Trešdiena, 3. jūnijs Ineta, Inta, Intra
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Jānis Vilnītis: Festivālu vajag – kvalitatīvu, ar pievienoto vērtību. Vai pludmales?

Jānis Vilnītis: Festivālu vajag – kvalitatīvu, ar pievienoto vērtību. Vai pludmales?
Foto: Ģirts Gertsons
05.08.2019 14:24

"Kurzemes Vārds"

Vai Liepājai pludmales festivāls vajadzīgs? Mana īsā atbilde ir – jā, ir vajadzīgs. Ja runājam konkrētāk par festivālu “Summer Sound”, droši vien jāsāk ar pozitīvo un jāpasaka paldies vadītājam Uldim Pabērzim, ka ir uzturējuši to visus šos gadus un centušies būt radoši, piemēram, šogad Liepājas festivālam īpaši veidojuši skatuvi.

Festivālu kultūra Latvijā bija visnotaļ jauna 90. gadu vidū, kad sāka rasties viens, otrs trešais festivāls. Tagad auditorija ir mainījusies, jaunieši ir atšķirīgi no tiem, kādi bija toreiz, paradumi ir mainījušies, pieprasījums ir citādāks. Rudenī būs īstais laiks izvērtēt, kas tad mums šovasar ir bijis. Mums ir bijusi kuģa “Saratov” sagaidīšana, “Prāta Vētras” koncerts, “Summer Sound”, būs Klusuma festivāls.

Rudenī būs tas brīdis, kad jāizvēlas par nākamo vasaru – vai “Summer Sound” pārveidojas un kļūst par kaut ko citu, vai mums vasarā ir viens, divi vai trīs lieli notikumi.

Ik pa laikam ir vērts pārvērtēt.

Jāskatās no pilsētas viedokļa – kas šī ir par auditoriju, kas šeit ierodas, ko tā dara, vai tā iet uz veikaliem, restorāniem, vai guļ teltīs, ko mēs kā pilsēta no tā iegūstam. Iegūstam reklāmu, tas skaidrs. Bet mums svarīgi, vai ieguvēja ir arī tūrisma nozare. Jāizvērtē gan pozitīvās, gan arī ne tik labās lietas. Jau pirms festivāla bija pirmās negācijas – būvē skatuvi, pa pludmali brauc lielā tehnika. Kādam pilsētas viesim, tūristam no citas valsts savs deķītis vai dvielītis jāpaņem nost. Tiek būvēti žogi dziļi jūrā iekšā, lai nošķirtu teritoriju, cilvēkus dzen no tās ārā, saka – jūs te esat nepiederīgi. Nāk liepājnieks, pieradis katru rītu skriet vai ar riteni braukt gar jūru, bet priekšā žogs, un viņam pasaka – tu te nebrauksi. Arī Klusuma festivālam iecere bija žogi jūrā. Pārrunājām, es stingri pateicu savu viedokli, ka esam pret to. Organizators to respektēja, atrada risinājumu, lai neliegtu liepājniekam un viesim piekļūt pludmalei. Citādi pilsētnieks var pateikt – man tikai problēmas, atbrauca un radīja netīrumus. Festivāls būs tikai ieguvējs, ja būs mazāk negatīvās attieksmes no pilsētnieka, līdzīgi kā tas bija ar “Prāta Vētras” koncertu, kad beidzot pilsētā bija gan sen neredzēti daudz cilvēku, gan arī tik labas atsauksmes no Pašvaldības policijas par kārtību pilsētā kā nekad. “Prāta vētra” uzlādēja skatītājus ar pozitīvām emocijām, un, no tāda koncerta izejot, skatītājs kļūst pozitīvs, negrib mest atkritumus, kur pagadās, lauzt soliņus un apķēpāt sienas.

Pašvaldība festivālu “Summer Sound” šogad atbalstīja ar 35 tūkstošiem eiro – tas ir uz pusi mazāk nekā 2018. gadā. Droši vien pieredzes festivālā ir dažādas – citam negatīvas, citam pozitīvas. Es uzskatu, ka

vasarai Liepājā vajadzētu būt konstanti aktīvai, varbūt ar vienu tādu pīķi, kā šogad “Prāta vētra”, ja varam Daugavas stadiona zālienu un skrejceļu pasargāt. Un tad ir mazāki svētki, ar sportu, kultūru saistīti festivāli – mūsu ieguvums ir nevis tie pīķi, bet tā stabili aktīvā nedēļas nogale,

kurā var notikt reizē arī daudzi nelielāki pasākumi, kā nesen nedēļas nogalē – tenisa sacensības, suņu izstāde, veterānu basketbola sacensības, mazie koncerti –, un dzīvība kūsā, nevienu apartamentu un viesnīcas numuriņu nevarēja dabūt, viss pilns bez megapasākumiem. Ja gribētu katru nedēļu tādu magnētu kā “Prāta vētra”, tad piedāvājumam jābūt unikālam, un tas pilsētai izmaksātu pārāk dārgi. Vasaras redzējumam jābūt jau laikus, septembrī, oktobrī.

Festivālu vajag – kvalitatīvu, ar pievienoto vērtību. Vai pludmales? Toreiz, kad mēs to gribējām, pludmalē nekas nenotika, tā bija tukša. Tagad pludmalē ir aktīva darbība – kafejnīcas, sporta svētki, tūristi. Mans subjektīvais viedoklis – tagad ir cits laiks. Laiks ir mainījies. Jāizvērtē vēsu prātu visi ieguvumi un mīnusi. Neapgūtu teritoriju mums ir ļoti daudz. Viena no tām – Dienvidu forti.

Jānis Vilnītis,
Liepājas domes priekšsēdētājs

63 komentāri

2019-08-05 15:19

Trīne: Kur tad mans puika atpūtīsies? Mežā. Kam tad tā jūra pieder? Kad pēdējo reizi biji jūrā līdz ceļiem? Ko tu te runā!!!

2019-08-05 15:28

Gepards: Pīķis viņam. Varbūt uztaisam festivālu Zaļā Taka? Visi dzeram tēju. Ļaujam skriet un vērot jūru. Kurā pasaulē kungs tu mitinies?

2019-08-05 15:29

Evija: Paldies, Jāni Vilnīt, ka domā par savu pilsētu! Aizvien vairāk un vairāk priecājos, ka tieši Jūs esat pilsētas mērs! Pārdomāti, gudri priedumi. Galva īstajā vietā :) Lai pietiek spēka un izturības!

2019-08-05 15:57

Tukša pilsēta: Kas par muļķībām, pasākumu rīkot kaut kādos Dienvidu fortos. Muļķības pilnīgas. Tāda sajūta, ka Vilnīša kungs neko vispār nesaprot no pasākumiem. par drošību Dienvidu fortos esi domājis? par ērtu nokļūšanu? Nav ne gudri, ne pārdomāti lēmumi. Populistiski un stulbi.

2019-08-05 16:25

fakts: Dienvidu fortos vajag salikt spēļu zāles, nakts dzertuves un citus bordeļus, viss vienā.

2019-08-05 16:33

juriiiitis: Vesela paaudze uz šito festu ir izaugusi. Nosaukumi ir mainījušies, bet būtība jau ne! Nevajag ar varu kaut ko aizslēgt. Vajadzētu publiskot arī citu pasākumu līdzfinansējumu.

2019-08-05 16:37

Beidzot: Saprātīga doma. Pludmalē pludmales priekus , bet festivāliem der jebkura pļaviņa. Pajautājiet kādam Salacgrīvā , pateiks to pašu.

2019-08-05 16:59

Realitāte: Laba doma, lai izdodas Vilnītim! Nevajag ņemt galvā tos dumjos komentētājus, rējējus, gudri cilvēki neaizskar citus un nav jau zināms vai tie nelieši, kas cenšas kādu izsmiet, pazemot un nogānīt, maz paši, ko lietderīgu ir izdarījuši.

2019-08-05 17:25

E.ce: Korekti pausts viedoklis !

2019-08-05 17:37

Marianna: 35000 eur par dzēroņu un narkomāneļu balagāna atbalstīšanu no liepājnieku kabatām? Tas jau vairs nav normāli. Un tad vēl kautkāds debīls Klusuma festivāls, kas izmaksās 10000 eur! Pilsētai trūkst naudas, tā pat jāaizņemās. Bet sūdiem nauda pietiek? Ko REĀLI liepājnieki iegūst? Absolūti neko! Tikai neērtības nu apdzērušos, apmīzušos publiku varēja redzēt! Piemēram, tāds sīkums-vai grants ielas tiek noasfaltētas? Vai neasfaltētās ielas tiek regulāi laistītas ? Nē tak! Jo neesot naudas! Jo tālāk, jo trakāk. Vilnītis arvien vairāk un vairāk zaudē normālo liepājnieku atbalstu. Uzvilkšu mastā karoju tad, ka Vilnītim būs pēdējā darba diena! Man personīgi tie būs svētki!

2019-08-05 18:07

kāda vellna: pēc tad es maksāju nodokļus.Privātiem pašiem jāmeklē sponsori ja grib bīdīt biznesu.Man no šī bardaka nekas neatlec,manā kontā naudiņa neieripo.Tāds pasākums jārīko ārpus pilsētas.Var vilnīša lauku mājas īpašuma tuvumā.Varēs izīrēt pirtiņu,nakts mājas.

2019-08-05 18:32

bursis: Tieši tā. Piekrītu kā saka 18:07 komentētājs! Organizētāji lai maksā paši, jo viņi saņem peļņu, ne jau mēs- liepājnieki parastie. Gan jau, ka organizētāji uzsaukuši saviem draugaļām, radiņiem ieejas maksu uz mūsu rēķina! Kauna nav grābt no iedzīvotāju kabatām!
Vilnītis gan diez vai gribēs, ka to dzerstiņu un narkošanos rīko viņa mājas tuvumā. Diez vai kundziņš gribēs ostīt nomīztu, novemtu un piedirstu apkārtni un lasīīt izlietotos prezervatīvus savā sētā! Bet liepājniekiem parastiem ar to jāsamierinās?

2019-08-05 18:39

Es: Liepājnieki - parastie? Savā alkatībā pat dārzus izīrēja, kur teltis sacelt par super summām!! Varbūt varējāt arī piecstāvu māju jumtus izīrēt teltīm?!?! Pretīgi...

2019-08-05 18:42

pavisam nopietni: Tālak no centra nakošgad vajag rīkot festivālu Karostā.Tur dzīvojamās mājas tālak no plūdmales.Un festivālu dalibniekiem būs kur šaslikus uzcept un izbļaustīties. Liels betona laukums un skaista nesakopta daba.Valag apgūt jaunas vietas.

2019-08-05 19:54

Kikiki: Pludmale ir tik gara, ka vietas pietiek visiem :D

2019-08-05 20:49

;;;: Veselai paaudzei Liepāja asociējas ar rokmūziku un festivāliem - jauku atpūtu Piejūras parkā un pludmalē. Kas tās par muļķībām ar tiem fortiem. Viena muļķība pēc otras. Gluži tas pats, ka Liepājas iedzīvotājiem un uzņēmējiem prioritāte ir tikai SEZ un Liepājas osta:) Lejaskurzemes novadi, lai rūpējas par mežiem, laukiem un ceļiem. Skumji, ka paši uzņēmēji un domnieki labprāt dzīvo ne Liepājā...

2019-08-05 21:15

Piezīme: Nekādus Dienvidu fortus. Tie ir unikāli, jo tur nebradā visādi mēslotāji. Jūra, starp citu, visdrošākā ir tieši tur, kur Piejūras parks. Bet ja baigi vajag tos festivālus aiz pilsētas, tad tik uz Papes pusi... Jo tālāk, jo labāk..

2019-08-05 21:45

Skolotaja: Festivālu vajag jauniešiem, bet tā lai pilsētniekiem uz nedēļu nebūtu traucēta atpūta pludmalē sev pierastās vietās.

2019-08-06 00:05

Kur tur ir tas kaifs?: Nē, nu, visādi festivāli ir laba lieta. Bet kāpēc bērniem vajag tik briesmīgi piedzerties? Kur tur ir tas kaifs? Jaunībā tak cilvēki tāpatās ir priecīgi un optimistiski. Piedzeršanās kaifs piemērots veciem cilvēkiem, kas nekādīgi citādi vairs nespēj tikt pie prieka

2019-08-06 00:15

Ieva: Pludmale, jūra kas ir mūsu Liepājas lepnums un dārgums, šādā pasākumā tiek varota, apkārtne piedrazota, visi pēc tam aizbrauc, bet mums liepājniekiem ar to pēc tam ikdienā ir jāsadzīvo! PRET FESTIVĀLU!!!

2019-08-06 03:58

Nepareizi: Nevar Dienvidu fortos, tur nav droši, tur ir visādas akas pusizgruvusas. Lai cienīts kungs pastaigā un paskatās!!!

2019-08-06 07:34

nikolajs: ĻOTI sakarīga pilsētas vadītāja domāšana! Izmantot vēl neapgūtas vietas!

2019-08-06 07:48

liepālniece: Lielie kritizētāji-vai tad jūs paši jaunībā nepiedzērāties,pa ballēm negājāt.Atceraties jaunību. Ja nepatīk kas notiek vasarā Liepājā,braucat dzīvot uz laukiem.

2019-08-06 08:10

Māls Labs: Te vairāk izskatās, ka Vilnītis kā jau vienmēr cenšas ielobēt savu paziņu un pietuvināto vajadzības. Ļoti slikta īpašība, visu padarīt pēc sava skata un līdzības. Ļauj elpot cilvēkiem un priecāties. Nevis visus pataisīt sev līdzīgus.

2019-08-06 08:38

Rublis: 35k nav nekas, Liepāja atpakaļ iegūst daaaaaaudz vairāk. 32k apmeklētāji un katrs iztērē kā minimums 50eiro dienā.
100eiro divas dienas, parēķiniet cik daudz nopelna Liepājas uzņēmumi, kuri Jums dod darbu, cik tiek samaksāts nodokļos. Vēl viesnīcu bizness, to darbinieki un nodokļi.

Festivālam jābūt pludmalē, citādi neredzu iemeslu, kāpēc cilvēkiem braukt atpūsties uz Liepājas mežiem. Tie jau nu gan ne ar ko nav labāki par citiem. Pludmales festivāls? Pagaidām vienīgais

2019-08-06 09:26

Josa: Bērnudārza audzinātājas Liepājā saņem ap 500.Pamēģiniet viena pieskatīt pastaigu laukumā 20 mazuļus un pārējais mūsdienu prasībām atbilstošais mācību process...Citas pašvaldības piemaksā pedagogiem 100,200 eiro,mūsējā pat nekad nav apsvērusi šādas iespējas,bet festivālos izgrūž liepājnieku naudu.Padomājiet,Vilnīša kungs,kā būt Liepājas pedagogam un saņemt tādu naudiņu?Arī šeit Jums darba lauks.Lai viedas domas un tādi paši risinājumi!

2019-08-06 10:11

gaaraii: Vilnītis jau jaunājā gadā liepājniekus atstāja bez salūta, gaidiet festivāla aizliegšanu. Liepāja lēnām mirst.

2019-08-06 10:35

Osis: Vins patkapeikas nevareja noziedot nabadzigam cilveekam kurs prasiija uz ielas :(

2019-08-06 10:36

Sesks: Jāni!!! Netaisi ziepes! Tiešām gribi lai Vējainā paliek kā Vencpils?????

2019-08-06 10:38

Mario: Organizatori šogad bija centušies, lai pilsēta netiktu piegružota. Tika uzstādītas papildus gružkastes un zaļās būdas ārpus festivāla teritorijas.. Ja pat tad met uz zemes gružus tad vain ameklējama pašā jaunietī. Un pilsētā ir jābūt pasākumiem jauniešiem nevis tikai vidējai un vecai paaudzei.

2019-08-06 11:58

Laima: paldies, Vilnīša kungam par korekto viedokli. Manuprāt, Summer Sound sevi ir izsmēlis. Ja grib rīkot, lai rīko, bet bez pilsētas naudas un lai taisa Karostā

2019-08-06 12:13

Festivāliem jā (ome) !!!!: >>>> Skolotājai Kas tad jums to nedēļu traucēja- jūsu esošie vai jau izaudzinātie skolnieki ? Tas pats vecākiem- kas tad tur ārdijās un cūkojās (pēc jūsu teiktā) ne jūsu pašu audzinātie jaunieši !!!!! Es arī tikai par!!! Ja jauniešiem vienu nedēļu gadā pieder jūrmala, tas kas ārkārējs?? Nu aizvediet šoreiz citur pakakiniet tos savus suņus, paejiet tālāk no izklaides vietas sauļoties !! Troksnis ?? Nu pāris naktis sliktāk gulēsiet,nekas, iztiksiet, lai izārdās jaunatne !! Drīz jau pabeigs skolas un aizbrauks prom un tad atkal ņaudēsiet ka jauno naaaaaaav, visi aizbraukuuuuuuuuuuuuuuuši !!! Bet vecums jau ir tas laiks,kad patīc tikai pats sev un savus izgulētos un piečurātos grāvjus un krūmus esat aizmirsuši un ''piemīlētie'' bērni kas zin kurā pusē izauguši !!!

2019-08-06 13:06

Ome: Pilsēta no šādiem festivāliem tikai un vienīgi iegūst!!!

2019-08-06 13:57

Laima: apsmējos. viens un tas pats dedzīgais festivāla atbalstītājs izrādās ir AnnaVannāKāpēc=sesks=Ome

2019-08-06 14:09

@: Klasiskais Latvijas politiķis -pats neko paliekošu vēl nav radījis un iespējams nekad neradīs, bet izčakarēt citu radīto, kas veidots paaudzes garumā, tur vislielākais eksperts. Lūgums kungam -nāciet klajā ar savām ekstraordinārajām idejām pirms vēlēšanām nevis pēc! Un tad paskatīsimies, vai maz tiksiet iekšā domē!

2019-08-06 14:45

Smaids bez skepses!!!: >>>>Laima Nu smejies ,tas ir veselīgi un labi,bet es tikai nesaprotu, priekš kam te piesaistat Sesku ! Vai tad jau rēgojas halucinācijas! Es labprāt nejaušības kārtā ar jums satiktos ,lai jūs pārliecinātos,ka esmu četru brīnišķīgu mazbērnu ome, esmu pieklājīgā vecumā,bet Seskam nav nācies pat blakus tāvēt !!Bet kas attiecas uz festivāliem ,apgalvotu tieši to pašu ko domāju !!! Netiesājat pasauli, paanalizējiet sevi ! Līdz nākošās vasaras SS !!

2019-08-06 15:05

Liepāja ;): Kā tad Liepājnieki atpūtās zveinieksvētkos?! Kamēr mēs te par Pāvilostu, Ventspili, Roju tuc tuc :)) Lūk kādus svētkus grib jūsu varas kalps. Omīšu pasēdēšanu un plkst 21.00 kluso stundu. Lobijs

2019-08-06 15:46

Graduents: Viens nabags cenšās zem dažādiem nikiem rakstīt par ļoti vajadzīgo festivālu.

2019-08-07 06:29

mo: Arī man šis pasākums nepatīk. Aixgāju, šķiet, uz otro Suso, bet tie apdzērušies un apdullušie jaunieši vienkārši traucēja. Tādēl vairs neesmu bijusi. Tomēr - festivālam ir jābūt. Vai tiešām tās dažas diens tik ļoti bojā dzīves kvalitāti? Vai tiešām paši ir tik pareizi, ka jānoliek līdz ar zemi viss, kas nav pašam pieņemams?

2019-08-07 09:16

Qwerty: Vajag gan to festivālu. Būtu stulbi pakāst to kas izveidots un sevi pierādījis. Patīk - nepatīk ir subjektīvi, objektīvi ir dzīvība pilsētā un ienākumi ēdinātājiem, tirgotājiem, viesnīcniekiem....

2019-08-07 09:29

Nu gan: Forti tak bīstami tādam ļaužu pūlim.Uz festivālu negāju,abas naktis negulēju:D un tomēr neskauž,lai citi priecājas.

2019-08-07 09:32

Eldorado: Vai Vides dienesta ierēdņi pēc šāda pludmales festivāla ir pa pūlējušies novērtēt, kāds kaitējums nodarīts dabai (arī pludmale ir dabas daļa), jeb tiem visiem mutes aizbāztas ar daļu no tiem 35000? Vilnītis izrādījās īsts populists. Svaigu gaisu Liepājā ielaidīšot...Ar nepacietību gaidu nākamās pašvaldību vēlēšanas

2019-08-07 10:53

viedoklis: ;sogad pēc Summer Sound vē 2 dienas pludmale bija kā izvarota un smirdīga kā atkritumu poligons! Centrs pludmale!!! Neesmu pret festivālu, bet cūkām jākaifo attiecīgā vidē, ne pašā pilsētas centrā, kur atpūšas tūristi.

2019-08-07 12:44

Ada: Festivalu Karostaa - nav laba ideja vispar. Pludmale ir liela, un noklut pilsetas centraa ir daudz ertaak. Es personigi nebrauksu uz festivalu Karostaa.Dzivoju pilsetas centra, tas 2 dienas man netrauce, jo dod vsirak ieguvumu pilsetas veikaliem un kafeinicam. Cita lieta, ka ras viss ir privatpasakums un vai ir verts to sponsoret? Kaut gan festivals reklame ari pilsetu, kas nes savus ieguvumus. Tas nemaz nav slikti.
Man rodas tsda nelaba aajura, ka zem ta visa slepjas plani pieklajigi padzit festivalu. Beach Party jau aizgaja, un tur brauca reizes vairak cilveku, tagad so vajag padzit tikai sev zinamiem merkiem. Tas ir mans subjektivs viedoklis.

2019-08-07 13:36

Neeeeeneee: Neatbalstu pasàkumu! Vienkàrši NEvaru atbalstīt jaunu cilvèku nodzeršanos! Žēl bija uz to skatīties!

2019-08-07 13:39

Neeeeeneee: Nàkamgad 35 000, lūdzu, pieškiriet alko rehabilitàcijas programmàm jauniešiem!

2019-08-07 14:35

Atbalstu!: Es tikai nesaprotu, kāpēc uzbrūk Vilnītim par Summer Sound organizēšanu? Vai tad viņš to iesāka? Vai tad viņš pirmais atvēlēja finansējumu no pašvaldības līdzekļiem? Es pilnībā atbalstu viņa darbu un saimniecisko domāšanu. Tā turpināt!

2019-08-07 17:40

Kurzemes Radiofons: Zinot, kas šo pasākumu organizē, interesanti būtu pasekot līdzi naudas plūsmai :)

2019-08-08 07:33

:D: Dīvānos un datoru krēslos pirdēji trako, bet dzīvē viss notiek tā kā tam jānotiek.:D

2019-08-08 08:06

£: Kadel visu to shluru no pludmales,nepaarcelt uz Embutes Joda dambi ? Kaa nekaa peec lielajaam reformaam Liepaaja izpletiisies liidz pat leishu robezaam !?

2019-08-08 10:50

Ah: Un vai tiešām nevar būt zaļa un neskarta zona?Vai šis Klusuma festivāls patiks vāveru ğimenei,zalkšiem,lapsai u.c.dzīvniekiem,kas tur dzīvo vai iemaldās?!Pasākums jau skaists,bet par dabu padomājat!Pilnīgi pietiktu,ja tur būtu pieejamas gruškastes,kāda labierīcības vieta un soliņš. Viss.Ir liepājnieki,kam patīk klusumu izbaudīt šajā teritorijā-pastaigājoties,skrienot vai pasēžot zem priedes.

2019-08-08 11:20

adata 3: Pilnīgi pareizi, pietiek piegružot pludmali! Tajā festā galvenais ir atbraukt jauniešiem un pro no vecāku acīm kārtīgi piedzerties un iztusēties. Kāpēc jāatļauj jauniešiem tā dzert?????Bufetes tad bez jebkādiem alkoholiem!!!!Un pasākumu tiešām tad lai rīko Dienvidu fortos vai Karostā, nevis pludmalē, kas paredzēta mierīgai atpūtai!!!Padomā, Jāni, vai Tu gribētu lai Tavi bērni tur dzerstītos! Vēl svētdienas pusdienas laikā telšu novietnē gulēja jaunietis kā miris, citu pamests...tad roka pakustējās, sapratu ka vēl pilnīgi miris nav.....

2019-08-08 11:29

Joahims: Cerams, ka Valsts policija kopā ar kinoloģijas nodaļu darbosies īpaši aktīvi. Šis pasākums kā radīts aizliegtajām substancēm :DD

2019-08-08 14:23

Kāds vispār jautājums: -büt va nebüt plumales festivālam?
Protams, ka būt. Un būtu vėlams, lai tādi būtu vairäki. Tas ir ekonomiki idevīgi pilsètai un uzņēmējiem.Plus dod Liepājai lielu publicitāti.
Tie daži desmiti internetā smirdošie vaidētāji var iet uz podu, un nav galvā ņemami.

2019-08-08 14:30

Vaidētājiem: Jauniešu attieksme pret alhoholu un gružošanu ir atkarīga no tā ko tiem ir iemācijusi ģimene, skola un sabiedrība, un nevis festivālu skaits, un to norises vietas.
Un netēlojiet svētos, kuri nekad nav izklaidējušies lietojot alhoholu. Ja neesat, tad esat totàli lūzeri, kuriem pat draugu nav.

2019-08-08 18:32

Paka: Vilnīša kungs liepāju padarīs pa pensionāru pilsētu. Liepājas pēdas aizstāja ar kaut kādu saratov pasākumu neadvekātā laikā. Vēl šādu vasaras pasākumu likvidēs. Un prāta vētra diezvai katru gadu brauks spēlēt uz liepāju. Tūrisms galīgi neattīstas šeit, nav ko apskatīt/darīt. Labi ka ir daži sporta pasākumi bet arī nekas spožs. Hokeja un futbola klubs kaut kur kūņojas pa apakšu reitingos.. vienīgī tūrisma objekti ir KP6 laukumi... /ksa-ksa/

2019-08-09 09:39

aculieciniece: Bla, bla, bla - ko var ņurdēt -jaunieši nodzerās, visur cūcība! Varētu padomāt, ja nebūs festivāls, tad jaunieši nedzers! Tā ir audzināšanas, nevis festivāla vaina! Nu pāris dienas nekas traks nenotiks, bet vismaz var redzēt, ka dzīva pilsēta! Aizbrauciet uz Ventspili - tur visi izmiruši! Mums te Liepājā to nevajag!!!

2019-08-09 10:03

to aculieciniece: Kā apdzērušies tīņi padara šo pilsētu dzīvāku. Un lielai daļai tieši patīk klusa pilsēta, nevis cilvēku masas.

2019-08-09 10:06

to Kāds vispār jautājums: Kāds ir izdevīgums pilsētai, ja tai jāsponsorē pasākums ar 35t ? Nomaksātie nodokļu to nesedz. Vēl izdevumi uz to sū... savākšanu. Kur tu redzi izdevīgumu Liepājniekiem?

2019-08-23 21:41

Zane: Tāda pludmale ir tikai Liepājā un tā naudas dēļ tiek iznīcināta.Lietuvieši savu kūrortu pārvērta par klondaiku,,tagad brauc atpūsties pie mums,Bet drīz jau vairs nebūs kur braukt,arī te būs pludmale kā mēslu bedre. Žēl...

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz