Trešdiena, 1. aprīlis Dagne, Dagnis

Solvita Jegorenko: Mediķus tiešām uztrauc, ka cilvēki ignorē drošības pasākumus

Solvita Jegorenko: Mediķus tiešām uztrauc, ka cilvēki ignorē drošības pasākumus
Foto: Josh Hild/Pexels
20.03.2020 20:36

liepajniekiem.lv

Lai gan medijos vairākkārt uzsvērts, ka drošības pasākumu ievērošana ļaus ierobežot koronavīrusa izraisītās slimības “Covid-19” izplatību Latvijā, ieteikumi bieži tiek ignorēti. Par to, cik svarīgi ir būt piesardzīgiem, atgādina Liepājas Reģionālās slimnīcas ārste Solvita Jegorenko.

“Mediķus tiešām uztrauc, ka cilvēki neievēro valdības ieteikumus, jo tas ir ļoti bezatbildīgi. Cilvēkiem liekas, gan jau nekas nebūs un viņus tas neskars. Bet tādā veidā iedzīvotāji var kļūt par infekcijas izplatītājiem. Īpaši tas attiecas uz tiem, kuri nesen atgriezušies no ārzemēm, viņiem stingi jāievēro karantīnas noteikumus. Ļoti rūpīgi jāizvērtē, vai tiešām ir akūta nepieciešams doties ārpus mājām. Tas nenozīmē, ka viņš vispār nedrīkst doties ārā. Cilvēks var doties pastaigās uz vietām, kur neviena nav. Pagaidām vēl varam to atļauties. Tomēr katru dienu jāseko līdzi epidemioloģiskajai situācijai.

Tāpat vēlos atgādināt skolēniem: karantīna nav brīvdienas, kad jūs varat pulcēties un doties izklaidēties kompānijās.

Karantīna ir karantīna ar visām izrietošajām sekām, kādas var radīt tās neievērošana – gan administratīva, gan krimināla atbildība. Tas pats attiecas uz tiem kuriem ir mazāki bērni. Ņemot vērā to, ka skolas ir slēgtas, vecākiem ar mazajiem bērniem būtu pēc iespējas jāizvairās no braukšanas sabiedriskajā transportā un došanās citās vietas ar lielu cilvēku skaitu. Aicinu māmiņas nedoties uz lielveikaliem ar saviem bērniem, jo jūs arī esiet riska grupā.

Cilvēks, kuram jāsēž karantīnā, nedrīkst domāt, ka “vienu reizi aiziešu līdz veikalam, nekas nenotiks”, jo tas ir ļoti bezatbildīgi. Ja viņš tiešām atbraucis no citas valsts, tad vienkārši jāsēž mājās un jāatrod radinieks, draugs vai kāds cits, kurš varētu viņam atnest nepieciešamo līdz durvīm.

Tas attiecas arī uz aptiekas apmeklēšanu. Iedomājieties – atnāk kāds ar “Covid-19”, tad inficējas aptiekas darbinieks, tad vēl viens, un aptiekā vairs nav kam strādāt, jo viņiem visiem jāsēž karantīnā.

Vēl viena lieta, ko gribētu uzsvērt – jābūt godīgiem pret Neatliekamā medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbiniekiem un jābrīdina viņi, ja pēdējā laikā esat bijis “Covid-19” skartajās teritorijās vai ja jums bijis kontakts ar inficētu cilvēku. Tādā gadījumā NMPD darbinieki pie jums dosies aizsargtērpos. Ja tas netiek izdarīts, tad viņi ierodas kā uz parasto izsaukumu un tiek pakļauti riskam.

Ja cilvēkam parādas “Covid-19” viegli simptomi, tad viņam jāzvana uz speciālu numuru 8303. Ja simptomu nav, tad lūgums zvanīt uz Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informatīvo tālruni 67387661, jo NMPD telefona līnija domāta tiešām akūtiem gadījumiem un šobrīd tā ir ļoti noslogota. Ja situācija ir akūta, tad jāzvana 113.

Daļai cilvēku liekas, ka viņus koronavīruss neskars, jo viņiem ir laba imunitāte. Bet tas nenozīmē, ka tagad drīkst ignorēt visus drošības pasākumus. Tāpat aicinu cilvēkus rūpīgi izvērtēt informāciju, jo daudzi iedzīvotāji kļuvuši par nepatieso ziņu upuriem, viņi ir pārliecināti, ka “Covid-19” nav bīstamāks par parasto gripu. Iesaku iepazīties ar ārsta Pētera Apiņa ieteikumiem, kā iespējami viegli pārciest koronavīrusa epidēmiju.

Nekādas receptes pret “Covid-19″ nav, bet viens no ieteikumiem varētu būt lietot uzturā pēc iespējas vairāk C vitamīna, ķiplokus, dzert tējas. Tas nevar tieši pasargāt no inficēšanas, bet kopā ar citiem faktoriem var stiprināt imunitāti.”

41 komentāri

2020-03-20 11:06

Jomajo: Protams, ka uztrauc. Tas viņiem pavairo darbu. Es ar uztraucos, kad man ir vairāk darba, bet samaksa nemainās.

2020-03-20 11:18

nu ja: Tad lai pasaka savam kolēģim Apinim, lai beidz stāstīt, ka tas mums nekas nav!!! Cilvēki viņam tic un staigā!!!!!!

2020-03-20 11:24

Džonījs.: Paši ārsti neievēro un lasa morāli citiem. 😏

2020-03-20 11:26

tiem: Apinim par daudz sakāpis galvā, gluži kā sievasmātei stiprinātais apinītis.

2020-03-20 12:25

Valija: to Džonījs- Konkrētu amatu un uzvārdu, neviens nedrīkst lietot ar faktiem neapstiprinātu informāciju! DIEVS dod veselību mūsu medpersonālam, kas pakļauts īpašam režīmam (kara stāvoklim). Beigsim pelt mūsu mediķus!!!

2020-03-20 12:43

CCC: Lai poliči pabraukā apkārt un paseko, ko dara bērni un jaunieši. Kaut kā viņus nekas netraucē pulcēties un atpūsties kopā. Policiju gan nekur nemana

2020-03-20 12:45

kauns: Īstenie latvieši kad brauc't prom no Latvijas tad jums bija vienalga kas šeit notiek,bet kad pasaulē sākās panika par vīrusu tad visiem īsteniem latviešiem savajadzējās Latvija un pie reizes ne tikai atvedāt šeit infekciju bet arī neievērojat elementāru piesardzību

2020-03-20 13:27

tieši tā: Lai sāk dezinficēt soliņus pieturvietās,parkos utt.Ja pašvaldība neko nedarīs ,tad aiz stikla sienas sēdet nav nekāda māksla.

2020-03-20 13:48

Aja: Bez žēlastības sodīt tos, kuri ignorē valstī noteiktās prasības. Nezvēri....

2020-03-20 13:54

Covid-0.7L: Ohhj'' mediķus uztrauc?? Paši tā saucamie mediķi ir totāli bezatbildīgi ,ciniski un uzspļaujoši--pierādījumi-??
patiniet filmu atpakaļ līdz kādam novembrim un pavērojiet tā saucamo mediķu attieksmi pret pacientiem ,pret slimajiem ,pavēŗojiet šo ""mediķu profesionalitāti un pārējo..un tagad šie tā saucamie mediķi sāk pavērt mutes un kaut ko nicinoši moralizēt par citu ""bezatbildību"??!!
Un uz doto brīdi novērojama totāla šo pašu mediķu bezatbildība--panikas lēkmes)) ,histērijas)) ,rupja attieksme pret cilvēkiem--un šie tā saucamie mediķi ir pavisam aizmirsuši ,ka visas pārējās slimības neviens nav atcēlis. !!
Un šo mediķu attieksme ir tāda ,ka pie visa vainīgi paši pacienti ,pati tauta ,kura pakļauta šābrīža vīrusa riskam,uzskatot sevi augstāk pār citiem.taču tieši mediķi tagad ir tie ,kuriem ,kā izrādās ,nav ne jausmas ko darīt un kā darīt..izņemot karantīnu ,testus un kaut ko tādu..Mediķi))
Šī vīrusa agresivitāte noplaks ,šis vīruss vēlāk var un arī pārvērtīsies
par prastas gripas sezonālo raksturslimību.
80 % šo vīrusu pārcieš vieglā formā .Varu atklāt noslēpumu--
cilvēki mirst tāpat.Katru dienu pasaulē mirst ap 180 000 cilvēku.
Tāda ir lietu dabiskā kārtība. Daudziem šī slimība pat klāt neķeras.
Bet tas ,ka ""mediķi "" gāž uz cilvēkiem pašattaisnošanās pārrākumā ,ka cilvēki ir bezatbildīgi ,tad viņi(mediķi) ciniski aizmirst šo ""bezatbildīgo"" skaitā ierakstīt paši sevi un lasa morāli citiem--
tad lūk --tas ir zemiski un ciniski.
Bez efemerā Hipokrāta zvēresta )) ,šis pats Hipokrāts teicis vēl ko:
" pirmais un galvenais kas ārstē --tas ir VĀRDS".
Kad ""mediķi "" saka ,ka cilvēki bezatbildīgi--tad iesaku šos mediķus saukt pie sabiedriskajiem darbiem --uzstāties pilsētas ielās ar lekcijām,staigāt apkārt ar dezinfikcijas līdzekļiem --tīrīt soliņus ,tramvaju ""turekļus"" un tamlīdzīgā garā!!!!

2020-03-20 13:55

Interesanri!: Šodien nācās sastap veikalā vienu ietiepīgu 🐐, kurš negribēja ievērot 2m distanci pie kasēm. Uz pārdevējas aizrādījumiem tēloja pārgudru, kamēr nepateicu dažus "laipnus" vārdus. Rezultātā apvainijies uz visu pasauli šis 🐐 atstāja veikalu neiepircies. Kur tādi rodas?

2020-03-20 14:12

to Interesanti: Tu laikam esi kačoks un karatē čempions, jo visi no tevis baidās?

2020-03-20 14:15

tieši tā: Ar dezinfekciju uz ielām būtu jānodarbojas komunālai parvaldei un Liepājas enerģijai lūgums mazāk kurināt ,jo telpās nenormāli karsts un nevajag cilvēkus iedzīt vēl liekos parādos par komunaliem maksājumiem.

2020-03-20 14:54

Liepaja Laumas Rajons: Covid-0.7L palasot tavus komentārus liekas ka esi nevis 0.7L bet PUSRUBULIS AR ĶIPLOKA DAIVIŅU SMADZEŅU VIETĀ...
Lai kā arī ir _ mediķi arī ir uz nerviem , jo viņi vienīgie točna zina kādā di...sā esam . Padebīlie ignorētāji _ neformāļie spļaudītāji _ narkomāni un visa pārējā varza.....
Pacietības Mērs Drīz Beigsies ....... sāksies medību laiks , lai dievs mums piedod +++

2020-03-20 15:26

Lielāks kauns: 2020-03-20 12:45 kauns
Kurināt naidu nevajag, tā tik vēl trūkst.
Toties saudzēt tos , kas apkalpo , ārstē , strādā , gan vajag .

2020-03-20 15:27

Xxx: Uz nerviem ir visi ,bet tas nenozime slikti darit savu darbu.,it seviski medicina.Kautgan ta jau sen klibo.Kas tad bija pie vainas?

2020-03-20 15:54

tiem: Nepavisam nebrīnos, ka drīz aiz šitās spriedzes, drīz dažiem nervi panesīsies, tad bez poličiem nemaz neiztikt, lai cietpaurus savaldīt un nāksies padomāt sēžot aiz restēm! Nu nav nemaz cieņas pret citiem cilvēkiem!

2020-03-20 16:12

un vispār: PAsaules vadošie epidemiologi ir jau atzinuši - COVID19 izslimos 60-70% iedzīvotāju. Visas izolēšanās un karantīnas ir domātas nevis lai kādu pasargātu no vīrusa, bet gan lai nepārslogotu medicīnas sistēmu un izslimošna notiktu mēreni. Tā kā gaidiet vien savu kārtu un beidzat sēt paniku.

2020-03-20 16:14

tieši tā: Es gribētu izlasīt ,cik no saslimušajiem ir slimnīcās,cik smagi slimo,utt.Kādu ciparu varētu cienījamie speciālisti uzrakstīt.Lūdzu.

2020-03-20 17:01

Interesanri!: Pelēko komentāru autoram!
Tu kā skraidi, kā vāvere ritenī kurai tiko iespieda riekstus skrūvspīlēs.
Iemet komentāros linku, kur var izlasīt šo dižo atzinumu?
Tu ievēro ārkātas stāvokļa piesardzības pasākumus?

2020-03-20 17:39

Covid-0.7L: >>Liepaja Laumas Rajons:--
Nekrīti histērijā un nevelc līdzi citus..Un ,ja reiz nespēj analizēt situāciju ,turies tālāk no sociālajām lapām internetā))

2020-03-20 18:44

Kashelis: Facebookos, twitteros un vēl nezin kur ir daudz konspirācijas un propagandas, tiešām nevajag tās vietas izmantot kā savu ziņu avotu. Sekojam līdzi, ko saka eksperti ar diplomiem un pieredzi, nevis nejaušiem kaimiņu Jāņiem un Andrīšiem.

2020-03-20 20:07

Interesanri!: Ko Tu te murgo? Pārskatīju NY Times mājas lapu un tādu info neatradu!

2020-03-20 20:14

Pelēko komentāru autors: To ka nevari atrast - nebrīnos. Izteiksmes maniere neliecina, ka esi pamatskolu beidzis.

2020-03-20 20:53

!!!: Šodien reģionālajā slimnīcā... Lietoju vienreiz lietojamos cimdus, izmantoju papīra kabatlakatiņus un visādi citādi ākstos, bet to gan negaidīju, ka pie kases jāraksta ar koplietojamo rakstāmo kaut kāds sūda papīrs, ka neesmu bijusi kūrortos slēpot! Neesmu, jo nevaru atļauties! Kāda slimnīcai gar to daļa un kurš viņiem teiks patiesību!!! Es nedzīvoju mežā, bet gan pilsētā un man nav nekādas poņas, kas par cilvēkiem grozās šur vai tur, kur viņi ir atstājuši savus mikrobus! Vai nav stulbums!?!

2020-03-20 20:57

!!!: Godīgi sakot, reģionālajā slimnīcā viss ir mierīgi. Neizskatās, ka kāds par kaut ko baidītos. Nekādas panikas, sejas maskas... Vienīgo vīrieti ar sejas masku redzēju uz saules pielietas tukšas ielas... Tas gan bija dīvaini.

2020-03-21 10:26

Interesanri!: Tu pelēka āža 🐐 galva, atradis eksperu Merkeli. 😂😂😂
Interesanti! Kādus vēl ekspertus tu uzklausi?

2020-03-21 11:35

labais: Covid-0.7L palasot tavus un vēl dažu līdzīgu pārgudreļu komentārus liekas, ka esiet nevis cilvēki, bet roboti, kuri neizmanto mediķu palīdzību un dzīvo ar teoriju - uzspļauju visiem..., līdzīgi kā Sipene ....

2020-03-21 14:03

to Interesanti: Tu rakstu izlasīji, vai tikai virsrakstu? Un ja ar rakstā būtu tikai Merkeles runa (izlasi, redzēsi, ka nav), viņa ir 1000x reizes informētāka par tevīm. Tāpat TNT ir viens no prestižākiem mēdijiem pasaule, viņi nekad nepublicē to kas nav 10x pārbaudīts.

2020-03-23 17:26

Kristīne: Nav tiesa,ka policiju nemana. Pirms stundas ar bērniem bijām pastaigā gar Laumu. Pie Stārķu ielas izbrauca polijas busiņš baltais, bet uzreiz pec minūtes no Mežu ielas sētām vieglais patruļas auto. Bet bērni gan iekšpagalmos pilns

2020-03-24 06:13

Visi kopā !!: Es atklāti pasaku,un aicinu pārējos, ka ziņošu policijai par katru paziņu,vai kaimiņu kurš atbraucis no ārzemēm un neievēro pašizolēšanās noteikumus!! Cīnīsimies pret savu un mūsu ģimenes locekļu apdraudējumu !!! Katrs gan jau zinām par saviem paziņām un kaimiņiem !!

2020-03-25 11:51

joppe: Toties pie Liepājas tirgus šobrīdējās ieejas pārdevējas zilos gumijas cimdos smēķē! Un pēc tam mierīgi dodas apkalpot klientus! Kur loģika, Sanitārā uzraudzības daļa? Kas notiek?

2020-03-28 10:03

piziks: un kā'ar pirtīm, dabas takas slēdz, tad visi tusējas pirti, nekādu dez. lldzekļu ne distances

2020-03-29 16:00

pi-pī: Covids0.7 vienkārši ir dusmīga,žultaina tante, kuru neviens negrib, tāpēc sakrājušos žulti vajag kaut kā kaut kur izgāzt. Un internetā to izdarīt ir visvienkāršāk. Bet nopietni sakot, briesmīgs tas covids07 izklausās, ļauns,neiecietīgs un agresīvs. Fūūū:(

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli