Svētdiena, 7. jūnijs Gaida, Arnis, Arno
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Jevgēnija Stepanova: Ir ļoti svarīgi bērniem iemācīt un parādīt, kā rīkoties dzīves kritiskajās situācijās

Jevgēnija Stepanova: Ir ļoti svarīgi bērniem iemācīt un parādīt, kā rīkoties dzīves kritiskajās situācijās
Foto: No personīgā arhīva
13.09.2019 11:01

liepajniekiem.lv

Izlasot Liepājas kriminālziņu rubrikā rakstu par 11 gadus veco puisīti, kurš gāja bojā, aizrijoties ar riekstiem, nevarēju saturēt asaras, – tās bira un bira, un sirds sāpēs sažņaudzās. 

Pati esmu mamma astoņus gadus vecam bērnam. Galvā radās daudz domu un arī tikpat daudz jautājumu: vai tiešām neviens nevarēja palīdzēt? Vai tiešām visiem bija vienalga? Vai tomēr tas ir zināšanu trūkums? Kā rīkoties, kad cilvēks nonācis ārkārtas situācijā, kurā apdraudēta viņa dzīvība?

Man ir radusies doma par iespēju rīkot stundas/lekcijas skolās, un ne tikai vidusskolēniem, bet arī pamatskolēniem no 1. līdz 7.klasei.

Domāju, ka ir ļoti svarīgi iemācīt, paskaidrot, parādīt, kā rīkoties dzīves kritiskajās situācijās. Situācijās, kuras apdraud cilvēka dzīvību.

Esmu mācījusies Liepājas 8. vidusskolā. Sporta un veselības pasniedzēja Jeļena Dudko mums lasīja pirmās palīdzības lekcijas. Tas tiešām bija interesanti un aizraujoši! Mūs mācīja, kā sniegt pirmo neatliekamo palīdzību bezsamaņā nonākušam cilvēkam, ko darīt, ja iekodusi čūska vai, piemēram, mājās ir sācies ugunsgrēks, kā arī, kā rīkoties dzīves ārkārtas situācijās. Varu teikt, ka uzzinātais man dzīvē ir noderējis, galu galā izdomāju studēt par medmāsu un palīdzēt cilvēkiem.

Zinu, ka Liepājā ir medmāsas, kurām ir maģistra grāds māszinībās un kuras varētu sniegt lekcijas mācību iestādēs. Domāju, ka skolēniem būtu interesanti paklausīties un uzzināt kaut ko jaunu.

Kāpēc ar savu viedokli vēršos pie plašsaziņas līdzekļiem, nevis Izglītības pārvaldē vai kādā līdzīgā iestādē? Mans mērķis ir piesaistīt cilvēku uzmanību. Mums jau no bērnības māca, ka cilvēkiem ir jāpalīdz, ja ir tāda iespēja. Mums māca būt žēlsirdīgiem attiecībā ne tikai pret cilvēkiem, bet arī mājdzīvniekiem. Ir tikai viens negatīvs aspekts: dažkārt cilvēki baidās palīdzēt, jo ir zināmi gadījumi, kad tas pašam beidzies nepatīkami.

Kāds garāmgājējs mēģināja sniegt pirmo neatliekamo palīdzību bezsamaņā esošajam cilvēkam, kuram bija apstājusies sirds. Vēl pirms “ātrās palīdzības” ierašanās, viņš guļošajam veica netiešo sirds masāžu. Viss norisinājās labi un cilvēks izdzīvoja. Taču ir viens “bet”. To darot,

garāmgājējs šim cilvēkam bija salauzis dažas ribas. Pēc tam tiesā tika iesniegts ziņojums par nekvalitatīvu pirmās palīdzības veikšanu.

Domāju, ka tieši šis moments liek cilvēkiem aizdomāties un pieņemt lēmumu: tomēr nē, es atturēšos, jo neesmu pārliecināts, vai varēšu palīdzēt. Ir bailes par to, kādas tam var būt sekas. Taču, manuprāt, svarīgākais tajā visā ir fakts, ka cilvēks izdzīvoja, ka viņam nepagāja garām un palīdzēja.

Mūsdienās ir tik daudz cilvēku, kuriem ir vieglāk paņemt mobilo telefonu un vienkārši filmēt vai fotografēt, lai pēc tam izliktu sociālajos tīklos un vērot, cik “like” tiks saspiests. Uzskatu, ka, lūk, šādu bezatbildību vajadzētu administratīvi sodīt, nevis tos, kuri cenšas palīdzēt, kaut arī viņiem pietrūkst zināšanu un praktisku iemaņu.

Lūdzu, neesiet vienaldzīgi pret citu cilvēku nelaimēm, palīdziet, ja jums ir tāda iespēja, jo, kas zina, varbūt kādreiz mums arī vajadzēs cita cilvēka palīdzību un neviens nebūs blakus.

Jevgēnija Stepanova, medmāsa

17 komentāri

2019-09-13 18:15

dusma parāva: Kaut kāda bērnudārza murgojums! Medmāsa nav emocionāli pieskaitāma, ja birst jau asaras lasot par mirušu bērnu, kurš aizrijies ar riekstiem. Protams, gadījums traģisks un brismīgs, taču nedadekvāta ir "medmāsas" garīgā noturība. Tādi cilvēki nevar un nedrīkst strādāt medicīnā! Tad , varbūt NMPD mediķiem , atbraucot, vajadzēja brēkt asarām šķīstot? Prātiņ, nāc mājās! Nevajag savu emocionālo nelīdzsvarotību demonstrēt visiem!
Bieži pieaugušie no šoka nezin ko darīt dažādās situācijās! Kā vēl ko tādu no bērna var gribēt? Vēlu Jevgeņijai Sķepanovai turpināt izglītoties. Varbūt tad domās pirms ko sper gaisā! Bet, diez vai tas līdzēs. Ja nav, tad nav.

2019-09-13 18:25

Ar siksnu biežāk vajag: Bērniem trūkst uzmanības un neklausa ne skolā ne b/d tādus tik siksna var pamācīt. Sēž telefonos un skatās muļķības. Koncentrēties uz skolotājas uzdevumu neprot. Lielākai daļai berneļu spec skola prasās atpalicības līmenis

2019-09-14 10:09

es: dusma parāva- izskatās,ka medicīnā strādājošiem vēl ir sirds,žēl,ka tev tās vairs nav!!!

2019-09-14 12:22

vasara100: Sirds ir visiem, taču nevajag tiešām pārspīlēt ar emociju demonstrēšanu. Iedomājos -ieved reanimācijā cilvēku, ārsti, medmāsas sastājas tam riņķī un raud! Jo medicīnā strādājošiem tak ir sirds!

2019-09-14 12:54

Vārds Uzvārds: Atmetot dusmas, kas parāva vai neparāva, vai visu pārējo liriku komentāros.... kāds ir šī raksta vēstījums, jeb vienkāršā valodā - sausais atlikums?
Sausais atlikums - skolās tiešām ļoti noderētu pirmās palīdzības/rīcības krīzes situācijās mācība. Jau otrajā, trešajā klasē bērni ir pietiekami gudri, lai uzsūktu šos pamatus.

Iemācieties vienreiz uztvert un komentēt teksta būtību, nevis piesārņot ēteru.

2019-09-14 17:13

Smadzenes: Vārds Uzvārds - единственный адекватный человек, который понял суть и посыл статьи.
Остальные зациклились на том, что у медсестры есть эмоции и сердце. Что ненормального, в том, что человека затронула эта история?
Людям надо научиться думать головой и вникать в суть, прежде, чем что то писать или говорить.

2019-09-14 17:51

Tatjana to dusma parāva: Ikreiz, kad sāk zust savaldība, vērts novērtēt savu dusmu līmeni punktu skalā no viens līdz desmit. Kad dusmas sasniedz 5 un vairāk punktu, vajadzētu censties mainīt savu izturēšanos.
Proti, dusmas nav tikai negatīvas emocijas, dusmas ir mūsu smadzeņu un visa ķermeņa reakcija. Tas nozīmē, ka mūsu smadzenes jeb prāts apstrādā ārējo informāciju un nosaka, kā ķermenim šajā gadījumā reaģēt. Tāpēc – reālistiski domājot – vai vispār iespējams kontrolēt savas dusmas, kad smadzenēm ir pašām sava programma? Ar dusmu rašanos visvairāk saistīta limbiskā sistēma – galvas smadzeņu un zemgarozas veidojumi, kas atrodas lielo pusložu pamatnē un izraisa emocionālos un afektīvos stāvokļus, kā arī regulē to izpausmi veģetatīvajās un izturēšanās reakcijās. Limbiskajā sistēmā ir sava veida emocionālo atmiņu un reakciju noliktava – smadzeņu mandeles (amigdala). Tie ir mandeļu veida un lieluma veidojumi – pa vienam katrā smadzeņu puslodē, kam ir būtiska loma emociju, tostarp, dusmu, apstrādē un šķirošanā. Tie ir kā galvenie komandpunkti, kas nosaka, kuri stimuli tiek sūtīti uz emociju un kuri – uz loģiskās domāšanas daļā

2019-09-14 17:55

Tatjana to dusma parāva: Bieži vien, kad izvirstam dusmās, esam spiesti konstatēt: nervi uzdod. Tā arī ir – vainīga ir nervu patvaļa. Kāds nervu centrs limbiskajā sistēmā pēkšņi saceļ trauksmi, saucot palīgā visas pārējās galvas smadzeņu daļas. Tas notiek zibenīgi, iekams vēl garozas jaunākā daļa jeb tā daļa, kurā notiek domāšana, paguvusi pilnībā aptvert notiekošo, kur nu vēl izlemt, kāda rīcība būtu vispiemērotākā. Uznāk īslaicīgs prāta aptumsums, kas izskaidrojams ar stresa hormonu (adrenalīna, noradrenalīna) izdalīšanos.

2019-09-14 18:22

vasara100: Taņečka vai Žeņečka, pārkopēt no interneta rakstus nav liela māksla!:)) Padari emocijas racionālākas un pieslēdz prātu.......

2019-09-14 18:40

to dusma parāva: Tavs komentārs ir piemērs emocionālai nepieskaitāmībai, emocionālai nelīdzsvarotībai un neadekvātai garīgai noturībai. Iemācies savaldīt savas emocijas! Nevajag savu emocionālo nelīdzsvarotību demonstrēt visiem! Vēlu veiksmi! Tu domā tiem NMPD mediķiem nav emociju?Darbā tām nav laika, pēc darba, to jau tu nezini.

2019-09-14 19:54

dusma parāva>18:40: Tu esi slima vai raksta autore? Tu saki, ka ikviens ārsts, vai jebkurš cits medicīnas jomas darbinieks ņuņņā ieraugot cietušo, un tad ņuņņā katru vakaru atnākot mājās? Emocijas jāsavalda raksta autorei, ja tiešām (par ko gan šaubos) viņa strādā medicīnas nozarē. Nekādā gadījumā nepieļautu, ka tāds darbinieks tuvojas kādam manam piederīgajam saistībā ar medicīnas virzienu!

2019-09-15 19:50

kas tas Jevgēnijs Stepanovs: tāds ir tā arī nevarēja saprast.Iesāku lasīt rakstu-izlasīju tikai divus murgainos teikumus tā arī nepabeidzu lasīt.Ko te grib pateikt,ko grib mācīt?Es tādu Jevgēniju nelaistu savam bērnam ne tuvumā.

2019-09-15 20:57

Tu: Читаю комментарии и понимаю, большая часть людей лишена возможности понимать и анализировать текст. Улавливать суть текста и его смысл. Эмоции показывать тоже запрещено, сочтут за неадекватного человека. Интересно, что плохого в том, что автор предложила ввести лекции в школах?
Видимо люди привыкли к жестокости.

2019-09-16 20:51

to gunars100: Ты точно не понял суть статьи, причём тут русские окупанты? Человек только предложил, что для детей и людей делали курсы первой помощи, а люди уже сами решат надо им это или нет. Если твой ребёнок попадёт в такую ситуацию, как тот мальчик, который умер, Ты бы хотел что бы ему помогли? А кто поможет, если все будут без сердечными как ты. Все пройдут мимо и твой ребёнок тоже погибнет. И про русских окупантов, при них была работа, много заводов, и люди не уезжали с Латвии. А сейчас, ничего нет.

2019-09-17 15:20

murmuļiem: Abiem pēdējiem komentētājiem iesaku iemācīties valsts valodu, lai apjēgtu par ko vispār ir runa un kādā kontekstā tiek pieminēti okupantu laiki!

2019-09-20 15:08

kika: Ļoti laba ideja,sākiet to darīt,bērniem patiks,būs arī ieguvēji.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz