Pirmdiena, 1. marts Ilgvars, Ivars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Ramona Petraviča: Jāpiestrādā pie tā, lai pēc iespējas vairāk motivētu vakcinēties darbiniekus, kas strādā sociālajā sfērā

Uzsākusies vakcinācija pret Covid-19 sociālajos centros un aprūpes namos arī mūsu reģionā, bet redzams, ka šo iestāžu darbinieki nesteidzas vakcinēties un atsaucība ir visai neliela.

Ramona Petraviča: Jāpiestrādā pie tā, lai pēc iespējas vairāk motivētu vakcinēties darbiniekus, kas strādā sociālajā sfērā
Foto: Publicitātes
19.02.2021 06:00

"Kurzemes Vārds"

Nedomāju, ka vakcinēšanās pret Covid-19 būtu jānosaka par obligātu, bet noteikti jāpiestrādā pie tā, lai pēc iespējas vairāk motivētu vakcinēties darbiniekus, kas strādā sociālajā sfērā.

Mums nupat bija tikšanās ar sociālās aprūpes centru vadītājiem, kurā es lūdzu viņus izturēties atbildīgi pret vakcināciju. Tā ir vienīgā iespēja, kā mēs varam apturēt pandēmiju un glābt cilvēku dzīvības.

Tā ir darbinieku pašu atbildība gan pret savu veselību un ģimeni, gan pret klientiem.

Šobrīd no sociālajā nozarē strādājošajiem visā valstī, vidēji rēķinot, tikai ap trešdaļu ir gatavi vakcinēties. Ceru, ka cilvēki tomēr pārdomās un pieteiksies vakcīnai.

Veselības ministrija plāno nacionāla mēroga kampaņu, kurā tiks iesaistītas sabiedrībā zināmas personas, kas paudīs savu pozitīvo nostāju pret vakcinēšanos.

Valsts sociālās aprūpes centra “Latgale” filiālē “Mēmele” esam safilmējuši videomateriālu, kurā gan klienti, gan darbinieki stāsta par savu pozitīvo vakcinēšanās pieredzi.

Šādu videomateriālu pārsūtām arī citiem sociālās aprūpes centriem, jo tas ir viegli uztverams. Arī Valsts zāļu aģentūra gatavo videomateriālu, kas būs pieejams tuvākajā laikā.

Pozitīvi, ka sociālās aprūpes namos dzīvojošie lielākoties ir gatavi vakcinēties – vidēji tie ir ap 70 procentiem klientu, bet dažviet pat līdz 90 procentiem.

Protams, ka arī sociālās aprūpes jomā strādājošo vidū ir cilvēki, kuru nostāja pret vakcinēšanos ir ļoti negatīva, un šos cilvēkus būs grūti pārliecināt.

Bet nevienā no valstīm nav aizliegumu strādāt kādā no jomām, ja neesi vakcinējies, tas tomēr ir brīvprātības jautājums.

Tāpēc ir ļoti būtiski, ka klienti vakcinācijai ir piekrituši. Ja klienti būs vakcinēti, tad viņi ir pasargāti no smagas saslimšanas neatkarīgi no tā, vai vairums darbinieku ir vai nav vakcinēti.

Pati esmu vakcinējusies ar to pašu “AstraZeneca” vakcīnu, ko piedāvājam sociālās aprūpes centru klientiem un darbiniekiem.

No savas puses varu tikai ļoti lūgt sociālajā jomā strādājošos cilvēkus izturēties atbildīgi pret savu un visu līdzcilvēku veselību. Jo mēs ātrāk iegūsim pūļa imunitāti, jo ātrāk varēsim atgriezties ierastā dzīves ritmā, atcelt ierobežojumus un atjaunot Latvijas ekonomiku.

Ramona Petraviča, labklājības ministre

24 komentāri

2021-02-19 06:31

ToTitri: Pati kundze ir sapotējusies ar to Astra zenecas vakcīnu ? Šaubos. Kurš grib ar šo vakcīnu vakcinēties mocīties ar blakus parādībàm . trīs dienas gulēt ar augstu temp. Drudzī galvas sāpēm. Petravičiene var garantēt ka tā nebūs?

2021-02-19 07:39

Leons: Lai KPV LV atdod nozagtos bezdarbnieku pabalstus! Krīzē tas viens mēnexis daudziem būtu palīdzējis...

2021-02-19 08:00

Petraviča: Parādi man, meistar, kursm vakcīnām nav blakusparādību?

2021-02-19 08:18

L: Vairāk cilvēki vakcinētos, ja Valsts nepiedāvātu pašu LĒTĀKO vakcīnu. Ja Valstij ir tik daudz naudas, kā nekad, tad varēja atļauties arī nedaudz dārgākas.
Ja mums ir nauda, mēs tak neejam veikalā siera vietā nepērkam pašu lētāko siera izstrādājumu, vai ne?

2021-02-19 08:29

Nīcas čomi: Motivēt jau var, bet labākā vakcīna ir - iedzert šņabi, dzimtenīti, uzkost labu zacenīti, saņemt pabalstus. Mēs jau štancējam sīkos, lai būtu par katru 500 euro.

2021-02-19 08:34

Draugi: Kad bodniece par ministri...

2021-02-19 09:49

fakts: JĀPIESTRĀDĀ PIE TĀ LAI VALSTIJ BŪTU ATBILSTOŠS LABKLĀJĪBAS MINISTRS

2021-02-19 10:19

Zb: Jā, ar 100eur invalīda pensiju būs vesels, jo nevar atļauties slimot! Rūpes par labklājību jāizrāda labklājības ministrei, lai veselības ministrs tad par veselību rūpes izrāda! Labklājība ir 10%pārējie skaita pēdējos grašus!

2021-02-19 10:57

ToTitri: Dodiet cilvēkiem labas un efektīgas potes ( kā Pfaizer vēl pieņemama būtu Moderna) tad arī nebūs problēmu un cilvēki potēties labprāt jo ziņās ka aizsardzība var būt līdz 95% pŠlaik jūs petraviča pakļauj AT vecāko paaudzi tikai ķeksītim papīros ka sapotējām lai nezaudētu savu ministres krēslu- bet vajadzētu gan to zaudēt un ar steigu!

2021-02-19 11:22

pops: Izsmiekls ne ministre

2021-02-19 11:38

nu ne: * AstraZeneca ir 8 reizes mazāk efektīva nekā Pfizer, 6,7 reizes nekā Moderna un 4,7 reizes nekā Sputnik.
* Šveice nav apstiprinājusi AstraZeneca.
* Vairākas valstis AstraZeneca ir apstiprinājušas tikai-60-65.lasīts gudru cilvēku komentāros. Domāju ka zin ko raksta jo arī esmu lasījis ko līdzīgu.

2021-02-19 14:16

rakaris:): tādu ministru jaliek cietumā uz ilgiem gadiem par to ,ka par izmēģinājuma trusīšiem ir piespiesti vakcinēties visi pansionāta dzīvojošie vecīši , gan tai kazai viss tas atmaksāsies neglītā ķērsta !!

2021-02-19 14:50

likvidēt: labklājības ministre nav ne jausmas kā dzīvo daudzi cilvēki, to amatu vajag likvidēt, jo Latvijā ar katru gadu pieaug nabadzīgo slānis, un tas nozīmē , ka tāda ministrija neko nedara 30 gadus, lai cilvēki Latvijā dzīvotu nevis izdzīvotu

2021-02-19 15:35

mrs: Ak, šī bezjēdzīgā ministre - ne goda, ne prāta! Bet KPV tas nav nekas savāds.

2021-02-19 15:45

Nē potēm: Kamèr Latvijā nodarbojas ar muļķībām tikmēr Zviedrijas ekonomika aug vēja spārniem.

2021-02-19 19:25

Nolemtā: Velns pārrāvis pietiks spēlēt politiskās spēles atgriezies atpakaļ to dzīvi kādu dzīvojām kādreiz

2021-02-19 19:52

Eko: Un kas? Ja atrastos kārtīgi juristi,pusi tos ministru jampampiņus pārtiesātu! Aktieri, dziedātāji,muzikanti,u.t.t! Pavļuts,kādā veidā cilvēks bez jebkādas medicīniskas izglītības,var būt veselības ministrs 😂🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

2021-02-20 08:42

Nu ko ?: Pamodusies,kā no miega ! Tieši viņas neizdarības dēļ valstī ir tik augsts infekcijas līmenis ! Tad,kad piedraudēja ar atlaišanu un tika pieķerta visās blēdībās ,tad sāka par kaut ko interesēties! To situāciju jau vajadzēja kontrolēt no rudens ,bet neviens nelikās ne zinot! Un ja Petraviča nedrīkstēja sēdēt uz diviem krēsliem( būt par deputāti un ministri reizē) kad atmaksās valstij 17 000 tūkstošus eiro valstij,ko nepamatoti saņēma kā piemaksu,esot deputātei ! Kad ? Jebkuram citam cilvēkam tā tiktu piedzīta līdz pēdējam centam ! Kariņ kungs un pārējie deputāti,vai šis jautājums netiks apspriests!

2021-02-20 15:28

meitene42: Kaut kas mūsu dzīvē pozitīvā virzienā mainīsies vienīgi tad, ja ļaužu vairākums iemetīs atkritumu kastē cilvēka cieņu pazemojošos , veselību apdraudošos, labsajūtu bojājošos uzpurņus un nekad tos vairs neuzvilks priekšā mutei un degunam. Mēs atgriezīsimies normālā dzīvē tādā gadījumā, ja apzināsimies savas tiesības brīvi elpot un uzsmaidīt viens otram

2021-02-22 11:44

ēzelis: smagi gan tai valdībai,īpaši ja saprāta nav.

2021-02-22 17:48

pensionare: KA JAU TEICU IR POLITISKIE GRUPEJUMI UN PETRAVICA IR VIENA NO SADA GRUPEJUMA. VINA TIK TIESAM NEVAR SO DARBU STRADAT.NEZINU KADA IZGLITIBA IR VINAI. VINAI KA LABKLAJIBAS MINISTREI IR JABUT APZINATAM KATRAM CILVEKAM LATVIJA.PER VECO LAUZU ATKLATI SLEPTO MIRSANU UN TIKAI JANVARI DODOT ATSKAITI PAR MIRSTIBU, PEC VALDIBAS PIEPRASIJUMA, VEL SODIEN CILVEKI MIRST POTETI UN NEPOTETI.NELIDZES LUGUMS POTETIES PERSONALAM.IR LIETAS ,KURAS JALEMJ,NEVIS JALUDZ.

2021-02-22 17:58

pensionare: LATVIJA PATREIZ IR LOTI SAREZGITA SITUACIJA ,JA NEVARI ,IR JAAIZIET PASAI,JADEMISIONE! VAI MINISTRE IR APTVERUSI VISUS SABIEDRIBAS SLANUS,KURIEM VAJAG PALIDZIBU ,TULITEJU.TIE IR CILVEKI BEZ DARBA,BEZ BEZDARBNIEKA STATUSA,VECUMA PEC 50,KURI DARBU NEKAD NEDABUS. KUR IR PABALSTS VINIEM?TICIGO ZUPAS KATLI?VALDIBA TAGAD DALA NESANEMTOS GRANTU 2,3 MILJARDUS.KAPEC MINISTRE NESTRADA PIE DIGITALITATES PROGRAMMAS IT.JAU TAGAD JAAPZINA CILVEKI ,PROFESIJAS ,KURAS BUS VAJADZIGAS. LIDZ BUS NAUDA PLANAM JAU JABUT GATAVAM .

2021-02-22 18:08

pensionare: CILVEKI SEZ MAJAS ,BEZDARBIBA.JA KOVIDS BUS VISU GADU ,TAD JADOMA KA VAR MACITIES ZUMA.LAI TO DARITU VAJAG JAU TAGAD DOMAT KUR NEMT DATORUS ,CIK TO VAJAG.MAN SKIET TOS BIROKRATUS IR TIK GRUTI IEKUSTINAT,BET CILVEKS DZIVO UN ED KATRU DIENU. NAV LAIKA GAIDIT. BUS KA AR VAKCINU.CITI ATSAKAS -MES- PALDIES NEMAM.VISI NOLIDUSI ONLAINA UN JUTAS NO TAUTAS PASARGATI.VEL PRIEKSA VELESANAS.NEAIZMIRSISIM TAS.

2021-02-25 12:35

herbecīds: nedomāju ka šiītiem podziņbakstītājiem ir kāda sajēga no vakcīnām.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz