Piektdiena, 5. jūnijs Margots, Igors, Ingvars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Kristīne Liepiņa: Vairākas valstis ir ziņojušas, ka laika maiņa neko īsti nedod

Kristīne Liepiņa: Vairākas valstis ir ziņojušas, ka laika maiņa neko īsti nedod
Foto: ec.europa.eu
24.10.2018 07:00

"Kurzemes Vārds"

Naktī no sestdienas, 28. oktobra, uz svētdienu, pulksteņa rādītājus pagriežot vienu stundu atpakaļ, notiks pāreja uz ziemas laiku. Cilvēkiem Latvijā gan prātā iedzīvotāju balsojumus, kas paredzēja atcelt nemitīgo laika grozīšanu. Kāpēc tad rādītāji joprojām jāregulē?

Pārstāt grozīt laiku visā Eiropas Savienībā ir Eiropas Komisijas piedāvājums. To, kādu laiku izvēlēties – vasaras vai ziemas –, katra dalībvalsts lemj atsevišķi. Šī iemesla dēļ komisija mudina dalībvalstis sazināties ar tuvākajām kaimiņvalstīm, lai vismaz kaimiņu starpā šīs laika atšķirības nebūtu tik drastiskas. Latvijai tā būtu Igaunija un Lietuva, viss Baltijas jūras reģions. Eiropas Komisija ir aicinājusi dalībvalstis šo izvēli izdarīt līdz 2019. gada aprīlim, tātad šis ir tieši tas laiks, kad katrai valstij izvēlēties, kurš laiks ir piemērotāks – vasaras vai ziemas. Un šajā laikā to jāpagūst izrunāt arī ar kaimiņvalstīm, lai procesu varētu organizēt tālāk.

Šis priekšlikums jau vairākus gadus bijis Eiropas Savienības institūciju dienaskārtībā, jo ir vairākas valstis, pilsoņu grupas un nevalstiskās organizācijas, kas par to runājušas un ziņojušas, ka šī laika maiņa neko īsti nedod. Vēsturiski tā bija izveidota tādēļ, ka cilvēkiem bija pārliecība, ka tas nes ekonomisku labumu un elektroenerģijas ietaupījumu, taču šobrīd izskatās, ka mēs neko neietaupām.

Lielākā daļa eiropiešu, kas piedalījās aptaujā par laika maiņu, pauda viedokļus, ka viņiem tiek traucēta personīgā labsajūta un viņi nesaskata nekādu ekonomisko ieguvumu. Dažās valstīs pat tika novērots, ka laika posmā, kad tiek pārgriezts laiks, palielinās ceļu satiksmes negadījumu skaits. Cilvēki ir nervozāki, nav izgulējušies, vai tieši otrādi – gulējuši par daudz. Zinu, ka ir izteikts pārmetums, ka vācieši šo ir uzsākuši, tā gan nav tiesa. Ne tikai Vācija, arī Somija un Lietuva ir rakstījušas oficiālas vēstules Eiropas Komisijai, ka šī laika maiņa ir jāizbeidz. Bet arī šīs nav vienīgās valstis.

Eiropas Komisija līdz 2019. gada aprīlim gaidīs, ko katra valsts būs izlēmusi, tādēļ to, vai pie mums pulksteņa rādītāju pārgriešana pavasarī vēl notiks, nemāku teikt, bet tas, ka šonedēļ pāriesim uz ziemas laiku, ir pilnīgi skaidrs.

Kristīne Liepiņa, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā Preses nodaļas pārstāve

15 komentāri

2018-10-24 08:17

Leons: Nepagāja ne pusgads, kad katrs sevi cienošs latvietis sacentās par iespēju pačīkstēt - par pulksteņa pagriešanu.

2018-10-24 10:00

Tass: Latvijas ieredni lidis uz vederu,kad tik nepateiktu kas eiropai nepatiktu,zirgam skaidrs ka laiku nav jegas grozit

2018-10-24 10:17

Stulbums: Ar vienu vārdu sakot, sākot ar nākamo nedēļu, nākot no darba, būs tumsa. Dzīvosim tumsā ierēdņu stulbuma dēļ. Kad pie vasaras laika jau ir pierasts, tad nevajag vairs neko grozīt! Vismaz vakaros, pēc darba, var kaut nedaudz pa gaismu padzīvoties.

2018-10-24 10:38

Kaut kā tā: Īsi un konkrēti, mēs dzīvojam ±2UCT un tur mums arī jāpaliek. Kopā ar Helsinki, Tallinu un Viļņu.
Respektīvi, mums ir jābūt stunda mazāk kā Maskavas laika josla. Un tā būs sākot ar 28.10. Jo šobrīd mēs esam vienā laikā ar viņiem (divus gadus viņi vairs negroza laiku).
Tāpēc nomierinieties, pagrieziet pulksteni un dzīvojiet savā laika joslā. Un martā negroziet to vairs. Kas visticamāk arī notiks. Vai arī otrajā variantā Latvija vēl griezīs pulksteni martā un nākamgad oktobrī. Un tur arī paliks. Mēs nepaliksim vasaras laikā, jo tad būsim +3UCT.

2018-10-24 11:50

cīce: ja ir cirks,tad lai ir-mans priekšlikums-pāra gados grozīt,nepāra ne,bet olimpiskajā gadā griezt uzreiz pa 2 stundām...)))

2018-10-24 11:55

Leons: O jā, atminos to vienu gadu, kad palikām uz ziemas laika un vasarā, 4 no rīta, bija saulains. Tad tie paši čīkstētāji lūgšus lūgsies, lai griež pulksteni.

2018-10-24 16:53

Diez kas: Gudri cilvēki izvēlas vasaras laiku, jo nevēlas dzīvot tumsā, kas mums uzbruks jau ar novembri pulksteņa pagriešanas rezultātā.

2018-10-24 22:13

Kašķe ir tikai mana iesauka: Vai raksta sākums ir tikai tāds kā vienkārši izrauts no citu gadu rakstiem, vai patiesi Liepiņa atbilst savam amatam? Man sestdien ir 27. oktobris un svētdien 28. oktobris. Tad kad, pēc Liepiņas teiktā, tas laiks ir jāgriež?

2018-10-25 09:06

z: Eiropas Komisijas pārstāvniecībai ir ar ko nodarboties.

2018-10-25 13:23

ciku caku: Nu tak izlabojiet beidzot pareizi tos datumus!

2018-10-25 19:56

Asaka: Es neieredzu pāriešanu ziemas laikā! Labi ka man tā nav, bet cilvēki kas strādā no 8-17 aiziet pie darba tumsā un atnāk tumsā! Kā var cilvēks neieslīgt depresijā ja visa dzīve pa ziemu paiet tumsā...

2018-10-25 20:05

U-Boot: Was für eine hässliche Weibe.....

2018-10-26 12:03

Vajag: kruķít uzreiz pa 4 stundâm, tad lidz 1 naktí bús gaisś

2018-10-27 12:29

skaidrs: LABDIEN MILIE CILVEKI,KADREIS NEGROZIJAM LAIKU,UN SIS VASARAS LAIKS-BIJA PATS LABAKAIS,,ATNACAM NO DARBA,VAR AIZIET PASTAIGATIES,VAI PIE JURAS,,,JA BUS ZIEMAS LAIKS,,TAD VASARA JAU PA NAKTI 3,BUS GAISI,JAU VIENU REIZI BIJAM PALIKUSI PIE ZIEMAS LAIKA,UN VAKARA JAU 9 BIJA TUMSA,,,PALIKSIM PIE SI VASARAS LAIKA,UN JA PAVASARI GROZIS,GROZISIM PULKSTENI,UN VASARAS LAIKS BUS MUSU,UN TAD PIE JURAS,UN DABAS,,JO NO RITA BUS GAISI,UN VAKAROS ATPUTISIMIES ILGAK DABA,,JO PATIESAM,APNIKA TAS LAIKA GRIESANA,

2018-10-27 15:18

kas nau skaidrs: latvija ir europas savieniba pasi par to nobalsojat tapec jaklausa ko brisele liek

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz