Piektdiena, 27. novembris Lauris, Norberts
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ivars Krastiņš: Ir jābūt stipri aprobežotam cilvēkam, lai nesaprastu, cik situācija ir nopietna

Covid-19 infekcijas skarto pacientu skaits slimnīcās šajās dienās ir augošs, tikmēr netrūkst cilvēku, kas atsakās ievērot noteikumus par ierobežojumiem vai cenšas tos “apiet ar līkumu”.

Ivars Krastiņš: Ir jābūt stipri aprobežotam cilvēkam, lai nesaprastu, cik situācija ir nopietna
Foto: Publicitātes
27.10.2020 06:00

"Kurzemes Vārds"

Vienkārši lūdzam nedaudz vairāk atbildības pret sevi, pret saviem tuviniekiem un tiem medicīnas darbiniekiem, kas strādā un mēģina tikt galā ar nebūt ne vienkāršajām situācijām slimnīcās.

Ir jābūt stipri aprobežotam cilvēkam, lai nesaprastu, cik situācija ir nopietna. Kopējais saslimušo skaits pasaulē pārsniedz 43 miljonus, bet 1,15 miljoni ir miruši. Pēdējo septiņu dienu laikā ir trīs miljoni jaunu saslimšanas gadījumu. Šis Covid-19 pacientu pieaugums nav tikai Liepājas vai Latvijas īpatnība, tā ir globāla lieta.

Ierobežojumi, ko pasaules valstis pieņem, ir ļoti drakoniski, drastiski, cilvēku kustību ierobežojoši.

Spānijā, piemēram, vakara stundās ir aizliegts iet ārpus mājām, būtībā ir noteikta komandantstunda, līdzīgi arī citās pasaules valstīs. Latvijā vēl nekā tāda nav.

Nelaime ir tāda, ka no padomju laikiem mums līdzi nāk mehānisms, ka, tiklīdz ievieš kaut kādus noteikumus, nākamais, ko mēs darām, – gudrojam, kā to visu apiet, kā apčakarēt. Cilvēki kāri sāk lasīt muļķības, ka vīruss ir izdomājums, ka te darbojas Bils Geitss un 5G, un vēl sadomājas nezin ko. Cilvēks tic tam, kam viņš grib ticēt. Šis ir tas gadījums, kad nevajadzētu domāt, kā visu apiet un izvairīties no noteikumiem, bet vienkārši tos ievērot. Tāpat būt godīgiem un neslēpt neko. Ja esi atbraucis no gliemežu lasīšanas Īrijā, tad tā arī godīgi pasaki, nosēdi tās divas nedēļas mājās, uztaisi analīzes un tad dodies uz slimnīcu apciemot kādu, nevis: “Nē, nē, es ārzemēs neesmu bijis!”

Noskaņojums mediķu vidū šobrīd ir dažāds – viens par situāciju uztraucas vairāk, cits mazāk, bet viņi visi ir norūpējušies par saviem tuviniekiem, bērniem. Protams, notiekošais tieši Liepājā, tiešā tuvumā, katru uztrauc visvairāk.

Šis ir pēdējais laiks, kad sākt domāt, vai tiešām došanās vēlā vakarā uz publiskām vietām – klubiem, bāriem – ir dzīves sapņa piepildījums, bez kura nekā nevar. Tagad bez vajadzības noteikti nav ieteicams doties uz publiskām vietām. Varbūt kādu laiku var iztikt bez izpriecām un būt mājās, padomāt par dzīves jēgu un citām lietām.

Ivars Krastiņš, Liepājas Reģionālās slimnīcas ārsts

84 komentāri

2020-10-27 06:43

tokyo: Vai šis ir pasūtījuma raksts?

2020-10-27 06:45

.....sprogainitis777...: .....jabut ir stipri aprobezhotam...lai ticetu visam shim.....razvodam....jums nav ne zales.ne vakcinas....veicat kaut kadus idiotiskus testus..un kljudaties desmit riezhu....kaut kadas debilas maskas gribat lai cilveki valkaa kas nafig nekam neder....kak to tak....

2020-10-27 06:47

Ddd: Cik šis dabūja naudu par šitādu tukšu runu ,dzirdēju ka zoodārzā arī pandēmija varbūt šis ko var piebilst vai pakomentēt.

2020-10-27 07:14

X: Man jābrauc uz skolu, kur jau vienai trešdaļas grupas ir rota vīruss.

2020-10-27 07:18

Paldies!: Paldies dakterim par saprāta balsi šajā tumsonības apmātajā pilsētā.

2020-10-27 07:22

Joske: ->.....sprogainitis777...:

Redz, kamēr tu tiki apgarots ar zināšanām par sazvērestībām un valdību vēlmēm paverdzināt tautas, mēs bijām aizņemti iegūstot pamatizglītību, mācoties rakstīt, lasīt, domāt. Noteikti turpini savu uzupurēšanos tautas labā un turpini izglītot nezinātājus

2020-10-27 07:23

Vēju smadzenes: patiesībā par covid vēl biedējošāka ir apziņa, ka apkārt ir TIK DAUDZ IDIOTU, plakanās pasaules sektantu, krievu troļļu un vārguļu, kas nespēj uzvilkt mutei priekšā lupatu, bet pataisa to par kaut kādu pasaules notikumu. nu neesat jūs tik svarīgi,. tas tiešām ir biedējoši.

2020-10-27 07:36

Vēju smadzenei: Problēma nav smadzenei, bet gan tajā cik mūsu cilvēki tic valdībai un mēdijiem. Un izskatās ka tic tikai retais. Tāpēc tā ar ir. Redz tai pat Zviedrijā - valdība pasaka kas jādara un cilvēki tic, ka tas notiek viņu labā un dara. Pie mums ir izveidojusies pretēja situācija. Katrs jaunievedums pie mums rodas lai kāds var apgūt kādu naudiņu uz tautas rēķina. Pērkamie mēdiji tam padzied līdz un tāpēc neviens vairs netic šai sistēmai.

2020-10-27 07:38

Nu bet: Varu tikai piekrist .Braukā pa pasauli -atsēdi divas nedēļas mājās. Savās Īrijās ,Anglijās diez vai atļautos bez maskas staigāt.Atbrauc te un skrien kā aptrakuši ,jo te drīkst tālāk par 3km no mājas būt , sodi arī mums maigi .

2020-10-27 07:48

estepat: Protams, ka ir vesels bars, kuri apiet noteikumus un ar to lepojas. Pakontrolētu kā LOC ievēro ierobežojumus, saprastu, ka ierobežojumi ir tikai uz papīra. Jo 3 nedēļu laikā tak var pienākt pasaules gals, ja kādam atteiks.

2020-10-27 07:53

...: Visādi interneta bauri, kuri patiešām par to saņem naudu - jā, tie ir ticami informācijas avoti - Ž un G kungi, piemēram. Katrs anonīmais komentetājs ir gudrais un viedais, bet ārsts... nja, tas jau muļķis un to tik vien plāno, kā mūs apcirpt. Nesaprotu cilvēkus, kur var būt tādi idioti? Influenceriem tic, bet ārstiem ne :( Daudz bija prasīts - ievērot distanci, mazgāt rokas un uzlikt masku VEIKALĀ, kur normāls cilvēks pavada līdz 30 min laika. Bet nē, vajag tak novest visu līdz kritiskam stāvoklim. Tā NAV gripa, pat,ja arī ir vīrusa saslimšana. Un cerams, ka uz savas ādas to nenāksies pārbaudīt. Vai sāksiet arī gripu noliegt, ja tā izplatīsies tik plaši? Protams, jo katram savs egoisms ir svarīgāks. Un kad sāksies tiešām lielas ziepes, tad atkal bļaus, ka kāds no malas nav šamos pasargājis :( Idioti tomēr cilvēki ir. Saprāta maz :( žēl

2020-10-27 07:56

Gerda: Vienīgais par ko mēs visi varam būt 100% droši šajā dzīvē ir tas ka mēs visi nomirsim!!!!Šī raksta autors pats ir aprobežots ja domà ka maska (parodija) izglàbs dzīvību .

2020-10-27 08:03

Ttf: Ja jau būtu visi mediji uzpirkti,tad jau komentārus uzreiz dzēstu.Ierobežojumu neievērošana,braukšana ārpus LV bez vajadzības ir pilnīga tumsonība,neizglītotība.Mēs apzogam savus bērnus nākotnē,graujam vietējo biznesu utt.

2020-10-27 08:05

Moto moto!: Kārtējais panikas cēlājs un tautas zombētājs! Pasaki labāk kas vērsās pie tevis ar jautājumu? Ev ivar, vajag ticamu rakstiņu uzbliezt!

2020-10-27 08:07

gudrīšiem: Tici vai netici valdībai, bet šī ir visas pasaules problēma. Pamatskolas divnieku karaļi tagad jūtas gudrāki par ārstiem. Var diskutēt par ierobežojumu daudzumu, masku drošumu, izklaides vietu slēgšanas laiku, bet pirms gada ir uzradies jauns, spēcīgs un vēl neizpētīts vīruss ar ilgu inkubācijas periodu, milzīgu saslimšanas un nāves iespējamību. kā arī tas bojā dažādus orgānus, ieskaitot sirdi, ar kuru mūsu valsts iedzīvotājiem tā jau ir švaki. Arī es uzskatu, ka tiek celta pārāk liela ažiotāža un varētu būt mazāk ierobežojumu, bet saprotu ka tā ir tikai neticīgo covididiotu dēļ, kuri iesmej un ar pamata noteikumiem šiem ir par maz, jo vienmēr atradīs veidu, kā tos pārkāpt. Jo būsim apzinīgāki visi un cienīsim citus, jo mazāk vajadzēs speciālus ierobežojumus. Vīruss nekur nepazudīs vēl daudzus gadus, toties bankrots mūsu veselības sistēmai var pienākt diezgan ātri.

2020-10-27 08:20

Latvijā: Paldies par atklātu rakstu...vēl klāt vajadzēja kādu video un bildi aunu baram kādas covid 19 pacientam ir plaušas rtg ....kā tās aizaug ar saistaudiem...nav ko elpot! Tad varbūt ieslēgtu smadzenes!

2020-10-27 08:21

Bucis: Pirms spraudīsim patriotisku karogu pie krūtīm un lepni lielīsimies ar savu patriotismu, kaut bišķiņ aizdomāsimies par līdzcilvēkiem apkārt. Nu uzliec masku, Tev grūti?

2020-10-27 08:40

Dagoberts: Tam, kas rakstīja gudrīšiem - Tev neliekas, ka tieši saceltā ažiotāža ir tā, kas vairo neticību? Vismaz man tā ir - jo vairāk tiek močīti šausmu stāsti, jo mazāk tam visam ticu (nē, vīruss, protams, ir, taču tā bīstamība tiek pārspīlēta). Domāju, ka tāds neesmu vienīgais. PVO no tribīnes pavēstīja, ka 10% pasaules iedzīvotāji ar šo draņķi ir izslimojuši - tas ir ap 770mlj. Mirušo skaits ir virs miljona (un tas arī ir ar visiem 85+ gadīgajiem, vēžu saēstajiem, utt, utt). Iegūstam, ka nāvju procents ir ap 0,13 - līdzīgi kā gripai, ja ne vēl mazāk.

2020-10-27 08:40

nu gan: Man prieks ka komentētaji ir tikai kādi pāris procenti no visas sabiedrības. Un ka tas nav visas sabiedrības murgu savarstījums.

2020-10-27 08:48

Popsis: No raksta var secināt, ja nebūtu COVID cilvēki nemirtu un dzīvotu mūžīgi.

2020-10-27 08:50

Dainis Dreimanis: Kārtējais propogandas raksts nedomājošai pakļāvīgajai masai. Es vienmēr esmu domājis, ka ārsti ārstē, bet liela daļa izrādās, ka pelna, vai izkalpojas varai ar propogandu. Paskatīsim pie kuras partijas, uz saeimas vēlēšanām, būs pieslējies Ivars Krastiņš. Nojausma ir.

2020-10-27 08:53

nu: Tādiem panikas cēlājiem nevajadzētu par ārstiem strādāt. Ir daudz neskaidrību par Covid, analīzēm, arī fiktīvām analīzēm. Kaut kas aiz tā visa slēpjas. Tas viss ir pārspīlēts. No gripas arī mirst cilvēki.

2020-10-27 09:01

DW: Lielākā daļa cilvēku ir vienkarši tupi. Dakter, ņeņemiet galvā. Bauri paliek bauri.

2020-10-27 09:04

Joske: ->Dainis Dreimanis

Tev nevajadzētu tik daudz domāt, nesanāk😉

2020-10-27 09:05

Viņš: Dainim Dreimanim....slimie ar politiku saista visu ar to.....atjēdzies šī ir reāla dzīve, nevis vēlēšanas. Gobzems pat uz masku nenesātāju rēķina cer dibināt partiju, galīgs sviests.

2020-10-27 09:05

van damme: Man patik, ka ikdienas losis stridas ar arstu par temu :D
Visi tik gudri,tik gudri.. un saki vel, ka arstu trukst.

2020-10-27 09:08

Moto moto!: Šis raksts mani iedvesmoja sazvanīties ar čomu un noskaidrot patreizējo situāciju Zviedrijā! Un ko jūs domājiet, vel jo projām neviens neķer kreņķi! Nav nekādi ierobežojumi, visi dzīvo kā dzīvojuši, un nav nekādas masveidu saslimšanas, parasts rudens, kāds saslimst, pēc nedēļas ir atpakaļ darbā! Tālāk domājiet paši!

2020-10-27 09:31

Viņš: Moto motol........tu neesi vienīgais, kam paziņas strādā Zviedrijā. Tāpēc neraksti te muļķības

2020-10-27 09:33

ojoj: Ir arī tādi motoidioti arī... Viltus ziņu nesējs - melis

2020-10-27 09:33

Popsis: Cilvēces lielākais ienaidnieks ir internets, ko radījis pats cilvēks, tātad cilvēks pats sev ienaidnieks. Katrs publiski grib un var izteikt savu viedokli, bet vai tāpēc, kāds savādāk domājošs un kura viedoklis citāds, ir tiesīgs otru nosaukt par tupu, muļķi, sektantu utt.? Katram pašam jau liekas, ka tieši viņš ir tas gudrākais un tieši viņa viedoklis ir pareizais, BET, kā saka - patiesība ir tur ārā. Davai dzīvosim draudzīgi!!!

2020-10-27 09:33

nu gan: Zviedrijā sabiedrība ir daudz veselāka un rūdītāki. Senjori braukā ar kalnu riteņiem un lec ar izpletņiem. Covids tadiem ir mazs risks. Un zviedri vispār ir tada neiejutīga tauta. Katrs cīnās pats par sevi. Nevajag salīdzināt tik dažādas valstis.

2020-10-27 09:34

100: Paldies par rakstu! Izturību un veselību visam medicīniskajam personālam un protams viņu tuviniekiem! Un Dievs dod veselo saprātu tiem tumsoņām, kas vēl netic, ka vīruss diemžēl reāli pastāv.

2020-10-27 09:35

...: Kad puss gadu atpakaļ Latvija bija tā saucamais veiksmes stāsts, vienīgais nopietnais ierobežojums bija 2m distance, bet nu izdomājuši, ka uz sejas obligāti jāliek kautkādu netīru no kabatas vai gružu kastes izņurcīta maska tas ierobežošot saslomšanu....
Vai neviens nav pamanījis, ka ar šo obligāto masku nēsāšanu, kuras 99% nēsā nepareizi...Latvija vairs nav nekāds veiksmes stāsts.... saslimšanu ar katru dienu ir tikai vairāk....
Vainīgi ir nevis tie , kas nenēsā maskas, bet tie ,kas uzspiež tās nēsāt....

2020-10-27 09:39

Joske: -> moto

Tu tur vari pļūtīt ko vien gribi par Zviedriju, tavi pziņas kas neko vairāk par stroiku un šnabja pudeli savā virtuvē neredz jau noteikti nav tie īstie informācijas avoti.
P.s. es Zviedrijā dzīvoju jau 8 gadus

2020-10-27 09:42

...: Pensionāri ,kuri saņen 120 eur lielu pensiju neskaitās maznodrošināti.... kā jūsuprāt viņi varētu atlicināt naudu maskai, kad jādomā, kā nopirkt maizes kukuli?

2020-10-27 09:48

...: Ja gribat ,lai masku nenēsātāji sāktu tās nēsāt un pārējie tās nēsātu kautcik pareizi... izmantotu ,kā vienreizlietojamas....daliet tās pie visu veikalu ieejām bez maksas... tad varbūt šai masku uzspiešanai varbūt būtu ,kāda jēga...

2020-10-27 09:55

Opis: Latvijā lielāka problēma ir alkoholisms.Nevar prasīt loģisku ricibu no cilvēkiem, kam smadzenes atsķaidītas ar alko jau otrajā paaudzē. Nu nesagaidīsiet no tādiem elementiem, lai viņi domātu par līdzcilvēkiem.

2020-10-27 09:59

Viņš: ...: tu esi tāds vēja grābslis, raksti gan par īri, gan par Covid. Un galvenais tev viedoklis mainās, kā vējš pūš , tā dari. Pašam savs viedoklis nav. Vajag vairāķ lasīt, tad zinātu, ka maznodrošinātiem būs bezmaksas maskas.

2020-10-27 10:06

...: Latvijā pensionārs ,kurš saņem 120 eur lielu pensiju neskaitās maznodrošināts...

2020-10-27 10:16

...: Vidoklis mainās tikai tāpēc ,ka vairāki komentētāji ,komenē zem ''...''
Ieslēdz smadzenes ''viņš''

2020-10-27 10:31

Ilze: Es nēsāju masku un ievēroju tos noteikumus,bet to kā katru dienu baida cilvēkus un taisa paniku un vēl tas,kā paši nonāk ar sevi pretrunās,diemžēl jāsaka,ka kaut kas tïrs visā tajā nav

2020-10-27 10:55

Moto moto!: Mēnesi atpakaļ pats biju ciemos zviedrijā! Nekādi ierobežojumi nebija, tāpēc ar zvaniju un pajautāju, vai ir kas mainijies? Nekas nav mainijies! Covids ir tikai tur kur tam tic!

2020-10-27 11:10

Malvis: Krastiņa kungs, padomā labi, kāpēc lielākā daļa cilvēku saslimst. Ar rokas dezinficēšanu nav atrisināts jautājums, cilvēkiem vienu un to pašu sejas masku nākas lietot katru dienu, ar netīram rokām rubina degunu un t.t, un paši sev vīrusus pielaižam.

2020-10-27 11:16

Mažors: Ārsta viedokli kā vienīgo pareizo pieņem pārsvarā tie, kam maz sakara ar mūsu mediķiem ir. Tie kam biežāk jāklausās tie aprobežotie murgi - nekad viņus vairs neklausās.

2020-10-27 11:16

Liene89: Kā lietot masku ja tek deguns?

2020-10-27 11:23

Moto moto!: Nu neko man nav te nevienam jāpierāda! Padalijos tikai ar to kas man zināms! Un pats dīvainākais ka nav viņiem ne slimnīcas ne morgi pārpildīti! Neticu un neticēšu covidam! Lai piedod man visi varenie dievi ja kļūdos! Kaut gan arī tiem es neticu!🤠

2020-10-27 11:52

...: Tikko izlasīju rakstu,kurā atklāj cik masku izdalīs trūcīgajiem...
Esmu šokā!
2gb katram...
Nu varēs dzīvot zaļi...

2020-10-27 11:53

...: Nu trūcīgie būs nodrošināti...

2020-10-27 11:56

Adelīna: Diemžēl... Arī talantīgais rakstnieks Vilis Lācis savulaik kļuva par pastāvošā režīma kalpu

2020-10-27 12:02

asais: DR. Krastiņ, visu cieņu!

Taču lasot komentārus paliek baisi, cik daudz idiotu ir apkārt.
Ir lietas kuras notiek un viņas jāpieņem kā aksiomu - Covid ir , eksistē un viņa esamība nav atkarīga no ļaužu prātuļošanas.
Pārgudrajiem ieteiktu neaizmirst savu varonību tad, kad paši būsiet saķēruši covidu. Tad tik nelieniet pie ārstiem un tieciet galā pāši , bez citu palīdzības. Ja jūs paši apsprāgtu būtu maza bēda. Lielākā problēma ir tā ka aplaidīsiet citus.

2020-10-27 12:16

Kārlis 2: Vissāpīgāk ir tas, ka šie covidioti sāk pārmest ārstiem, ka viņi nevis ārstē, bet uzvārās. Tas tiešām ir šausmīgi. Ārsti šobrīd ir neapskaužamā situācijā. Viņi cīnās bez iespējas atteikties, jo kurš gan cits to darīs. Viņi burtiski riskē ar savu veselību un dzīvību dēļ mums, saskaroties ar šo kaiti. Atalgojums nav adekvāts. Ja jau covidioti netic tam covidam, tad lai iet par sanitāriem un palīdz šiem ārstiem.

2020-10-27 12:52

.: Kāpēc uzreiz pasūtījuma raksts? Ja tagad būtu kovidnoliedzēja raksts, tad arī tas teorētiski varētu būt pasūtījuma, vai ne? Kā gan kāds to var zināt?

2020-10-27 13:09

Laimigais50: Nožēlojami ir tas, ka vairāk par 90% saslimušo ir interneta varoņi un bļauri, kas visu noliedz ko tiem rekomendē zinātnieki un mediķi. Diemžēl, bet ārstiem nav izvēles, jo jācīnās arī par tādu idiotu dzīvībām, kuri paši izdarīja visu, lai nokļūtu mediķu aprūpē.

2020-10-27 13:19

Bērniņu Juris: Paldies, dakter! Ar tupiem cilvēkiem jārunā tieši. Bet arī to viņi visdrīzāk nesapratīs. Tikai ja paši saslims. Un arī tad nav garantijas. Ja dieviņš apdalījis ar intelektu un kritisko domāšanu, tad ir. Atliek cerēt, ka daba pati attīrīsies no šiem defektīvajiem.

2020-10-27 13:20

Xxx: Joske ,ja dzīvo Zviedrijā ,tad laikam pats strādā stroikā un staigā ar pudeli azotē ,ja jau tik labi zini.Tur arī strādā vairāk gadus par Tevīm ,tā kā nelielies.Un katrs sevi sargā kā māk ,tikai panika mazāka kā pie mums.

2020-10-27 13:35

Laimigais50: Tiem, kuri stāsta par Zviedrijas pieredzi, piedāvāju īsu fragmentu no šīs valsts vadošā epidemiologā Andersa Tegnela intervijas izdevumam “News Statesman” 16. oktobrī, kurā viņš teica :
''“Es vēlos precizēt. Nē, mums nebija tāda “lokdauna”, kāds bija dažās citās valstīs, bet faktiski “lokdauns” mums tomēr bija. Lidostās reisu nebija, vilcienu satiksme veidoja dažus procentus no ierastās normas, līdz ar to pārmaiņas sabiedrībā bija milzīgas. Līdzīgi kā citas valstis, arī mēs cenšamies mazināt vīrusa izplatību, cik vien tas ir iespējams. Tas nenozīmē, ka mēs ļaujam slimībai brīvi izplatīties, neveicot nekādus pasākumus, lai to apturētu. Ja Covid-19 izplatās un 50-60% sabiedrības inficējas, tas var ātri pārslogot veselības aprūpes sistēmu un potenciāli novest pie liela nāves gadījumu skaita, kā arī atstāt ilgtermiņa sekas. Ja jūs varat no tā izvairīties, es teiktu, ka no tā ir jāizvairās”

2020-10-27 13:35

Popsis: Nespēju saprast žurnālistus, kuri katru rītu, nu jau pusgada garumā, rīta ziņās TV studijā viens otram šo informāciju pasniedz ar tik vājprātīgu degsmi, itkā katru rītu tas būtu kaut kas jauns, un otrs ar psihopāta acīm un muti vaļā uzklausa kolēģi. Un tā katru rītu, un šobrīt tieši mediji ir tie, kas psiholoģiski nogruzī tautu.

2020-10-27 13:40

Popsis: Bet arī pozitīva iezīme visā šajā. Tagad ir izkristalizējies ar kuru cilvēku vari doties izlūkos. Panikas cēlāji (nekad nebūtu ticējis, ka viņu tik daudz) redzami ar neapbruņotu aci, kuri kā nakstauriņi sitas lampā un nezin uz kuru pusi skriet :)))

2020-10-27 13:43

🙏😇🙏: Covids, tas ir tirais lohu razvods

2020-10-27 14:11

Te tiem: dažiem nejēgām, nu kālab lai ārsti klāstītu izdomājumus, darba tāpat netrūkst.

2020-10-27 15:01

Dagoberts: Asajam - ja saķer Covidu, pie ārstiem nemaz nav vērts "līst", jo zāļu pret to jau tāpat nav. Guļ mājās un trenē iekšā tējiņas.

2020-10-27 15:53

to Te tiem: Tāpēc ka liela daļa ārstu paši nesaprot ko gvelž. Piedodiet, bet man pēdējos gados ir tik daudz sakrājies par mūsu ārstiem, ka nekādi nezeļas rokas saukt viņus par profesionāļiem. Tik sviesta ir nācis, ka neticu ka tagad viņi visu ir sapratuši un nu vizi zin un saprot kas notiek un ko runāt.

2020-10-27 16:01

BMW homoseksuāļu biedrība: Vai jūs redziet ko pasaules varas dara, mēģina kaunināt un pataisīt besmaz vai par noziedzniekiem, grib ar bailēm pakļaut cilvēkus, es nekad vairs neticēšu valdībai pēc visa šī, atveriet acis cilvēki, nu nav tāda vīrusa, viņi te arī ieviesīs to kad nedrīkst iet ārā, vai redzat kad visas valstis dara vienādi, kāds vienkārši vada visu pasauli un sāka ko darīt, un ja cilvēki ir izolēti cits no cita, tad ir mazāka iespēja ka viņi protestēs, viss.

2020-10-27 16:10

draugs: ja jau mums ir tik labi ārsti ,kā viņi sevi pasniedz,kāpēc tik daudz ielaistu vēža slimnieku ir mums Latvijā pēdējos gados

2020-10-27 16:18

Jozic: Mums ir visstulbākie ārsi, taču slimnieki visgudrākie. Un tas dod cerību !

2020-10-27 16:24

zakelis1: ir jau arii stipri aprobezhoti cilveeki. ap sevi tikai. par paareejiem vienalga. maska nepasargaa tevi pashu, bet gan apkaarteejos, ja tu gadiijumaa esi inficeejies. reaali to aptureet to visu var tikai uztaisot karantiinu 14 dienas. nu nav mums apziniigu cilveeku un nebuus. un visus braukaataajus pa pasauli, atgriezhoties vajadzeeja piespiedu karantiinaa, nevis kaa tagad ir uz pasha sirdsapzinjas. nu nav sirdsapzinjas............

2020-10-27 16:57

Xxx: Ko var muldēt ,neviens nekur neatgriežas ,braukā tikai tie kas grib atpūsties ,,jo noguruši no nekā nedarīšanas..Beidziet vienreiz vainot tos kas aizbraukuši un nekad neatgriezīsies..

2020-10-27 17:01

pilsonis Juris: Bez bieza maka pie mūsu ārstiem nav ko darīt,un lai dakteri ned...par smago darbu ,mazo algu un grūto dzīvi.Labāk nobildē savu māju un autiņu un noliec bildi blakus rakstam.

2020-10-27 17:14

va: Paldies dakter par to ka cenšaties atvērt acis un ausis tiem,
nedzirdīgiem,bet tās ir veltas pūles.Viņi uzskata sevi par gudrīšiem un visu noliedzējiem.

2020-10-27 17:50

To Zakelis1: A kurš tev sastāstija ka šīs lupatiņas pasargā citus? Jau pavadarī teica ka kovidu aiztur tikai ffp3 līmeņa maska. Pārējās neder neksm.

2020-10-27 18:33

Ivars: Nezinu nevienu, kurš nopietni pret šo vīrusu neizturas. Ja kāds ir nenopietns, tad veselības ministre Vinkele, kas katru dienu maina viedokli, uzvedas pagalam haotiski un valstī izraisījusi pilnīgi bezjēdzīgas diakusijas. Cerams premjers šo nervozo kundzi palūgs nomainīt profesiju.

2020-10-27 18:58

Inese Stockenberga: Vinķele,beidz !!! Lielāko draudu izraisa lietuvieši un krievi,kas netraucēti ierodas Latvijā !!! Kur ir kontrole? Un tad vaimanā,ka liels saslimušo skaits !!! Kāda bezatbildba,Viņkel !!!

2020-10-27 19:02

Inese Stockenberga: Ivar,beidz sprediķot !! Tev kā liepājniekiem vajadzētu zināt,ka vislielāko draudu izraisa daudzie lietuvieši un krievi,kas NETRAUCĒTI ierodas Liepājā un ņirdz par mums !!! Tā kā nevajag lasit sprediķi mums !!!

2020-10-27 19:04

Inese Stockenberga: Ivar,apturi lietuviešu un krievu plūsmu Liepājā !!! It kā pats to nezinātu un sprediķo !!! KAUNS !!!

2020-10-27 19:19

pilsonis Juris: Jā brīvdienās depiķī vairāk dzird lietuviešu valodu nekā mūsējo.

2020-10-27 20:11

arī interesanti..: Kādēļ mazajā Latvijā vēl joprojām nav izveidota viena slimnīca,kas pieņem šos Covidvīrusa saslimušos,nebloķējot citu slimnīcu nodaļu darbību! Kādēļ citiem slimniekiem jācieš ierobežojumu dēļ!Kādēļ jāapdraud citi ārsti un personāls!Protams,var saķert vīrusu ,bet,tad iespējas varētu būt mazākas....

2020-10-27 21:20

Patiesība: Diversantiem pret valsts ekonomiku, sabiedrības veselību, visu mūsu labklājības pamatu, ir konkrēti uzvārdi, tie ir Latvijas pilsoņi ar pilsoņu pasēm valsts amatos - viņi ir ekonomikas slepkavas - mūsu sabiedrības labklājības slepkavas. Viņi Romas kluba un Pasaules Bankas stratēģijas ietvaros mūs slepkavo!

Latvijas ekonomikas slepkavas šodien Pasaules Bankas stratēģijā ir LEVITS EGILS, KARIŅŠ KRIŠJĀNIS, MŪRNIECE INĀRA, ZNOTIŅA ILZE, VIŅĶELE ILZE, DUMPIS UGA, JAUNZEME INESE, VITENBERGS JĀNIS, REIRS JĀNIS, BORDĀNS JĀNIS, JANSONS JURIS - publisko tiesību juridiskās personas, valsts amatpersonas!


The World Bank Covid-19 Strategic ... - World Bank Document
Apr 2, 2020 · COVID-19 STRATEGIC PREPAREDNESS AND RESPONSE PROGRAM. AND PROPOSED 25 PROJECTS UNDER PHASE 1.

PB 1. fāzes izstrādātā stratēģija ir spēkā no 31. marta 2020. g. līdz 31. martam 2025. gadam.

PB dokuments sabiedrībai publiski latviešu valodà nav pieejams, valstij pārkāpjot pilsoņu tiesības, kas noteiktas Satversmē - tiesības zināt savas tiesības! VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības
90. pants. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

Latvijas centrālajai valdībai dots konkrēts Romas kluba un PB uzdevums - līdz 2025. gadam iedzīvotāju skaitu Latvijā samazināt uz pusi. Lai realizētu šo plānu, ierobežojot visa veida cilvēktiesības, ar PB stratēģiju Latvijas valdībai dotas tiesības vajadzības gadījumā pat izsludināt karastāvokli, ja pati tauta saceltos pret savu iznīcināšanu.

2020-10-27 21:21

Patiesība: Praktiskā un teorētiskā nozīme

Infektoloģija ir medicīnas specialitāte, kas saistīta ar dažādu infekcijas slimību diagnostiku un ārstēšanu. Infektoloģija ir cieši saistīta ar epidemioloģiju, kas galvenokārt nodarbojas ar infekcijas slimību novērošanu un kontroli. Daļā valstu infektoloģija ir atsevišķa specialitāte, bet citās valstīs tā ir internās medicīnas apakšnozare.

Pēdējā laika pētījumi atzīst, ka visas pasaules infektoloģijas zinātne nebija gatava Covid- 19 “pandēmijai”, kas radīta mākslīgi notiekošā “pasaules kiberkara apstākļos”.

Tomēr, neskatoties uz to, ka visas valstis, ko skar C19, neatrodas vienā vietā uz zemeslodes, bet ir pakļautas dažādiem gadalaiku un meteroloģiskiem apstākļiem, informāciju par C19 inficēto, izveseļojušos, mirušo statistiku izplata viens informācijas centrs. Apskatāmā statistika parāda, ka statistika par visām valstīm ir tāda, it kā visas valstis atrastos vienā vietā uz zemeslodes, kas rada pamatotas šaubas par statistikas datu ticamību.

Infektoloģijā vīrusu izplatīšanās ciklus no Jūlija Cēzara laikiem aprēķina, sākot ar janvāri.

Pēdējo laiku alternatīvā metode infektoloģijā vīrusu izplatīšanās ciklus skaita no dienas vai mēneša, kad Saule atrodas vistuvāk Zemei konkrētā valstī vai teritorijā. Tā mūsu apstākļos šo ciklu skaita no 22. jūnija vai jūnija mēneša. Ņemot vērā šo metodi, katru gadu, arī līdz C19 izplatībai, ir novēroti stabili trīs baciļu, stafilkoku, streptokoku, vīrusu (vīrusi sastāda vien piekto daļu no infekcijām, bet C19 no visiem vīrusiem sastāda vien 10 procentus) aktivizēšanās četri viļņi. Pirmais ir visvājākais, kas beidzies- (jūnijs, jūlijs, augusts), šobrīd esam otrajā (septembris, oktobris, novembris), kad infekciju - baktēriju, koku, vīrusu infekcijas ir pīķa stāvoklī, šobrīd jau ar pīķa atslābumu. Tāpēc arī ar C19 inficēto tik daudz. Ja neveiktu ievērojamu skaitu, faktiski bezjēdzīgu testēšanu uz C19, tik ievrērojams skats nebūtu reģistrēts un nebūtu vietas mākslīgi radītai panikai, kuras mērķis ir ekonomiku sagraušana. Testus uz citiem vīrusiem taču neveic! Un tādi nekad nav veikti! Vai nav nedaudz dīvaini? Un LV iebiedēšanas terora nebūtu, jo cilvēki vienmēr miruši un mirst arī bez C19 infekcijas.

Mūsu valsts informācijas avoti līdz ar to jau pavisam maldinoši apgalvo, ka esam otrajā C19 izplatības vilnī tādā nozīmē, ka šis otrs vilnis arī ilgšot līdz 2021. gada jūnijam, par pirmo vilni uzskatot periodu no 2019. gada oktobra līdz 2020. gada jūnijam. Valsts iedzīvotājus nepamatoti biedē un terorizē, izmantojot likuma spēku.

Kopš C19 izplatības ir radīta jauna zinātne psihoimunoloģija. Zinātne pēta stresa - baiļu, valsts terora, cilvēka noskaņojuma, depresijas ietekmi uz cilvēka imūno sistēmu un pētījumi pierāda, ka valstis, ar likumu publiskās vietās uzliekot pienākumu nēsāt maskas, sodot ar naudas sodiem par prasību neievērošanu, tostarp izsēdinot no sabiedriskajiem transporta līdzekļiem, grauj vispārējo kolektīvo un atsevišķi katras personas imūnsistēmu, sabiedrību mērķtiecīgi un apzināti pakļaujot sabiedrības vispārējās veselības novājināšanai.

Mūsdienās infektologi visbiežāk slimnīcas apstākļos ir konsultanti un palīdz citu specialitāšu ārstiem sarežģītu infekciju gadījumos, kuras saistītas ar citām slimībām. Daļa infektologu strādā arī ambulatorajās iestādēs, kur ārstē un novēro hronisko infekciju pacientus, piemēram, HIV/AIDS un hronisku vīrushepatītu gadījumus.

2020-10-27 21:29

Patiesība: Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) otrdien, 27.oktobrī, plkst.10 sasaucis Ministru kabineta un Krīzes vadības padomes kopsēdi, lai lemtu par kopējo valdības stratēģiju Covid-19 izplatības ierobežošanai, tostarp stingrākiem drošības pasākumiem un testēšanas kapacitātes būtisku palielināšanu, portālu Jauns.lv informē Kariņa preses sekretārs Sandris Sabajevs:

“Šobrīd redzam, ka vīruss joprojām turpina plašu izplatību Latvijā, kas prasa tūlītēju rīcību tagad, lai, mācoties no citu valstu pieredzes, nebūtu par vēlu un vīruss negūtu uzvaru. Lai nepieļautu slimnīcu pārslodzi un līdz ar to krīzes iestāšanos veselības aprūpē, sargājot sabiedrības veselību, rosināšu valdībai lemt par stingrākiem drošības pasākumiem Covid-19 izplatības iegrožošanai," sacījis Kariņš.

Aptur un atjauno atļauju

Aptur un atļauj nāvējošās ASV vakcīnu kompānijas vakcīnas izstrādi, kas iejaucas cilvēka genomā un imūnsistēmā. Sākas manipulācijas ar sabiedrisko globālo apziņu.


Aptur Covid-19 vakcīnas izmēģinājumu pēc brīvprātīgā saslimšanas 1
PASAULĒ 9. septembrī 07:34
  Jauns.lv / LETA

Farmācijas kompānija "AstraZeneca" otrdien paziņoja, ka ir "brīvprātīgi apturējusi" Covid-19 vakcīnas izlases veida klīnisku izmēģinājumu pēc tam, kad viens šī izmēģinājuma brīvprātīgajiem dalībniekiem saslimis ar neizskaidrotu slimību.

Diviem farmācijas uzņēmumiem atļauts atsākt Covid-19 vakcīnu klīniskos izmēģinājumus ASV 1
PASAULĒ 24. oktobrī 09:58
  Jauns.lv / LETA

Farmācijas uzņēmumiem "AstraZeneca" un "Johnson & Johnson" piektdien tika atļauts atsākt eksperimentālu Covid-19 vakcīnu klīniskos izmēģinājumus ASV.

2020-10-28 05:56

...: Moto moto! Varbūt mēnesi atpakaļ, kad arī mums situācija bija mierīga, arī Zviedrijā viss bija mierīgāk. Bet jau pirmajā tie, kuri strādāja slimnīcās, zināja stāstīt, kāda elle tur ir. Besī šitie tūristi - aizbrauc vasarā, kad vismaz mūsu pusē pasaules ar covid viss bija mierīgi un tad tūristi stāsta, cik viss oki doki patiesībā. Līķi nemētājoties uz ielas, viss mierīgi. PROTAMS. Vasarā Itālija pat domāja, ka ir uzvarējusi vīrusu. Bet... kas notiek tagad? Bet skatos, ka visā pasaulē ir idioti, kuri nevis saņemas, bet vēl uzrīko grautiņus, lai protestētu... pret ko. Pret izmiršanu? Pret pilnām slimnīcām? JĀcīnās KOPĀ ir pret vīrusu, samazinot tā izplatību un sargājot sevi un citus, lai ārsti spētu tikt galā ar smagāk slimajamiem, nevis jācīnās pret ĀRSTIEM un valdību. Tak nāciet pie prāta. Paņemiet saprātu rokās. Maska veikalās ir fufelis. Ja vien pats sev neieskaidro, cik tas slikti. Slikti veikalā maskā var palikt tādās situācijās, kur slikti paliek arī bez maskas. Piemēram, Drogu bezgaisā. Un tagad, kad siltas drēbes mugurā, grūti ir visos veikalos. Bet - ja prot iepirkties un neapmetas veikalos uz dzīvi, maskā nav problēmas to izdarīt. Un tiem, kas bļauj, ka mazturīgajiem iedos 2 maskas - a cik gribējāt? Man arī ir 2 maskas - letoju uz maiņām, izmazgāju un lietoju. Tie mazturīgie bieži nemaz tik mazturīgi nav. Un tad atkal varētu bļaut par naudas izmešanu. Kā ar attālināto skolu un datoriem kurus izdāļāja, jo viņiem tipa nav. Bet ne-mazturīgie izmācijās arī bez krutiem un jauniem telefoniem/datoriem

2020-10-28 14:07

asais: To Sāls
Interesants raksts.
Būtu interesanti dzirdēt Dr. Krasiņa viedokli par šo info, ja tāds ir.

2020-10-29 00:06

Bo: To Sāls: tātad viens no galvenajiem nāves cēloņiem ir strauja cilvēka inunitātes reakcija (jo stiprāka imunitāte, jo sliktāks stāvoklis). Es par šo jau biju lasījis Der Spiegel un BBC lapās, pārlieku “centīga” imunitāte var dot absolūti pretēju efektu (gluži kā pagājušā gadsimta Spāņu gripas laikā!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz