Sestdiena, 4. aprīlis Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds

Uldis Sesks: Daļa Ventspils ostas kravu varētu aiziet uz Lietuvu

Uldis Sesks: Daļa Ventspils ostas kravu varētu aiziet uz Lietuvu
Foto: liepajniekiem.lv
17.12.2019 12:04

"Kurzemes Vārds"

Kuģniecības uzņēmumi visā pasaulē brīdināti par sankcijām, kas tiem draud, ja pēc 8. janvāra tiks izmantoti Ventspils ostas pakalpojumi. Situāciju, kad ASV noteikušas sankcijas pret Ventspils mēru Aivaru Lembergu un Ventspils brīvostas pārvaldi, visticamāk, nevilcināsies izmantot kaimiņvalstu ostas.

ASV Valsts kases lēmums par sankciju piemērošanu pret Aivaru Lembergu personīgi un arī Ventspils brīvostas pārvaldi ir bijis diezgan negaidīts paziņojums, tāpēc domāju, ka īsti neviens vēl nevar pateikt, kādas precīzi sekas tas atstās uz procesiem tautsaimniecībā, tai skaitā arī visu Baltijas reģiona ostu darbībā.

Taču nepārprotami ietekme noteikti nebūs ar plusa zīmi valsts kopējai tautsaimniecībai. To redzējām gan tad, kad Krievija noteica sankcijas, gan arī pie jebkuriem citiem ekonomiskiem ierobežojumiem – tas ietekmē uzņēmējdarbības vidi, un uzņēmumi cieš.

Ventspils osta vēsturiski ir bijusi ar specifisku kravu segmentu – naftas produktiem un oglēm, kas citās ostās arī ir, taču ievērojami mazākā īpatsvarā.

Klaipēdas osta jau paziņojusi, ka saskata iespēju pārņemt daļu no Ventspils kravām, kas saistītas ar naftas produktu pārkraušanu. Es domāju, ka šāda iespēja ir visnotaļ ticama un daļa no Ventspilī līdz šim pārkrautajām kravām tiešām varētu aiziet uz Lietuvu, jo Ventspilij piemērotie ierobežojumi un sankcijas būtībā daudziem tranzītbiznesā iesaistītajiem uzņēmējiem var likt meklēt mazākus riskus un augstāku prognozējamību savai darbībai.

Arī Liepājas virzienā uzņēmēji ir skatījušies, un savu spēju robežās osta centīsies ar uzņēmējiem sadarboties. Šobrīd ir vairāk tāds kā nogaidīšanas laiks – lai kopumā saprastu situācijas iespējamo tālāko attīstību, valsts lomu, valdības iesaisti, jo pagājušajā nedēļā atbildīgie valdības pārstāvji izteicās, ka patlaban starpvalstu līmenī tiek meklēts risinājums sankciju atcelšanai Ventspils brīvostai.

Papildus jāpiemin, ka šobrīd tranzīta nozare kopumā saskaras ar jauniem izaicinājumiem, ko redzam saistībā ar kravu apjoma samazināšanos no Krievijas. No šīs valsts Latvijas ostās ienākošo dzelzceļa vagonu skaits decembrī ir sarucis par vairāk nekā 30 procentiem, salīdzinot ar iepriekšējiem mēnešiem, tas arī ir nopietns pārbaudījums.

Uldis Sesks, Liepājas SEZ valdes priekšsēdētājs

37 komentāri

2019-12-17 12:53

sadgfh: Kāpēc atkārtot to, kas jau n-reižu visur izskanējis.

2019-12-17 13:15

Ostas skats: Ja nav ko pašiem pateikt un galva uz pleciem tad sameklē internetā citu pateikto un atkārto kā papagaiļi....

2019-12-17 13:33

£: Kaada sakariiba ostas paarvaldei ar kravu paarvadaajumiem ?

2019-12-17 14:17

Ns: Un kāpēc Liepāja "nespēj" pārņemt daļu Ventspils ostas kravu? Jēdziens "bizness un nekas vairāk" seskulum ir svešs? Kāpēc nevar Liepāja dubultot nīkulīgo apgrozījumu, pie tam saņemot lielāko algu starp visiem Latvijas ostu pārvaldniekiem? 25.gadu laikā bija impotenti lai sakārtotu infrastruktūru?

2019-12-17 15:05

Jaunie spēki nāk: Te jau stundas ir skaitītas. Uldis var doties pensijā.

2019-12-17 15:23

Ddd: Uldi Sesk. Vai prāmju līnija uz Liepāju arī atnāks atpakaļ. Lembergs to veiksmīgi nocakareja. Toties Liepāja nekas netika darīts lai to nepazaudetu un joprojām nekas netiek darīts lai to atgūtu. Atdodied lūdz prāmi atpakaļ uz Dienvidzviedriju.

2019-12-17 15:25

Zeltene: Kāpēc LIEPĀJA nevr pārņemt kravas ? Vai Liepājā tik iztērēta nauda UN NEKAS NAV IZBAGARĒTS LIDZ GALAM. jo BAGAREJAMAIS KUĢIS VISU vasaru nostāvēja uz vietas ostas akvatorijā.Grozijās uz enkura ta uz vienu pusi ta uz otru lūrējot kā sauļojas Karostas plūdmalē. Liepājā vajadzētu gada balvu par lielāko afēru un lohatronu.

2019-12-17 15:34

nu i nu: Vispār amerikāņi esot par oligarhiem daudzskaitlī runājuši. Lembergs tik pirmais ziediņš

2019-12-17 16:52

bende: cik labi , ka no liepājas ostas labums ir tikai šaurai ļaužu kopai , nav par ko iespringt pat amerikāņiem , vienīgi kotrbandas cigaretes var liepājas ostas burlakām saruk , pārējais poh !!!

2019-12-17 17:35

To nu i nu: Ei tu nu! Tu dzirdēji ko amerikāņi runāja. Lembis ir pēdējais no oligarhiem kas vēl pa politiku pa tiešo mīcijās. Pārējie jau sazagās un klusi pa biznesa vidi šiverē. Laiku pa laikam tik nolobē kādu projektu. Tāpēc šos ar neaiztiks.

2019-12-17 17:36

Zilene: Paddies Dievam, ka Latvijas ostas turpmāk nebūs spiestas apkalpot agresorvalsts Krievijas kravas. Tagad viņi sapratīs, ka mūžam nevar uzvesties kā okupanti mūsu zemē un izmantot mūsu infrastruktūru. Domāju, ostu darbinieki beidzot atviegloti uzelpos un sadarbosies ar civilizētām valstīm. Gudrs un savlaicīgs risinājums!

2019-12-17 17:44

Tie nav reņģu zvejnieki: Varētu domāt,ka tie kuģi ar kravām stāv jūrā reidā un gaida vai viņus pieņems Liepāja!! Diemžēl , ar kādu ostu sadarboties diemžēl izlemj paši "kuģotāji"", un neviens negrib problēmas ,ne
Ventspils,ne Liepājas ne kādas citas ostas dēļ,kas ārzemju kuģu kompānijām saucas vienā vārdā Latvija,sačakarēt savu biznesu !!! Tātad- ja Latvijā problēmas,tad redziet Lietuvā tādas nav un... vai jums patīk vai nē- kuģis aizbrauc un apbrauc Latviju. Nekāda pārņemšana nenotiek, kā jūs domājat !! Viss atkarīgs no viena faktora- notiekošais Latvijā , un visam savs mērs !

2019-12-17 19:21

savadaiss: Kas mainīsies, kad nomainīs Ventspils ostas nosaukumu?
Bet, to gan vajadzētu pārbaudīt, cik liepājas ostā izbagarēts.
Jau zināmas atbildes, jūra ar vētru sanesa smiltis atpakaļ.

2019-12-17 21:24

Ja: Kad tos paneļus saks likt pērkones ielas galā ,nevar līdz jūrai tikt vakar pa to ceļu vajadzēja laivu lai līdz jūrai tiktu .Ne pa velti Liepājas centrā ir lidmašina tad izdomajiet ko tas nozīmē .

2019-12-17 23:42

to ja: Jūru šim savajadzējies.

2019-12-18 08:34

Свободное: Свобода...свобода... Оно дурное слово у нас. Им пользуются люди, которые ведут себя свободно, но безответственно и нахально. Совести нет, совесть должна быть у человека. Особенно сейчас, когда мы ее приобрели, надо ею дорожить.
Попса дробит шрапнелью наши души,
Ее за это не привлечь к суду.
Часть поколений выросло на чуши,
И новое рождается в бреду.
О, Солнышко лесное, чудо песня,
Как мы в неволе пели чудаки,
Пришла свобода, стали интересней
Писклявые уродцы пошляки.
Слова – ничто, есть вопли вырождения,
Тот знаменит, кто больше нездоров.
Кто выйдет петь, без всякого стеснения,
Без совести, без страха, без штанов.
Где песни, чтобы спеть ее хотелось?
Слова где, чтоб вовеки не забыть?
Ну что горланить про кусочек тела,
Который с кем-то очень хочет жить?
С телеэкрана, как из ресторана,
Для пуще важности, прибавив хрипотцы,
Они пудами сыплют соль на раны,
Как на капусту или огурцы!
В халатике бесполая фигура,
Запела, оголившись без причин,
Противно это. Спой нам, Юра,
О женской теплоте и мужестве мужчин!

2019-12-18 10:14

Sweet: Ļoti labi, sistēma attīrās. Jo mazāka atkarība un saistība ar šaubīgiem austrumu mafijas biznesiem, jo labāk.

2019-12-18 13:33

trubadurs: Vajag taisīt atsevišķu ostas pārvaldi. Atmest visas sez teritorijas. Ostas pārvaldi būvēt no jauna, ar skatu nākotnē un no cilvēkiem, kas tiešām grib attīstīt gan savu pilsētu, gan ostu. Neredzu kvalitatīvu dzīvotspēju ostai kopsummā ar sez vienībām.

2019-12-18 22:38

44: ns , tur jau tā ķeza , ka lembe noteica ko Liepājas ostā pieņems , ko nē , protams attiecīgi arī roka roku nomazgāja ... Liepājas osta attīstījās kā tīri konkurējoša mencavai

2019-12-19 15:32

Melatrons: Žurnālisti, sekojiet, lūdzu, līdzi jaunākajām ziņām un ņemiet ārā rakstus, kas vairs neatbilst patiesībai.

2019-12-19 18:17

ko-ko: это уже знали что грузы уйдут в литву спасибо грибоскайте

2019-12-19 19:07

Viķoks: Kāpec tam pensionāram tiek dots vārds ?

2019-12-20 11:27

zennarius: Liepājas ostu gaida Kirdiks

2019-12-20 15:54

ASV: Amerikā nezin ,kur ir Latvija,kur nu vēl Ventspils.Sanāk LV ostu bizness izzudīs ,bet būs kara ostas :)) kā jau ieriekš tauta runāja ,viss skaisti pēc scenārija.

2019-12-20 17:23

Nu taču: Žurnālisti, sekojiet, lūdzu, līdzi jaunākajām ziņām un ņemiet ārā rakstus, kas vairs neatbilst patiesībai.

2019-12-21 14:20

Ess: Sesk, ko Tu visur bāzies pa vidu!
Sen jau neesi vairs Liepājas mērs.
Tavs vilciens jau aizgājis.

2019-12-21 15:04

to Ess: Toties apsveikumus savā vārdā joprojām sūta. :D

2019-12-21 20:41

Nu, ko: Nevarētu gan.

2019-12-21 21:13

Kaspars: Uldis varētu paskaidrot,kapēc pilsētai pie jūras,nav attīstīta osta!

2019-12-22 10:38

uldis: ja nav ko teikt, paklusējiet.

2019-12-22 21:03

Kantainais: Un tikai totāli debīliķi nesaprot ,ka tā bija afēra ar banālu liela biznesa ""prihvatizācijU"".Neviens tagad negrib braukt ostā ,kuru ""prihvatizējusi""LV valdība ,kura atrodas 100% Vašingtonas kontrolē..
Tas nozīmā ,ka nu visas tranzīta kravas --nafta ,ogles un pat pats pēdējais ))jūras konteineri "'iet uz ostām pa taisno uz Krieviju..Un Krievija atkal vinnē..Klaipēda ne--tai tur nekas nepaliek..tagad savas mantkāres un šķietamās netiesājamības dēļ ,tie mērgļi ,kuri to valdībā izdarīja(rinkevics un citi mēsli)) ,Latvija strauji brauks pamatīgā purvā..Un ne jau Vašington apati izgudoj a piesiet Lembergam nelikumīgo magņicka sarakstu..vairākiem jeņķu politikāņiem ir ,acīmredzot ,piešķirti kukuļi pamatīgu šo ostu akciju veidā.
Bet ,kad Lambergs pareizi izdarīs un šis gājiens ar ASV politiķu pērkamību nonāks Trampa ausīs ,tad tas tik viņam būs trumpis rokā pret saviem ienaidniekiem paša administr'ācijā.Un tas ,ka tur kaut kāds impīčments un mūsējie LV nodevēji gribēja pa kluso prihvatizēt biznesu (rekets ),tad tas neko nemaina..Domāju ,ka drīz klāt laiks ,kad Lembergs pats varēs plēst ādu pār acīm tiem ,kuri to izdarīja.
Glavenais ,ka tie kropļi tagad "varonīgi ""cīnās ,lai noņemtu šo sankciju no ostas un valdes locekļiem.lai arī šie bijušie "'locekļi"" sabaidīti ,uzpirkti--osta savu uzticību ,pateicoties šim bandītiskam LV izgājienam ir zaudējusi .tagad Ventspils osta tiks izlaupīta un arī pati Ventspils tiks iznīcināta kā pilsēta ,kuru mēs pazinām kā Lemberga pilsētu..
To par strauju LV lejupslīdi pateica paši amerikāņu eksperti..

2019-12-22 22:01

90.gadi.: Pēdējais ir "nošauts". Par labu tiem, kas to visu ieplānoja.

2019-12-23 17:29

Gļuks: Kantainais! Ko tu lieto? Var būt tev zāles aptrūkušas?

2019-12-25 13:26

Ludvigs Rimša: seskuli, tu arī zagi kopā ar smerdeli ļipmaneli?

2019-12-25 13:40

Yodadambis: Kàpèc Uldis vèl nesèž cietumà ?!?

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli