Otrdiena, 27. oktobris Lilita, Irita, Ita
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Emīls Dreiblats: Muzikālās kvalitātes biznesa ēnā

Emīls Dreiblats: Muzikālās kvalitātes biznesa ēnā
18.07.2007 11:05

0

Liepājai gadu desmitu garumā bijusi piekabināta rokenrola galvaspilsētas birka un likumsakarīgi, ka muzikālās tradīcijas turpina attīstīties arī šodien, kad strikti nodalāmi mūzikas stili vairs īsti nav modē. Vēju pilsēta allaž arī bijusi bagāta ar dažādiem mūzikas sarīkojumiem, tajā skaitā festivāliem un, lai arī, laikiem mainoties, viena otra šķietami mūžīga vērtība pamazām kļūst par vēsturi – vietā nāk jauni sarīkojumi, un Liepāja periodiski turpina elpot mūzikas ritmā.

Šonedēļ Liepājā vienlaikus norisināsies divi mūzikas festivāli, kas faktiski būs arī centrālie šīs vasaras skanošie pasākumi (par augustā gaidāmo festivālu ”Rock’n’roll visām paaudzēm” vēl grūti ko konkrētu teikt). Un neizlēmīgajiem vai visur vienmēr paspēt gribošajiem šoreiz (tāpat kā pērn) pēc ilgstošas zīlēšanas tomēr nāksies izšķirties, kam dot priekšroku – brāļu Mediņu rīkotajam pludmales festivālam ”TELE2 Baltic Beach Party” vai otro reizi notiekošajam ”Fontaine Festival”. Personīgi man neliekas nekas satraucošs, ka abi šie pasākumi notiek vienlaikus – pārlieku jau nu atšķirīgi ir abu pasākumu uzstādījumi, mērķi un līdz ar to arī potenciālā auditorija. Ja pludmales smiltis pārsvarā bridīs tie, kuriem mūzika kalpo kā fons dažādām citādām iz(k)laidēm, tad jādomā, ka promenādē pulcēsies drēbes pazinēji – tie, kuriem festivālā primārais tomēr ir mākslinieki.

Tomēr, lai publiku ieinteresētu, nepietiek vien ar feinu norises vietu, kā tas ir abos šīs nedēļas gadījumos – vairāk vai mazāk pazīstamu mūziķu uzaicināšana uz festivālu lielā mērā arī nosaka tā izdošanos. Pludmales festivāla sakarā, runājot par māksliniekiem, varu atzīmēt vienīgi Krievijas draiski romantisko grupu ”Bratja Grimm”, kuras uzaicināšana nedarītu kaunu nevienam pašmāju sarīkojumam. Diemžēl viņi arī ir vienīgie, kurus patiešām gribas dzirdēt bīčpārtijā. ”Fontaine Festival” trumpis šogad būs ”Bloodhound Gang”, par pārējiem ārvalstu ciemiņiem arī nekas īpašs nav sakāms, jo neesmu tos dzirdējis. Vietējo mākslinieku atlase gan izskatās daudzsološa. Bet vai ar to pietiks?

Ar zināmu skaudību nākas lūkoties Salacgrīvas virzienā, kur mēneša beigās notiks festivāls ar tādu grandu kā ”James” un ”Stereophonics” piedalīšanos, festivāls, kur bijušā grupas ”Suede” līdera Breta Andersona klātbūtne tiek pieminēta tā, starp citu. Atjaunotā dzelzceļa un gaisa satiksme liek domāt, ka rīdziniekiem, kas neapšaubāmi būs galvenie Salacgrīvas apkārt gāzēji, 150 kilometru tālāks ceļš līdz vēju pilsētai tāds nieks vien būtu. Ja vien būtu kā dēļ braukt. Vai tiešām mums nav cerību sagaidīt Liepājā ko vairāk par pabālējušiem pop un rokmūzikas spīdekļiem (pieskaitīsim šai kategorijai arī ”Bloodhound Gang”, jo diez vai ko daudz vairāk par ”jumtu liesmās” lielākā daļa no mums viņu izpildījumā būs dzirdējuši), kas viens par otra eksistenci īsti nenojauš (Kima Vailda patiešām neko nebija dzirdējusi par grupu ”Scooter”)?

No otras puses, bizness paliek bizness un, ja var nopelnīt ar šiem māksliniekiem, kādēļ saspringt un meklēt ko kvalitatīvāku, bet vienlaikus arī dārgāku?

Festivāli nav mūžīgas parādības un skatītāju/klausītāju klātbūtne un interese ir viens no galvenajiem rādītājiem, kas nosaka tā vai cita pasākuma dzīvotspēju. ”Liepājas dzintars” ar visām savām bagātajām tradīcijām pēdējos desmit gados arvien vairāk nīkuļoja un, lai kā to arī noliedza pilsētas kultūras dzīves kuratori, pagājušais jubilejas pasākums laikam jau tā arī paliks pēdējais. Un ne jau dzintars ir vienīgais festivāls, kas aizgājis nebūtībā. Visa pamatā tomēr ir bizness, jo rīkotāji un organizētāji nav labdari, kas vēlētos kaut ko uzsaukt tautas masām. Labi, ja naudas pelnīšana iet roku rokā ar māksliniecisko kvalitāti, bet līdz tam jāaug gan organizētājiem, gan arī mākslu alkstošajai tautai. Jo reizēm neviļus gribas atcerēties teicienu par to pērļu kaisīšanu…

Pērn abu festivālu laikā Liepājas un rajona viesnīcās un viesu namos brīvu vietu sameklēt bija ļoti sarežģīti un līdzīga situācija būs arī šogad. Tātad interese par šāda veida norisēm ir arī no citkārt gana snobiskajiem rīdziniekiem un citu Latvijas pilsētu pilsoņiem. Domājams, ka šeit lielu lomu spēlē arī tradīcijas, jo, piemēram, ”Liepājas dzintars” gadu desmitu garumā bija vienīgais šāds festivāls Latvijā, kādēļ likumsakarīga bija interese par to. Galu galā, reizi gadā jau līdz Liepājai var aizlaist, ka tik kāds iemesls būtu.

Emīls Dreiblats,
”Radio Skonto Liepāja” programmu vadītājs

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz