Svētdiena, 5. aprīlis Vidaga, Aivija, Vija

Edvīns Striks: Mediķu izkrišana no ierindas rada lielas problēmas

Edvīns Striks: Mediķu izkrišana no ierindas rada lielas problēmas
Foto: Egons Zīverts
09.08.2019 09:46

"Kurzemes Vārds"

Daugavpils Reģionālās slimnīcas valdes loceklis Grigorijs Semjonovs otrdien informēja, ka slimnīcā līdz 1.septembrim apturēta plānveida operāciju veikšana, jo izveidojusies kritiska situācija ar anesteziologu un reanimatologu noslodzi.

Kadru trūkums ir jūtams visā veselības nozarē, arī mūsu slimnīcā. Medicīnas nozarē šī situācija nav jauna, tā ir visiem zināma problēma. Jāatzīst, esam bijuši līdzīgā situācijā, kādā šobrīd ir Daugavpils kolēģi. Īpaši tas izpaužas, ja kāds no mediķiem saslimst vai aiziet, piemēram, dekrēta atvaļinājumā, tas rada lielas problēmas ikdienas darba nodrošināšanā. Īpaši speciālistu trūkums jūtams Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļā, kur nepieciešams nodrošināt diennakts dežūras.

Taču Liepājas Reģionālā slimnīca ilgstoši un mērķtiecīgi strādā pie jaunu speciālistu piesaistes un turpinās to darīt. Sadarbībā ar pašvaldību mēs jau no 2008. gada realizējam cilvēkresursu piesaistes programmu.  Ar daļu jauno speciālistu, kuri Liepājai un apkārtējiem novadiem nepieciešami, slimnīcai ir noslēgti līgumi, bet daļa ir Liepājas domes stipendiāti. Līdz ar to var jau puslīdz droši teikt, ka šie speciālisti tuvāko gadu laikā darbu uzsāks Liepājas Reģionālajā slimnīcā. Šādi līgumi ir noslēgti ar neirologu, reimatologu, ķirurgu, asinsvadu ķirurgu, diviem anesteziologiem – reanimatologiem, ķīmijterapeitu, traumatologu, diviem otolaringologiem jeb LOR, zobārstu, radiologu. Neskatoties uz to, arī ar šiem piesaistītajiem speciālistiem slimnīcai būs par maz.

Pastāvot konkurencei starp valsts un privātajām veselības aprūpes iestādēm, izdzīvos un attīstīsies tās medicīnas iestādes, kuras spēs piesaistīt jaunus kadrus.

Mums patlaban nav tas sliktākais stāvoklis kadru piesaistes ziņā, bet jāskatās perspektīvā,

kad problēmas, kas saistītas ar personāla trūkumu, kļūs ļoti aktuālas. Ja tuvāko gadu laikā netiks piesaistīta virkne jaunu rezidentu un speciālistu, tad īstās problēmas iezīmēsies pēc pieciem, desmit gadiem, jo daļa esošā personāla dosies pensijā.

Edvīns Striks,
Liepājas Reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs

31 komentāri

2019-08-09 17:43

Jāzeps Poškus: Edvīn vai tev nemāc bailes ,kā Rebuka ģimene, kas ir pārņēmuša visas vadošās pozīcijas slimnīcā ,KĀDU BRĪDI ARĪ TEVI ieliks MELNAJĀ SARAKSTĀ.

2019-08-09 19:36

BMW 55: Edvīns Striks Liepājas slimnīcā saņem 6000EUR mēnesī. Tā kā minētais kungs var dzīvot bez problēmām.

2019-08-10 03:28

Juris.: Un ka viņu atbrivot? Ja neviens. Neviens nereaģe.

2019-08-10 06:45

Kas notiek ?: Nu Strika dienas shajá amatá ir skait'iatas , nu nevar ilgi tá turpináties ! Tas jau no pacientu puses ir redzams un jútams ! Pat procedúras un izmekléjumus jástaigá un jámeklé ká mu'l'kim pa slimn'icu un pat pa visu pilsétu un visur viens- nezinám, dakteris brauc no R'igas, kad vi'nhs pazvaniis tad re'gistrésim!!! Brauciet uz KULDIGU,DOBELI,VENTSPILI, vai TALSIEM ! Ultrasonográfiju- nezinam, pagaidám , nezinam,varam ( slimnicá Liepájá ) pierakst'it kopéjá rindá un jágaida ! Zvans uz Kuld'igu - atbilde,ja variet pa maksu brauciet r'it, ja ar noz'iméjumu variet shiis nedé'las beigás vai nákoshajá nedé'lá,ká jums érták !!! Prieksh kam remonté to Liepájas slimn'icas monstru, ja tur vienkárshi iek'lút un izmekléties nav iespéjams, ja ar'i piln'igi vari nodroshinát visu apmaksu !!!

2019-08-10 12:01

mjā: Palasot komentārus, nāk prātā tas teiciens par zivs galvu.... Visa valsts medicīnas sistēma ir.... nu jā, turpat. Nauda izšķīst milzīgā, nepārredzamā, nenokontrolējamā haosā.... Liela nauda, tikai visi brēc - nav naudas!!!!

2019-08-10 12:04

mjā domas beigas: Tikai tā nauda kaut kur pazūd, nenonākot pie mērķa - pacienta, lai viņam palīdzētu. Kad cilvēks meklē iespējas, kā ārstēties, veikt izmeklējumus - viss par maksu, tik daudzi līdzīgi stāsti dzirdēti....

2019-08-10 13:40

pfffffffffff: Neaiztieciet Striku,viņš taču ir Liepājas Partijā!! Vecā brandža cits citu aizstāv. HA!!!

2019-08-10 14:44

Vilnis: Rokas nost no Strika! Nevar prasīt no cilvēka to, ko viņš nevar ... ne velti viņu nelaiž pie dzīviem pacientiem. Pilna pilsēta ar tādiem vadītājiem un pusvadītājiem ...

2019-08-10 16:14

Šprice irsā: Kāpēc Strikam ir tik neadekvēti liels atalgojums laikā kad darbinieki mūk prom no slimnīcas dēļ mazā atalgojuma? Vai tad slimnīca ir viņa privātīpašums? Bet Strika vadītā slimnīc ir kā kliba pīle, kurā cilvēkiem ir bail nonākt, jo attieksme pret slimniekiem tur ir BRIESMĪGA!

2019-08-10 16:32

Kantainais: liepājas slimnnīcā vienīgais ,kas labi darbojas--tā ir naudas izspiešana no pacientiem..it kā likumīgi ,taču tai pat laikā pi;lnvērtīgs pakalpojums netiek sniegts..
Un ,runājot pēc būtības...šādā veidā tiek radīta un uzturēta sabiedrība ,lai tā visu laiku būtu slima.
piem...
Cilvēks pierakstās pie ""speciālista::"")) ,pie kura nokļūst tikai pēc ilgāka laika .Samaksā kasē 30 eu...tas ,tā saucamais speciālists vēl liek uz sevi gaidīt..viņam uzspļaut ,ka viņu gaida cilvēki ,kuri ar savu un citu laiku rēķinās..tad tas 5 min laikā sraksta visādus norīkojums ,kurus var veikt tikai vairāku mēnešu garumā un arī visus tikai par naudu ..tad tam cilvēkam jānāk atpakļ pie šī paša ""speciālista "' un t.t.t.
Mums to vajag.??? Barot šos ""ārstus speciālistus "" ,kuri diagnozi nosakot skatās špikeros ??un paši sen vairs neko nesaprot no medicīnas..???
Latvijā ir divas limnīca s,kurā sir briesmīga attieksme pret pacientiem un nejēdzīgi dārgi pakalpojumi..kuri pat par pakalpojumiem nav uzskatāmi..tā ir lLepājas un Valmieras slimnīcas..

2019-08-10 18:33

Masina: Tikai kad jātiek no sava radinieka vaļā protams veca tad Liepājas slimnīca ir laba, bet kad jāņem mājas tad slikta. Nerunāsim par pieklājību jo mediķi jau nav cilvēki

2019-08-10 20:22

paskaidrojiet: cien.kungs varētu paskaidrot ,kāpēc ,lai pierakstītos uz izmeklējumiem IR 3 RINDAS ??? Tur speciālistus vai tomēr prātu vajag?????

2019-08-10 20:51

cillvis: Šī slimnīca pilnībā parāda situāciju visā valstī un visās jomās - uzņēmumus, ministrijas un nozares vada nekompetenti cilvēki, kas visu salaiž dēlī, un tad vaimanā, ka strādnieku trūkst. Sāciet taču beidzot mācīties un vadīt savus padotos kā kompetenti, godīgi, zinoši vadītāji savās slimnīcās, iestādēs, firmās, uzņēmumos, ministrijās utt ! Maksājiet normālas, godīgas algas, bet ja nevariet to darīt, tad jūs neesat nekādi vadītāji - vācaties prom no saviem amatiem un ejiet strādāt Maximas kasē !

2019-08-11 07:46

dariens: Kad slimnīcas uzņemšanā ieviesīs kārtību, totāls bardaks.Tur vajag tikai gribēšanu.

2019-08-11 09:44

Jrx: Iztiesāties ar slimnīcu var. Un droši varat panākt taisnību. Tikai nav jābaidās pastāvēt par sevi. Zinu no pieredzes. Streiks tur ir tikai marionete. Faktiski toni nosaka divi citi valdes locekļi.

2019-08-11 15:14

macro: Ja tur ir pilns ar neapmierinātiem medicīnas darbiniekiem, tad var mierīgi celt prasību tiesā.
Vai nav tā, ka vadību nomainīt slimnīcā ir 50x vieglāk, nekā meklēt grūti atrodamos speciālistus.
A ja vēl vadībai ir kaut kāds 'melnais saraksts'? :)
Ož pēc kaut kādas padomijas....

2019-08-11 19:39

macro: Der atcerēries, ka lieciniekiem ir ļoti liels spēks.
Ja būs daudz cilvēku, kas liecinās par tāda saraksta eksistenci, tad būs vienalga, vai tas saraksts izgaist vai nē.
Vienk ņaudēšanas vietā ir jāatrota piedurknes un jādara tas, kas ir pareizi.
Gan jau, ka varētu novākties tie 'melnā saraksta' mediķi un pakonsultēties ar kādu juristu.

2019-08-11 21:57

Hihi: Jā jau visus atbrīvo no darba pēc sūdzībām, tad kāpēc medicīnas māsa- ergoterapeite Kristīne, pēc sūdzībām nav atbrīvota?? Vai tas nav acīm redzami Strijas kungs, ka viens klans var darīt darbu negodprātīgi, bet citi darot to godprātīgi tiek atbrīvoti. Skumji ka nevaram uzticēties medicīnas darbiniekiem.

2019-08-12 08:15

nāvei parādā: Teju 72000eur alga slimnīcā!!! Jā, izkrišana! Neviens jau nekur nemuktu, ja vien nebūtu tā, ka Tu mēnesī saņem vairāk, kā vairums slimnīcas darbinieku GADĀ!!!

2019-08-12 12:42

Paliek jau siltāks: kurš komandē darbinieku parādi slimnicā?Varbūt vecākā māsa un pers.daļa?Kā dabūt prom no darba cilvēkus pēc 30g.stādāšanas un ielikt vietā radus + vēl pielikt algu.

2019-08-12 15:39

Jomajo: Hihi, sāksim ar to, ka ergoterapeite Kristīne nav nekad bijusi medmāsa. Otrkārt, viņa ir ļoti kompetenta un zinoša ergoterapeite..Pacienti visi ir eņģeļi, vai ne?

2019-08-13 01:07

Dess: Kur tā izkrišanas nauda aiziet-mūros,slimnīcu vadītāju algās,izglītībā arī citautiešu.Bet kad jāmaksā par darbu medmāsām,ārstu palīgiem tad maksā tikpatkā minimālo,tikmēr blakus valstīs maksā pie 3000e

2019-08-14 19:16

cirks: Kā šitādus zeme nes?

2019-08-15 01:14

DAce: Dr. Striks ir visnotaļ prātīgs vadītājs, salīdzinoši ar Latgales galu. Minētajā pusē par vadītāju ieliek ārstu, kurš Rīgas tuvumā vairs nevar strādāt, jo, iespējams(kāda tante teica) ir negodīgs, saņemot "atkatus", pārkāpis ētikas robežas, uzmācoties pat pacientēm(info netā) un, kāda tante teica, pat Rīgas AIWA pretendējis uz "atkatiem", nonākot amatā privātā klīnikā.Kur ir nauda,tādi uzrodas kā sū+++ mušas, bez jebkādiem aizspriedumiem, ar nožēlojamu bezkaunību!
Par ko runa?
- Striks ir domājošs, adekvātu lēmumu pieņemšanas spējīgs. Labs atalgojums ir motivācija strādāt. Minētais vadītājs strādā bez brīvdienām, cik zināms,un nav mantkārīgs ierēdnis, kādus Latvijā, diemžēl, redzam visur!!!
Secinājums! Tie, kuri nomelno Strika kungu - Lūdzu, uzrādiet savu kandidātu slimnīcas vadītāja darbam! Padomājiet, kas būtu, ja Strika kungs pats uzteiktu sev šo amatu? Pieļauju, tas būtu Liepājas slimnīcas norieta sākums... Liepājnieki, padomāsim?!

2019-08-15 08:34

To Dace: Tu gadijumā neesi Strika sieva???

2019-08-15 10:14

nesaprotu: Ka var medicinas darbinieks but rups un augstpratigs?Atbrauciet uz Rucavu, pamacieties no Rucavas medikiem!!!! Musu daktere Teumpika nekad sava lielaja darba muza nav bijusi neuzvienu pacientu ne dusmiga ne rupja!!!! Cik vizites vina braukusi bez samaksas, cik biezi naktis vina braukusi pie pacientiem, tadu dakteri var apzeltit!!!reizem jabrinas , ka vina visu var izturet!

2019-08-15 15:36

Masina: Labi ka jūs kas nākat uz slimnīcu esat pieklājīgi tur nākas dzirdēt tādus vārdus kā dažreiz gribas gāzt ka neceļas

2019-08-16 19:54

bite: Tiešām piekrītu, ka Strika kungam, atšķirībā no tā Latgales kolēģa, ir izdevies piesaistīt daudz jaunus speciālistus. Tālredzīgs un gudrs vadītājs! Un, neskaudiet par algu, tas ir sekli!

2019-08-17 17:19

FERTY: Tas ir sekli, bet negodīgi.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli