Ceturtdiena, 26. novembris Sebastians, Konrāds, Sebastijans
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Viktors Stulpins: Ne tikai baznīcas, bet arī Latvijas valsts viendzimuma laulības neatzīst

Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks jaunajā filmā “Francesco” paudis atbalstu homoseksuālu pāru civilajām savienībām, vēsta aģentūra LETA, citējot pāvestu: “Homoseksuāliem cilvēkiem ir tiesības būt ģimenē. Viņi ir Dieva bērni. Tas, kas mums ir vajadzīgs, ir civilo savienību likums. Šādā veidā viņi būs juridiski aizsargāti.”
Vai katoļu baznīca atbalsta viendzimuma pārus?

Viktors Stulpins: Ne tikai baznīcas, bet arī Latvijas valsts viendzimuma laulības neatzīst
Foto: liepajniekiem.lv
26.10.2020 06:00

"Kurzemes Vārds"

– Pāvesta izteikumi dokumentālajā filmā vēl nemaina baznīcas mācību un neuzliek baznīcai par pienākumu laulāt homoseksuālus pārus vai atzīt homoseksuālismu. Katoļu baznīcas nostāja un attieksme šajā ziņā nav mainījusies – ne tikai baznīcas, bet arī Latvijas valsts viendzimuma laulības neatzīst.

Pāvests atzīst sociāli kulturālās grūtības, kādās atrodas homoseksuāli cilvēki, tāpēc iestājas par viņu juridisko aizsardzību, kas tomēr nebūtu jāuzskata par viendzimuma pāru partnerattiecību legālu atzīšanu. Homoseksuāliem cilvēkiem ir jābūt tāpat juridiski aizsargātiem kā visiem citiem, tāda juridiskā aizsardzība Latvijas likumdošanā jau ir.

Pāvests filmā runā par līdzās pastāvēšanu – ka mēs varam dzīvot blakus cits citam, varam sarunāties, ka cilvēki nav jāizstumj no sabiedrības un no ģimenes. Pāvests filmā runā spāņu valodā un lieto vārdus “convivencia civil”, kas attiecas uz pilsonisko līdzāspastāvēšanu un sadzīvošanu, nevis uz partnerattiecībām. To var viegli pārbaudīt, kaut vai ar Google tulkotāja palīdzību.

Iespējams, pārpratums radās tādēļ, ka kinofestivāls notika Romā un, tulkojot šo izteicienu, itāļu valodā “convivenza civile”, tas nozīmē civilo kopdzīvi, kas jau ir partnerattiecības. Tātad, runa ir par līdzāspastāvēšanu, līdzīgi kā dažādu tautību cilvēki dzīvo līdzās vienā valstī.

Liepājas baznīcā pie mums homoseksuāli cilvēki nav vērsušies ar lūgumu pēc atbalsta, bet citviet gan.

Viktors Stulpins, katoļu baznīcas Liepājas diecēzes bīskaps

22 komentāri

2020-10-26 08:19

Joske: Bet mazu bērnu izvarošanu gan atzīst?

2020-10-26 09:12

Ansis to Joske: Eu, Tev neapnīk? Kur, kas teica, ka atzīst?? Tas būtu slimi, ko tādu atzīt, ne? Jā, nožēlojami, ka arī baznīcās gadās un ir slimi cilvēki, bet kur tādi nav.. Mūsu visu sabiedrība ir tāda, diemžēl

2020-10-26 09:21

The Fuck: Bet pedofilija ir OK? Stfu!

2020-10-26 09:47

penzija55: bazniaca jau nu tiesam varetu pakluset par so jautajumu.. geji ir ok, bet pedofili NAV ok. to nu gan vajadzetu saprast musdienas!

2020-10-26 11:32

Lasītājs: Skaidri redzams, ka liepājniekos ir vairāki aktīvi "troļļu" komentētāji. Lai kāds būtu raksts saistībā ar baznīcu, uzreiz metas nodirst vai apsūdzēt pedofilijā. Atrodiet kaut vienu baznīcu kur jūsu pieminētās lietas būtu atzītas...tādu baznīcu nav.

Kā iepriekš teica ansis, slimi cilvēki gadās visur, diemžēl arī baznīcā. Tad pēc jūsu komentāru loģikas, jūs neko nedrīkstat ne patērēt, ne apmeklēt, bet tikai sēdēt ierakušiem zemē un visi jānolād, jo slimi cilvēki ir pabijuši visās jomās un nozarēs.

Domāju jau gana spamot naida runu...nekas cits jau tas arī nav, jo objektivitāte jūsu komentāros nav atrodama.

2020-10-26 11:41

Tumsoņa ierunājās: Kauns, ka šādi tumsoņas kā Liepājas mācītāji mūsdienās vēl eksistē. Kāda viņiem daļa gar citu izvēlēm, sēdiet savā cellē un fantazējiet par maziem puisīšiem. Lielākie grēkotāji esat jūs, ari ar esošo noteikumu neievērošanu un cenšanos nepārtraukti tos pārkāpt, gan rīkojot slepenus dievkalpojumus, gan apejot likumu nēsāt maskas. Riebjas šādi reliģiskie tumsoņas, divkoši, līdz Dievam jums tikpat tālu, kā līdz marsam. Tā vietā, lai sētu sabiedrībā mieru, mācītāji sēj naidu.

2020-10-26 12:33

Estebans: Homoseksualitāte nav normāla. Ģimene ir starp vīrieti un sievieti. Divi vīrieši vai divas sievietes nevar radīt pēcnācējus. Kāpēc homoseksuālie cilvēki uzspiež savu viedokli citiem. Dzīvojiet savās istabās kā vēlaties, bet nebazieties virsū ar savu propogandu. Tik līdz kāds nepiekrīt viņu viedoklim tā uzreiz tiec pazemots un nonievats no homo puses, jo redz nepiekrīti viņiem. Man tas nav un nebūs pieņemams.

2020-10-26 12:46

Cilvēks: Nezinu par citām baznīcām, bet Jēkaba katedrālē tiek ievērotas absolūti visas higiēnas prasības - apmeklētājiem jānēsā maskas, ko arī visi ievēro, ir dezinfekcijas līdzeklis roku dezinficēšanai, sēdvietas ir iezīmētas, lai nodrošinātu distanci, viss ir atbilstoši prasībām. Šajā baznīcā nav bijuši slepeni dievkalpojumi, tā ir bijusi atvērta apmeklētājiem tikai laikā, kad to atļāvis normatīvais regulējums. Ja par cilvēkiem ar slimu fantāziju un vēl jo slimāku uzvedību, - šādi īpatņi patiešām sastopami it visur, arī valdības aprindās, arī starp pedagogiem un ārstiem, utt. Tas ir visas sabiedrības uzdevums - būt modriem, sargāt sevi un savus bērnus no neadekvātu cilvēkvēku ietekmes un nevilcinoties iesaistīt policiju situācijās, kuras šķiet aizdomīgas un tāpēc detalizēti pārbaudāmas.

2020-10-26 13:42

Jē jē jē: Slepens Dievkalpojums, tas ir kruti !

2020-10-26 14:11

Lapa: Kurš nu kuru var saukt par tumsoņām?

Visās baznīcās cik esmu redzējis vai dzirdējis ievēro distanci un dezinfekciju daudz pedantiskāk nekā citās publiski peejamās telpās, tas pats attiecas uz maskām. Arī baznīcās tās visi valkā, bet ak jā, te cilvēki grib kurināt cilvēkus uz kašķi nevis skatīties uz reālo situāciju.

P.S Pēc manas pieredzes homīši un pārējie lgbt biedri ir tie, kas savas idejas reāli uzspiež un bieži vien pat agresīvi. Šie te aktīvisti ir pretrunā paši pret sevi, kad reiz runa ir par brīvu izvēli un vēlmēm kā dzīvot.

2020-10-26 15:15

Ņuks: Fuj, tādas baznīcas vajag slēgt. Pretīgi, ka pasakas aizstāv vairāk nekā cilvēkus.

2020-10-26 15:16

Zz: Paldies, nemaz nevēlos lai pedofīli mani atzītu! Dzīve bez baznīcas ir daudz labāka, neesam taču vairs tumšajos viduslaikos.

2020-10-26 21:09

Cīge: Man patīk Raimonds doils

2020-10-27 01:54

Johans: Baznīca tos kopigos vīna traukus sterilize? Tur īsts kovid perēklis.

2020-10-27 07:37

Sivns: "Liepājas baznīcā pie mums homoseksuāli cilvēki nav vērsušies ar lūgumu pēc atbalsta"

Labs joks. Jūsu aizspriedumiem bagātā organizācija, kura cilvēces vēsturē ir paveikusi neskaitāmus genocīdus, autorizējusi masu slepkavības un brīvi sadarbojusies ar fašistu režīmiem, ja nu gan būs pēdējā vietā kur kādam meklēt atbalstu un iecietību.

2020-10-27 11:29

piepe: pilnībā piekrītu Estebanam-kāpēc geji/lezbas uzbāžas normālajiem ar savām prasībām,kačā pravas un tiklīdz dabū pretsparu tā bļau pa visu pagastu,ka minoritātes apspiež...

2020-10-27 15:55

Cien.prāvestam: Jūs gan esat naivs vai par tādu izliekaties. Šis pāvests ir pazīstams ar atbalstu globālistiem un Sorosam. Baznīcas laulību starp gejiem viņš neatbalsta un nemaz nedrīkst, jo tas ir pilnīgi pret katoļu likumiem, tomēr civilas savienības reģistrēšanu gan viņš atbalsta un pat progresīviem katoļu priesteriem ir atļāvis salaulāt. Atveriet acis, pāvests nav nekāds Dievs, viņš ir arī cilvēks ar saviem uzskatiem, kas diemžēl ir pārāk progresīvi un naudu atbalstoši.

2020-10-27 18:29

Ivars: Paldies par skaidrojumu, ļoti korekti un saprotami. Sātanisms nav pieļaujams!

2020-10-28 10:11

...: Nu slimi cilvēki, ko vēl piebilst....
Lai jau dupsē viens otru ,pārējos par to nav obligāti informēt...
Un rokas nost no bērniem...
Tādus kretīnus uzreiz vajag kastrēt!

2020-10-28 11:37

Dievs, svētī Latviju: Esteban,
es domāju tāpat.

Bet tagad visi palasam tad, kas ir SODOMIJA,

"Sākotnēji šis termins, kas cēlies no Bībeles Sodomas un Gomoras stāsta Radīšanas grāmatas 18. un 19. nodaļā, tika attiecināts vienīgi uz anālo seksu."

en.wikipedia.org/wiki/Sodomy


Geji un lesbietes, jūs esat atkrituši no baznīcas, un nevajag te kliegt, ka jūs paliekat kristieši, SODOMIJA ir grēks, un jūs ar sava grēka turpināšanu esat Dieva ienaidnieki.

un atcerēsimies visi, ĢIMENE ir savienība starp vīrieti un sievieti, kurā var radīt pēcnācējus, tātad bērnus.

2020-10-28 11:40

Dievs, svētī Latviju: Esteban,
es domāju tāpat.

Bet tagad visi palasam tad, kas ir SODOMIJA, ja Francisks nav lasījis Svētos Rakstus un Bībeli, tad būtu īstais laiks viņam to pārlasīt.

"Sākotnēji šis termins, kas cēlies no Bībeles Sodomas un Gomoras stāsta Radīšanas grāmatas 18. un 19. nodaļā, tika attiecināts vienīgi uz anālo seksu."
en.wikipedia. org /wiki/ Sodomy

SODOMIJA ir grēks, geji un lesbietes jūs esat Dieva ienaidnieki ja šādi grēkojat PRET Dievu, un juš varat kliegt agresīvi ko vien jūs gribat, Bībelē viss ir rakstīts, neatkarīgi no tā, ko Francisks ir teicis.

ĢIMENE ir cilvēku savienība, kurā var radīt pēcnācējus, tātad, bērnus.

2020-10-28 11:41

Dievs, svētī Latviju: Citējot ... komentāru "Un rokas nost no bērniem...
Tādus kretīnus uzreiz vajag kastrēt!"


Tieši tā.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz