Piektdiena, 23. oktobris Daina, Dainida, Dainis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Jānis Dreimanis: Covidpase jāaizpilda, tikai ieceļojot Latvijā, tā nav jāizpilda izceļojot

Latvijā ieviesta “Ieceļotāju uzskaites kontroles informācijas sistēma”, kas paredz, ka turpmāk, šķērsojot Latvijas robežu, ceļotājam būs jāaizpilda elektroniskā anketa. Kas ir Covidpase?

Jānis Dreimanis: Covidpase jāaizpilda, tikai ieceļojot Latvijā, tā nav jāizpilda izceļojot
Foto: publicitātes
14.10.2020 06:00

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Covidpass.lv ir elektronisks apliecinājums, kuru Latvijā iesniedz ieceļotājs, apliecinot, ka ir informēts par epidemioloģiskajiem ierobežojumiem mūsu valstī.

Tas ļaus efektivizēt tiesībsargājošo iestāžu darbu, kā arī Slimību profilakses un kontroles centram efektīvāk veikt kontaktpersonu izsekojamību.

Jebkurai personai, ieceļojot Latvijā, turpmāk vajadzēs sniegt noteiktas ziņas Ieceļotāju uzskaites kontroles informācijas sistēmā (IECIS).

Covidpass.lv apliecinājums ir jāaizpilda, tikai ieceļojot Latvijā, tas nav jāizpilda izceļojot.

Personām, kurām 48 stundas pirms ieceļošanas Latvijā vai nu nav pieejamas viedierīces, vai nav pieejams interneta pieslēgums, jāmeklē iespēja apliecinājuma aizpildīšanai. Šībrīža apstākļos, plānojot ceļojumu, jārēķinās ar zināmām neērtībām, tostarp apliecinājuma aizpildīšanu. Ja to nevar izdarīt, tad arī ceļot nevar.

Kad persona tīmekļvietnē www.covidpass.lv iesniegs apliecinājuma anketu, tiks izveidots apstiprinājums ar QR kodu lietošanai mobilajā ierīcē. Informācijas sistēmas pārzinis apstiprinājumu un QR kodu nosūtīs uz personas anketā norādīto elektroniskā pasta adresi.

Gaisa pārvadātājiem uzdots veikt aizpildīto anketu pārbaudi pirms iekāpšanas gaisakuģī, savukārt, ja persona nebūs aizpildījusi anketu, to varēs izdarīt līdz lidojuma sākumam. Pretējā gadījumā pārvadātājiem būs tiesības atteikt pasažieriem iekāpšanu gaisakuģī, kā arī nebūs pienākums atmaksāt naudu par nenotikušo lidojumu.

Personas dati tiks uzglabāti 30 dienas ar mērķi tos izmantot kontaktpersonu izsekojamībai, pēc tam tie tiks dzēsti.

Ja kāds ieceļos ar privāto transportu, jārēķinās, ka Valsts robežsardzei un Valsts policijai būs tiesības apturēt transportlīdzekli, lai pārliecinātos par iesniegtā apliecinājuma esamību.

Jānis Dreimanis, Iekšlietu ministrijas Informācijas centra pārstāvis

UZZIŅAI

Kādas ziņas jāsniedz ieceļotājiem covidpass.lv:

 • vārds, uzvārds un personas kods (identifikācijas numurs) vai dzimšanas datums, ja nav piešķirts personas kods (identifikācijas numurs);
 • ceļošanas dokumenta veids, numurs, izdevējvalsts;
 • ieceļošanas datums un laiks;
 • ieceļošanas veids (gaisakuģis, kuģošanas līdzeklis, autobuss, vilciens vai cits), kā arī reisa numurs (maršruts) un sēdvietas (kajītes, vagona) numurs, ja ieceļo ar gaisakuģi, kuģošanas līdzekli, autobusu vai vilcienu;
 • ierašanās mērķis;
 • ceļojuma galamērķis, ja persona šķērso Latvijas valsts robežu tranzītā;
 • par personas uzturēšanos citā valstī (valstīs) pēdējo 14 dienu laikā (jānorāda valsts un datums, kad persona izceļojusi no valsts);
 • personas kontaktinformācija (tālrunis, elektroniskā pasta adrese, dzīvesvietas adrese Latvijā, kurā persona būs sasniedzama, ja personai jāievēro pašizolācija).

Avots: lvportals.lv

11 komentāri

2020-10-14 09:05

es: Ej tu dirst ar savu pasi. Kas tu tāds esi, lai aizliegtu man pārvietoties. Kas tev iedzīvotāji kādi lopi.

2020-10-14 09:24

Turi: Jocīgākais ir tas,ka ieceļojot tev ir jaaizpilda,arī tad ja tajā pašā dienā atgriezies atpakaļ,braucot kaut uz klaipēdu,braucot atp.jau jābūt aizpildītam covidpass

2020-10-14 10:20

Turim: Un kas tur jocīgs? Nav jāvazājas uz Klaipēdu, ja nevar aizpildīt anketu un pēc tam tupēt 10 dienas mājās.

2020-10-14 10:47

nu: totalitārais režīms ,vajag taču cilvēku kontroli,un skatos daudziem tas patīk

2020-10-14 14:19

Pans: Kadu dienu Viņķeles veidīgiem būs jāatbild par šo farsu

2020-10-14 17:49

Kārlis 2: Komati virsrakstā jāliek, pareizās vietās!

2020-10-15 08:45

to Pans: Neviens no mūsu expolitiķiem nekad nav atbildējis par savārīto. Tā praktiski ir vienīgā joma, kur tu vari darīt jebko un atbildības nebūs.

2020-10-15 08:57

Lemeklis: Re cik ātri daudzi aizmirsuši, ka vēl ne tik sen Eiropā bija robežas, uz kurām pārbaudīja pasi, un uz daudz vairāk valstīm vija jākārto vīza, kuru ne vienmēr tik viegli varēja dabūt. Arī tā bija un ir cilvēku kontrole. Bet pamuļķu baram kontrole nepatīk un labā haoss un visatļautība.

2020-10-15 12:36

es: Lemeklis: Pases arī tagad parbauda un vīzas ar jātaisa. Šis ir vēl viens veids pirms visi tiks čipoti

2020-10-16 13:27

KKK: Patiesībā ir totālā kontrole ,kurai ar Covid ierobežošanu ir visai maz sakars..
Aizpildot šo covidpasi ..tas nekādā gadījumā nemazina inficēšanās iespējas --taču šie dati ,pavisam noteikti tiks izmantoti statistikai (tur valdībai daudz iespēju EU fondu pieprasīšanai) un pavisam
noteikti --zinot cik impotenta saeima un valdība ekonomikā --,tad šie dati tiks nodoti VID..nodokļu paaugstināšanas iespējamības izpētei !!!

2020-10-18 18:49

Inese Stockenberga: Latvija atkal izceļas !!! Vai grūti saprast,ka šai kontrolei nav nekāda sakara ar virusu ?! Izpilda covidpasi saslimušais un tik vālē tālāk ..

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
 3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

 1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz