Ceturtdiena, 29. oktobris Laimis, Laimonis, Elva, Elvijs, Elvis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Edīte Tettere: “Vecāki, laižot bērnu skolā, apliecina, ka viņam nav slimības pazīmju”

Edīte Tettere: “Vecāki, laižot bērnu skolā, apliecina, ka viņam nav slimības pazīmju”
09.09.2020 06:00

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

    Ir sācies rudens, kad biežāk sastopamies ar saaukstēšanos un dažādām sezonālām slimībām. Vecāki ir neziņā, ko darīt, ja bērnam ir saaukstēšanās simptomi, – vai uz skolu drīkst doties, un kādā gadījumā jāveic Covid-19 tests.

Pirmkārt, vispirms ir jāzvana ģimenes ārstam. Tikai ģimenes ārsts ir tas, kuram izstāsta simptomus. Mediķis pēc stāstītās informācijas izanalizē, kā pareizāk rīkoties. Ja ārsts uzskatīs, ka ir simptomi, kas prasīs papildu izmeklēšanu, tad viņš uz tiem nosūtīs. Tai skaitā arī uz Covid-19 testu. Tā ir mediķa kompetence. Ja ģimenes ārsts nolemj, ka bērnam ir jāpaliek mājās, tad bērnam attiecīgi tiek rakstīta ārsta zīme skolai, kā arī vecākiem līdz bērnu 14 gadu vecumam ir tiesības ņemt slimības lapu.

Pēc izārstēšanās, ja ģimenes ārsts apliecina, ka bērns ir vesels, viņš var doties uz skolu. Covid-19 tests nav obligāts. Tāpēc ārsts raksta apliecinājumu, ka bērnam nav slimības pazīmju, taču jebkuram Latvijas iedzīvotājam ir iespēja bez maksas veikt Covid-19 testu. Mēs to nevaram padarīt obligātu, bet gan rekomendēt. Lēmumus par obligāto testu var pieņemt augstākā valsts vara, bet, ja tas tā notiktu, mēs noteikti saskartos ar tiesu darbiem, jo cilvēkus nevar piespiest veikt testus. Labākais, ko valsts var izdarīt, nodrošināt iespēju cilvēkiem testēties bez maksas.

Vecāki arī, laižot bērnu skolā, apliecina, ka viņam nav slimības pazīmju, ka nav bijis kontaktā ar kādu atbraukušo no ārzemēm vai pats bijis ārzemēs. Lielā mērā tā ir arī paļaušanās uz vecāku godaprātu. Bet tā tas ir bijis vienmēr, arī pirms Covid-19 slimības – vienmēr atradās kāds, kurš savu bērnu tomēr palaida uz skolu ar saaukstēšanās pazīmēm, tādējādi pakļaujot riskam apkārtējos. Tāpēc pirms skolas atsākšanās mēs izsūtījām preses relīzes, kurās uzrunājām vecākus.

Šajā ieteikumā mēs rekomendējām vecākiem paturēt bērnus mājās, ja ir kādi saslimšanas simptomi. Būtu vēlams ģimenē pašiem apspriesties un savlaicīgi saprast, kā pareizi organizēt savu ikdienu, ja bērns saslimst, – vai kāds no vecākiem ņem slimības lapu, vai zvana vecmāmiņām, vai rodas kāds cits risinājums. Lai nepakļautu sevi liekam riskam, ir jāievēro distancēšanās, jādezinficē rokas, mazāk veikalos jāaiztiek produkti ar rokām, jāizvairās no publisko pasākumu apmeklēšanas un jābūt uzmanīgiem.

Edīte Tettere, Slimību profilakses un kontroles centra pārstāve

6 komentāri

2020-09-09 12:25

Arī viedoklis...: Vai bērns skaitās bērns tikai līdz 14gadu vecumam?Kāpēc norādīts,ka vecāks drīkst ņemt slimības lapu (bërnam līdz 14g.v.)?Vai 15 gadīgs vairs nav bērns?Es maksāju nodokļus valstij un ja uzskatu,ka manam 15 gadīgajam bērnam ir nepieciešama mana kā vecāka klātbūtne mājās-slimības laikā,tad ņemu slimības lapu un rūpējos par to lai viņš iedzertu zāles laicīgi,vëdinātu telpas utt.,Jā,15 gadīgs vairs nav 5 gadnieks,bet viņš arī nav vēl atbildīgs pieaugušais,kurš spēj novërtët situācijas nopietnību un nodrošināt sev slimošanas laikā elementâras pamatvajadzības.Akūtā slimošanas periodā pat pieaugušajam ir vajadzīgas palīdzīgas rokas,kur nu vēl bërnam.Tāpēc neizprotu šo iedalījumu-"Bërns līdz 14 g.v."Mūsu valstī laikam vispār vārds"bërns un tā vecums"tiek interpretëts dažādi un pēc vajadzības.

2020-09-09 12:33

skaisti: Piekrītu. Kamēr bērns mācās tas ir gandrīz līdz 19 viņš ir vecāku aprūpēts !

2020-09-09 21:38

Autors: Jāsauc palīgā vecmāmiņu... ???? Kā es varu saukt pie slima bērna vecmāmiņu? Kāpēc man jāapdraud vecāks cilvēks?? Un to iesaka slimības un profilakses centra pārstāve??? El

2020-09-10 01:18

pensionare: diemzel likumigs ir tikai teikums,,lidz 14 gadiem,,.latvija ta ir.citas valstis berns lidz sadam vecumam nedrikst pat viens atrasties uz ielas,bet pie mums ir citi likumi.tagad ,kad mes uzreiz nevaram noteikt vai bernam saaukstesanas,gripa,vai kovids mudinat cilvekus ,,piespelet,, bernus citiem vienkarsi nedrikst,ja ir cita majvieta.un pie tam vel vecajai paaudzei,kuriem pasiem pietiek savu slimibu.bus vien jarikojas likumigi un jadod slimibas lapas.

2020-09-10 08:54

solon: Pašnodarbinātām personām nemēdz būt slimības lapas. Mums ir līgumi par darbu veikšanu un tas nosaka visu - risinājums jārod arī bērna slimības gadījumā, taču nenotiek tik elementāri kā valsts un pašvaldību darbiniekiem - viss paredzēts ar likumu un PIENĀKAS! Mums PIENĀKAS tikai maksāt nodokļus.

2020-09-10 19:37

nu..: solon,-ko tad izvēlies pašnodarbinātā statusu?

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz