Piektdiena, 10. jūlijs Lija, Olīvija, Olivers
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Gints Reķēns: Ne vienmēr viss ir atkarīgs tikai no uzņēmēja

Gints Reķēns: Ne vienmēr viss ir atkarīgs tikai no uzņēmēja
Foto: Egons Zīverts
31.05.2019 13:37

"Kurzemes Vārds"

Sabiedrībā spraigas diskusijas raisījis notiekošais kādā Rīgas restorānā, pie kura durvīm piestiprināts uzraksts: “Slēgts, pateicoties valsts iestādes attieksmei”. Uzņēmumam izveidojies nodokļu parāds, un Valsts ieņēmumu dienesta (VID) sankciju dēļ tam savu darbību nācies pārtraukt.

Balstoties uz mūsu klientu pieredzi, neteiktu, ka maziem uzņēmējiem Latvijā klātos grūti. Būtiska nozīme ir komunikācijai ar VID. Es gan arī apzinos, ka ne vienmēr viss ir atkarīgs tikai no uzņēmēja. Taču, ja komersanti mēģina paši iet uz VID un komunicēt neuzbrūkoši, attieksme no otras puses parasti ir labvēlīga. Nedomāju, ka situācija ar šo valsts iestādi ir tik dramatiska, kā pēdējā laikā tas izskan.

Bieži vien uzņēmēji, vēršoties VID, ieņem tādu kā uzbrūkošu pozīciju vai arī ir baiļu pilni, domājot, ka viņiem uzreiz būs sods. Manuprāt, tas ir iemesls, kāpēc neveidojas veiksmīga komunikācija.

LIAA Biznesa inkubatorā šobrīd ir 39 inkubācijas un 20 pirmsinkubācijas klienti, un viņiem nav nekādu problēmu ar VID. Nodokļu slogs šiem komersantiem ir tāds pats kā citiem, taču inkubatora klientiem ir citāda piekļuve finansējumam, proti, viņiem ir pieejami dažādi atbalsta veidi. Lai izvairītos no problēmām, mēs klientiem iesakām izmantot grāmatvedības ārpakalpojumus vai pašiem algot grāmatvedi, jo nereti jaunie uzņēmēji, cenšoties ietaupīt naudu, paši mēģina tikt galā ar grāmatvedības birokrātiju. Tad arī rodas kļūdas un problēmas ar VID.

Mūsu klienti izmanto grāmatvedības ārpakalpojumu, ko inkubators līdzfinansē. Grāmatveži tomēr ir lietpratēji, kuri izskaidros, kurš nodoklis kurā brīdī jāmaksā utt.

Nevienu brīdi gan nemēģinu teikt, ka VID strādā tā, kā tam simtprocentīgi vajadzētu būt. Noteikti ir veidi, kā dienestam uzlabot komunikāciju ar uzņēmējiem, tāpat arī komersantiem jāmaina sava attieksme pret VID un citām valsts iestādēm.

Manuprāt, ar jaunajiem un topošajiem uzņēmējiem vairāk jāstrādā psiholoģiski, ko inkubators arī dara. Uzsākot uzņēmējdarbību, daudzi domā, ka VID viņiem sitīs pa nagiem, ka viss būs slikti un sekos lieli sodi. Cilvēkiem ir bažas vispār pievērsties uzņēmējdarbībai. Tāpēc mūsu ieteikums ir mainīt domas par to, kā ir būt uzņēmējam un kāpēc ir vērts izmēģināt spēkus biznesā. Savukārt valsts iestādēm jāpiestrādā pie sava tēla. Arī Biznesa inkubators kā valsts iestāde ik dienu saskaras ar to, ka cilvēki, kas pie mums vēršas, domā, ka mēs viņus tagad rāsim. Tāpēc mums jāskaidro, ka tā nav – mēs esam tie, kas mēģina iedrošināt, lai viņi dibina uzņēmumu un domā ne tikai par lokālo tirgu, bet arī eksportu.

Gints Reķēns, LIAA Liepājas Biznesa inkubatora vadītājs

16 komentāri

2019-05-31 16:06

why?: Kā 25 gadu vecumā var būt biznesa inkubatora vadītājs ? Ar kādu pieredzi dalīties ?
Cik holdingi vai multimiljonu uzņēmumi pēc viņa ieteikumiem ir radušies ?

2019-05-31 16:21

to why: Tev laikam šķiet ka dzīvo Dubajā. Multimiljoni :))

2019-05-31 18:39

annis: Tagad jebkurš var būt jebkas. Arī neveiksmīga beznesa lēdija var mācīt citus, kā veidot un vadīt biznesu :D

2019-05-31 18:44

Cirks: Lauķu dinastija

2019-05-31 20:11

Murka: Inkubatora vadītājam jābūt ar nopietnu un REĀLU pieredzi, tam jābūt spējīgam uzņēmējam. Bet šis gurķafāns tāds nu noteikti nav. Nu neiet Liepājai ar talantīgiem un spējīgiem cilvēkiem! Kāpēc? Jo visi aizbraukuši uz Rīgu un ārzemēm, te palikuši tikai viduvējības.

2019-05-31 21:45

viduvējības....: ambiciozi pumpaini pusaudži,interneta biznesa bīdītāji....tādēļ jau ir tik liels bezdarbs.......

2019-06-01 10:39

Klausies: Gint Raķēn...vai tev ir bijis vai ir savs izlolots uzņēmums ka vari tik gudri runāt.?..stipri šaubos
Muldoņa nekas vairāk

2019-06-01 10:56

EV: Murka lol

Pats tu viduvējība! Man nekur nebija jābrauc, jo pasaules līmeni atvedu uz šejieni!
Tā kā neesmu nevienam parādā, tad ar to nedalos.

2019-06-01 11:01

EV: Vispār pabraukāju pa Eiropu, pa Rīgu, bet labākais tomēr, ja pats ar savu darbu vari atrast un sasniegt labāko pieejamo pasaulē.

2019-06-02 08:43

Bērns: Noklausījos vienu online apmācību, kur šis jaunèklis un vēl tantuks no Altum stāstīja, ka pēta (stalko) atbalsta prasītājus Facebook. Ja esi ievietojis sociālajos tīklos neapmierinātības vai negatīvu informāciju par Valstī notiekošo, Liepājas peripētijām vai šiem abiem, tavu ideju un pieteikumu neziskata un nepieńem. Principā tu un tava biznesa ideja var būt izcila, bet ja nepatīc šiem diviem, tad atbalsta nebūs. Tiesiski, beztiesiski? Nezinu! Bet amorāli un neprofesionāli gan.

2019-06-02 10:22

hhfh: šIS NU ZINĀS UN MĀCĪS pAPRASIET JEBKURAM GRĀMATVEDIM jA vid ATNĀCA UN KAUT KO KONTROLĒ tAD BEZ soda neviens nepaliks Ja auditu taisa . Tad vienalga ko atradīs , bet 3000 obligāti sods BŪS

2019-06-04 13:37

InPass: Gints ir savā vietā un ļoti labi pilda savu darbu, jā viņam varbūt ir 25 gadi, bet toties ir mūsdienīga domāšana un korekts vadības stils un vēl viņš ir Liepājnieks!

2019-06-04 15:58

Nesaprotu: Nesaprotu, kur tieši ir iemesls kādēl tauta šeit cepjas? Jauns! Un? Piesaki biznesa konsultāciju un pats pa tiešo ar viņu aprunājies - čalim zināšanas ir gan un tur nav ko apstrīdēt!
Mana biznesa attīstībai šis cilvēks man vienmēr ir uz ātro zvanu un vienmēr ir gatavs palīdzēt ar padomu kā labāk rīkoties!

2019-06-05 19:20

Atbilde 15:48: Tauta cepas, jo labi redz, ka šis "lien bez ziepēm" konkrētās valsts ierēdņiem paši zināt, kur. es arī zinu konkrētu gadījumu, kad visiem zināmā iestāde rīkojās tā, ka paši pielaida paviršību, kļudu, un pēc tam rīkojās, nevis, lai atzītu savu kļūdīšanos, bet lai nogremdētu konkrētu firmu, kura patiešām godprātīgi maksāja nodokļus! Firma izkūlās, bet daudz iespēju pazaudēja!

2019-06-10 09:19

Aleksejs: šādiem padomdevējiem vienmēr jautāju - parādi naudu ko esi nopelnījis ? jo nauda ir rezultāts uzņēmējdarbībai .

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz