Ceturtdiena, 2. jūlijs Lauma, Ilvars, Halina
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Kāpēc reemigranti saskaras ar neiecietību?

Kāpēc reemigranti saskaras ar neiecietību?
Foto: Publicitātes
13.12.2018 12:03

"Kurzemes Vārds"

Otrdien “Coworking Liepāja” koprades telpās notika pasākums “Ar pasaules pieredzi Liepājā”, kurā pulcējās un ar pieredzes stāstiem dalījās liepājnieki, kas pēc ilgstošas prombūtnes ārvalstīs atgriezušies uz dzīvi Latvijā.

Domāju, ka no daudziem negatīva attieksme ir tāpēc, ka cilvēkiem šķiet – reemigrantiem tiek dots kaut kas vairāk. Lielāka uzmanība no valsts iestādēm, arī no medijiem, salīdzinot ar tiem, kas nekad nav uzdrošinājušies aizbraukt, kas tepat uz vietas gājuši cauri ikdienas smagumam un izaicinājumiem, kas nav padevušies un palikuši. Šiem cilvēkiem liekas, ka viņiem kaut kas tiek mazāk.

Valda stereotips, ka lielākā daļa vai pat visi aizbrauca tāpēc, ka te nevarēja izdzīvot, ka tieši ekonomiskie faktori bija galvenais pamudinājums. Taču pietiekami daudz aizbraucēju, es tajā skaitā, nebrauca naudas dēļ. Es, piemēram, aizbraucu piedzīvojuma pēc. Tas bija piedzīvojums ar karjeras izaugsmi. Un tā ir bijis daudziem. Cilvēki vienkārši neiedziļinās citu personībās, dzīvesstāstos un lietas būtībā.

Patiesībā jau atbraucējiem tā vienkārši neko nedod. Vairums no tiem, kas atbrauc, ne kādam kaut ko lūdz, ne meklē – paši, kā saka, kā pliki pa nātrēm darbojoties, kaut ko izcīnījuši un sasnieguši. Daudziem latviešiem ir tā, ka viņi neuzdrošinās publiski runāt par izaicinājumiem, grūtībām un problēmām. Bet, kad kādā brīdī mērs ir pilns, tad šie uzplaiksnījumi iziet plašāk tautās. Un tad liekas – ja jau viņam jāpalīdz, tātad visiem vajag palīdzību. Tad arī veidojas uzskats, ka visi atbraukušie ir tādi nevarīgi. Bet tā nebūt nav, jo lielāko daļu cilvēku mēs vienkārši neredzam. Pārsvarā atbraukušie paši sev visu ir atrisinājuši, nevienam neko nav prasījuši, protams, ir arī daži izņēmumi.

Vislabāk šo attieksmi var mainīt, stāstot par to, ko cilvēki pēc atgriešanās dara, nevis uzsvērt tos, kas vienkārši atbrauc un visur meklē palīdzību. Ir daudz tādu veiksmes stāstu, kad cilvēki atbrauc un uzsāk savu uzņēmējdarbību. Ja viņi nebūtu bijuši prom citā valstī, viņi noteikti neuzsāktu uzņēmējdarbību, un ne Latvijā, ne Liepājā šādu uzņēmēju nebūtu. Runāju ar vīrieti, kurš Liepājā sācis ražot koka rotaļlietas, un arī viņš sacīja, ka tad, ja nebūtu bijis vairākus gadus prom, viņš šo ražotni Liepājā, visticamāk, nebūtu atvēris. Nebūtu ne iedvesmas, ne ideju, nekā. Viņš ārvalstīs ieraudzīja to nišu un savu pieredzi atveda uz Latviju. Ārvalstīs cilvēks ir citā vidē, citā sadzīvē, un reizēm tieši tas ir vajadzīgs – paskatīties uz lietām no malas.

Gatis Ginters, Liepājas SEZ pārstāvis, reemigrants

54 komentāri

2018-12-13 12:31

Jou: Man nav neiecietība pret reemigrantiem, bet vienkārši šķiet netaisni, ka viņiem ir kādi bonusi par to, ka viņi atgriežas!

2018-12-13 13:02

ej: ļoti maz atgriežas un daudzi vēl joprojām brauc prom,kāpēc neraksta cik aizbrauc,nevajag te tēlot rožainas ainas,kad cilvēki masveidā atgriezīsies,tad arī sapratīsim ka Latvijā beidzot sācies uzplaukums.

2018-12-13 13:02

Ciska: Vienkārši problēma ir tur, ka palicējiem nekādi netiek palīdzēts. Ja paliec bez darba, tikai pabalsti var glābt. Bet reemigranti sevi uzskata par pārākiem, jo ir varoņi, kuri atgriezušies. Pieredze LV ir daudz lielāka skola nekā ārzemēs

2018-12-13 13:29

šurpu-turpu: Šodien atbrauca, izteres nopelnīto naudu un atkāl brauks projam meklēt laimiti

2018-12-13 14:01

un: Kāpēc kādam jātaisnojas ? Ir bijis tiesas spriedums un pierādīts noziegums ? Cilvēcība , nāc mājās !Tad jau Porziņģis arī nedrīkst atgriezties, ''nodevis Liepāju''.

2018-12-13 14:10

Jeeriks: Ciska?

Interesanti man kā vēsturniecei, kā pieredze Latvijā, valstī kas 60 gadus ir bijusi absolūtā izolācijā un tumsonībā, ir vērtīgāka par attstītās un civilizētās valsīs iegūto pieredzi??

2018-12-13 15:05

vietējā: Nu kāpēc šie tautieši tiek ikonizēti un īpaši uzslavēti kā nez kādu varoņdarbu paveikuši?Pašu izvēle bija aizbraukt, pašu atbraukt.Tad jau pārcelšanās no pilsētas uz pilsētu arī ir kas īpašs?Kā nekā dzīve citur jāsāk!Viena liela daļa ,paldies augstākajiem,ir prom un neuzliek lieku slogu palicējiem.

2018-12-13 15:54

£: Savaa laikaa zocike Barca pateica,visiem saprotoshaa veidaa,ka Latviju pamet tikai dzeeraaji,slinki un neveiksminieki un viss,gadus 20 nevienam neintereseeja migranti ! Bet tagad kaa visi sarosiijushies,simtiem iereednju tiek nodarbinaati,Izstraadaati projekti un iedaliita naudinja-reemigraacijai ! Tauta tiek tracinaata ne pa jokam,pat nepajautaajot migrantiem ,vai vini to visu veelas ! Varu pasaciit viennoziimiigi,migrantiem nav vajadziiga,Latvijas nodoklu maksaataaju nauda ,ne arii tie dizie reemigraacijas projekti ! Gan jau kaut kaa vini pashi ar visu tiks galaa,kaa tika galaa liidz shim !

2018-12-13 16:06

vietējā: Un atgriezīsies tie, kas pilnām mutēm klieguši, ka Latvija ir sū... un ka te tikai pajolīši dzīvo, ka viņpus dīķim zāle zaļāka.Tie kas aizbrauc un atbrauc kaut ko iemācījušies, ieguvuši, neklaigās un palīdzību nemeklēs, paši tiks galā neafišējot - es te redz UK padzīvoju nu esmu cita, vērtīgāka šķira.

2018-12-13 16:08

beko: Iepriekšējam- taisnību saki, ļoti pareizi!

2018-12-13 16:11

beko: Un tādi frīki Suprneto iepērk lielā daudzumā brētliņu bundžas, grūbas un lēto baltmaizi, un staipa štrumbantes, jasmejas1

2018-12-13 17:16

zzxp: kāpēc tiem, kas šeit ir strādājuši, maksājuši nodokļus, klausījušies, kā emigranti apsmej mūs, palicējus, būtu jāpriecājas par viņu ierašanos un palīdzības sniegšanu [viņiem]?

2018-12-13 17:50

Samtene: Piekrītu zzxp!
Un vispirms sakārtojam visas esošās nejēdzības, apmācam un nodrošinām šeit dzīvojošos cilvēkus ar darbu, lai viņi nebrauktu prom, nevis piešķiram bonusus reemigrantiem! Tas kurina tikai tautas šķelšanos un naidu!

2018-12-13 19:13

Gatis Spigens: Ko Jūs raudat ? , Zocike Barca nav nekas vairak par kurvu ar savu tekstu! LIielie nīdēji atradušies te , es ar esmu aizbraucis, paši sēdiet un neko nedarat , apdirst mākat citus un paši slēpjaties aiz pseidonīma

2018-12-13 19:16

£: Kas veel var buut jaukaaks par breetlinju sviestmaiziiti ! Kaa arii kliju maiziiti nenosmaadeetu,pie kaartiigas zemnieku gruubu zupiites ! Tikko buushu Latvijaa,taa taisnaa celaa uz Superneto ! Jo taadus gardumus,reti kad iznaak nobaudiit ! Izlepushie paliceeji,nesaprotat,kas ir labs !

2018-12-13 19:26

£: Tev Gati pilniiga taisniiba,jo lielie niideetaaji,zociki Barcu kaadus gadus 25 nomarineeja Saeimaa ,kura paspeeja Latviju paarklaat ar soc.maajaam !

2018-12-13 21:57

idiotu bars: Barča daudzos jautājumos nav pie pilna prāta , taču 100% piekrītu viņi, ka Latviju pamet tikai dzērāji,slinķi un neveiksminieki.

Pārvietoju šeit savu komentāru par zemā līmeņa gastarbeiteriem:

Cilvēki, kuri strādāl patiešām labi apmaksātu darbu ārzemēs, kāpj pa karjeras kāpnēm, nekad šeit neatgriezīsies. Nekad! Paskatieties, pēc kā izskatās tie emigranti! Ja uz publisku tikšanos sievietes var ierasties džemperos un biezajās zeķubiksēs, vīrieši džinsos, nu nav ko piebilst. Un ārzemēs sataisīties bērni jāstiepj līdzi! Viņi taču ir ārzemnieki, nevis latvieši! Priekš kam mums, latviešiem tādus būtu jāuztur un pabalstus jāmaksā? Priekškam? Atgriežas zemākais slānis, kurš nu mums būs uz kakla! Nožēlojama un slima rīcība no valsts puses -rūpēties par vājiem bezmugurkaulniekiem, nevis par palikušajiem. Totāli debili. Bet ceru, ka viņiem te ies slikti un darbā tādus viglākas dzīvītes meklētājus neņems, ceru, ka ātri aiztīsies atpakaļ kādu nākošo laimes zemi meklēt, kur aug zelta banāni!

2018-12-13 21:59

To £: Tu labāk savaldi savu smerdeli, kurš zog liepājnieku emocijas, no kurām tu barojies!

2018-12-13 22:25

£: Jus visi esat nenormaali,vai tad aizbrauceeji prasaas atpakal,vai Juus un Juusu valdiiba piedaavaa dazaadus labumus,lai vinus atgrieztu ! Lamaajiet Valdiibu,nevis tos,kuri Jums liek mieru ! Varbuut uz sho briidi Juus un Juusu Valdiiba ir garaas zekubiksees un biezos dzemperos,cerot uz aizbrauceeju reekina uzvaariities !

2018-12-13 22:33

bursis: To £ . Uzdošu pretjautājumu. Bet kas Tev, ārzemēs dzīvojošam , vieglas dzīvītes tīkojošam neandertālietim liek pieņemt piedāvājumu? To ar varu speiž darīt, vai kā? Tāpēc jau sanāk tā, ka atgriežas zemākā līmeņa emigranti. Un nafig mums, latviešiem tādas pabiras vajag?

2018-12-13 22:47

£: Tad pasaki man gudreli,ar kaadu meerauklu ,vai meervieniibu Tu visus izmeeri un sadali pa kastaam,kursh Tavupraat bezmugurkaulinieks,kursh mugurkaulinieks ? Kursh lapsaam izbarojams,kursh godaa celams un pienemams Latvijai ?

2018-12-13 23:11

bursis: Tu, £ , esi tik neizglītots, ka patiešām nezini, ka ir mērauklas?
Kā ne pārāk izglītotam subjektam paskaidrošu - katram tās ir savas. Podu mazgātājs domā, oi, cik es būtu bagāts, ja tiktu strādāt par sēņu lasītāju. Tualešu podu mazgātājs domā , oi, cik es būtu liels mugurkaulenieks, ja tiktu strādāt par piebezdēto palagu novācēju kādā motelī. Un tā tālāk. Un tādi atgriežas te, mūsu Latvijā. Un iedomājas, ka nu tik būs baigākie biznesmeņi. Tik smieklīgi, ja nebūtu bēdīgi tas viss. Mans paziņa uzdienējis un strādā par mikroķirurģijas bloka vadītāju lielā privātklīnikā. Protams neteikšu kas un kur. Algu saņem patiešām iespaidīgu un viņš nekad nebrauks atpakaļ. Arī viņš smejas par šo emigrantu atgriešanas saplānojumu un piekrīt, ka atgriežas tikai zemākie slāņi, kas ārvalstīs izrādījušies nevienam nevajadzīgi.

Cienījamais £ , Anglijas emigrant, cienījams ir LATVIETIS, kurš nebēg kā apfēčojies no problēmām. Godā ceļams ir ikviens latvietis, kurš dzīvo savā valstī un neskraida kā klaidonis zelta banānkoku meklēdams. Cienu ikvienu krietnu Dzimtenes patriotu. Necienu laimes zemes meklētājus-klaidoņus.

2018-12-13 23:25

£: Gudreli,cik minos,visu laiku Juusu jaajamzirdzinsh bija Latvijas krievi,vai no shdienas,visa interese par viniem zudusi,ka jaakeras klaat tautieshiem aarzemees ! Protams neirokirurgu nesaliidzinaat ar podu mazgaataaju,bet tomeer,tautietis,kuram roku pasniegt buutu kauna lieta ?

2018-12-13 23:36

bursis: Guderli £. Varu pačukstēt tieši Tev, ka man riebjas krievi, kuri nav spējuši visu laiku šeit dzīvojot iemācīties valsts valodu. Citu pretenziju pret krieviem man nav. Dzīvo, kur gribi, un nesmilksti.
Runājot par emigrantiem, lai tak viņi dzīvo , kur aizlaidušies zelta banānu meklējumos! Pretīgi ir apzināties , ka tagad, lai šie vājās gribas murmuļi grib atpakaļ , un mums, nesaprotu kāpēc, jābūt laimīgiem un šie ............(rupji) jāieceļ varoņu kārtā un jādāļā vēl labumi no mūsu kabatām!

2018-12-14 00:04

£: Atkaartoshos 3x,ka zelta banaanu mekleetaaji un podu tiiriitaaji nevienam Latvijaa nav piedaavaajushi mistiskus projektus un tuukstoshus naudaa,lai atgrieztos Dzimtenee ! Viniem ir labi tur,kur vini ir ! Un tie nav desmiti vai simti,bet vinu ir simtiem tuukstoshi un visi kaa viens podu mazgaataaji,iznemot dazus neirokirurgus !

2018-12-14 03:46

Tautumeita: Bonusi? Kaadi bonusi? Ko kaads atgriezhoties ir sanjeemis?

Gluzhi vai smiekligi shie komentaari... Bet smiekli nenaak,jo domaasanas liimenis tiem "niknajiem" ir iestreedzis kaut kaadaa greizo spogulju valstiibaa, kur, man liekas, vinji pashi nesaprot, ko runaa, par ko niknojas. Shie iignie komenteetaaji ir manas tautas paarstaavji, bet izklausaas vairaak kaa necivilizeeta jaunatklaata mezhonju cilts.
Reizumis izlasu komentaarus savam viiram ( aarzemnieks ), un ir amizanti iedomaaties, kaa shaadi komentaari izklausiitos Rietumos, kur cilveeki biezhi studee vienaa valstii, dziivo citaa un aiziet pensijaa treshajaa.
Koleegje gatavojas paarcelties uz Franciju - es vinjai pajautaashu, kaa vinja speej savu valsti nodot?! Kaa uzdriikstas savaa tautiskumaa kaajas slauciit? Vai sirds nelauzh teevzemi nodot?! Vai tieshaam labi atalgots darbs nav pietiekami labs, ka jaabrauc uz Franciju pashlabumu mekleet?? HaHaHa. Man darbavieta iedos paaris briivas nedeeljas, lai "ir laiks veseliibu uzlabot un no stresa atguuties"!
Jaasaka, labi gan, ka lielaakaa dalja cilveeku Latvijaa nav tik ierobezhoti savaa Homo Soveticus domaashanaa, un ir ljoti interesanti un patiikami cilveeki, kad izdodas dziivee satikties.
Kaut kad arii mees buusim klaat! Ar saviem "aarzemju" beerniem. Tiekamies Liepaajaa!

2018-12-14 09:27

Hmm: 99% idiotiski komentāri - kurš jums te,utu noēdas,ko ir atņēmis!? Ko no jums vispār paņemt,izņemot bezgalīgo stulbumu! Ieciklējušies uz podu mazgāšanu un sēņu lasīšanu,it kā te vieni vienīgi uzņēmumu valžu priekšsēdētāji būtu nolasījušies. Stulbu kretīnu varza.

2018-12-14 10:47

Juris Baismīgais: Deputāts Agešins rosināja Liepājā uzstādīt pieminekli pazudušajiem bērniem. Ierosinājumu sabiedrība izsmēja. Es, deputāts nebūdams, ierosinu Liepājā uzstādīt pieminekli mūsu varonīgajiem REEMIGRANTIEM. Cik noprotams, valsts šos sāk glorificēt pret viņu pašu gribu. Aizbrauca/atgriezās, kāda činavniekiem varētu būt interese? Interese ir apstāklī, ka bez liekas piepūles būs iespēja sabāzt ķešās simtus tūkstošus EUR, tā arī visa fabula!

2018-12-15 13:20

z: Vai žurnālisti un politiķi neuztur šo neiecietību???? Man nav nekādu iebildumu. Kaut kāda mākslīga problēma, tāpat kā daudzas citas.

2018-12-15 18:12

pirms zvankstat: Neaizmirstam, ka aizbraukusie suuta uz Latviju naudu, kas gadaa liidzinaas 2% no Latvijas IKP. Sii summa liidzinaas vienam Latvijas aizsardziibas budzetam, jeb viena gada Latvijas mediciinas budzetam. Tas noziimee, ja nebuutu so aizbrauceeju, tad Latvijai nebuutu savas armijas, jeb slimniicu. Luuk taa, tikai fakti.

2018-12-15 19:07

BrālisTeodors: Strādāju šeitu un cerams ka nebraukšu prom. Tomēr te viens beztēmā nod... aozbraucējus par podu mazgātājiem utt. Un kas ir slikts melno darbu darītājos. Ja cilvēks godīgi strādā savu darbu. Viņš pelnijis vairāk cieņas kā biznesmenis ktāpnieks. Tomēr ar aizbraucēji jau sevi meuzskata par šejieniešiem. Komentos var redzēt ka mūs palicējus kau uzskata par svešiem. Tad kāpec braucat. Paliekat kur jūtaties iederīgi.

2018-12-15 19:08

To pirmszvankstat: Tos ciparus pats izdomāji vai vari pamatot un pierādīt?

2018-12-15 19:23

bursis: Par """"pirms zvanskstat"""", viens neandertālietis , bumbieru lasītājs, podu berzējs, nu ir aprēķinājis , ka Latvija, bez emigrantiem podu berzējiem, nebūtu nekas! Nu lūk. Tik izglītoti ir šie emigranti, kuri atgriežas mūsu valstī, jo citur par viņiem smejas un uzskata par zemāka līmeņa subjektiem.

Un pazudis mans sarunubiedrs, izglītotais £ . Vai kas noticis? Varbūt podā iekritis?

2018-12-15 19:29

Uldis Sirmais: Mārketinga vietniekam & co lomkas! Nav ar ko bulšitu bīdīt! Aizej beidzot pie galvas ārsta, viņš tevi ar nepacietību gaida!

2018-12-15 19:43

pirms zvankstat: -> bursis
Neandertalietis esi tu pats, ja neesi dzirdeejis vaardu GOOGLE. Bet atvaino, ka kludijos - tie nav 2%, bet gan 5% !!! Seit ir statistika: Saskaņā ar Latvijas Bankas datiem pagājušogad ārzemēs strādājošie uz Latviju nosūtīja 615 miljonus eiro jeb vidēji ap 50 miljoniem eiro mēnesī. Ārvalstīs dzīvojošie ap 370 000 Latvijas piederīgie ik gadu uz Latviju nosūta vairāk kā pusmiljardu eiro jeb 5% no Latvijas iekšzemes kopprodukta – tikpat, cik valdības gada tēriņi valsts aizsardzībai un veselības aprūpei kopā.
Avots:
http://www.la.lv/naudas-straume-kas-plust-uz-latviju

2018-12-15 22:41

To pirmszvankstat: Tad marš uz ārzemēm un sūti miljardus. Priekskam tad tik turīgiem vēl vajadzīga palīdzība. Kaut LB statistika izklausās pēc meliem. Ja parēķina lidz katrs atsūta min 135 jeb 1600 gadā. No visiem aizbraukusiem ko pzistu tikai 1 sūta naudu uz LV. Drīzāk viltus statistika lai piegrieztu stingrāk nodokļus.

2018-12-15 23:03

bursis: > pirms. Man pajāt uz googli. Vajadzīgi esat te jūs, pabiras, viesnīcu, vistu cehu darbinieki? Un saražotie bērneļi ta ir ārzemnieki! Liekas mutes uz latviešu pleciem būs!
VID varētu aprēķināt šiem visiem pabirām, kuri ar reemigrācias plānu te reģistrējušies, vai nodokļus šie samaksājuši par naudas pārsūtīšanu!

2018-12-15 23:24

Cimbins: Vienalga vairāk aizbrauc kā atgriežas! Ja kāds atgriežas,tad tas nav bijis derīgs ari tur un nav vajadzīgs ari te!

2018-12-15 23:47

Tautumeita: >>bursis
Nav par naudas parsuutiisanu nekaadi nodokli jaamaksaa. Par nopelniisanu ir jaamaksaa.
Labi viesniicu un razoshanas darbinieki nav nekaadi pabiras - ne aarzemees, ne Latvijaa. Man tuvs radinieks ir milziigas Latvijas razhotnes direktors, un to "pabiru" te ljoti truukst, jo straadaatspeejiigie ir aizbraukushi. Dara to pashu visur pasaulee vajadziigo darbu, bet par lielaaku naudu. Tikmeer sheit razhotaaji pleesh matus... Bet atpakalj jau mums vinjus nevajag!
Mutes atveershana un domaashana te dazham neiet roku rokaa.

2018-12-16 00:05

googlex: Nevar ņemt darbā nevienu, kas kaut minūti pastrādājis ārzemēs!Iedomājušies, ka ir pasaules nabas!

2018-12-16 00:11

bursis: >poddumazgatāju tautumeitai. Nauda IR jādeklarē. https://www.manasfinanses.lv/nauda/cik-daudz-naudas-drikst-parskaitit-radiem-un-pazinam-298 Lasi un mācies, aita!

Tieši tā. Podu mazgātāji nav nekādi pabiras! Tie ir ļoti izglītoti un inteliģenti uzņēmēji -podu operatori.
Tavs nenormāli milzīgās ražotnes lops neko maksāt negrib, tāpēc nav kas strādā. Un pareizi, ka cilvēkie neiet vergot. Lai pats strādā!
Atpakaļ pabiras noteikti mums nevajag! Melnstrādieniki jau te ir pietiekoši. Tā turpiniet tik ārvalstu podus mazgāt! tas jums labi sanāk. Sevišķi jautri ir, ka aizbrauc tūristi latvieši atpūsties, a tur priekšā latvieši arzemēs podus mazgā! Tā tik turpināt!

2018-12-16 00:32

Jaunliepāja: Man jau patīk palasīt komentārus, no kuriem tek indīgas siekalas! Te parādas demagoģija + uzspēlēta Latvijas mīlestība, kas raksturīga ienaidniekiem!

2018-12-16 00:51

Tautumeita to bursis: Naudas paarsuutiishana, deklareeshana un nodoklju maksaashana ir atshkiriigas lietas."VID varētu aprēķināt šiem visiem pabirām, kuri ar reemigrācias plānu te reģistrējušies, vai nodokļus šie samaksājuši par naudas pārsūtīšanu!"

Atkaartoshos: par naudas paarskaitiishanu (sev, sievai, viiram, radiem) nodoklji nav jaamaksaa. No noteiktas summas nauda ir jaadeklaree. Taapat kaa lidostaa, skaidra nauda virs 2000 ir jaadeklaree. Tam nav nekaads saistiibas ar nodoklju maksaashanu, ja naudas liidzeklji ir "tiiri" t.i. legaali.

Taa ka neko jaunu shoreiz neiemaaciijos...

2018-12-16 01:12

Tautumeita: >>bursis

Un melnstraadnieku nav pietiekoshi! Taa arii ir, ka ruupniicaas ( un gandriiz visur citur ) ierindas straadniekiem Latvijaa daudz nemaksaa. Lielaakaa dalja straadaatspeejiigo darbinieku ir aarzemees! Kaapeec gan vinjus nevajag atpakal?! TEV varbuut nevajag; liidz visa paartika buus jaaimportee no Bulgaarijas, jo te neko vairs nerazhos.
Piemineetajaa ruupniicaa arvien vairaak ieved darbaspeeku no Indijas. Tie ir "gastarbaiteri". Buutu labaak saveejos, Latvieshus, mieraa likushi!

2018-12-16 07:46

nu bet: protams, ka par nožēlojamām Liep'jas algām normāli cilvēki negrib strādāt, tāpēc dodas uz ārzemēm, kur var nopelnīt 4-5 reizes vairāk !

2018-12-16 10:34

Jeeriks: Bursi

Izvelc galvu no dirsas, būsi pārsteigts par to ko ieraudzīsi. Savādāk tikai podi un podi

2018-12-16 12:03

Inese: Jeerik,trāpīts 10!Bursim vienk. ir smagas problēmas.Laikam pašam nav iekšu aizbraukt un normāli dzīvot,tad nu noliek kā mācēdams tos,kuriem drosme bija savu dzīvi mainīt.Nāāābadziņš....

2018-12-16 12:31

Apac: Protams, ka nav godīgi - cilvēki strādā citā valstī, tur maksā nodokļus un uztur sistēmu, bet brauc uz LV ārstēties par tādiem pašiem noteikumiem un summām kā tie, kuri dzīvo šeit un uztur medicīnas sistēmu un maksā nodokļus šeit. Protams ir gudri runāt dzīvojot ārzemēs, kā LV viss ir slikti, neviens nav vainīgs, ka cilvēki grib visu uzreiz nevis krāt sūrā darbā. Labāk lai iebrauc citu valstu pilsoņi nevis brauc atpakaļ pīkstošie un čīksrošie buržuji.

2018-12-16 12:37

vaax: Nav jaaveido iipashi apstaaklji kaut kaadai cilveeku grupai, bet gan jaacelj kopeejo labklaajiibu un tad viss paareejais notik pats par sevi. Kaapeec vienmeer visu jaadara greizi?

2018-12-16 14:17

Kaspars: Izskatās,ka Bursi kads nav paņēmis līdz,tapēc tagat jāgrauž sausa maizīte un tāds niknums uz aizbraukušajiem,kuri savas problēmas atrisinājuši ar vienu funkciju,proti aizbraukšanu!

2018-12-16 15:04

Tautumeita: Tas par tiem aarstiem/zobaarstiem nav miits? Vismaz runaajot par Lielbritaaniju - Latvijaa sanaak stipri daargaak aarsteeties! Lielbritaanijaa un Irijaa palikshana slimniicaa un visi slimniicas pakalpojumi ir par briivu. Par zaaleem nekad nav jaamaksaa vairaak kaa 10 eiro, kaut to zaalju cena ir 150! Viziites pie arrstiem ir par briivu. Beerniem visas zaales, visi pakalpojumi, viss pie zobaarsta ir par briivu. Maznodroshinaatajiem pilniigi viss par briivu,ieskaitot zaales, taapat kaa beerniem. Zobaarsta pakalpojumi ir valdiibas liidzfinanseeti un ir leetaaki, kaa Latvijaa, ja vien nerunaajam par kosmeetisko zobaarstnieciibu.
Ja cilveeki brauc no aarzemeem aarsteeties, tad tas jau driizaak valodas probleemu vai nenoteiktas dziivesvietas deelj, nevis cenu deelj.
Ja plaanojam atgriezties Latvijaa, tad mediciinas pakalpojumu cenas noteikti nonaak "miinusu" ailee.

2018-12-16 17:17

es ar liepājnieks: Tautumeita, ja Tu dzīvo sapņu zemē ,tad kāpēc vispār muti virini,ko?

2018-12-16 18:44

Tautumeita: >> Liepajnieks
Nav jau Lielbritaanija nekaada sapnju zeme. Un arii Latvijai ir savi miinusi. Nevar, diemzheel, tikai to labaako izveeleeties un kopaa sakombineet.
Tik saku, ka braukshana no Lielbritaanijas, Irijas ( man shkjiet Vaacijaa arii tas pats ) uz Latviju peec leetaakiem mediciinas pakalpojumiem, nesakriit ar faktiem.
Brauc varbuut taapeec, ka nedziivo taa issti ne tur, ne she. Pusgadu aarzemees, paaris Latvijaa, tad atkal atpakal - tad nu iet pie aarsta, kur pagadaas.
Par Latvijas plusiem var daudz runaat! Tiesa, liela dalja ir vairaak emocionaali, bet Lielbritaanijas - pragmatiski.

2018-12-16 20:42

Ever: Ne velti ir teiciens:"latvießi ir maza kaßķìga tauta pie baltijas jùras"kura ir palikusi labi ja 50% no lv iedzìvotàjiem

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz