Piektdiena, 10. jūlijs Lija, Olīvija, Olivers
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Gunta Lauberga: Pasaka par raganas bērnu

Gunta Lauberga: Pasaka par raganas bērnu
Foto: Egons Zīverts
16.05.2018 09:31

Gunta Lauberga

Atceros, bērnībā lasīju pasaku par kādu mazu zēnu, kuru vecākiem nolaupīja ļauna ragana. Bet iejaucās labā ragana un pie nolaupītā zēna vecākiem atveda sliktās raganas bērnu. Puikas tēvs dusmās un bēdās mazo raganēnu gan akā slīcināja, gan meta ugunī, bet māte vienmēr piesteidzās laikā un raganas bērnu izglāba, un samīļoja: viņš taču ir tikai bērns, lai kāds arī viņš būtu un kādi būtu viņa vecāki! Un, skat! Kādu dienu raganas bērns pēkšņi pazuda un pie vecākiem atgriezās īstais dēls, slapjš, ar apdegušu matu cekulu…

Jau trešo mēnesi pilsētā ar vairākām skolām saistītie ļaudis dzīvo lielā satraukumā. Internātskolu reorganizēs, pievienojot 8.vidusskolai kā filiāli? Visus internātskolas bērnus ”iepludinās” 8.vidusskolā? Visus ”izmētās” pa visām pilsētas skolām?

Satraukuma galvenais iemesls – internātskolas audzēkņi, tik briesmīgi, ka nopostīs visu savā ceļā. Tik briesmīgi, ka personīgie bērni jāiekārto citā skolā, tālāk no ”tiem tur”. Es strādāju internātskolā divdesmito gadu. Sāku strādāt jau tad, kad skolā bija latviešu un krievu plūsma un te mācījās ap 300 skolēnu. Šobrīd skolā mācās vairs tikai 83 bērni, 19 no viņiem 9.klasē. 9 no 20 pedagogiem skolā strādā jau vairāk kā 15 gadu. Mēs nācām un nākam uz darbu bez ķiverēm, bez bruņu vestēm un, ticiet man, nervu tabletes arī nelietojam. Cienījamā sabiedrība, tad, kad viens otru baidāt ar internātskolu, atcerieties, ka runājat par BĒRNIEM.

Visā šajā satraukumā – ai, ai, ai, kas nu būs, kas nu būs – nepamanīts palicis tieši internātskolas bērns.

Varbūt tomēr vajadzēja painteresēties, pirms nesaudzīgi izteikties par to lielo postu, ko ”mūsējie” nodarīs ”jūsējiem”? Vairāk kā puse mūsu bērnu jau ir bijuši gan ”jūsējie”, gan ”jūsējie”, gan ”jūsējie” arī.

Ne visiem mūsu bērniem vienādi labi veicas mācībās, ne visus katru dienu redzam skolā, ne visiem viņiem ikdienā no mutes birst tikai pērles, bet viņi visi un katrs atsevišķi savā sirsniņā ir jauki. Tomēr zinām arī – kurš tad buciņš bez radziņiem. Mūsu bērni apmeklē teātra izrādes, koncertus, izstādes, prot uzvesties teātrī, koncertā, izstādē vai pilsētas skolu pasākumos, mūsu bērni neapsmej citus trūcīga apģērba dēļ vai tādēļ, ka kādam nav moderna telefona.

Vairākus gadus pēc kārtas mūsu bērni ieguva augstākās godalgas republikas mēroga konkursos ”Teci, teci, valodiņa”, ”Zvirbulis atgriežas” un ”Anekdošu virpulis”. UNESCO valsts mērogā rīkotās starptautiskās akcijas ”Pasaulē lielākā mācību stunda” ietvaros internātskola bija to 10 skolu vidū (no 57), kuras saņēma atzinību par izcilu sniegumu. Mūsu bērni regulāri ar labiem panākumiem piedalās BJC, citu skolu un iestāžu rīkotos pasākumos. Visa šī informācija pieejama skolas mājas lapā. 2014.g. sākumā skola saņēmu akreditāciju uz pilnu termiņu – 6 gadiem. Skolas mājas lapā pieejams skolas pašvērtējuma ziņojums. Pirms ļaujaties panikai, ieskatieties, jūs sapratīsiet, ka bailēm lielas acis.

Pēc 9.klases pabeigšanas gandrīz visi mūsu skolēni turpina izglītoties vai sāk strādāt. Protams, kāds mēdz palikt arī, tā teikt, ”aiz borta”, bet te vaina drīzāk jāmeklē pieaugušajos, vecākos, arī pedagogos, kuri savlaicīgi nav spējuši bērnam palīdzēt ieraudzīt un izvēlēties labāko no ceļiem.

Viens mūsu puisis mums visiem ir iemācījis, ka ”attieksme rada attieksmi”. Varbūt ir vērts paturēt prātā pasaku par raganas bērnu…

Ar laba vēlējumiem ”mūsējiem” un ”jūsējiem”,
Liepājas internātpamatskolas direktore Gunta Lauberga

24 komentāri

2018-05-16 11:26

pilnīgi piekrītu: Ļoti pareizi G. Lauberga saka, ka runa iet par BĒRNIEM UN ŠIE BĒRNI, PATIESĪBĀ, IR MŪSĒJIE- LIEPĀJNIEKI, VIŅIEM IR TIESĪBAS MĀCĪTIES JEBKURĀ LIEPĀJAS SKOLĀ. Vai visi šie parakstu vācēji un protestētāji, kuri skaļi pauž viedokli, ka internātskolas bērni ir tik briesmīgi, nav kaut uz mirkli aizdomājušies, ka internātskolas skolēnu vecāki var vērsties tiesā par cieņas un goda aizskaršanu.

2018-05-16 12:46

mammma: Galvenais iemesls, kāpēc 8.skolas vecāki iebilst, nav vis saistīts ar "mūsu" vai "jūsu" bērniem, bet gan ar to, kā pašvaldības speciālisti, kas saistīti ar izglītības jomu, pieņem lēmumus par to. Patlaban nav sajūtas, ka tas tiktu darīts, pirmkārt ņemot vērā bērnu intereses. Ja lēmumi tiktu pieņemti, vispirms izvērtējot skolotāju un cita pedagoģiskā personāla iespējas un citus resursus, lai visiem bērniem tiktu tas, kas viņiem vajadzīgs, attieksme būtu citādāka. Nevajag pārmest 8. skolas vecākiem, ka viņi ceļ brēku nevietā. Ieklausieties tajā, ko viņi saka!

2018-05-16 12:52

mammma vēlreiz: Runājot par risinājumiem, manuprāt, ļoti laba bija Guntas Laubergas iepriekš paustā iecere veidot mācību iestādi, kurā internātskolas audzēkņi varētu apgūt darba prasmes, kurā saņemtu nākotnei derīgas dzīves prasmes un kur ar viņiem strādātu pedagogi tā, kā viņi to dara arī pašlaik. Ne jau velti bērni ir nonākuši internātskolā - manuprāt, tas tāpēc, ka viņiem ir vajadzīgs atbalsts, kuru citas skolas Liepājā nevar šobrīd sniegt. Ja varētu, bērni jau mācītos tajās... Tādām pārmaiņām vispirms ir vajadzīgs, pamats, bāze, skaidra vīzija, kas un kā būs, un tikai tad var pieņemt lēmumus.

2018-05-16 12:58

R.K.: Es ari macijos internatskola,bet mus ta nedalija. Jusejie,musejie. Visi nav un nevar but vienadi,tadel cilveki neskirosim bernus.

2018-05-16 13:06

mammma: Tieši tāpēc, ka visi nav un nebūs vienādi.... Nebūs viegli sociāli vai intelektuāli atšķirīgam bērnam iekļauties kādā no centra skolām. 8.sk jau tagad ļoti lielā mērā šādiem bērniem no visas pilsētas palīdz.

2018-05-16 13:09

K.K.: Direktore dzīvo pasakā. Būsim reālisti , ir bērni, kuriem ir jāmācās atsevišķi, ar viņiem jāstrādā individuāli un stingri.

2018-05-16 13:16

To kk: Protams protams tālak no želejgalvām:D

2018-05-16 17:42

kā tad sanāk: Nu bet ja viss ir tik nevainojami un es ticu,ka tas tā arī ir,bet nesaprotu vienu,kāpēc tad savā laikā tika organizētas internātskolas un tomēr saglabājušās vēl lidz mūsdienām un ,kas tad bija par iemeslu tādam sabiedrības uzskatam,ka ir bērni,kas var mācīties tieši internātskolās un kuri neatbilda citu skolu prasībām! Kas bija par iemeslu tam,ka vispār tādas internātskolas atvēra,tās tomēr pastāvēja ļoti ilgus gadus un izrādās, ka tas ir bijis galīgi garām , ka bērniem nav nekāda vaina,tie varēja mācīties visās pārējās pilsētas skolās ,bez kādas ažiotāžas un šķēpu laušanas šodien!

2018-05-16 18:10

nē nu jā: "kā tad sanāk" - iemesls bērna nonākšanai internātskolā visbiežāk ir ģimenē nevis pašā bērnā. un arī Gunta Lauberga saka to pašu, palasi uzmanīgāk.

2018-05-16 18:50

Lauznis: Daudzi pabeidzot internātu mācās ta saucamajās labajās skolās un nevienam nav problēmu,bet ja pamatskolnieku grib ielikt teiksim 8.skolā sākas brēka!Visu cieņu Luabergas kundzei!!!

2018-05-16 19:41

Jādomā ka,: Kristīne Niedre-Lathere (Liepājas partija) un viņas politiskais pārraugs Atis Deksnis (LRA - biedrība Liepājnieki), saprot to ko viņi šobrīd dara?!

2018-05-16 20:57

Jādomā ka: Iepriekš pieminētie personāži
vispār saprot, ko dara!

2018-05-16 20:59

to nē nu jā-es saprotu: Es to visu saprotu,bet kur tad tagad paliek tās ģimenes,kas tur ko lasīt! Vai tad tās ģimenes ir progresējušas, jeb šādu ģimeņu vairāk nav! Visi bērni tagad nāk no normālām ģimenēm un tagad viss būs OK ,bērni ir supper un tāpēc visi kolektīvi jāizvieto citās skolās un internātskolu vairāk nevajag? Es gribu saprast kas tagad ir izmainījies šais ģimenēs un viņu bērnos,ka internātskolas vairs nevajag un ja kas,kas tagad vajadzības gadījumā strādās ar tām ģimenēm ?

2018-05-16 21:27

IZM to LIP: Liepājas izglītības pārvalde ir rīkojusies nekorekti pret abu - IPSK un 8.VSK. administrācijām. Vai nebūtu laiks atzīt kļūdas?

2018-05-17 08:21

Ačgārni notiek: Tieši tāpēc, ka ir internātskolas pedagogi ar individuālu pieeju katra bērna vajadzībām, internātskolu audzēkņus var sagatavot un līdz šim viņi ir sagatavoti dzīvei! Šos bērnus iemetot jebkurā pilsētas skolā, viņus vienkārši iznīcinās, nolemjot degradācijai.

2018-05-17 10:16

Pārmetumi jāadresē: Pārmetumi par to, ka internātskolai jāpievienojas kādai citai skolai, vai arī jāizdala audzēkņi pa citām skolā, jāadresē ne pilsētas vadībai, izglītības pārvaldei vai internātskolai, bet gan IZM ministram Kārlim Šadurskim, kurš izlēma, ka internātskolas kā tādas ir likvidējamas. Viņš ir tas, kas iznīcina internātskolas, un liek audzēkņus iekļaut parastajās skolās. Adresējiet pārmetumus, un vainojiet īstos atbildīgos, nevis tos, kas ir spiesti izpildīt ministrijas prasības.

2018-05-17 10:30

Kā it visur: Lēmēji ir tālu no reālās dzīves.

2018-05-17 13:09

Xa: Piekrītu direktorei.
Tā ir vienīgā skola, kur bērni neapsmej citus dēļ apģērba vai telefona..
Tur vini draudzējas pa īstam, nevis dēļ kādas savtīgas intereses. Tie bērni vēl nav sabojāti ar mūsdienu materiālismu.

2018-05-17 14:38

Skauģis: Tas nu gan ir tiesa, ka Liepājas skolās apsmej un šķiro bērnus pēc materiālā statusa!

2018-05-17 16:16

Nugis Skaugim: Ne tikai Liepajaa,ari paareejaas skolaas taa notiek -biezi!

2018-05-18 06:20

Kolēģe: Paldies direktorei. Galvenā vērtība ir bērni. Beidzot taču ir pienācis laiks pielikt tam visam punktu.

2018-05-18 21:01

z: Kāpēc vispār radās tādas internātskolas? Jā, un katrs bērns atsevišķi var būt jauks. Katrai lieti divas puses.

2018-05-18 21:07

z: Priekšnieki zina gan, kāpēc viņi to dara. Un ko tad neadresējiet Šadurskim?

2018-05-19 21:20

Ja kas: Pārmetumi pienākas Liepājas izglītības pārvaldei un Liepājas domei, par to, ka gribēja pieņemt lēmumu, kurš nebija likumīgi - tiesiski sagatavots! Vai gadu pēc vēlēšanām visi jaukie solījumi pagaisuši liepājrīgasvējā? Attopieties, deputāti, vēlētāji jūs vēro!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz