Trešdiena, 27. maijs Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris

Ivita Pelnēna: Radīt bērnos pārliecību, ka sava valsts ir kas patiesi vērtīgs

Ivita Pelnēna: Radīt bērnos pārliecību, ka sava valsts ir kas patiesi vērtīgs
Foto: no personīgā arhīva
18.11.2019 06:54

liepajniekiem.lv

“Priecīgus svētkus!” ir frāze, ar kuru es parasti atsveicinos no satiktajiem ļaudīm valsts svētku laikā novembrī, un ļoti liels ir mans prieks, kad dzirdu tikpat mundru atbildi: “Paldies, arī jums un jūsu ģimenei tāpat!” Lai arī Latvijas dzimšanas diena ir laikā, kad debesis ir pelēkākas par pelēku un tikpat pelēka ir arī sastapto ļaužu ikdienas oma, šie daži vienkāršie vārdi liek pasmaidīt un sirdī iegult priekam.

Es zinu, ka kāds lasot šajā brīdī prātā pārskaita argumentus, kas liktu mums visiem noprast, ka viņam Latvijas dzimšanas diena nav būtiski svētki, jo politiskā un ekonomiskā situācija viņam liedz priecāties. Tā ir tā ikdienas pelēcība, kuru redzam un izjūtam, katru rītu ceļoties un dodoties savās gaitās. Tomēr man gribas ticēt, ka ir brīži, kad kopīgi spējam šai pelēcībai stāvēt pāri, ar godu un paceltu galvu raudzīties uz savas valsts karogu, neminstinoties nodziedāt valsts himnu, bet pats būtiskākais – radīt savos bērnos pārliecību, ka sava valsts ir kaut kas patiesi vērtīgs, par ko esam gatavi iestāties.

Nē, es nesaku, ka viss ir ideāli, un tā arī nebūs nākotnē, jo reālā ikdienas dzīve nekad nebūs bez grūtībām. Tā vienkārši nemēdz būt.

Tomēr mēs esam tik spēcīgi, cik spēcīgas ir mūsu vērtības. Mēs esam laiduši spēcīgas saknes šajā zemē, un mums ir jānodrošina, lai lapotne būtu tikpat kupla un galotne stieptos augstu jo augstu. Mēs esam uzņēmušies nopietnu atbildību. Esam no jauna atguvuši valsti, un tagad mūsu uzdevums ir stāvēt stalti par šo zemi un valsti, lai nākotnē nekad nebūtu jāskatās savu bērnu un bērnu bērnu acīs un jāsaka, ka mēs to nenosargājām. Ka nenosargājām tāpēc, ka tas nebija svarīgi vai bija par grūtu. Mēs esam pieņēmuši, ka iepriekšējās paaudzes ir cīnījušās, lai mums būtu labāka nākotne, un tāda tā ir, tomēr esam piemirsuši, ka arī mums ir sava artava jāiegulda, jo šis nebūt nav ceļa gals.

Kāds noteikti teiks, ka jauniešiem to nevajag. Ka viņiem priekšā tālas zemes un lielas iespējas, tomēr ikdienā es sastopu gana daudz jauniešu, lai varētu teikt, ka tas nav tiesa. Viņi vēlas izjust piederību šai zemei,

viņiem ir būtiskas mūsu kopējās vērtības un ir spēks nosargāt tās. Tomēr viņi ir apjukuši, jo kāds vienmēr teiks, ka nevajag, ka nav vērts…

Lai kā mums šķistu, ka viens nav cīnītājs, arī tas nav tiesa. Kad 11. novembrī Brāļu kapos nolikt svecīti iet vecāki ar mazu ķiparu pie rokas un stāsta par latviešu karavīriem, kas cīnījās, lai mums būtu sava valsts, kad lāpu gājiens vieno mazus un lielus, arī mēs katrs iededzam sevī un savos tuviniekos to gaismu, kuru nosargāt gada garumā ir mūsu uzdevums. Tā ir mūsu kopējā un katra individuālā atbildība – pildīt solījumu, kuru piedzimstot esam devuši saviem vecākiem un vecvecākiem, kuri atdeva savu mīlestību un dzīvību karu šausmās, aizlūdza par dzimteni Sibīrijā vai iestājās par Latviju barikāžu dienās, ziedoja sevi, lai mēs varētu stāvēt ar paceltu galvu sava karoga priekšā.

Gaišus ikvienam šos svētkus!

Dievs, svētī Latviju!

Ivita Pelnēna,
PIKC “Liepājas Valsts tehnikums” vēstures skolotāja

18 komentāri

2019-11-18 08:34

£: Labi uzrakstiits,prieciigus sveetkus Tev par uzrakstiito !
Bet tomeer sirds saap par visu notiekosho Latvijaa,kaut ko tomeer esam palaidushi garaam,kaut ko l

2019-11-18 08:48

£: Labi uzrakstiits,prieciigus sveetkus Tev par uzrakstiito !
Bet tomeer sirds saap par visu notiekosho Latvijaa,kaut ko tomeer esam palaidushi garaam,kaut ko lidz galam neizdariijushi,kaa tas vareeja atgadiities,ka 30 gadu laikaa,nesodiiti, lielaa mantrausiibaa un rijiibaa, pashi latvieshi , pie vesela sapraata Valsti nozaga,labaako piesavinaajaas un izpaardeva sveshiniekiem !
Dievs sveetii Latviju !

2019-11-18 14:50

Patriots: Skaisti uzrakstīts, bet diemžēl realitāte ir nesmukāka.

2019-11-18 19:32

abpusēji: Valsts ir vērtīga ,ja valstij ir vērtīgi cilvēki.Šeit tā neizskatās,tauta brauc prom ,vecie cilvēki grimst nabadzībā..kur tie svētki un tas prieks???

2019-11-18 19:40

izdzīvotājs: Kad sociālā darbiniece tā uzsmaida,tad ir skaidrs ,ka nekas labs nav gaidāms. Kaut ko izrakusi datorā vai kāds papirs pietrūkst.

2019-11-18 21:07

Sprogainitis777: ,,,,,ilgi murgoji lidz samurgoji sho murgu,,,,kak to tak,,,,

2019-11-19 09:41

jā nu nē: Es mīlu Latviju, bet saviem bērniem es gan to necentīšos ieaudzināt! Pagaidām pamatskola, bet tālāk tieši pretēji, palīdzēšu cik var lai dodās studēt ārzemēs, lai ko sasniedz dzīvē! Skumji, bet negribu lai mani bērni mocās ar dzīvi Latvijā!

2019-11-19 12:47

Kantainais: Ar ko tu radīsi bērnos ,ka valsts(Latvija) ir kas īpašs ..ar meleim ,ka tev vis sok..ar pasakām ,ka cilvēks sociāli nodrošināts visapkārt.ar pasakām ,ka cilvēki brauc projām ,lai vestu naudu uz savu valsti?? ar pasakām par pasakaini spēcīgo izglītības ssitēmu..ar pasakām ..par ..ar pasakām par...
Ar meliem un propogandu--lūk ,ko tu iesaki!!

2019-11-19 15:23

nē nē: Bērniem jāsaka , lai ko tu darīsi , no malas glūnēs kāds Kantainis.

2019-11-19 17:14

....: Kā jau lielākā daļa ļaužu...gudri, slēpjoties aiz ekrāniem, sagādā sev gandarījumu, izsakot brīžiem tik aplamus, bezjēdzīgus komentārus...
Svētkos nav jādomā tikai par ekonomisko stāvokli un par to, cik viss ir slikti.. Tie ir domāti, lai Mēs, valsts iedzīvotāji, justos piederīgi un pateicīgi par to, ko pat, iespējams, Jūsu pašu ģimenes iepriekšējās paaudzes ir mums sniegušas... Kuras mums sagādāja šos svētkus..... Un... Jūs gribat teikt, ka jums, stāvot ar citiem līdzcilvēkiem, kuriem ir viena valoda un viena, brīva un neatkarīga valsts, nav gandarījums dziedāt valsts himnu, sajust kopā būšanu un nejūtaties kaut NEDAUDZ gandarīti...? Nu ja nav...tad nu GAN tas jau paliek skumīgi... Nemaz nerunājot par nākamajām paaudzēm...

2019-11-19 21:08

Priecīgus svētkus!: Latvija ir sapņu zeme.
Latvijā ir ļoti attīstīta ekonomika - rūpniecība un lauksaimniecība, īpaši tās lielākā bagātība - meži, kas tiek apsaimniekoti ļoti pārdomāti un saudzīgi. Latvija izceļas citu Eiropas valstu vidū ar augsto dzīves līmeni. Latvijā ir ļoti labi dzīvot. Latvijas iedzīvotāji lepojas ar savu valsti.
Latvija 28 neatkarības gados ir nodrošinājusies ar lieliem uzkrājumiem un finansu rezervēm, tāpēc Latvijai nav ārējo parādu. Latvijā ir ļoti zemas cenas un augsta preču un pakalpojumu kvalitāte. Latvijā ir labākie autoceļi Eiropā. Latvijas lielākās bagātības ir tās valoda, kultūra, vēsture un cilvēki, kas dzīvo Latvijā. Latvijas valsts par viņiem ļoti rūpējas.
Latvijas iedzīvotāji ļoti mīl savas valsts prezidentu, valdību un Saeimu. Latvijas valdība cītīgi strādā savas tautas labā. Tā ir ļoti godīga un gudra. Latvijas politiķi un amatpersonas nekad nemelo. Latvijā praktiski nav emigrācijas. No Latvijas aizbrauc tikai tie nedaudzie cilvēki, kuri nejūtas piederīgi Latvijas valstij. Tādu ir ļoti, ļoti maz. Latvijā nav bezdarba, jo katram cilvēkam tiek piedāvāts darbs un atalgojums, kurš ir ievērojami lielāks kā citās Eiropas savienības valstīs. Sevišķi pieprasīti darba tirgū ir kvalificēti speciālisti un cilvēki ar augstāko izglītību.
Latvijā ir ļoti attīstīta demokrātija, sociālās garantijas un medicīniskā aprūpe, ir augsta dzimstība, zema mirstība un ļoti zems noziedzības līmenis, kā arī nav prostitūcijas un pašnāvību. Latvijā nav korupcijas. Latvijā ar likumu noteiktā minimālā darba alga un pensija ir vislielākā Eiropā. Latvijā nekad nav bankrotējusi neviena banka. Latvijā nav trūcīgu cilvēku. Latvijā dzīvo ļoti laimīgi cilvēki.

2019-11-20 17:55

Aigars...: Bananu republika,bomzu valsts.

2019-11-22 09:21

Bez ilūzijām: Nē..nemācīsim bērniem smukus melus...Mācīsim lietas saukt īstajos vārdos

2019-11-24 19:30

jsb65: Šai valsti cilvēki ir traucēklis. To man atklāti pateica viens iereibis Domes parstavis....Tā ka nebrīnieties.

2019-11-25 00:18

Xxx: Loti zel ka jau izlemj berna likteni..macities.dzivot arzemes..tur jau ari nav medus maize..un nevajag aizmirst ka savus bernus un mazbernus varesi samilot 2 reiz gada.. un tad ne viniem ne seit palicejiem negribas ne ta nauda ne laba dzive.

2019-11-25 07:14

jā nu nē: Citās valstīs, protams nav medus maize, bet labāk gan! Man ir daudz cilvēku labi pazīstami kas ir pārcēlušies dzīvot citur, Vācijā, Īrijā, Anglijā, neviens nav savu izvēli nožēlojis un dzīvo daudz labāk kā vidējais cilvēks LV... Viena paziņa pēc pacmit gadu stāža jau pensiju tur saņem un arī tagad viņa negrib atgriezties, jo tur pensionāru ciena un iespējas ir dzīvot un baudīt pensijas vecumu! Citam paziņam divi bērni studēja Vācijā un protams tur arī palika, dzīvo labi kā vidus mēra vācietis! Par kādu patriotismu vel te var būt runa? Labāk satieku savus bērnus 2x gadā, bet priecāšos ka viņiem ir labi! Man drusku par vēlu pārcelties, tepat būs jānolauž sev atvēlētiet gadi, kaut gan nekad nav par vēlu, par vēlu ir kad uzber trīs saujas!

2019-11-25 08:39

Vals: Man ir tikai divi pazīstami cilvēki , kuri ir pārcēlušies uz ārzemēm. Klasesbiedri pārsvarā strādā pa laukiem, un tikai nevajag muldēt, ka lauki grimst nabadzībā. Augstskolas biedri visi ir ieguvuši labu izglītību un strādā tepat Latvijā, arī daudzi viņu bērni ir atgriezušies no studijām ārzemēs. Bet nu ja cilvēks nav iemācījies neko noderīgu, tieši iemācījies, nevis mācījies, tad neko darīt.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz