

Jurists: Visu cieņu deputātei, tikai politiķe nepastāsta dažas lietas - vēlēšanu pamatbūtība ir demokrātija un vienlīdzība, kas nozīmē, ka vēlēšanās ir tiesības vēlēt un arī būt ievēlētam. Kriminālatbildības iestāšanās no 14 gadu vecuma nenozīmē, ka bērns 15 un pat 16 gados ir lemtspējīgs daudzos jautājumos, tieši tādēļ arī vecākiem vai aizbildņiem ir jānes atbildība daudzu lēmumu pieņemšanā, piemēram, saņemot piekrišanu ceļošanai ārpus Šengenas zonas valstīm. Neapstrīdot jauniešu briedumu, vērts atgādināt, ka daudzi jaunieši 16 gados pat nav beiguši 9. klasi, bet daudzās valstīs ir bažas, ka šāda vecuma "pazemināšana" tiek izmantota, lai mazinātu pilngadīgo atbildības slieksni, stājoties partnerattiecībās ar 18 gadus nesasniegušajiem. Proti, nākamais solis var izrādīties, ka sekos krimināllikuma labojumi, kas ļaus pilngadīgajiem stāties dzimumattiecības ar tiem, kas līdz šim skaitās nepilngadīgie.

Tā kā Latvija ir viena no demokrātiskākajām valstīm, kur gan liela vienlīdzība dzimumu starpā, gan krietns skaits gados jauno politiķu, nav nekāda iemesla mainīt vēlētāju vecuma slieksni.

2020-06-19 11:31

tam garāmgājējam: Tevis pieminētais Saška Ņevskis, pirmkārt, bija krievu okupants no Karostas bosikiem. Otrkārt, tupi vicināt karavāli nav tas pats, kā ar pilnu atbildību balsot par neatkarīgas valsts tautas pārstāvjiem.

2020-06-19 15:32

Xxx: Vari balsot ar visu atbildību ,tikai pēc tam prasi ,lai viņi strādātu arī tāpat.

2020-06-19 19:27

Kirza.: NEPIEKRĪTU un protestēju. Jums un Jūsu partijai, tā vien šķiet, pietrūkst balsis. Kāpēc nepieminējāt par cigaretēm un grādīgiem dzērieniem? Ak jā, tas ir slikti. TĪNIS, kurš ļoti maz saprot no politikas, ievēlēs Jūsu partijas biedru. Tikai tādēļ ka, ir dzirdējis "debesu mannā" solījumus. Un TAS IR LABI!!! Tā ir APZINĀTA manipulēšana ar nenobriedušu cilvēku prātiem.

2020-06-20 09:21

Oskars: Šādas idejas propagantētājiem būtu jabūt ja ne cietumā uz daudziem gadim par noziedzīgi nodarījumi pret vispārējo drošību un sabiedrisko kārtību, tad vismaz jāsaņem pamatīgu administratīvo sodu par administratīvo pārkāpumu, kas apdraud sabiedrisko kārtību, bez tiesībām ieņemt kādu no atbildīgiem amatiem valsts un pašvaldību varas institūcijās.

2020-06-20 17:30

Y#○: 16gados jaunietis ir tik dumjš kā pensionārs. Šīs abas vecuma grupas ir visssssvieglāk manipulējamās. Tāpec jau to raksta "deputāye". Sieviete varēja gan sakopties, vismaz matus saķemmēt pirms bildēšanās!

2020-06-20 17:54

garāmgājējs: > Juristam: Tie, kuri 16 gados nav pabeiguši 9. klasi, to nebūs beiguši arī 60 gados, un, jā, daudzās valstīs gan oficiāli, gan ne tik, meitenes tiek izprecinātas pat no 13 gadu vecuma.
> tam..: Jau minēju: vajadzēja skolā mācīties, tad zinātu, ka tolaik, kad Ņevskis vicināja karavāli, vēl nebija ne Libau, ne Ļibavas par Karostu nemaz nerunājot.

2020-06-21 00:05

Sponger: Kā ar personām, kurām ir garīga atpalicība u.c.līdxīgas diagnozes? Pieaugušajam vairums gadījumos būs ierobežota rīcībspēja, bet nepilngadīgajam nebūs. Vēlēšanās visiem prasīs ārsta zīmes, ka nav garīgās saslimšanas?

2020-06-22 15:57

Britnijs Spīrss: Domāju, ka tiem, kuri te piesauc jauniešu nenobriedušos prātus, derētu atcerēties, ka iepriekšējās Saeimas vēlēšanās nobriedušie pieaugušie skaitliski bailīgā apjomā ievēlēja partiju KPV LV.

2020-06-22 16:01

Interesanti!: Tad jau atļaujiet iegādāties alkoholu, cigaretes un kaktsklubus, jo jaunietis pats izlems vai viņam tas ir vajadzīgs.

2020-06-22 16:04

Britnijs Spīrss: Turklāt, pašvaldību vēlēšanās Liepājā daudziem izvēle tradicionāli izriet no bailēm pakāst silto vietiņu vai pat izbaudīt represijas ("nepareizas" izvēles gadījumā), nevis nobriedušai izvērtēšanai.

2020-06-22 16:51

opa: Galīgi piekritīšu garāmgājējam . Man jau 55 bet ne pārāk domāju esmu adekvāts politikā Kā nāk vēlēšanas tā atkal kādus ĀŽUS IEVĒLU ( JO NAV JAU KO VĒLĒT ) ĀZIS ĀŽA GALĀ .
Kad man bija 16 vispār zģec ne cilvēks biju

2020-06-22 23:23

Fakts: To ka mūsdienu 16 nieki pateicoties izglītības programmām māk ilgi un dikti bezjēdzīgi vamslāt esmu pārliecinājies ne vienu reizi vien,, tikai tad kad pienāk kārta pie darīšanas un atbildības par to tad lielākā daļa izplūst kā ķīseļi vai sākas neirotiķu ne uz ko neprognozējami 16 nieku gājieni. Lai iemācāsu nparāda kaut vai vnk lietas- naglu iebliezt sienā, jeb pastrādāt ar lāpstu - ja varēs to (ko ne par ko negrib) tad arī pārējais rindas secībā parādīsies. Arī 18 ir par ātru, ne ātrāk par 21......

2020-06-23 07:55

Liepa: Tad jau no 16 gadiem var dzert un smēķēt,ja jau valdību ar atbildību var velēt!Citādi vismaz 90 idioti atkal pie varas.

2020-06-23 08:18

Manipulējamais kontingents !!: Par ko šeit īsti iet runa? Par biļetena iemešanas procedūru, vai par katra vēlētāja atbildību piedaloties vēlēšanās par turpmākajiem ekonomiskajiem procesiem valstī, par piedalīšanos iespējamos referendumos u.t.t. ??? Spriežot pēc visa, šķiet ka kāda no partijām ir izdarījusi secinājumus,ka sabiedrībai ir apnikuši šie politiskie teātri un daiļrunāšanas konkursi un ka daudzi vēlētāji nepiedalās
vēlēšanās vispār ! Un vajag censties atrast to ''nedomājošo'' kontingentu ,kuri nepieciešami tikai tajā biļetenu iemešanas procesā, vai nu ar vecāku ,vai skolotāju norādēm un pēc tam viņi pazūd līdz nākošajam procesam, bez jebkāda atbalsta un pienesuma sabiedrībai !!! Bez jebkādas vēlētāja atbildības !!!Priekš kam un kam tas ir izdevīgi !!!

2020-06-23 12:40

garāmgājējs: Redzat, "Manipulējamais kontingent", latviešu valodā runa nekur "neiet"! Runa par kaut ko var būt vai nebūt! Ja Jūsu runa kaut kur ir "aizgājusi", tad tas liecina par Jūsu slāvisko izglītību, jo krievu valodā patiešām "речь идет". Protams, par to nevajag pārlieku sakreņķēties, jo daudzi latvieši lieto "vot" un "davaj", un vēl citus svešvārdus. Bet atbildībai par savu valodu arī vajadzētu būt!
Tātad, ja runa ir par to, ka 16-gadnieks neprot iedzīt naglu, tad, manuprāt, tā ir vairāk vecāku nekā viņa paša atbildība.
Un kāda ir Jūsu (un pārējo komentētāju) personiskā atbildība? Kurā nevalstiskajā organizācijā vai politiskajā partijā paši sastāvat, lai piedalītos valsts attīstībā un veidošanā?

2020-06-23 17:40

Xx: Nu varēs manipulēt ar 16gadniekiem... uh...

2020-06-24 15:19

Svilis: Šīs partijas deputāte ir visticamāk nobijusies, ka par šamējiem vairs neviens nebalsos. Viņķele ar savu Covid slavas dziesmu ir no šīs pašas partijas. Viņiem jau rūp viendzimumu laulību legalizēšana un šāda mērķa sasniegšanai jauniešu nenobriedušie prāti ir kā radīti. Kangaru partija.

2020-06-25 11:24

Astrīda: 16 gadigs lielāko daļu par politiku neinteresējas. Tik jauns, kas dažreiz nezina,kas ir pats, nevar būt nekāds vēlētajs.

2020-06-26 08:31

Vals: Ne jau velti senāk arī sievietes nedrīkstēja vēlēt.

2020-06-26 10:20

Fakts: Balsu ''kopējās masas'' aspektā, protams, ka 16 gadus jaunie jaunulīši ir ļoti laba ideja, tai skaitā šai partijai, kura tieši šādā veidā jau ''zvejo'' mazās reņģītes (balsis) nākamajām vēlēšanām, jo varēs lepni savā lielprogrammā ieskricelēt punktu, ka, lūk, mēs jauniešiem beidzot atvērām logu uz pasauli, sniedzām iespēju ātrāk kļūt pieaugušiem, kā arī priekšvēlēšanu aģitāciju pasākumos tādos vai citādos veidos dosim norādes, par kuriem ''labajiem'' onkuļiem un tantēm tad jūs varētu izvēlēties balsot... Lieki sacīt, ka 16 gados jauniešiem ir daudz un dažādu citu interešu (un tas nenozīmē, ka tikai sliktu, nē...), lai viņi būtu interesējušies padziļināti par to pieaugušo, nereti jau pensijas gados esošo cilvēku darbiem un nedarbiem, kuri gozējas partiju sarakstu pirmajos numuros, un tā arī nav nekāda vecāku vaina, jo bērniem vienkārši ir jāpieaug, nevis kādai partijai jāmēģina steidzināt lietas un procesus sava reitinga celšanas nolūkā...Nav smuki šādā veidā smelt ārā ūdeni no grimstošās laivas ''(Ne)Bēda''! Bet kas gan politikā vispār ir smuki? Pensijas laiks jau nesnauž arī Dacei, jākaļ dzelzs, kamēr pie kases...

2020-06-26 15:43

Nu: Ļoti ceru ,ka šī paristu biedrība netiks ievēlēta vairs nekad saeimā.

2020-06-26 18:20

Dvēseļu putenis: Ak tad deputātes kundzīte filmu saskatījusies… Filma laba, patriotiska, ir vērtīgi to noskatīties jauniešiem, ģimenēm, arī Grīna romānu izlasīt, jo zināt tautas vēsturi, tas ir slavējami. Bet, ja kundzei ir jelkādas asociācijas ar šo kinodarbu vai romānu Latvijas brīvības cīņu sakarā, tad jau viņa zina, ka 1919.gada kaujās piedalījās arī Cēsu Skolnieku rota, kurā cīnījās skolnieciņi no 14 gadu vecuma (arī šis stāsts ir kinodarbā izstāstīts). Tad kāpēc vēlēšanu tiesības tikai no 16 gadu vecuma? Solām taču vairāk (lasi - pazeminām vecuma cenzu) un dodam tās balsstiesības no 14 gadiem, jo šajā vecumā jaunieši jau lēnām tuvojas pamatskolas finišam! Tā sacīt, politikā tāpat kā karā, - nepilngadīgo mobilizācija situācijā, kad visi citi resursi izsīkuši. Parastais elektorāta vairākums - pensionāri - sāk iet mazumā, spiežam uz bērniem!

2020-06-27 01:50

RR: Pazeminām tad arī alkohola, tabakas cenzus! Jaunietim pietiek prāta lietot vai nelietot!

2020-06-27 08:44

būsim reāli: Un, kam tas ir/būs izdevīgi, ja šitā uz to spiež??? 16gadīgajiem arī stobŗus ļauj medībās tagad ņemt, tur vismaz bija skaidri redzams, kam tas ir izdevīgi!? A šeit, atrada grupu, kurus varēs viegli kruķīt, kā iegribas?
Un jā jau te minēts, ja var balsot, var arī dzert un pīpēt legāli, cietumā pie pieaugušajiem pasēdēt utt!? Šāda sabiedrības vecuma grupa ir garīgie invalīdi, kuram ko aizrādot-dabūsi vēl tiesāties!? Bet nu, bluķiem bluķa dzīve...
Kādi jefiņi par šādu partiju ir balsojuši, ka tādi tur sēž!? :@

2020-06-29 08:12

zakelis1: hmmm..... tad jau jaamaina likums par pilngadiibu un alkahola tirznieciibas ierobezhojumiem....

2020-06-30 07:52

niķis: Sludinātāja neko nav pateikusi kā panākt, lai bērns neniķojas, kad mamma modina uz vēlēšanām.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz