Ceturtdiena, 1. oktobris Lāsma, Zanda, Zandis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Valērijs Agešins: Rallijs nav nāves un dzīves jautājums

Valērijs Agešins: Rallijs nav nāves un dzīves jautājums
Foto: Egons Zīverts
15.12.2017 10:47

liepajniekiem.lv

Liepājas pašvaldības 2018.gada budžets ir nepiepildīto solījumu budžets. Jo mēs visi ļoti labi atceramies, ka abas koalīcijā esošās partijas vēlētājiem solīja dažādus sociāla rakstura labumus, piemēram, bezmaksas ēdināšanu bērnudārzos un skolās, kā arī vienreizējā pabalsta jaundzimušajiem palielināšanu. Arī citas ļoti labas un apsveicamas lietas.

Diemžēl mēs redzam, ka nenotiek nekas. Ja runājam par budžeta sociālo daļu, par sociālajiem jautājumiem, tad tikai viens jautājums pavirzījies uz priekšu, salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Tas ir jautājums par bezmaksas sabiedrisko transportu černobiliešiem un represētajiem. Viņi nākamgad no 1.janvāra brauks ar 100% atlaidi.

Bet, ņemot vērā to, ka pēc būtības sociālajā jomā vairs nemainās nekas, bet, ja kaut kas mainās, tas ir saistīts ar valsts aktivitātēm, nevis mūsu pašvaldības aktivitātēm, mēs nevaram uzņemties atbildību par šo svarīgo dokumentu un to atbalstīt. Ja tu balso par budžetu, tas nozīmē, ka tu uzņemies atbildību. Mēs redzam, ka nepildītu solījumu budžets nav mūsu skatījumā atbalstāms.

Acīm redzot, koalīcijā esošās partijas ir citās domās. Ļoti labi, ka pašvaldība tomēr izšķīrās par internātskolas finansēšanu. 

Tomēr ir pozīcijas, no kurām es ierosināju Finanšu komiteju atteikties. Piemēram, es uzskatu, ka rallijs ”Liepāja” nav nāves un dzīves jautājums. Līdz ar to šo summu – 120 tūkstošus eiro – mēs varējām novirzīt sociālajām vajadzībām.

Katrā gadījumā, aptaujājot iedzīvotājus un regulāri ar viņiem komunicējot, it īpaši vecāka gada gājuma cilvēkus, es pilnīgi droši saku: liepājnieki alkst pēc pārmaiņām sabiedriskā transporta jomā. Varējām sākt ar to, ka vismaz 75 gadus vecie cilvēki varētu izmantot sabiedrisko transportu bez maksas.

Es ne tikai kritizēju Finanšu komitejas līmeni, es piedāvāju instrumentus, kur paņemt resursus. Un atsevišķas pašvaldības aktivitātes man nav līdz galam saprotamas. Piemēram, rallijs. Ja šis rallijs ir tik populārs, es domāju, ka jāveido Liepājas domē darba grupa un jāmeklē investori un sponsori, kā tas notiek pārējās pilsētās un pārējā pasaulē. Kāpēc nodokļu maksātājiem jāapmaksā un jāuztur viesnīcas un atsevišķu ēdinātāju bizness? Ja šis pasākums ir tik ļoti populārs, lai privātie investori darbojas.

Kas attiecas uz pārējo sporta pasākumu līdzfinansēšanu, vienkārši tie neizmaksā tik dārgi. Tāpēc mans piemērs par ralliju liecina tikai to, ka šis konkrētais pasākums ir ļoti dārgs nodokļu maksātājiem.

Kas attiecas uz festivāla ”Summer Sound” līdzfinansēšanu, atbildēšu: ne jā, ne nē. Manā skatījumā iepriekšējais projekts ”Beach party” bija samērā veiksmīgs un nebija nekādas nepieciešamības šo projektu vienkārši ”aizklapēt ciet”. Pēc tam izrādījās, ka tiek atvērts kaut kas cits līdzīgs. Es teiktu, ka vēl toreiz pašvaldībai nevajadzēja no iepriekšējā projekta atteikties. Bet, runājot par esošo projektu, varbūt tik tiešām izpildījums klibo. 

Domāju, ka ir jāmaina sistēma, kā mēs veidojam budžetu. Pēc tā, ko ieraudzīju rudenī, esmu šokā. Izrādās, ka tie uzņēmēji, kuri ar atsevišķiem deputātiem ir uz ”tu”, var atnākt uz domes sēdi un palūgt naudu. Šī nauda viņiem tiks piešķirta. Šeit domāju atsevišķu konferenču rīkotājus.

Domāju, ka visiem iedzīvotājiem un visiem uzņēmējiem jābūt vienādām tiesībām. Līdz ar to jāmaina sistēma. Biju pārsteigts, ka nāk gados jauni uzņēmēji, aktīvi runā šeit domes sēdes laikā, koalīcijas deputātus uzrunā uz ”tu”, un viņiem nekritiski piešķir nodokļu maksātāju naudu. Nekritiski. Es ļoti atvainojos, bet šeit pilnībā jāmaina visa sistēma!

Valrērijs Agešins, Liepājas pilsētas domes deputāts, opozīcija

44 komentāri

2017-12-15 12:01

Nils: Līdzīgi pat vēl trakāk notiek Rīgā, Agešina kungs uzzvani Ausainītim!

2017-12-15 12:34

Raitis R.: Es atbalstu Ralliju, bet uzskatu, ka labāk meklēt privātus investorus, nevis tērēt budžeta naudu. Piekritu Agešinam šajā jautājumā. Mēs esam pārāk sociāli nenodrošināti, lai no mūsu nodokļiem sponsorētu ātruma un dzeršanas festivālu.

2017-12-15 12:38

Ups4: Agešina kungs nav iepazinies ar atskaitēm pēc rallija. Cik atnāk atpakaļ pilsētai? Vajag domāt lidzi.

2017-12-15 12:50

mmm: Rallijs un cita tāda mēroga sacensības ir Liepājā vajadzīgas, būtu jauki ja atceltu liepājniekiem ieejas maksu uz pasākumiem par kuriem jau ir samaksāts no liepājnieku nodokļu naudas, sanāk ka liepājnieki dubultā maksā par pasākumu.

2017-12-15 12:51

klabse: Sekla, sekla domāšana.

2017-12-15 13:06

Šeit gan: Piekrītu.Rallijs ir ļoti šauram cilvēku lokam interesējošs,īpaši pēdējos gados,kad par katru skatu uz rallija pusi prasa samaksu!

2017-12-15 13:10

Baiba +: Var redzēt, ka koalīcija nemaz netaisās pildīt savas pirmsvēlēšanu solījumus. Skumji visu to lasīt. Tāda sajūta, ka nekas nav mainījies. Un jā, protams - ienākums no rallija ir liels - bet kur viņš iet? Privāto uzņēmēju kabatās?

2017-12-15 13:16

Doma.: Rallijs ir tikai un vienīgi Seska ambīcijas, tas patīk arī atsevišķai iedzīvotāju daļai, bet rallija sponsorēšana no pašvaldības budžeta ir galēji nepieņemamam. Rallijs prioritāri noteikti nav salīdzināms ar sociālo vajadzību nodrošināšanu.

2017-12-15 14:30

vot: Cerams, ka to bezjēdzīgo pieminekli bērniem nebūvēs! Tad jau pieminekli pazudušiem kaķiem arī jābūvē!

2017-12-15 15:04

geiša nespļaudās: Beidzot piešķirt 100% braukšanas atlaidi represētajiem un černobiliešiem nav grūti, jo viņi katru gadu paliek mazāk. Pēc 10 gadiem varēs viņiem dot pabalstu kaut 1000 eur apmērā, jo varbūt tikai viens vēl būs izdzīvojis.

2017-12-15 17:43

Skolotājs: Agešins malacis ,ja mums būtu tāds pilsētas vadītājs ,tad daudziem iedzīvotājiem izmainītos dzīves līmenis un šitā visatļautība, kas tagad notiek pilsētas satiksmē, daudz neatpaliekam no 90.gadu dzīves līmenim.

2017-12-15 17:59

Пустомеля: Ничего нового не сказал. Как заезженая пластинка - одно и то же талдычит из года в год. Удивительно, что есть ещё доверчивые люди, которые голосуют за этого пустозвона, который уже лет 15 только умно рассуждает, а реальных дел за спиной ноль целых ноль десятых. Даже по этому интервью явно просматривается узколобость и неспособность мыслить стратегически. Ляпнет несколько шаблонных фраз и скачет вокруг них годами, как попуас вокруг хижины.

2017-12-15 19:22

Juris Baismīgais: Esmu stingri jo stingri pārliecināts - ikviens, kurš uzdrošinās kritizēt Ralliju, tā krusttēvus un finansējuma avotus, jāņem Drošības policijas, KNAB un SAB uzskaitē. Jebkurš Rallija nolicējs ir potenciāls Kremļa līdzskrējējs un Latvijas valsts nodevējs!

2017-12-15 20:53

Kristi2006: Pilnīgi piekrītu, ka pa ralliju tik lielu nodokļa maksātāju naudu atdot nevajadzētu. Jameklē investori šim pasākumam....

2017-12-15 22:52

Negodīgi!: Nu pirkrītu! Sen bij laiks pacelt šo jautājumu. Un kas tad atnāk atpakaļ Liepājai no tā?- privaitais ēdināšanas sektors un naktsmītnes Piena muižā! Paceliet vecāku pabalstus, iedodiet kaut pusi samaksu bērnudārznieku pusdienām, un tad runājam par izklaidēm, kuras interesē mazu procentu no liepājniekiem, bet kas apēd maksātāju naudu!!! Kur palikuši solījumi?

2017-12-15 22:52

Ha ha: Rallijs,zvejnieksvētki,summersound,muzeju naktis,...nafig neko nevajag ,lai Ahuješins novirza rubuļus savā labā,kă to dara Rīgas makaronu karinātājs

2017-12-15 23:14

Jeeriks: tāds pats tukšs dirsējs kā Kaimiņš

2017-12-15 23:27

1 Cilveks: Agešins domā ne tikai par savam interesēm, bet doma un rūpējas par tautu. Tieši tāpēc viņam rodas jautājumi - kur ņemt naudu un kā labāk to sadalīt. Bet jums laikām skauž, ka viņš domā par visiem, nevis tikai par savu vietu.

2017-12-15 23:39

agesins: domaa tik par savaam intereseeM

2017-12-16 02:00

Vorens: Malacis - pilnīgi piekrītu visam teiktajam par 100%

2017-12-16 07:20

vinreia: Pilnīgi piekrītu , tas rallijs jau lidz kaklam ,kadu naudu ienes kreņķus izčakaretus ceļus ir daudz kas cits kur to naudu ieguldīt

2017-12-16 09:30

Elločka: Ageśins šobrīd gudrais, jo opozīcijā. Bet mēs nu jau varam novērtēt, kas notiek, kad opozīcijas bļāvēji nonāk koalīcijā. Un konkrēti - viņi darbojas kā tie mērkaķi vecajā anekdotē par mērkaķiem būrī un banāniem, tātad darbojas tieši tāpat, kā tie, kurus viņi pirms tam kritizēja. Ja grib paskatīties, kas notiktu, ja pie varas pielaistu Agešinu, jāpaskatās Rīgas virzienā.

2017-12-16 12:22

laimonis drieka: ...ja,joprojam strada tas stulbais,jusejais,musejais iedalijums,joprojam dzivojam klisejas.par ralliju manuprat nav verts pat runat,investet no pilsetas budzetu manuprat ir noziegums,daudz pratigak butu to naudinu novirzit skolam bermaksas edinasinai,vai dakteru skaita palielinasanai,tur tiesam katastrofa. dazi mill piesaukt Usakovu,nu acim redzot nevar neka kriminala atrast,bet veletaji balso-tatad labakais. ja atceras daznedazados finansu skandalus,tad musu pasu balelinu sastradati,kautvai sobrit par elektro komponenti,visi barojam un trekni barojam dazus izredzetos. pat upureja pars tukstosu darbavietas,runaju par metalurgu. domajiet... ar cienu!

2017-12-16 12:22

laimonis drieka: ...ja,joprojam strada tas stulbais,jusejais,musejais iedalijums,joprojam dzivojam klisejas.par ralliju manuprat nav verts pat runat,investet no pilsetas budzetu manuprat ir noziegums,daudz pratigak butu to naudinu novirzit skolam bermaksas edinasinai,vai dakteru skaita palielinasanai,tur tiesam katastrofa. dazi mill piesaukt Usakovu,nu acim redzot nevar neka kriminala atrast,bet veletaji balso-tatad labakais. ja atceras daznedazados finansu skandalus,tad musu pasu balelinu sastradati,kautvai sobrit par elektro komponenti,visi barojam un trekni barojam dazus izredzetos. pat upureja pars tukstosu darbavietas,runaju par metalurgu. domajiet... ar cienu!

2017-12-16 12:29

: Rallistu fašisti izjāj jau tā sajātos grants ceļus un pēc raļa neviens tos nesalabo skatītāji piedirš apkārtējās teritorijas piedirš privātīpašums ,jo tiem šmurguļiem ir viss atļauts.

2017-12-16 16:26

Adatiņa: Lielāks stulbums jau nevar būt,aizliegt Ralliju. nu padomājiet loģiski, cik daudz cilvēki apmeklē mūsu pilsētu un katrs no viņiem atstā daļu naudas. Tas ir tikai viens ienākumi,bet godpilnais nosaukums Liepājai par ralliju,tā ir katras pilsētas goda lieta,vai par to nav jārūpējās? To noteikti nesaprot tāds, kā Agešins, vai viņam vispār kas rūp kas notiek Latvijā, drīzāk jau kremlī!!!!

2017-12-16 16:28

To ups4: Cik atnāk atpakaļ pēc rallija?

2017-12-16 16:31

Pastāstiet: Kāpēc bērnudārzos par bērna ēdināšanu jāmaksā (aptuveni 50 eur/mēnesī), bet skolās līdz noteiktam vecumam - nē?

2017-12-16 16:32

Adatiņai: Labāk Kremlī nekā Latvijā jo rigas Kremlis visu izlaupījis.

2017-12-16 18:21

nē nu jā: vecais stāsts par zivīm un makšķerēm. zivi saņemt, protams, ir daudz vieglāk. un prasa mazāk laika. un sovoks arī tā pieradis dzīvot. Agešins nav muļķis,zina, kā uz vēlētāju stīdziņām spēlēt.

2017-12-16 19:08

rallijs: Rallijam būtu jāmeklē privātie sponsori, nevis jāsponsorē no budžeta naudas. Pilsētā ir daudz sociāli neaizsargāti cilvēki, trūcīgi, kam pilsēta varēja vairāk palīdzēt. Cik vispār to ralliju apmeklē, cik maksā biļetes, kādi ir aprēķini, lai atbalstīti tieši šo pasākumu?Kāds tieši ir pienesums pilsētas budžetā no šī pasākuma? Kāpēc atbalstam Ralliju un nevis ko citu????

2017-12-17 00:55

120tūkstoši!: Suņi tik rej, bet karavāna iet tālāk! :)

2017-12-17 03:25

Vaļera88: Rallijs ienes naudu pilsētai.
Sportisti, sportistu komandas biedri, mediji, skatītāji - pērk ēdienu vietējos veikalos, ēd vietējās kafejnīcās un neguļ uzielas. No tās naudas ko saņem privātie, daļa nodokļos aiziet atpakaļ pašvaldībā. Piem. ERČ notiek ziemā, tas ir vienīgais iemesls, kapēc ziemā Liepājā spēj viesnīcas būt pilnas! Iedzīvotāji tieši vai netieši tikai iegūst!

2017-12-17 08:56

Šausmas: Kāpēc bērnu dārzos vajag pretkorupcijas plānu?

2017-12-17 10:07

Larviete...: Piekrītu Agešinam. Liepajai rallijpilsētas gods nav nepieciešams. Mums vajag bērniem bērnudārzus. Liepājniekiem- medicīnu kā Ventspilī. Veciem cilvēkiem- pansionātus. Lūdzu Tu augstākais - dod prāti arī citiem, ne tikai Agešinam.

2017-12-17 10:48

Sodien: Tvnet arhibiskapam Zgibņevam arī liekas ,ka Liepājā ar domāšanu nav viss kārtībā.Agešins tā nedomā viens.

2017-12-17 14:10

latviete??: Ar labo medicinisko aprūpi Venspilī uz magnetisko rezonansi varēja pierakstities tikai 6.aprilī,bet "sliktajā Liepājā" jau tūlīt pēc Jaunā gada - tā tas bija novembrī. Rīdzenieki iebraukuši Liepājā nebeidz slavēt cik ļoti sakārtota pilsēta. Pilsēta prot strādāt,tā tikai uz prieksu!!

2017-12-17 17:16

nē nu jā: bērnudārzi, pansionāti, medicīna, bezmaksas transports - tas viss ir labi, taču tie ir tikai un vienīgi tēriņi. ceru, ka kādreiz pilsēta un valsts būs tik bagāta, ka arī šos jautājumus spēs atrisināt bez kavēšanās. tomēr lielie pasākumi, kā jau te iepriekš minēts, ir ne tikai tēriņi, bet arī ienākumi pilsētas budžetā, tāpēc jāsaglabā samērs - iespēju robežās gan sociālais budžets, gan atbalsts pasākumiem.

2017-12-17 21:30

:)))))): Palasot komentārus var ļoti labi redzēt, ka Liepājā joprojām ir ļoti daudz padomju laika haļavčiki, kuri tikai to vien dara kā cer uz sociāliem pabalstiem, un kā citādi nokapmt kādu treknu kumosu no valsts vai pašvaldības budžeta.
Par V-pils ''labo'' medicīnas aprūpi vispār paliku mēms, jo nekur Latvijā reģionos ārpus Rīgas nav bijušas problēmas ar slimnīcas un ārstu darbu kā V-pilī.
Rallijam un citām lielo masu izklaidēm Liepājā būt, jo tas ir ļoti labs pienesums pašvaldības budžetam.
Lai suņi rej, bet karavānai jāiet tik uz priekšu.

2017-12-17 23:26

tu pedejais: tu jaunizcepais eiropieti nesi nekad smagu darbu darijis un nezini ka tas ir tadel piekritu padomju laiku darbam un tev deretu iziet armiju tad butu prata savadaks

2017-12-17 23:32

to tu pedejais: Es krievu armijā nodienēju trīs gadus. Ja Tevi tas ļoti interesē. Un arī smagi strādājis PSRS laikā esmu, bet ļoti labi atceros cik toreiz bija parazīti, un tagad tie paši parazīti turpina mēģināt parazitēt uz valsts un pašvaldības rēķina.
Esmu kategoriski par to, lai sociālos pabalstus vel vairāk nogriež, lai šiem pabalstu tīkotājiem iedala mazdārziņus, un lai tie paši mācās sagādāt sev iztiku.

2017-12-18 09:24

ahhh: Atraduši par ko cepties, rallija 120 tūkstoši un visi ar uz to panesās. Agešins ar ko ir labāks par visiem citiem? Tēma lai novirzītu miljonu izšķērdēšanu.

2017-12-18 11:12

Nē dzerstiņiem: Es ļoti atvainojos, ja ir jāizvēlas vai nu rallijs, kur cilvēki jūsmo, atpūšas, ģimenes skatās šo pasākumu, un otros kausos - nodzeršanās un narkošanas pasākums summer sound. Tad ir skaidrs, ka visi normālie liepājnieki saka, ka grib ralliju!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz