Svētdiena, 27. septembris Ilgonis, Ādolfs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Viktorija Knese: “Protams, bez praktiskām nodarbībām peldēties iemācīties nevar”

Viktorija Knese: “Protams, bez praktiskām nodarbībām peldēties iemācīties nevar”
04.08.2020 06:00

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Pludmales glābējiem un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam vasarā bieži nākas steigties palīgā nelaimē nonākušiem cilvēkiem uz ūdens. Šī gada statistika ir skarba – līdz šim noslīkuši jau 76 cilvēki, tai skaitā mūspusē.

Tas ir tikai mans personīgais viedoklis, taču uzskatu, ka labi peldēt prot tikai kādi desmit procenti no visiem iedzīvotājiem, bet puse spēj tikai noturēties virs ūdens. Tas nav labs rādītājs. Tiesa, pēdējā laikā vērojama arī pozitīva tendence – pilsētā šobrīd pieejami trīs baseini, un cilvēki aizvien aktīvāk tos izmanto. Ja iepriekš tas vairāk bija novērojams Rīgā, tad tagad varu teikt, kā tā tas ir arī Liepājā.

Pasniedzu peldēšanas nodarbības gan bērniem, gan pieaugušajiem. Daudziem rodas grūtības peldēt dziļumā, kad kājas nesniedzas līdz baseina dibenam, tādēļ vispirms ir jāpazīst savs ķermenis un ūdens fizikālās īpašības. Ir cilvēki, kas atnāk uz nodarbībām un saka, ka peldot grimst kā āmurs, taču ķermenis uz ūdens ir daudz vieglāks nekā šis instruments un noturēties uz tā nav nemaz tik grūti. Vajadzīgas iemaņas un vēlme tās apgūt.

Pozitīvi ir tas, ka visiem otro klašu skolēniem tagad ir pieejamas četru mēnešu ilgas bezmaksas peldēšanas nodarbības, kuras skolēni ar lielāko prieku izmanto. Pēc šīs programmas viņi visi var baseinā nopeldēt 25 metrus, taču svarīgi ir šīs iegūtās iemaņas reizi pa reizei atsvaidzināt. Ja peldēšanas nodarbības apmeklēs katru gadu vismaz divreiz mēnesī, gan bērns, gan pieaugušais peldēs labi un jutīsies pārliecināts par savām spējām. Pārliecība ir ļoti svarīga – ja ļausieties bailēm, tad ar peldēšanu būs grūtāk, nemaz nerunājot par dziļākiem ūdeņiem, kur papildus jāsargājas no jūras viļņiem.

Protams, bez praktiskām nodarbībām peldēties iemācīties nevar, tomēr labs palīgs var būt arī internets, kur var atrast daudz informācijas par šis prasmes apgūšanu.

Vecāki bērniem stāsta par drošību un bīstamību gan pie ūdens, gan uz tā, taču jābūt samērīgumam – nedrīkst iedvest viņos bailes, kas var palikt uz visu mūžu, un viņi peldēties tā arī neiemācīsies. Aizvediet bērnu uz baseinu, kur ūdens ir dzidrs un rāms. Šādi apstākļi radīs drošības sajūtu, un treneru pavadībā iemaņas varēs apgūt itin ātri. To pašu var attiecināt arī uz pieaugušajiem. No pieredzes varu teikt, ka atsevišķi cilvēki nodarbībās peldēt daudzmaz labā līmenī iemācās jau pēc dažām nodarbībām.

Lai vairotu cilvēku vēlmi mācīties peldēt un uzlabotu savas prasmes, vajadzētu rīkot kādus ģimenes pasākumus pie ūdeņiem, kuros būtu iekļautas arī, piemēram, peldēšanas sacensības, kādas jautras stafetes visiem.

Visbeidzot, runājot par bēdīgo statistiku – noslīkušajiem cilvēkiem, nedrīkst nepieminēt, ka ne vienmēr pie vainas ir peldēšanas prasmes. Tā ir arī pārgalvība un bieži vien alkohola lietošana.

Viktorija Knese, peldēšanas trenere

9 komentāri

2020-08-04 09:54

Risinājums: Ko tu tur lej?
90o gadu bērnus meta upēs un ļoti ātri iemācījāmies peldēt.
Nav ko audzināt puņķu tapas, kam bail pat no savas ēnas.

2020-08-04 15:14

Apavi: Baseins nav upe

2020-08-04 22:38

Marats: Tādu stulbumu gvelž šī sieviete! Ja cilvēks neprot peldēt, viņš nekad nemetīsies pārpeldēt Daugavu, vai vēl kādus stulbus cundurus demonstrēt. Es arī neprotu peldēt un mans bērns arī nemācīsies peldēt. Jo tas nav dzīvē nepieciešams! Svarīgāk ir attīstīt smadznes! Sporta veidi ir pietiekoši daudzi citi, kur izpausties sportiskā jomā! Peldēšana noteikti NAV nepiecieāma!

2020-08-05 08:45

D: MARATS: Jā protams, peldēšana nav nepieciešama, bet kad bērns dosies kopā ar draugiem uz Jūru, ezeru vai upi. Sēdēs malā un blisināsies, jo redz ne mamma nedz tētis nav iemācijis man peldēt. Marazms tev galvā.

2020-08-05 10:31

Marats > D: Bērns, kuram ir smadzenes atradīs arī sportisku izklaidi ārpus ūdens. Zinu , ka daudzi neprot peldēt un nevēlas mācīties peldēt. Un pareizi. Un peldēt mācīšana nedrīkst būt piespiedu kārtā. Negribi, nemācies! Ja mani draugi ir nūdisti, man nav obligāti jābūt nūdistam! Šis teikums tev pārdomām!

2020-08-05 11:44

solon: Peldēt, protams, var iemācīties bez jebkādām speciālām praktiskām nodarbībām. Labāk un darīt to pareizi, protams var specializēta trenera vadībā, taču iemācīties peldēt (gluži kā staigāt, ēst ar karoti utt...) var arī pats.

2020-08-05 12:35

D: MARATS> Es nesaku, ka ir jāiet uz nūdistu pludmali, ja iet tavi draugi. Bet kādreiz dzīve var piespiest peldēt, piemēram glābjot savu draugu, ģimenes locekli vai vienkārši cilvēku. Protams, labāk ir pasēdēt malā un uz to visu noskatīties! Cepums TEV.

2020-08-05 14:57

Divi pensi: Pa drāti vēstī lasītāji...
Var jau turpināt marasmu - ne tikai peldēt nav jāmāk, bet arī slidot, slēpot un braukt ar velosipēdu.
Un sēnes mežā arī neatpazīt, jo veikalā var nopirkt šampinjonus un virsū var uzdzert kolu !

2020-08-05 15:11

>maratam: tavi bērni varbūt domās citādi. mani vecākim man neiemācīja peldēt, un es to mācos pieaugušā vecumā, kas , protams, ir grūtāk.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz