Piektdiena, 14. augusts Zelma, Zemgus, Virma
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Dmitrijs Komarovs: Ir iespējams rīkot pasākumus, vienlaikus pasargājot cilvēkus no saslimšanas

Dmitrijs Komarovs: Ir iespējams rīkot pasākumus, vienlaikus pasargājot cilvēkus no saslimšanas
Dmitrijs Komarovs, SIA "YOU ARE events Liepāja" vadītājs (Foto: Publicitātes)
14.07.2020 06:00

"Kurzemes Vārds"

Pēc valdības pieņemtajiem lēmumiem par atsevišķu ierobežojumu atjaunošanu attiecībā uz ēdināšanas uzņēmumiem un izklaidēšanos pēc pusnakts, jauni ierobežojumi pagaidām netiek rosināti. Tomēr pēc publiskajiem pasākumiem nedēļas nogalē sabiedrībā raisījusies diskusija par to, vai tieši izklaides joma ir tā, kur noteikumiem jābūt vēl stingrākiem.

Vispirms jāsaka, ka man kā izklaides nozares spēlētājam ir svarīgi, lai mēs pēc iespējas ātrāk atgrieztos normālā, ierastā ikdienas dzīvē. Apzinos, ka šovasar tas nebūs iespējams, tāpēc izklaides jomas pārstāvjiem nākas balansēt starp savām vēlmēm un šī brīža situāciju.

Neesmu ne infektologs, ne veselības jautājumu eksperts, bet, izvērtējot, kā pašlaik notiek koncertu un pasākumu rīkošana, manuprāt, ievērojot visus noteiktos drošības noteikumus, ir iespējams rīkot pasākumus un vienlaicīgi pasargāt cilvēkus no saslimšanas.

Protams, te es nerunāju par masveida pulcēšanos, kad pūli nav iespējams tik ļoti izkontrolēt. Noteikti pie drošības vēl var strādāt abas puses, gan pasākumu rīkotāji, tos plānojot, gan atbildīgās instances – pareizi un detalizēti izstrādājot metodi, pēc kuras pasākumu rīkotājiem darboties.

Neesmu kompetents spriest ne par robežu slēgšanu, ne par ēdināšanas jomu, bet par savu pārstāvēto jomu un plānotajiem pasākumiem augustā varu teikt, ka neatkarīgi no Veselības ministrijas un citu instanču noteiktajiem ierobežojumiem arī mēs paši, būdami atbildīgi, šajos pasākumos nodrošināsim drošības līdzekļus, pat ja tas nebūs obligāts nosacījums.

Pie ieejas izvietosim roku dezinfekcijas līdzekļus un sekosim līdzi, lai katrs pasākuma apmeklētājs pie ieejas tos izmantotu, visiem tiks piedāvātas maskas, un atsevišķi cilvēkresursi kontrolēs ļaužu masas un nopietni strādās pie tā, lai tiktu ievērota distance. Vienkārši plakātiņš ar norādi par diviem metriem nestrādās, jo cilvēki pūlī nav tik apzinīgi, kā esot vienatnē. Veidosim vairākas ieejas, lai neveidotos burzma, un teritorijā tiks izvietoti uzskatāmi punkti, kas norādīs ieteicamo distanci, lai vieglāk orientēties. Brīvdabas pasākumos to ir iespējams nodrošināt.

Zinu, ka cilvēki vīpsnā par to, ka pasākumi tiek atļauti līdz pusnaktij, jautājot, vai vīruss izplatās tikai naktī, tomēr lieliski saprotu, ar kādu mērķi tas tiek darīts.

Pēc pusnakts cilvēki tumsas aizsegā kļūst aizvien drosmīgāki un par jebkādiem noteikumiem un ierobežojumiem vienkārši aizmirst, vēlās vakara stundās klāt nāk arī alkohols.

Pats dzīvoju netālu no parka un esmu novērojis, cik ļoti atšķiras cilvēku uzvedība tepat, parkā, dienas laikā un vēlās vakara stundās.

Covid-19 nav vienīgā slimība, par kuru viņi aizmirst. Uzskatu, ka šāds aizliegums ir pamatots. Turklāt pasākumu rīkotājiem nakts laikā ir grūtāk kontrolēt noteikumu ievērošanu.

Manuprāt, tas, pie kā jāstrādā visās nozarēs, ir pastiprināta kontrole, domāju, arī uz robežām ir resursi, kas ļauj pārbaudīt katru iebraucēju. Tas varētu būt risinājums – nevis slēgt robežas un pasākumus, bet stingri kontrolēt tur notiekošo. Tā ir visu četru pušu atbildība: pirmkārt, paši cilvēki, otrkārt, pasākumu rīkotāji, treškārt, mākslinieki, un ceturtkārt, uzraudzības instances. Lielos pasākumos būtu nepieciešama īpaša ekspertu grupa, kura palīdz rīkotājiem noorganizēt pasākumu atbilstoši drošības noteikumiem.

5 komentāri

2020-07-14 06:47

yolo: Neiet bidness, Dima?

2020-07-14 08:33

Nodokļi: Atraduši kam prasīt viedokli. Tad jau katrai sētas žurkai paprasiet.

2020-07-14 09:16

35k: Ierobežojumi ir viena lieta, bet kā ar nodokļu parādu 35319.13 EUR?? Varbūt laiks to bodīti slēgt ciet, vai pirms 'brēkšanas' samaksāt nodokļus?

2020-07-14 09:18

Melnais saraksts: Aga redzejam kaa tika neieveroti ierobezojumi 9.maija apmeram 40 cilveku sarokosanas pasakuma izradisanas lobeta, pie pieminekla ,nekadas distances )))

2020-07-14 10:04

cilvēku stulbumu: varēja redzēt,kad medūzā uzstājās mazpincītis, alkoholiķis kivičs.Visi viens otram tuvu klāt.Vai ir vēl tādi kas klausās tos murgojumus.Es saprotu tīnītes var klausīties,bet ne jau pieauguši cilvēki.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz