Piektdiena, 25. septembris Rauls, Rodrigo
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uldis Novickis: Internets ir daudzsološa vide noziedzīgām darbībām

Uldis Novickis: Internets ir daudzsološa vide noziedzīgām darbībām
21.09.2007 20:14

0

Ar septembri Bērnu un ģimenes lietu ministrija uzsākusi īstenot otro informatīvās kampaņas ”Tu nekad nezini, kurš ir otrā pusē” kārtu, kuras mērķis ir pievērst bērnu un pusaudžu uzmanību, ka arī interneta vide – tajā pastāvošā šķietamā anonimitāte un sajūta par neaizsniedzamību – nepasargā tā lietotāju no potenciālajiem uzbrukumiem. Tādā veidā bērni tiek informēti un iepazīstināti ar lietām, kas varbūt agrāk viņiem nav ienākušas prātā.

Attīstoties zinātnei un tehnikai, iegūstam daudz labu lietu, taču arī ļaunums nesnauž, un jāsaka, ka internets ir daudzsološa vide noziedzīgām darbībām – tiek tirgotas narkotiskas vielas, atklāti piedāvāti intīmpakalpojumi utt. Bērniem būtu jāuzmanās no jauniem vēstuļu draugiem jebkurā interneta portālā, kuri piedāvā satikties, kaut kur aiziet, sniegt izsmeļošāku informāciju par sevi. Protams, ne vienmēr piedāvājuma tekstā būs tiešs aicinājums satikties. Šie sliktie cilvēki ir ļoti labi informēti – viņi zina, kas nolūkotajam upurim patīk un kas spētu viņu ieinteresēt. Piemēram, situācijā, kad bērns interneta mājas lapā ir ievietojis sludinājumu, ka vēlas par pāris latiem pārdot savu veco mobilo telefonu, jārīkojas ļoti pārdomāti un uzmanīgi. Pienākot pozitīvai atbildei pārdošanas lietā, tikšanās vietu noteikt vajadzētu pašam bērnam, nevis svešiniekam. Vietai jābūt pārredzamai un ļaužu pilnai – lai ir cilvēki, kas nepieciešamības gadījumā varētu sniegt palīdzību. Liepājā tāda varētu būt, piemēram, tirdzniecības nama ”Kurzeme” pirmā stāva informācijas stends, kur vienmēr tuvumā ir apsardzes darbinieki. Tāpat uzreiz nevajadzētu atklāt, kā būšu tērpies. Jā, varam teikt, ka būs galvā, piemēram, sarkana cepurīte, bet, pirms satikties, cepurīti kādu brīdi var paturēt kabatā un pavērot, kādi cilvēki noteiktajā vietā apgrozās – vai tiešām ir kāds, kurš ir solījies būt, piemēram, zilos zābaciņos. To noteikti nevajag uztvert kā spiegu spēli vai jautru pasākumu, jo apdraudēta var būt paša drošība un dzīvība. Ejot uz tikšanos, vislabāk ņemt līdzi draugus vai vecākus, jo var izrādīties, ka iedomātā persona neatbilst virtuālajā vidē aprakstītajai.

Uzmanīgi ar portālos ievietotajām fotogrāfijām! Nevajag svešiem cilvēkiem dot informāciju par savas mājas iekārtojumu, materiālajām vērtībām vai pat mājas adresi. Jāprot saprast, kas ir elementāra piesardzība un kas – nevajadzīga, bīstama pārgalvība.

Strādāju ar skolēniem Liepājas skolās, vadu drošības tematikas fakultatīvu MJC ”Vaduguns”. Arī Liepājas Pedagoģijas akadēmijā par drošības jautājumiem informēju studentus un skaidroju, kā veidot savu pašaizsardzības sistēmu, lai viņi tālāk to varētu stāstīt saviem audzēkņiem.

Izskaidroju audzēkņiem, ka jēdziens ”pašaizsardzība” sevī neietver tikai fizisko sagatavotību. Galvenais ir informācija, tās pareiza izmantošana psiholoģiskā sagatavotība. Lieliski, ja tas tiek papildināts ar labu veselību un fizisko rūdījumu.

Neatsaku skolām, kuras mani uzaicina informēt skolēnu vecākus par dažādiem drošības pasākumiem. Bieži vien viņiem par to trūkst informācijas, tāpēc priecājos, ka varu dalīties ar savu vairāku gadu laikā uzkrāto pieredzi.

Gadās, ka audzēkņi jau pirms nodarbībām pienākt klāt un saka, par kādām tēmām viņi vēlētos runāt, jo tajā brīdī tas ir aktuāli un svarīgi. Piemēram, tiek lūgts pastāstīt, kā vislabāk un drošāk organizēt iecerēto pasākumu. Citi stāsta par dažādiem gadījumiem iz dzīves, kuri nodarbības laikā tiek izanalizēti. Ja skolēns pienāk un saka, ka iegūtā informācija ir noderējusi – jūtos gandarīts.

Varu teikt, ka bērni ir ieinteresēti uzzināt, kā vislabāk pasargāt sevi. Protams, vienmēr būs kāds, kurš uzspēlēti teiks: ”Ar mani jau tā nekad nenotiks!”, bet lielākā daļa skolēnu klausās uzmanīgi un piedalās motivētā diskusijā par savu drošību.

Nodarbību laikā cenšos nelietot ierastās standarta frāzes: ”Nedzer, jo tas ir slikti! Nesmēķē, jo tas ir kaitīgi!”. Uz skolēniem tas neiedarbojas. Esmu pārliecinājies, ka, sarunājoties ar bērniem viņiem pieņemamā stilā, ilustrējot nodarbību ar reāliem piemēriem, drošības jomā var panākt daudz vairāk.

Uldis Novickis,
Liepājas Pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz