Otrdiena, 14. jūlijs Ritvars, Oskars, Anvars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Jānis Letinskis: Jaunajiem cilvēkiem nereti ir pārlieku lielas ambīcijas

Jānis Letinskis: Jaunajiem cilvēkiem nereti ir pārlieku lielas ambīcijas
Foto: liepajniekiem.lv
13.09.2016 16:36

liepajniekiem.lv

Nodibinājums ”Zinātnes un inovāciju parks” īsteno programmu ”Nodarbinātība.lv”. Šajā mājas lapā ievietojam vakances. Programmas būtība ir tā, ka iesaistām uzņēmumos nepieredzējušus, jaunus darboties gribošus speciālistus vecumā no 18 līdz 29 gadiem.

Jā, mums ir ierobežojums uz mērķauditoriju, jo Eiropa šo vecumu ir noteikusi kā riska grupu. Mēs strādājam ar šo riska grupu, kuriem nav pieredze, līdz ar ko cilvēkiem ir grūtības atrast darbu – tikt nopietnos amatos nopietnos uzņēmumos.

Programma ļauj pamēģināt, kā izdodas. Apmēram 60% no visiem mēģinājumiem mums tālāk ir ar darba līgumiem. Bet, protams, ka ne jau visiem viss izdodas. Apmēram 40% mums atbirst.

Kādi tam iemesli? Protams, ka dažiem trūkst zināšanas, jo nav jau tā, ka darba devēji neizvirza prasības arī jauniem speciālistiem. Bet šī ir iespēja pamēģināt, pierādīt sevi, ko, iespējams neizdotos, ejot uz uzņēmumu un vienkārši sakot: esmu labs darbinieks, paņemiet mani darbā.

Programma darba devējiem paredz atvieglojumus, līdz ar ko viņiem šie darba ņēmēji kļūst interesanti ar visu to, ka viņi ir nepieredzējuši.

Pilnīgi piekrītu, ka vēl viens iemesls, kādēļ jaunajiem cilvēkiem vecumā no 18 līdz 29 gadiem neizdodas atrast darbu, ir tas, ka viņiem nereti nepietiek pacietības, bet ir lielas ambīcijas. Tas patiesībā ir pats galvenais iemesls, kāpēc nākas šķirties darba ņēmējam ar darba devēju.   

Gadās, ka jaunajam cilvēkam šķiet: aiziešu uz uzņēmumu, pirmkārt, veikšu ļoti šaura profila pienākumus, ko esmu apguvis, nevajadzēs skatīties ne pa labi, ne pa kreisi. Bet nebūt nebūs tā, ka atsēdēsi savas stundas un saņemsi lielu atalgojumu!

Ļoti daudzās profesijās sākam ar mazajiem un melnajiem darbiem. Citādi nemaz nav iespējams izaugt, kāpt pa karjeras kāpnēm. Jāsāk ar mazumiņu, vispirms sevi jāpierāda!

Tieši šādā veidā caur mūsu programmu viņi cenšas sevi pierādīt. Kaut, protams, būtiska ir arī iedzīvošanās darba kolektīvā, saprašanās ar augstāk stāvošiem darbiniekiem, komunikācijas prasmes. Ja jaunais cilvēks nespēj saprast to, ka pagaidām viņš ir tikai padotais, nevis vadošais darbinieks, tad ir ļoti grūti tikt kaut kur augstāk, līdz tam vadošajam.

Sadarbojamies ar uzņēmumiem Latvijā. Pamatā tie ir Liepājas uzņēmumi. Nedaudz strādājam arī citās Latvijas pilsētās, bet pamatā strādājam tomēr Liepājā, jo mūsu organizācija ir reģistrēta šeit.

Mums nav konkrētas jomas uzņēmumu, ar ko sadarbojamies. Strādājam ar jebkuras jomas uzņēmumiem – gan tiem, kuru specifika ir metālapstrāde vai celtniecība, gan ceļu būve vai sabiedriskā ēdināšana.

Uzrunājam visus uzņēmumus, noskaidrojam viņu prasības. Nupat jau esam bijuši lielākajā daļā Liepājas uzņēmumu un pārrunājuši visas viņu vajadzības. Tālāk palīdzam uzņēmumiem meklēt atbilstošus speciālistus.

Tā kā uzņēmumi lielākoties ir Liepājā, tad līdz šim bieži nav nācies saskarties ar situāciju, kad potenciālajam darbiniekam būtu nepieciešamas specifiskas valodu zināšanas. Bija viens gadījums – darba devējs kā vēlamo norādīja kādu no skandināvu valodām. Diemžēl šo vēlmi mums apmierināt neizdevās – šādu kandidātu nevarējām piedāvāt.

Tā gan nav taisnība, ka daļa krievvalodīgo jauniešu nespēj komunicēt latviešu valodā. Tie, kuri Latvijā pabeiguši skolu, ja grib, tad gana labi runā latviski. Uz ielas viņi izmanto krievu valodu vienkārši tādēļ, ka negrib runāt latviski.

Jānis Letinskis, Liepājas Universitātes nodibinājuma ”Zinātnes un inovāciju parks” valdes priekšsēdētājs

6 komentāri

2016-09-13 16:59

Opā: Kā tad pašam ar savām ambīcijām? Iedzīvojas uz studentu rēķina! :)

2016-09-13 17:06

Staņislavskis: Labas zāles ir pret ambicijām,zvaigznītes gar acim dienas laikā. Bērnībā bērza žagars vai siksna.

2016-09-13 17:30

Eksis: Jāņa jaunskungs, kā lai jauns cilvēks apmaksā rēķinus par dzīvokli, ja saņem minimālo atalgojumu? Nav ko pārmest, ka jauniešiem ir lielas ambīcijas. Tā tam ir jābūt! Tikai aklais var neredzēt, ka Liepāja mirst. Jaunieši dodas uz Rīgu un ārzemēm! Jāni, par minimālo algu kā melnstrādnieks, varat strādāt Jūs pats!

2016-09-13 20:47

Gudilavskis: Tikai cilvēks, kurš saņem 1000-2000 eur algu, var pateikt, ka tiem citiem pietiek ar 300 eur mēnesī.

2016-09-13 22:16

to 20:47: Labi teikts! Tikuši siltos amatos, daudzi gan joprojām ar matemātiku un zināšanu plašumu nedraudzējas. Jo neprot aprēķināt faktisko iztikas minimumu. Nē, nu cilvēks jau var visādi mēģināt iztikt, rauties divos darbos, utt., bet ražīgs darbinieks tāds nevar būt, kam pastāvīgi spriedze par iztikas līdzekļiem.

2016-09-15 11:09

MakBetonīts: A kauna nemaz nau?
Priekšsēdētājs uzskata ka izkrāpt naudu no valsts ir pareizi?

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz