Ceturtdiena, 1. oktobris Lāsma, Zanda, Zandis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Edīte Plamše: Var jau sašūmēt sabiedrību, bet tam nav iemesla

Edīte Plamše: Var jau sašūmēt sabiedrību, bet tam nav iemesla
Foto: http://2vsk.liepaja.edu.lv/
25.01.2018 15:30

liepajniekiem.lv

Ministru kabinets otrdien piekrita no 2019.gada 1.septembra vispārējās izglītības iestādēs sākt pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā.

Uzskatu, ka pārejai esam daļēji gatavi. Vidusskolas posmā nekādus būtiskus sarežģījumus, manuprāt, tas nesagādās, jo jau šobrīd mācības notiek bilingvāli, bērni apgūst latviešu valodu. Visi vidusskolas mācību priekšmeti tiek mācīti latviski, arī terminoloģija. Pieļauju, ka problēmas varētu rasties tikai dažiem, bet principā mēs jau tagad piekopjam šādu praksi un sistēmu.

Ne visi pamatskolas posmā esošie bērni turpina mācības mūsu vidusskolā. Daudzi dodas mācīties citur, piemēram, uz Liepājas Valsts tehnikumu, Jūrniecības koledžu. Tur viņiem tāpat nākas mācīties valsts valodā un viņi to spēj – no skolas netiek izslēgti. Tur ir latviska vide, kas tad būs arī pie mums, tādēļ neviens šīs pārmaiņas nesagaida ar šausmām vai saķertām galvām. Mēs uztveram to mierīgi.

Var jau sašūmēt sabiedrību, bet tam nav iemesla. Domāju, ka pie mums viss būs kārtībā, kā būs citur – nezinu.

Mēs jau sen uz to ejam – skolēni ne vien mācās bilingvāli, bet arī apmeklēt olimpiādes, kas notiek latviešu valodā, tāpat kā dažādi pārbaudes darbi un eksāmeni 12.klasē – gluži kā latviešu skolās. Visa sistēma jau ir pakārtota tā, lai viss notiktu.

Bērniem šis viennozīmīgi būs ieguvums – viņi taču dzīvo Latvijā, būs jāmācās mūsu augstskolās… Var jau būt, ka citi var to apstrīdēt, taču dzīve atpakaļ neies – tā iet tikai uz priekšu, tādēļ mums ir jābūt gataviem pārmaiņām.

Tagad arī jaunais izglītības saturs paredz, ka mācīsim citus priekšmetus, vairākus apvienojam, piemēram, latviešu valodā būs gan matemātika, gan citi mācību priekšmeti. Arī tas ir izstrādāts tā, lai mūs virzītu uz pāreju valsts valodā.

Pastāv dažādi uzskati, kā to labāk realizēt. Varbūt sākt mācīt valodu bērnu dārzā? Grūti pateikt.

Arī problēmām saistībā ar pedagogiem rasties nevajadzētu. Kad lasu presē, ka vairāki miljoni no budžeta paredzēti skolotāju tālākizglītībai, es nesaprotu – kāpēc? Domāju, ka naudu būtu lietderīgāk novirzīt kam citam. Vai tad tiešām republikā ir tik nezinoši pedagogi, ka viņiem būtu jāmāca latviešu valoda?

Edīte Plamše, Liepājas A. Puškina 2. vidusskolas direktore

37 komentāri

2018-01-25 17:02

Pļuškins: Mums ir sašūmēšanas vecmeistars Ždanokas kundze.

2018-01-25 19:36

Kārtējie mēli: Bērni noteikti nebūs nekādi ieguvēji, kāds ieguvums no tā ka viņi vielu nesapratīs? Daudzas lietas arī dzimtajā valodā saprast grūti. Tā būs ņirgāšanās, jo skolā nav tas vides kur valodu apgūt, bet bilingvālā apmācība ir pilnīgi garām

2018-01-25 20:17

Огого: Может просто добавить число уроков латышского языка и сократить уроки русского.Все равно его знают-дома и на улице говорят.Но вообще это плохо для латышскоговорящих-сейчас русские детишки из школ выходят с 3 языками , а вот из латышских школ только с английским и латышским.На работу потом проблема будет устроиться.Сорри что на русском написал тут...

2018-01-25 20:36

mēēliem: Ja bērni ir tik neapsmadzeņoti, tad jādodas uz palīgskolu, vai jābrauc mājās uz roģinas sādžu. Krievu valodu no skolām un aprites vajadzēja izņemt jau uzreiz, okupācijai beidzoties. Kā ar nazi nogriezt. Ja nemaldos, vēl pagājušogadu 12.skolas ģirektor poveļiķeļ Jepiskoposov tika sodīts par valsts valodas neizmantošanu 12.skolas izlaidumā!!! Nu kur vēl lielāka bezkaunība var būt?
Krieviā neviens ar mums neauklētos, ja mēs tur sāktu latviski runāt. Un latviešiem nevajag atbildēt krieviski uz krievu valodā uzdotu jautājumu. Cienīsim savu zemi. Jo tikai mēs šeit esam saimnieki!

2018-01-25 22:09

>>Огого: Ja patiešām visi zinās latviešu valodu , tad vairs darba tirgū krievu valoda nebūs obligāta, un latviešu bērni varēs mācīties, piemēram, angļu un vācu valodu. Būs izvēle.

2018-01-26 00:34

Alllise: Oj, par latviešiem un konkurenci darba tirgū nu gan nevajag satraukties, jo beidzot vienkārši jāsaprot, ka dzīvojam mēs Latvijā un ka krievu valodai ne ES, ne pasaulē nav starptautiskas valodas statuss. Runājot par krievu skolu skolēniem, kuru "zināšanas jau tā ir labas", gan gribas pasmaidīt. Ikdienā strādāju ar skolēniem no dažādām skolām, atzīšu, ka krievvalodīgajiem, kas mācās latviešu skolās, zināšanas tiešām ir 100% gadījumos labas. Turpretim krievu skolu skolēniem situācija ļoti bieži -->

2018-01-26 00:38

Alllise: Ļoti liela daļa krievu skolu skolēni skatās lielām teļu acīm, kad viņus uzrunā vai atbild nevis krieviski, bet latviešu valodā. Un nevis tādēļ, ka, lūk, vienu vārdu viņi nesaprata, bet sajūta, ka es būtu viņiem atbildējusi japāņu valodā. Kurš no tā ir ieguvējs - nezinu. Ja jau ģimene vienalga kādu iemeslu dēļ dzīvo LV, būtu tikai pašsaprotami dzimto valodu lietot mājās utt., bet skoloties valsts valodā. Ja šie noteikumi nepatīk, vienmēr var braukt dzīvot citur.

2018-01-26 00:51

Alllise: Kādā veidā mācīties Latvijā latviski ir ņirgāšanās? Vai drīzāk ņirgāšanās nav tas, ka Latvijā dzimis krievs aiziet mainīt pasi un darbinieks viņu uzrunā latviešu valodā, saņemt atbildi:"я не понимаю". Nu tad brauc prom, nāc ar tulku. Nevienu tādu tautu nezinu, kas tik ļoti lepojas ar savu nezināšanu. Tā vietā, protams, iztapīgie latvieši vienalga cik briesmīgā akcentā centīsies visu pārtulkot. Tam vienreiz jādara gals! Te ir Latvija, mums ir viena valsts valoda - kā Gundegai, tā Koļam un Daņilam.

2018-01-26 01:03

Alllise: Publiskajā sektorā strādājošajiem būtu jāmaina sava attieksme, ja visi neuzskatītu par svētu pienākumu momentā pāriet uz krievu valodu, krievi daudz, DAUDZ būtiskāk izjustu nepieciešamību mācīties latviešu valodu, jo maksāt tulkam, ko ņemt līdzi uz iestādēm, būtu par dārgu. A tā dzīvo paralēlajā realitātē, kur Latvija=Krievijas ārzemju apriņķis un kur visu tāpat krieviski var dabūt - pat izglītību. Un tā tas tiek iezīsts ar mātes pienu no paaudzes paaudzē.

2018-01-26 07:59

Allisei: Nevajag skaļus vārdus par to, k "vajag" un "nav tik grūti". Lielākai daļai latviešu piere ir pa šauru lai izlocītu mēli un liktu uzsvaru cittautiešu vārdos īstajā vietā, tā arī kropļo vārdus, uzvārdus. Bet vārds taču ir daļa no cilvēka identitātes, un jums, latviešiem, tik ļoti patīk par savu identitāti runāt, citus nemaz necienot. Un jā - krievi arī brauks prom mācību valodas dēļ. Kas būs ieguvēji? Lepna latviešu tauta? Ar pliku dibenu, ar neskaitāmiem ierēdņiem, ārzemēs strādājoša, bet lepna

2018-01-26 12:39

biedrs: Visi tie kas iesaka braukt prom - ja aizbrauks visi krievvalodīgie, kas paliks šajā banānu republikā un maksās tai nodokļus? Un pamēģiniet latvieši - nacionālisti iemācīties kādas zinātnes pamatus svešā valodā. Paši te piesaucat savu "svēto govi" ES vai USA - nu tad lai jūsu bērni lai mācās visus priekšmetus no 1.klases angliski un učilka arī latviete kas angliski saprot kā nu māk....

2018-01-26 13:19

Андрей124: Печально что директор 2 школы не может отстоять интересы детей, впрочем как всегда...

2018-01-26 13:39

biedram: Ja dzīvo citā valstī , nekas cits jau neatliek. Kurš tad taisās braukt prom?

2018-01-26 14:00

suslis: TO ,KO ŠODIEN SAUC par izglītību ,patiesībā ir izglītības surogāts.degradācija ..

2018-01-26 15:37

biedrs: Izglītības satura nejēdzības protams ir dzīves realitāte, bet NAV IESPĒJAMS SKOLĒNIEM NORMĀLI APGŪT MĀCĪBU VIELU NO GRĀMATĀM UN STUNDĀM TIKAI LATVISKI. Tas nozīmē, ka krievvalodīgo iespējas skolā akadēmiski izglītoties ir vairāk nekā apdalītas. Vai līdz šim krievu skolu absolventi nevarēja iestāties augstskolā, darbā, utt? Kas to vēlējās visi varēja izdarīt un lat.val. arī zin pietiekami labi. TĀPĒC NOTEIKTI IR JĀDOD IESPĒJA MĀCĪTIES DZIMTAJĀ VALODĀ VISUS PRIEKŠMETUS NO 1. LĪDZ 12.KLASEI!!!!!!

2018-01-26 15:55

>biedrs: kā latviešu valstī var būt krievvalodīgie? Tie domāti kā tūristi? Ja nejēdz mācīties valsts valodā, tad palīgskola piedāvā visas iespējas īpaši apdalītajiem tur mācīties!
Okupanti okupācijai sākoties atnesa līdzi tik daudz problēmu un riebīguma. Atbrīvotāji, jebijom! Atņēma latviešiem īpašumus, izsūtīja mierīgo tautu uz Sibīriju. Nošāva manu vecotēvu un ģimeni , jo viņš atteicās pamest dzimtās mājas.Karostu par izgāztuvi pārvērtuši! Un nu vēl pieprasa izglītību un avīzes krievu valodā? Taisa dzērāju balagānu mūsu pilsētā 9.maijā. Kauna nav! Kāpēc tas tiek pieļauts? Nepatīk izglītība, nepatīk valoda? Nu bet lasies projām! Beidzot gaiss latviešu valstī būs tīrāks ko elpot! Ne jums kreņķēties kas maksās nodokļus! Tikai projām vākties reti kurš grib, jo šeit ir labi.

2018-01-26 16:22

biedrs: Pasaki kas šeit ir tik labs? Tas ka tev ir naids pret krievvalodīgiem cilvēkiem nedod tiesības izgāzt žulti uz visiem. Pats noteikti esi kāda sīka niecība kas ir neapmierināts ar dzīvi. Pats vari vākties kaut kur prom un nesmirdēt šeit.

2018-01-27 10:22

nu,ja: Kā var neieredzēt krievvalodīgos?! Pašu bērni izsūtīti uz ārvalstīm,kas tad te ir vairs palikuši! Bija okupācija?! Bet vai tagad nav?!-ko tad nebļaujam par amerikāņu kararavīriem,kas pilna Latvija?! Un viņi arī ir jāuztur! Vai tad Latvija nav izpārdota pa daļām?! Viss tgd ir netaisnīgi un negodīgi un vēl kašķēties?! Ārvalstīs ir pat krievu,latviešu skolas-te jau atkal ir jāizceļas! Pilnīgs murgs,ko domā un,ko dara...

2018-01-27 12:40

fakjuuuuu: Latvijā jārunā latviski, savā virtuvē - kaut vai ķīniski. Punkts un āmen. Bet to negrib saprast ne krievi, ne paši latvieši, kas veicina divvalodību darbā un sadzīvē.

2018-01-27 13:11

mube: kas attiecas uz jūrniecības koledžu kaut kā neticas ka Latv.val. māca.Vismaz kādreiz pat dēls bija spiests mācīties krievu valpdā.Visi konspekti ,grāmatas viss u studas Krievu valodā. Tas bija Virgas laikā.Priecātos ka kaut kas tajā būtu mainījies!1

2018-01-27 18:12

Tam, kurš nu, ja: Ko tu te samurgoji? Krievvalodīgos es un arī citi tiešām neieredz! Neviens tagad nevienu neizsūta, aizbrauc paši. Okupācija bija. Tagad nav. Amerikāņus Liepājā un citās pilsētās neredz, bet gribētu gan. Tu gan viņus neuzturi. Kas, tavuprāt, ir ārvalstis, kurās ir pat krievu un latviešu skolas ???

2018-01-28 08:41

Pasniedzēja: Tie, kas stāv pie varas, sasniedza savu mērķi: kārtējo reizi pirms vēlēšanām "cīņa" par valodām izvirzīta 1. vietā, bet latvijas tautas nabadzība, valsts parāds (40% no budžeta) un citas būtiskas problēmas it kā jau neeksistē!
P. S. "IZGLĪTOTIEM" latviešiem par krievu valodas starptautisko "nenozīmību": krievu valoda ir viena no 6 oficiālām valodām Apvienoto Nāciju Organizācijā!

2018-01-28 10:07

cariene: Man ir vienalga kādā valodā runāt,galvenais,lai es saprastu un mani saprot.Sašķelta sabiedrība ļoti patīk augšām,vieglāk čakarēt.

2018-01-28 11:06

'ārzemes: Nezinu, kā tur runā , bet visu mācību priekšmetu mācīšanai latviski ----nepiekrītu ! Beidzu Rīgas 1.ģimnāziju , bet krievu valodā nebūtu sapratis ķīmiju, fiziku u.t.t.Piedodiet , vai šo mācību priekšmetu skolotāji tik labi pārvalda latviešu valodu ? Nē un vēlreiz nē ! Ceram uz topošajiem pedagogiem? Tie no skolas bēg pa gabalu ! Mācās, lai iegūtu augst. izglītības diplomu un tad kaut vai Anglijā ķilavas liktu bundžiņās( tā rīkojas mani biedri ). Nav ko naidu celt ar komentāriem, piekrītu, ka jādzīvo draudzīgi, bet ar šādiem IZM lēmumiem tikai naidu kurina,Piekrītu bilingvālismam , bet to skolās ļoti maz izmanto,kad ierodas pārbaudes( kā bērni stāsta).

2018-01-28 11:16

runāsimLatviskiArVisiem: Man gan nav vienalga, kādā valodā runāt un kādā mācās par Latvijas budžeta naudu! Tai ir jābūt latviešu valodai un ja kādu tas tik ļoti neapmierina, tad vajag pārvākties uz Krieviju, nevis maitāt gaisu ar savām rašisma postkoloniālajām ambīcijām!

2018-01-28 12:27

starp citu: Latvijas budžetu ar saviem nodokļiem uztur nelatvieši, jo latvieši lasa sēnes Īrijā un mājās braukt netaisās. Un nelatviešiem ir tiesības pieprasīt, lai tiktu ievērotas viņu tiesības uz izglītību.

2018-01-28 13:39

biedrs: >starp citu
Pilnīgi piekrītu. Latviešu valodu krievu skolu beidzēji prot un var iekļauties sabiedrībā kā to pierāda pēdējās desmitgades. Tāpēc ir jāļauj mācīties līdz 12.klasei DZIMTAJĀ VALODĀ!!!

Tiem kas mūs, šādi domājošos sūta uz Krieviju, derētu zināt vienu faktu - KRIEVIJAS AUGSTSKOLĀS CILVĒKS AR LV VIDUSSKOLAS ATESTĀTU IESTĀTIES NEVAR JO ŠEIT IZGLĪTĪBAS LĪMENIS UN KVALITĀTE IR DAUDZ ZEMĀKA! Pat ja iziet atestāta pielīdzināšanu ir jākārto iestājeksāmeni un jāpiedalās konkursā. Krievijā nepastāv tāda kārtība kā šeit - katru kurš knapi sekmīgi pabeidz videni rauj iekšā budžeta bakalaura studijās, lai kāds nespējnieks tas arī nebūtu.....

2018-01-28 13:52

ome: Uzskatu, ka apmācību valsts skolās tikai un vienīgi valsts valodā vajadzēja uzsākt jau sen - līdz ar neatkarību. Kurā pasaules valstī vēl tā notiek, ka valsts uztur skolas, kurās mācības nenotiek valsts valodā?

2018-01-28 14:01

K...: Ja ir pieprasïjums, tad jābūt piedāväjumam, mės krievi neesam maza tautas daļa, un pietiek naidu kurinät..

2018-01-28 14:32

ralfa: Krievijā diplomus var nopirkt metro pārejās un pašās augstskolās, un izglītība ir zemākā līmenī, kā Latvijā, tikai tas, ka dzimtajā valodā.
Vajag paskatīties krievu raidījumus vairāk, tad būsiet lietas kursā.

2018-01-28 20:57

jaunie studenti: Mēs ļoti gaidām, kad jauniem tiks dota iespēja strādāt, pierādīt sevi, bet sēž visādi, sen dienas kā pensijā, nez ko gaida!? Laikam jau nekādus miljonus nemaksā, ja jau pie krēsla turas, kā pie pēdējā salmiņa!? :@

2018-01-28 22:03

RunāsimLatviskiArVisiem: Mani fascinē nodokļu maksāšanas arguments. Īrijā par valsts naudu paralēlas skolu sistēmas latviski, poliski vai lietuviski netiek uzturētas. Loģiski. Latvijā nez kāpēc notiek auklēšanās ar okupacijas sekām.. "Krievijā līmenis daudz augstāks" - labs joks. "Krievi ir liela tautas daļa"- ja jūs esat krievi, jums ir Krievijas pase, kāda jums daļa par Latvijas iekšējām lietām?! Savukārt, ja ir Latvijas pase, tad politiski esat latvieši/latvijieši un viens likums, viena taisnība visiem - arī valoda un valodas likums.

2018-01-28 22:10

RunāsimLatviskiArVisiem: Ja jau krievvalodīgā jaunatne tik labi māk valsts valodu, tad kāpēc to nelieto?! Veikalos, iestādēs, visur - pēc maniem vērojumiem - visur tikai krieviski runā ar retiem izņēmumiem. Tad vēl latviešu diskriminacija darba tirgū, nepārtraukti valsts valodas likuma un Satversmes pārkāpumi darbā un sadzīvē... Protams, te milzu akmens arī pašu latviešu dārziņā, kas visur un vienmēr pāriet uz krievu valodu saziņā ar jauniem un ne tik jauniem šeit dzimušiem un augušiem īpatņiem.

2018-01-29 15:03

biedrs: >RunāsimLatviskiArVisiem

Laikam esi vidusmēra tumsonis kādu te ir ne mazums ja vari teikt ka
"ja ir Latvijas pase, tad politiski esat latvieši/latvijieši un viens likums, viena taisnība visiem - arī valoda un valodas likums" - KĀDS TAUTĪBAI UN PILSONĪBAI SAKARS AR POLITIKU UN POLITISKO PĀRLIECĪBU???
Un vēl - kā tu vari novērtēt izglītības kvalitāti Krievijā - vai esi tur mācījies, strādājis. Savā aprobežotībā esi iedomājies, ka viss sākas un beidzas ar latvijas izglītību vai liberastisko geiropas propagandas skolu????

Visbeidzot - KĀPĒC VEIKALOS UN IESTĀDĒS, UZ IELAS VAI KROGĀ MAN VAI KĀDAM CITAM BŪTU AIZLIEGTS SARUNĀTIES KRIEVISKI???? Tu "vāries vienā sulā" ar latviešiem, rietumu īpatņiem, utt, nu tad priecājies, man nekas nav pretī, BET NENORĀDI CITIEM KAS TAVĀ "IZMEKLĒTAJĀ" SABIEDRĪBĀ NEGRIB MAISĪTIES KĀDĀ VALODĀ RUNĀT.

2018-01-29 21:16

Bilingvāla Marta: Manam bērnam gan vienalga kādā valodā apgūt izglītību, jo runā brīvi gan latviski, gan krieviski. BET! Es principā pēc izvēlējos krievu skolu, tikai tāpēc, lai iepazītos ar krievu literatūru. Puškin, Tolstoi, Dostojevskis... kurā latviešu skolā tos pasniedz? Un tagad man sirsnīgi žēl, ka krievu valodas stundas tiek samazinātas. Tie, kas saka, ka krievu valoda nebūs vajadzīga, piedodiet, jūs esat muļķi. Krievija bija un paliks kaimiņos, un tie, kas gribēs strādāt un taisīt biznesu un naudu būs spiesti zināt vismaz 3 valodas, izņemot latviešu.

2018-02-01 15:57

Gadījums: Man bija gadījums, ka tūristi no Krievijas atbraukuši uz Rīgu, tāda tantiņa un sirmais onkulis. Viņi pajautāja Rimi zālē personālam pie piradziņiem, kas ir piradziņu iekšā ir. Apkalpē uzbļauja uz viņiem latviešu valoda ar krievu lamamvārdiem, ka tev ir Latvija un jārunā latviešu valoda. Tie neko neesot sapratuši un bija pilnīga šokā! Stāvēju blakus un palika kauns, ka sabiedrībā ir tāds naids, ka pat domu nevar pieļaut, ka tā varēja būt tūristi. Tāpēc uzskatu, ka ja tevi jautā krieviski un tu spēj atbildēt, ir noteikt jāatbild krieviski. Kad esam ārzemēs, taču uzjautājot angliski gaidām atbildi angļu valodā ne vis vietēja valodā. Bērniem no krieviski runājošiem ģimenēm vienmēr būs ieguvums, jo viņiem gan latviešu, gan krievu valoda būs labā līmenī, ko nevaru pateikt par latviešu skolu lielāko daļu absolventiem, kuri ne vienmēr var pat sava dzimtā valodā - latviešu valodā - divus vārdus pareizi uzrakstīt. Bērni no pilnīgi latviešu ģimenēm un skolām tapāt būs zaudētāji darba tirgu neatkarība no krievu skolas eksistēšanas/ neeksistēšanas.

2018-02-01 16:04

Labii: Pilnīgi piekrītu ar Bilingvalo Martu ->
Manam bērnam gan vienalga kādā valodā apgūt izglītību, jo runā brīvi gan latviski, gan krieviski. BET! Es principā pēc izvēlējos krievu skolu, tikai tāpēc, lai iepazītos ar krievu literatūru. Puškin, Tolstoi, Dostojevskis... kurā latviešu skolā tos pasniedz? Un tagad man sirsnīgi žēl, ka krievu valodas stundas tiek samazinātas. Tie, kas saka, ka krievu valoda nebūs vajadzīga, piedodiet, jūs esat muļķi. Krievija bija un paliks kaimiņos, un tie, kas gribēs strādāt un taisīt biznesu un naudu būs spiesti zināt vismaz 3 valodas, izņemot latviešu.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz