Sestdiena, 26. septembris Kurts, Knuts, Gundars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ita Cērmane: Kur paliek sievietes pašcieņa?

Ita Cērmane: Kur paliek sievietes pašcieņa?
27.12.2012 07:07

Pa ielu pretim nāk jauna sieviete. Skaista, labi ģērbusies. Savādi šķiet tikai tas, ka drūmajā dienā viņai uz acīm saulesbrilles. Kāpēc? Dāma skumji pasmaida: viņas dzīvesbiedrs palaidis rokas… Darba diena. Pulkstenis vien desmit no rīta, kad policijā atskan palīgā sauciens uz vienu no daudzdzīvokļu mājām – jaunas sievietes draugs, būdams iereibis, kļuvis agresīvs.

Manī šādas situācijas raisa skumjas. Kur paliek sievietes pašcieņa, ar šādu draudziņu veidojot attiecības un saistoties? Pieļaut, ka tevi ne tikai izrīko, uzskatot par zemākas kastas pārstāvi, bet vēl pret tevi paceļ balsi un roku?! Kā vārdā?

Dzimumdziņa? Protams, statistika apliecina, ka sieviešu uz šīs baltās pasaules ir vairākums. Ja atmiņa mani neviļ, tad uz vienu vīriešu kārtas pārstāvi pa trim dāmām. Turklāt tie labie vīri jau pa žogmalēm nemētājas… Bet neesam taču dzīvnieki, lai ļautu dzimumdziņai diktēt noteikumus!

Jeb tie ir sabiedrībā iesīkstējušie standarti, ka sievietei pie sāniem jābūt pretējā dzimuma pārstāvim? Bet nedzīvojam taču akmens laikmetā! Vai tiešām sievietes gatavas paciest emocionālu, psiholoģisku un pat fizisku vardarbību, lai tikai nebūtu jāatzīst: esmu viena!

Turklāt ilgtermiņā šāda sieviete, kas ne tikai pieļauj pret sevi psiholoģisko teroru, bet neko nedara arī, lai apturētu fizisku vardarbību, zaudē cieņu līdzcilvēku acīs. Arī savu bērnu, ja viņai tādi ir. Un kādu pieredzi gūst bērni? Ka sievietes pazemošana no pretējā dzimuma ir norma? Vai tā vairs iespējams acis uz augšu pacelt? Un vai tā iespējams veiksmīgi konkurēt darba tirgū?

Ne jau velti sena gudrība māca: cieni pats sevi, tad arī citi sevi cienīs.

Vai tiešām sievietes šajā gadsimtā sevi uzskata par tik necilām būtnēm, lai par katru cenu censtos sev blakus noturēt kādu ”bikšaini”? Ja ne to inteliģentāko un vērtīgāko eksemplāru, tad vismaz kaut kādu, lai tikai būtu?

Bet var taču dzīvot viena, cienot sevi. Lai man te gudrinieki neoponē, ka tādējādi nevar bērnus uzturēt un galus savilkt kopā! ”Bikšaina piekabe”, ko visu laiku nemitīgi jāvelk līdzi, un ja vēl tajā regulāri jālej iekšā aliņš vai cita stiprāka dzira, situāciju vēl vairāk sarežģī.

Ja tā saucamais vīrietis reiz atļāvies roku pacelt, tad gandrīz droši var zināt, ka tas atkārtosies. Un ja šāds izgājiens vienreiz pieļauts, kāds to var sākt uzskatīt par normu.

Nu neesam taču tās mentalitātes piederīgie, kas uzskata: jesļi bjut, značit ļubit… Nē! Tādēļ reizē, ja bikšainis paceļ roku, viņa mantiņas jāsakrāmē, kaut gružu maisos, un jāizliek aiz durvīm!

Ita Cērmane,
žurnāliste pēc pārliecības un aicinājuma

33 komentāri

2012-12-27 10:00

essis: Par kādu pašcieņu ir runa, ja jaunu bābiešu (es apzināti nelietoju apzīmējumu: sieviete) lielākā daļa pīpē kā krogusmeitas, lieto alkoholu un lamājas ar "matiem"? Bet, protams, ka tādām "draudzenēm" ir viņu līmeņa "draugi"! Visa šī varza taču ir uz daudz zemāka līmeņa nekā pagājušā gadsimta sākuma "meitu māju" apkalpojošais personāls.

2012-12-27 10:26

polis: Visā rakstā uzsvars ir likts tikai uz dzīvošanu vienai...vienai ...vienai...un atkal vienai! Roku palaišana, dabīgi, nav atbalstāma, bet,tanī pašā laikā, dzīvē ir 1000 situācijas, kurā tā vai citādi,brīžiem, emocijas ņem virsroku..... Dzīves izdzīvošanas filozofija nav Cērmanes privātā bodīte. Pēc raksta autores domām, VISIEM JĀDZĪVO VIENIEM gan sievām,gan vīriem, gan bērniem, gan kaķiem , gan suņiem!!!!

2012-12-27 11:43

Punkts to polis: Tu laikam arii viens no tiem "bikshainjiem". Es kaa viirietis uzskatu, ka pacelt roku pret sievieti, arii tad ja vinjai nav taisniiba un sanaak kaada asaaka vaardu paarmainja, ir zem mana kaa viiriesha goda. Tev laikam maate nemaaciija, ka sieviete visur jaapalaizj pa priekshu, jaapiedaavaa autobusaa seedvieta un jaaciena. Tas dod vairaak man kaa viirietim pozitiivu emociju un pashcienjas nekaa vicinaat savus mazos kulacinju. Nozjeelojami. No savas pieredzes varu pastaastiit, ka reiz mums ....

2012-12-27 11:48

Punkts to Polis: ... kaiminjos, dziivoklii arioi iemitinaajaas taads "bikshainis" un kaustiija savus triis beerneljus un sievu gandriiz katru vakaru. Mees ar draudzeni pat guleet nevareejaam. Nograabu to "teevinju" un kaapnju telpaa taa kaartiigi vienu vakaru izrunaajaamies (detaljaas neieshu) un kopsh taa laika vinjsh man iet garaam, skatoties ar baltu aci, bet sievu beernus vairs nedauza. Un tev Poli, savas emocijas vajag iemaaciities savaldiit, bet ja citaa1daak nevari, aizej pie psihologa.

2012-12-27 12:05

Andron Mc: A tu nepieļauj variantu ka caca bij pelnijusi?

Ja nebija pelnijusi, tad kapēc izvēlējās tādu?

Paanalizē bik tos atlases algoritmus! Izvēlās pēc stilīgām parpalām "nakcklubā" un pēc tam žēlojas.

2012-12-27 12:13

AB: Iespējams, šim sievietēm ir jāiziet šī dvēseles attīrīšanās fāze, kur tevi pazemo un noniecina, lai spētu piecelties un iegūtu brīvību. Liktenis, jeb karmas likums, jo neviens jau ar varu pie šiem bikšaiņiem netur, tātad, tā ir brīva izvēle. Kā izbaudīsi rīta skaistumu, ja nebūsi gājusi caur nakts melnumu.

2012-12-27 12:17

KolibryK: Tur jau tā lieta, Beton, ka izvēlas pēc parpalām, smukām acīm vai izmaksātā kokčika! Un pelnījusi tā caca bij tikai tāpēc, ka NAV pašcieņas! Ir lērums sieviešu, kuras pašas uzprasās uz šādu attieksmi no vīriešu puses. Aiziet tāds bikšainis pie citas un viss ok, ne rokas palaiž ne lamājas, jo tai citai ir PAŠCIEŅA! Zinu es no dzīves šādus gadījumus :)

2012-12-27 14:31

Malda: Vai tad nav varianti, ka savas mantas jāsaliek gružu maisos un atliek iet, kur deguns rāda.

2012-12-27 14:36

to Punkts: Tu gan esi malacis, laikam pa priekšu papētīji, kāds tas kaimiņš ir, vai var dabūt pretī vai ne, un tad uz priekšu.

2012-12-27 15:18

tam "to Punkts": Jā, Punkts ir malacis! Normāla vīrieša rīcība!

Un, starp citu, tie, kas dauza savas sievas un bērnus, parasti ir gļēvi vīreļi, kas čurā biksēs, ja viņi trāpās dūres attālumā kādam vīrietim.

2012-12-27 16:01

to punktam: Piekritīšu tev, ka tādus necilvēkus vajag sodīt. Tas ir baigi labi ka tevi nenodeva policijā, ja biji bišku šo iekaustījis. Ko darīt ja kaimiņos dzīvo izvarotājs, kuram tu nevari iedot pa to....., jo šis ātri aizskries uz pol. Bet tu katru dienu redzi to "varonīgo" seju un neko nevari padarīt, jāgaida tiesas diena gadiem

2012-12-27 17:53

psy: Bieži vien sievietēm, kuras ciešs no ilgstošas vardarbības, ir lielākas bailes no šķiršanās nekā no nāves.

2012-12-27 18:00

owjd: Kad nabadzība skatās no visiem stūriem , tad jebkāds vīrietis ir vērtīgs ..

Laikam

2012-12-27 18:05

li8743: dažām sievietēm patīk būt upura lomā.kāpēc vienas sugas sievietes uz to pašu grābekli kāpju un kāpj..vienreiz dzērājs,otreiz-azartspēlmanis,trešoreiz-klapētājs ...normālie neķerās....

2012-12-27 18:09

kabah: Bībeles orģinālvalodā sievietei vispār trūkst pieklājīga nosaukuma - to ebreju valodā raksta kā kabah un

tas nozīmē sieviešu dzimuma orgānu. Dievs esot radījis cilvēku un kabah. Tikai Vitenbergas universitātes teoloģijas fakultātes 1595.g. 12. janvāra svinīgais lēmumus atzina sievieti par cilvēku :) Ko tad jūs mīļie vēl gribat? Kristieši sievieti par cilvēku vēl neatzīst mūsdienās :) Katoļi ņem priekšā zēnus...:) Pasaule pilna idiotu.

2012-12-27 19:27

lupata: neatbalstu sišanu bet šad tad tā vien liekas ka dažai labai vajag iešaut lai aizver savu muti!

Tacu ta ir tikai teorija jo nekad nēsmu iesits sievietei bet šad tad ir gadijies saskarties ar sievietēm kas nez ko no sevis iedomājas.

2012-12-27 20:24

maurikumsis: Itu laikam sita un viņa tagad dzīvo viena.Šausmīgs naids pret vīriešiem jūtams žurnālistes rakstā.Pēc raksta izliekas,ka vispār vīrieši ir bikšaiņii u.t.t.,un,ka sakarīgu vīriešu vairs nav.Laikam jau tādu biji pelnījusi,ka tādu dabuji,un to varu pateikt visām,kuras tiek klapētas.Kur jūs aitas skataties pirms precaties,pirms sākat dzīvot kopā?Tad ir jautri?Naktsklubi,tusiņi,draugu saieti?Nu re,-pēc tam par to jāmaksā.Ta ka nav ko brēkt:)!Priecīgus Ziemassvētkus un laimīgu Jauno gadu:)!

2012-12-27 22:41

Ainarsa2: Ļoti grūti saprast kāpēc tik daudzos rakstos sieviete ir attēlota kā upurs, savās intrigās un melos sievietes parspēj vīriešus daudzkārt, protams ir ari izņēmumi, bet laikam tādu sastapt nav iespējams.

2012-12-28 13:24

odeta: Neviena situācija nav neviennozīmīga. Un nereti sievietes pret vīrieti vērstais morālais terors nemaz nav mazāk nosodāms par vīrieša fizisko. Bet dzīvot ar vīrieti ir jaukāk nekā ar pašcieņu un vibratoru.

2012-12-28 14:44

dfbb: Mūsdienu Latvijā taču valda emancipācija - sievietes ieņem vadošus amatus, bieži sievietes ģimenē pelna vairāk nekā vīri vīrieši ...

Arī par vardarbību - arvien biežāk dzirdam kā sievas zūmē savus vīrus utt...

Piekrītu autorei - katrs dzīvo tā, kā PATS izvēlas

Jebkurā sabiedrībā vienmēr notiek cīņa par dominēšanu , arī ģimenē .....

2012-12-28 15:04

to Andron Mc: Nu tu jau mums slavens ar saviem agresijas un rupju apvainojumu pilnajiem tekstiem pret sievietem.

Pielauju, ka mamina tev berniba loti pari darija vai ari esi sleptais homoseksualists. Varbut abi varianti kopa.

Tacu viens ir skaidrs- normala cilveka nav ieksa tads naids pret pretejo dzimumu, ka tas ir tev.

2012-12-29 14:55

pēčš: Suns un sieviete ir Cilvēka labākie draugi(nejauciet secību)

2012-12-29 17:05

nemaz: nezinu kas ir kaitīgāk, ka vīrietis sit vai ka sieviete zāģē un zāgē, vai spēlē uz nerviem un terorizē garīgi vīrieti - tas ir daudz daudz sliktāk, nerunājot ja vēl ikdienā nodod kaut vai sākot ar sīkumiem utt...

2012-12-29 18:07

Enģelis: Es domāju,ka ja sieviete grib,lai viņu sit,tad viņa arī dzīvo ar savu "bokseri"!

2012-12-29 18:27

baidos: Nu neesam taču tās mentalitātes piederīgie, kas uzskata: jesļi bjut, značit ļubit... Nē! Tādēļ reizē, ja bikšainis paceļ roku, viņa mantiņas jāsakrāmē, kaut gružu maisos, un jāizliek aiz durvīm!

baidos ka esam, vai nu brīvprātīgi vai piespiedu kārtā, bet esam, diemžēl, paskatieties cik latvieši ir jauktajās laulībās utt...

2012-12-30 00:00

Hm: "ka vīrietis sit vai ka sieviete zāģē un zāgē, vai spēlē uz nerviem un terorizē garīgi vīrieti - tas ir daudz daudz sliktāk,"

Kādā veidā tas ir sliktāk nekā sišana, atsaldētais? Kaut kādi lupatas savākušies, kas čīkst par "garīgo terorizēšanu".

2012-12-30 19:24

psy: Es nedomāju , ka kāda sieviete varētu gribēt, lai viņu sit. Viņa sadzīvo ar tādu vīrieti, jo bail palikt vienai. Škiršanās viņai škietami sagādā lielākas sāpes. Kā arī pēc vararbības akta parasti iestājas "medusmēnesis". Vīrs sola vairs tā nedarīt.... atzīstas mīlestībā.... viņa tic, ka būs labi... kādu laiciņu varbūt arī ir labi... tad atkal aug spriedze un tad jau nākamais vardarbības akts..Visbiežāk šīs sievietes ir piedzīvojušas arī vardarbību bērnībā.

2012-12-30 20:50

to Hm: garīgais terors ir sliktāks par fizisko dauni

2012-12-30 20:51

bet: Bet varbūt sievietei veikta acu katarakta operācijas un viņai vismaz pusgadu jāstaigā saulesbrillēs. Katrs spriež pēc savas samaitātības pakāpes.

2013-01-02 15:14

upsss: Sviests kautkāds, gan autores rakstā gan komentāros. Varbūt pirms rakstīt šādu rakstu, ir vērts pastudēt psiholoģijas pētījumus un tikai tad pievērsties šādiem sacerējumiem?

Runa ir par vardarbību, atkarību un līdzarkarību. Jebkura vardarbībā cietusi sieviete vai vīrietis pirmkārt, ļoti kaunas par šo pastrādāto noziegumu pret viņu, un tieši tādēļ neiet un nemeklē palīdzību. No šādas varmākas nemaz nav tik viegli atbrīvoties, jo nākamā dienā šis varmāka sola laboties utt...

2013-01-02 15:16

upssss: Un tā šis riņķa dancis var turpināties gadu gadiem. Diemžēl... Un šeit nav runa ne par pašcieņu, ne arī par bailēm palikt vienai. Šeit jau ir runa par citiem iemesliem kādēļ tas tā notiek.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz