Piektdiena, 25. septembris Rauls, Rodrigo
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Oskars Špickopfs: Jo vairāk par tēva lomu sabiedrībā runās, jo labāk

Oskars Špickopfs: Jo vairāk par tēva lomu sabiedrībā runās, jo labāk
Foto: Egons Zīverts
07.09.2019 07:00

"Kurzemes Vārds"

Latvijā svētdien atzīmēs Tēva dienu. Kopš 2009.gada tā ir oficiāla svētku diena, tomēr Tēva dienas tradīcija pagaidām mūsu valstī nav dziļi iesakņojusies.

Tēva dienu Latvijā sāka atzīmēt nesen, tāpēc, manuprāt, tas ir tikai laika jautājums, līdz šie svētki kļūs par noturīgu tradīciju.

Tēva loma sabiedrībā tiek izcelta arvien vairāk. Agrāk par to nerunāja vispār, proti, tēvs tika uztverts kā ģimenes apgādnieks, taču viņa loma bērnu audzināšanā un attiecībās netika plaši apspriesta. Tēvs tika uztverts vien kā disciplīnas un kārtības ieviesējs mājās.

Taču šodien mēs runājam par to, cik svarīgas ir tēva un bērna attiecības, kopīga laika pavadīšana.

Ja nav šo divu lietu – attiecību un kopīgi pavadīta laika, bet ir viena vienīga disciplīna, tad bērns sajūt tikai tēva bargo roku un prasību pēc kārtības. Šādi neveidojas savstarpēja uzticība un nerodas tēva autoritāte pozitīvā veidā. Ir jābūt balansam.

Man pašam ir divas meitas, un mūsu ģimenē Tēva diena tiek atzīmēta. Protams, Mātes dienu svinam plašāk, un šie svētki ir vairāk emocionāli. Iespējams, šī arī ir tā atšķirība starp Mātes un Tēva dienu, proti, sieviete māte ir ģimenes emocionālā puse.

Tēva dienā meitas mani samīļo, uzdāvina kādu zīmējumu, kopā ar mammu pagatavo ko garšīgu. Šie svētki noteikti ir svarīgi, un, jo vairāk par tēva lomu sabiedrībā runās, jo labāk.

Rīgā, šķiet, Tēva dienu ik gadu atzīmē gana plaši, tur šie svētki ir daudz pamanāmāki, jo notiek dažādi semināri, konferences un citas aktivitātes. Nevalstiskajām organizācijām un vietējām pašvaldībām vajadzētu sākt izcelt un kultivēt šos svētkus arī reģionos.

Oskars Špickopfs, tēvu un dēlu piedzīvojumu nometnes vadītājs

19 komentāri

2019-09-07 07:24

Gribu zināt: Kāda izglītība ir nometnes rīkotajam!?

2019-09-08 01:14

jaunie laiki: Tēva loma sabiedrībā - VECĀKS Nr. 2 !!!

2019-09-09 09:39

liepiņš: malacis, Oskar! Ļoti aktuāla tēma! paldies!

2019-09-09 17:36

Trebū: To "Gribu zināt" - nesatraucies - izglītība ir, pieredze arī un idejas, kuras Tev prātā neienāk. Un Tētis viņš ir labs....

2019-09-09 17:39

Trebū: Kurā gadsimtā dzīvojat? Nav Vecāku nr.1 un nr.2. Ur vecāki. Šo dalījumu vai nedalījumu mēs radām katrs pats, veidojot savu ģimenes un attiecību modeli.

2019-09-09 19:41

Gribu zināt: Ja cilvēks rīko nometnes un māca citus vecākus,tad varētu pastāstīt ,ko mācījies ,vai pabeidzis utt. Nekas tāds netiek jautāts par ko būtu jāsatraucas :)

2019-09-09 21:08

loceklis: Cik man zināms, šis tētuks sadarbojas ar svētuļiem - baptistu draudžu savienībā! Grobiņas baptistu draudzē priekšnieks, Nu, mīļie , dariet kā vēlaties, bet es šādam fruktam neuzticētos nekad. Apgrābstījis n-tos amatus, tā ar neko ievērības cienīgu negūstot,ne šis, ne tas, un pieslēdzes svētuļiem. Es no tāda uzmanītos un bērnus tādam i ne tuvumā nelaistu!

2019-09-09 22:39

SerGej: Seksisms. Sievietes, tēvi, bērni un visas šīs klišejiskās pseidoproblēmas. Un vēl svētulības un provincialisma mērcē. Bitch please. Live and let live.

2019-09-10 08:24

Tētis: Šie rīkotie tēvu dēlu pasākumi ideja laba un saistoša! Bet zinot ka rīkotājs ir neglābjams baptists, domāju viss tur notiek dieva slavināšanas vārdā! Savam bērnam to nenodarīšu un arī pats to klausīties negribu! Bet var jau būt ka tā tur nenotiek, uzrakstiet ja kāds ir bijis uz kādu šo pasākumu!

2019-09-10 12:31

mamma arī: man atkal taisni otrādi- ja tas saistīts vēl ar kristietības virzienu, tad tam ir lielāka pievienotā vērtība!

2019-09-10 17:56

omamma: Ar svētulības lietām jābūt ļoti uzmanīgiem. Daudzi cilvēki baznīcu vār'dā, nozombēti ir atvadījušies no saviem īpašumiem un dzīvo kā vergi baznīcai. Neviena ticība nav laimi atnesusi! Tikai nelaimes un asins izliešanas! Ar jēdzienu kristietība, arī pārējās ticības, redzu viltību, divkosību, nebaidos teikt, arī izvirtību. Pievienotās vērtības nav nekādas. Tikai trekni mīnusi. Nekad savus bērnus nesūtītu nometnēs, kur zināms, ka vadītājs saistīts ar kādu draudzi, svētulību. Piebildīšu, ka Dievam ticu, bet uz klaču un divkosības kantori- baznīcu neeju. Ticēt var sirdī, nedemonstrējot ārišķības un baznīcu murgā neiesaistoties. Silti iesaku arī cietiem padomāt, pirms iesaistaties jebkurā pasākumā, kur vadītājs ir svētulis.

2019-09-10 20:12

To Trebu: Tu jau tā vari nedomāt, net tas pie mums ir pieņemts. Tiesās kad lemj par aizbildniecībām , tevs tek vērtēts kā zemākas kategorijas cilvēks.

2019-09-11 11:06

omammai no omes: nu tad Tev stipri negatīva pieredze bijusi. Esmu draudzē daudzus gadus un neviens man nevienu īpašumu nav prasījis ne atdot, ne dāvināt. Un naudas ziedošana ir brīvprātīga. Ja cilvēkiem pašiem galvas nav uz pleciem, tad naudu var pazaudēt arī turot bankā, bet tāpēc nevajag uzreiz vainot draudzes un kristietību

2019-09-11 13:56

Vārds Uzvārds.: Palīdzību Dieva meklējumos draudzēs un baznīcās meklē tie, kuri paši nespēj Dievu atrast savā sirdī.
Man, personīgi, arī nav nepieciešama baznīca un sprediķi, lai ticētu Dievam, Labajam un vadītos dzīvē pēc principiem:
Izturies pret visiem tā, kā tu vēlies, lai izturas pret tevi.
Nedari pāri Dabai un Daba nedarīs pāri tev.
Mīlestība ir visa pamatā.

2019-09-12 22:05

Fellow: Cik no komentētājiem ir bijuši Tēvu un dēlu pargājienos

2019-09-13 20:42

gunars100: Personīgi es nekad nepiedalītos neviena pārgājienā, pasākumā u.t.t., ja zinātu,. ka vada to cirku rūdīts baznīczellis. Ir daudz citas atraktivitātes, kur nav vadītāji uz baznīcu lietām pārņemti dīvaiņi. Bet, katram savs. Noteikti atradīsies arī viegli ietekmējams aitu bars. Tāda ir dzīve.

2019-09-14 14:17

Q: Latvijā neskaitāmas ģimenes uzaug bez tēviem un arī ar tēviem veselīgas ģimenes ir retums... bet liepājnieku komentāros cepamies par reliģisko piederību. Tā jau ir. Vecais liepājnieku sakāmvārds - ja neko sliktu nevari pateikt, nesaki neko.

2019-09-16 12:31

Sauleee: Kāda starpība vai cilvēks kalpo kādai konfesijai vai nē. Biju uz šī cilvēka vadītu semināru, kurā viņš stāstīja par tēva nozīmīgo lomu ģimenē, nekas netika sludināts ap vai par dievu. Tie, kas paši nav dzīvē nav satikuši, kā varat tik neobjektīvi spriest un vērtēt??? Kā nav neērti?

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz