Trešdiena, 28. oktobris Ninona, Ņina, Antoņina, Oksana
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Kristians Brūvers: Nevienu brīdi neatstājam pludmali nepieskatītu

Kristians Brūvers: Nevienu brīdi neatstājam pludmali nepieskatītu
29.05.2007 10:15

0

Starpvalstu projektā ”Bay Watch” (”Pludmales patruļa”) iesaistījos pirms diviem gadiem. Tas izklausījās pārāk labs un likās tāla nākotnes vīzija, jo nekas tamlīdzīgs pirms tam vēl nebija mēģināts un realizēts. Ideju bija daudz, un priecājamies, ka tas ir izdevies. Pludmales glābēji ir apgādāti ar visu nepieciešamo ekipējumu, transporta līdzekļiem un citu aprīkojumu, kas turpmāk ļaus kvalitatīvāk veikt savus profesionālos pienākumus. Projekta mērķis ir attīstīt pludmales glābšanas dienestu pēc Eiropā atzītiem darbības standartiem.

Drīzumā izvietosim arī jaunos karogus, kas brīdinājuma bumbu vietā informēs par to, vai peldēt ir bīstami vai aizliegts. Mums pārmet, ka ar savu kvadraciklu radām pārāk lielu troksni un traucējam atpūtniekiem, jo tas ir vairāk paredzēts laivu transportēšanai un palīdzības sniegšanas gadījumos, taču šis braucamrīks mums ļauj ātrāk pārvietoties pa sauszemi gar visu pilsētas pludmali, kas ir vairāk nekā četrus kilometrus gara. Tas tiek nodarbināts uz pilnu slodzi, jo posteņi atrodas ik pēc diviem vai divarpus kilometriem, un mums tas palīdz nokļūt laicīgi visur, kur tas ir nepieciešams. Varu teikt, ka pludmali neatstājam nepieskatītu nevienu brīdi. Šobrīd ir divi posteņi – viens stacionārs, bet otrs – mobils.

Projekta ietvaros notiek arī iedzīvotāju izglītošanas un informēšanas pasākumi, kuros sevišķi ir iesaistījušies bērni un jaunieši. Neskaitāmas reizes esam stāstījuši par drošību uz ūdens, taču joprojām tas netiek ņemts vērā un paliek nesadzirdēts. Nupat bija gadījums, ka pie mums pienāca četras no astoņu līdz desmit gadus vecas meitenes, kuras jautāja, kur var atstāt mantas, jo viņas vēlas doties peldēties. Protams, paskaidrojām, ka vienas pašas bez vecāku uzraudzības uz pludmali nepilngadīgas personas peldēties doties nedrīkst, un viņas aizgāja, taču tas nenozīmē, ka, paejot kaut kur tālāk, viņas neatradīs, kur tomēr atstāt savas mantas un nedosies peldēt. Vēl joprojām daudzi vēlas peldēties alkohola reibumā, taču mēs savā pieskatāmajā teritorijā to nepieļaujam un nepieļausim. Sadarbosimies ar policiju un liksim sodus, ja tas būs nepieciešams. Gadās arī šausmīgi labi un superīgi peldētāji, kuriem neinteresē uzstādītās robežzīmes un kuri vēlas peldēt vairākus kilometrus aiz tām. 

Dodoties peldēties uz ezeriem vai dīķiem, jāatceras, ka katra dzīvība ir pašu rokās. Nevajadzētu būt pārgalvīgiem un lēkt iepriekš nezināmās ūdenstilpnēs. Jau vienkārši paskatoties redzams, vai šī ūdenstilpne ir piemērota peldēšanai un vai tajā nav kādas drazas, ar kurām var sevi savainot. Ir taču arī oficiāli atzītas peldvietas ezeros un dīķos, kur var atpūsties un atveldzēties no saules.

Izbrīnu un pat smaidu rada, ja redzu, ka uz pludmali ir atnākusi vecmāmiņa vai vectētiņš ap gadiem septiņdesmit astoņdesmit kopā ar saviem mazbērniem, jo vecākiem nav bijis laika savas atvases pieskatīt. Šaubos, vai šāda vecuma cilvēks spēs palīdzēt un ieskriet jūrā, ja tas patiešām būs nepieciešams. Viņi bieži vien nemana, kur pieskatāmais ir noklīdis un meklē palīdzību pie mums, taču pēc pusstundas vai stundas ilgiem meklējumiem bērns pats uzrodas, jo ir turpat netālu šūpojies šūpolēs vai spēlējies smiltīs. Laikam, kamēr ar pašiem vai kādu tuvinieku nenotiks kāda nelaime, tikmēr attieksme nemainīsies.

Atceros, ka reiz bija gadījums, ka uz pludmali atnāca divi bezpajumtnieki, kuri bija iedomājušies, ka jūra ir vanna un ka nu varēs kārtīgi nomazgāties. Viņi novilka visas savas drēbes, sameklēja ziepju gabalu un sāka pilnīgi kaili mazgāties. Nācās palūgt viņiem atrast šādai nodarbei atbilstošāku vietu.

Arī šogad pludmalei ir piešķirts Zilais karogs, un tas uzliek papildus darbu un atbildību. Tas, ka esam to ieguvuši jau vairākus gadus, apliecina, ka līdz šim esam darbojušies veiksmīgi. Pēdējo trīs gadu laikā nav bijis neviens letāls gadījums. Uzskatu, ka pludmalei ir jābūt atpūtniekiem drošai. 

Šogad ir uznācis demolēšanas vilnis. Jau salauzti gan soliņi, gan divas reizes saliekti un no zemes izrauti novērošanas skatu torņi. Ar nelielām bažām gaidām jauno torni. Lai arī tur būs gan apsardze, gan signalizācija, neko nevar zināt. Uzsākot pludmales sezonu, konstatējām, ka ir norauti visi apziņošanas sistēmas vadi. Tieši šobrīd tas ir aktuālākais jautājums, ko risinām, jo pēc iespējas ātrāk tie ir jāatjauno. Kam ir vajadzīgs pāris desmitu metru garš vads, kam vērtība nav nekāda? Diemžēl mums tas rada gana lielas problēmas.

Kristians Brūvers,
Liepājas pludmales glābšanas dienesta vadītājs

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz