Otrdiena, 4. augusts Romāns, Romualds, Romualda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ilgvars Šēns: Hokejs ir pelnījis labākus apstākļus nekā tie ir šobrīd

Ilgvars Šēns: Hokejs ir pelnījis labākus apstākļus nekā tie ir šobrīd
01.11.2018 07:00

Ilgvars Šēns

Izlasot rakstu 30. oktobra laikrakstā “Kurzemes Vārds” par ledushalles problēmām un Mārtiņa Sīļa to traktējumu, uzsverot, ka “Metalurga” sistēma mērķtiecīgi nerisināja virkni problēmu un ļāva grimt tajās, biju pārsteigts par šādu problēmu izklāstu.

Dienas gaitā man zvanīja agrākie ledushalles darbinieki, kuri atbildēja par ledus kvalitāti. Viņi bija sašutuši par dezinformāciju un lūdza izskaidrot liepājniekiem patieso situāciju.

Tā kā biju SK “Liepājas metalurgs” direktors tā pēdējos piecus pastāvēšanas gadus, tas skar arī mani personīgi. Es nolēmu izteikt savas domas.

Pats fakts par mērķtiecīgu neko nedarīšanu, protams, ir absurds. Metalurgi cēla halli, par saviem līdzekļiem uzturēja, loloja un lepojās ar to. Liepājas ledushalle pelnīti tika uzskatīta par mājīgāko un labāko Latvijā. Liepājā notika pasaules čempionāti hokejā junioriem un sievietēm, Baltkrievijas čempionāta un KHL oficiālās spēles ar drakoniskām prasībām ledus kvalitātei un drošībai. 15 gadu laikā par šiem jautājumiem nebija nevienas nopietnas pretenzijas. Neviens nevar atcerēties gadījumu, kad ledus kvalitātes dēļ spēle netiek pabeigta, kā tas ir šodien.

Un kā lai izskaidro faktu, ka Māris Verpakovskis vairākās intervijās ir akcentējis, ka viņš mantojumā ir saņēmis teicamu futbola infrastruktūru? Tātad iznāk, ka viens no sporta veidiem, kas bija daudz darbietilpīgāks un dārgāks, tika uzturēts, bet otrs mērķtiecīgi gremdēts? Loģikas nekādas, tikai demagoģija.

Rūpnīcai pārtraucot darbību, pēdējais pusgads klubam, kurā trenējās 600 bērnu, bija ļogi smags, un mēs nevarējām atļauties ieguldīt līdzekļus infrastruktūrā. Bija tikai viena doma – atrast naudu darbinieku, treneru, spēlētāju algām. Tas mums arī pilnībā izdevās. Ar pilnu pārliecību es varu teikt, ka ledushalli mēs nodevām ļoti labā stāvoklī! Ir pagājuši 5 gadi, un šodien tā ir, tēlaini izsakoties, vienos ielāpos.

Sīļa kungs pats atspēko apgalvojumu par mērķtiecīgu gremdēšanu, paskaidrojot, ka 3 no 4 kompresoriem pirkti pēdējo 6–8 gadu laikā, tātad – “Metalurga” pēdējos darba gados. Protams, par 20 gadus veca kompresora nomaiņu 5 gadu laikā bija savlaicīgi jādomā, tāpat par tablo un ledus mašīnu.

Mūsu laikā kompresori izgāja no ierindas daudzas reizes, un ir ilgstoši strādāts ar trijiem, ziemas periodā pat ar diviem. Nekad ledus nav sabrucis, ja tas ir pareizā biezumā (4 cm), nevis, ekonomējot elektroenerģiju, uzturēts divas reizes plānāks.

Darbaspēka un elektroenerģijas ekonomikai jābūt tādai, kas neietekmē kvalitāti. Skumji ir lasīt par problēmām dušu telpās, tualetēs, ģērbtuvēs, ko var atrisināt pavisam īsā laikā. Šobrīd izskatās, ka no ārpuses skaisti apgleznotā halle ir pabērna lomā OC un pilna ar ielāpiem iekšpusē.

Noslēgumā gribu atgādināt, ka hokejs ir vistitulētākais sporta veids Liepājā un pelnījis labākus apstākļus nekā šobrīd.

Ļoti ceru, ka pašvaldība līdzekļus, kas nav salīdzināmi ar daudzu miljonu vērtu manēžu celtniecību, ledushalles sakārtošanai un uzturēšanai atradīs, jo maksātnespējas administrators to savā laikā atdeva par sviestmaizes cenu un situācija, kas kā karsts kartupelis tiek viļāts Latvijas hokeja sabiedrībā, normalizēsies.

Bijušais SK “Liepājas metalurgs” direktors Ilgvars Šēns

18 komentāri

2018-11-01 08:08

Hokeja ripa: Sīlim laiks iet glaudīt sieru, nevis pārstāvēt sporta nozari.

2018-11-01 11:11

Ivo: Zelta vārdi. Un šeit ir rezultāts tam, ka amotos tiek likti tikai lojāli jenoti. Visa infrastruktūra ir sajāta.. izstaigājiet uzmanīgi LOC arēnu, SPA centru. Nav saimnieka ne pilsētā, ne iestādēs. Cik ilgi vēl?
Ja nau naudas par ko uzturēt esošo, kur ņemsiet par ko uzturēt tenisa halli, kur ternējas nesalīdzināmi mazāk bērnu?

2018-11-01 12:16

garenais: Nevaru nepiekrist Šēna k-gam. Paskatoties sporta spēļu komandu turnīru tabulās,gandrīz visās,mūsu komandas kūņojas lejasdaļā.Sen, ļoti sen tā nebija bijis Aicinu deputātus izvērtēt,pilsētas sporta vadības atbilstību ieņemamajiem amatiem. Vajadzīgas ļoti nopietnas pārmaiņas un ļoti steidzīgi!!!

2018-11-01 16:30

FERTY: Noņemu cepuri Šēna kunga priekšā, katrs vārds pilnīga taisnība.Visu cieņu.
Visos sporta kompleksos salikti direktoriņi, kuriem interesē tikai kad būs algas diena.

2018-11-01 16:50

dariens: Griezītis jāatlaiž !

2018-11-01 16:53

Rob: Opā! Ļoti labi vārdi! Cerams, ka no LOC šo sadzirdēs.
Par dušām runājot - sen jau visi stāvam rindā uz trijām no 8 dušas kabīnēm, un esam jau apsvēruši domu iegādāties DEPO pa 2€ savas dušas galus, lai varētu pēc treniņa nomazgāties :D

2018-11-01 17:49

To Šēna k-gam: 'Viss ļoti pareizi pateikts, tikai šajā pilsētā kaut ko teikt ir veltīgi, jo tām ausīm kurām šis ir jāsadzird, tas viss paiet garām un dzīve skaisti turpinās.

2018-11-01 22:04

S=S: Liepāja-Rallija pilsēta.

2018-11-01 22:15

Pats Griezītis: Vai tad halle no ārpuses neizskatās kruta!!! Pārējais nav svarīgi kāda virslīgas komanda tāds jaunatnes hokejs!!!!

2018-11-02 03:26

Hokerāns: Diez pats Griezītis un viņam padotais Sīlis šo rakstu būs izlasījuši un aizgājuši LOC tuvākajā stūrī nokaunēties...? Kam ir jānotiek, lai beidzot mainītos LOC vadības personāži? Ir taču acīmredzami, ka ar kko viņi noteikti netiek galā. Šēna kungam paldies par rakstu, jo tautai ir jāzina patiesie "varoņi"...

2018-11-02 09:28

liepajniekiem: Nesmukums pa visu Latviju, bet Liepājā viss ir kārtībā, nelaimes gadījums.

2018-11-02 13:37

jaaa: Piekrītu pilnīgi visiem komentāriem.Un tāds personāžs ,kā Griezītis būtu pirmais jānomaina.Iedomīgs nevisai gudrs ieliktenis.Tik daudz lietas sačakarējis.

2018-11-02 19:48

Kikučs: Kikučs-labakais!

2018-11-02 20:37

Neko nezinu: To ar kādu attieksmi, tika pārņemta ledus hale no LOC puses var ievērot jau ieejot ledus hallē. Udodiet Viņiem tikai vienu jautājumu, kur palika metalurga daudzie kausi?

2018-11-02 20:37

Neko nezinu: To ar kādu attieksmi, tika pārņemta ledus hale no LOC puses var ievērot jau ieejot ledus hallē. Udodiet Viņiem tikai vienu jautājumu, kur palika metalurga daudzie kausi?

2018-11-02 21:27

bijusais darbinieks: ....kausus uz tolmetu turpat kur LM untas neko nezinu lai negaazeediivaanaa

2018-11-03 20:07

Vāvietis: Valstij nav jāstutē hales. Profesionālais sports tai skaitā hokejs ir šovbizness un valstij par to nav jāmaksā.

2018-11-04 14:55

savadaiss: Griezītis netiek gālā ar saviem pienākumiem.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz