Trešdiena, 3. jūnijs Ineta, Inta, Intra
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Vita Jaunzeme: Talkot dosimies, ievērojot visus noteikumus

Vita Jaunzeme: Talkot dosimies, ievērojot visus noteikumus
Foto: liepajniekiem.lv
09.04.2020 15:09

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Domāju, ka neatcelsim 16. maiju – datumu, uz kuru esam Lielo talku pārcēluši no 25. aprīļa. Piedāvāsim talkot pareizi, ievērojot noteikumus. Ja pasakām, ka talkā piedalās 140–150 tūkstoši, tad viņi visi jau nepulcējas vienā vietā. Talkot iet ar draugiem un ģimenēm. Par to, kas jāievēro talkojot, top informatīvais buklets.

Mūsu piedāvājumā ir solo talkas, uz kurām aicinām jau tagad. Cilvēki tāpat dodas dabā, kaut kur staigā, un viņi to jau dara – vāc atkritumus. Mēs aicināsim savākt to maisiņu, bet arī atzīmēties mūsu kartē un sociālajos medijos – pastāstīt citiem, ko darāt. Varbūt citi iedvesmosies no jūsu stāsta, varbūt tas iedvesmos cilvēkus, lai nemet dabā atkritumus. Ja tu ej staigāt pa savu meža taku un ieraugi trīs PET pudeles, pacel tās un aiznes iemet konteinerā! Ja pludmalē ir daudz atkritumu, jautājumu, kur savāktos maisus atstāt, vajag uzdot savas pašvaldības Lielās talkas koordinatoram. No pašvaldības arī var paņemt talkas maisus, parasti tos iesaka atstāt pie atkritumu urnām, kuras iztukšot brauc apsaimniekotājs.

Otrs piedāvājums būs dueta talkas – divi pa divi. Tas ir saskaņā ar tagadējiem piesardzības noteikumiem – pa divi metri un tikai divi cilvēki. Līdzšinējā pieredze liecina, ka talkotāji parasti neiet barā. Atnāk, paņem maisu un dodas pa vienam, divatā vai kopā ar ģimeni.

Mežā iet un izelpoties vajag, jo mēs neesam raduši tik ilgi sēdēt četrās sienās un pie datoriem vai televizoriem. Ilgi sēžot izolācijā, var sākties veselības problēmas, apātija un depresija. Varbūt nebūs Covid-19, bet būs sirds problēmas no mazkustīga dzīvesveida. Svarīga ir mūsu imūnsistēma, kurai jātiek ar vīrusiem galā. Tāpēc ir jāiet dabā to stiprināt. Cilvēks būs vesels tikai tad, ja apkārt viņam viss būs tīrs. Atkritumi ir jāsavāc, lai tie neradītu jaunus atkritumus.

Mēs jau laikam gaišredzīgi paredzējām, jo sauklis šogad ir “Sakop savu sētu, tava sēta – Latvija!”, ar to aicinām uz individuālajām talkām, kurās cilvēki kopj savu īpašumu vai blakus esošo. Cilvēki talkot vēlas, mums nāk pieteikumi. Esam sazinājušies ar pašvaldībām, tās koordinēs situāciju, lai ļaudis nepulcētos – atnāktu pēc sava bezmaksas maisa. Droši vien šogad talkotāju skaits būs mazāks, bet tas nekas, ka tik daudz nepadarīs. 19. septembrī notiks visas pasaules talka. Jau divus gadus tās laikā stādām savus laimes kokus, bet šogad arī pavāksim atkritumus.

Vita Jaunzeme, Lielās talkas projekta vadītāja

11 komentāri

2020-04-09 17:35

Liene: Kada Tev talka šogad? Vispār smadzeņu nav?? Talku var arī vasaras beigas uzstaisit!!! Cilvēki esat gudrāki pa šo kundzi sēžat mājas! Lai viena staigā un talko!!!!!

2020-04-09 17:53

rakaris:): nu tai bābai nav pilns rubulis , šamā uzšpļauj visai karantīnai , ka tik viņai eiriķu žuksnis ieripo kabatā , nu galīgi dumja , ceru ,ka policija apturēs šo dullās bābas izgājienu !!!

2020-04-09 19:14

Kā tad: Tiem naudu maksā par pilsētas uzkopšanu, bet mums jāstrādā???
Lai domē domā,kā lai salētinātu atkritumu izvešanu,tad tik daudz cūkas nebūs

2020-04-09 22:32

i: daba nāk talkā un iznīcina mūs vīrusus, cilvēkus, kuri viņu piecūkojam

2020-04-09 23:21

talka: Kad par gruzošanu griezīs pirkstus nost, tad vārbūt nevajadzēs taisīt talku, besī arā, ka meži un jūras krasts ir piedirsts ar alu bunžam un pudelēm, vai tad tik grūti sava "pasākuma" beigās, visu savākt maisā un izmest tur kur vajag.

2020-04-10 06:58

Andris Polozs: VITA JAUNZEME-jums ar galvu viss kārtībā?

2020-04-10 11:19

viekuns: Ejiet,Ejiet...

2020-04-10 14:57

Ttf: Cita mēsli nav jāvāc,ja par to nemaksā naudu.Katram zemes gabalam ir saimnieks-uzraudzīt,sakopt savu īpašumu ir katra pienākums.Bērnus noteikti nevajag iesaistīt citu alus bundžu vākšanā!Rādīsim bērniem piemēru-negružosim paši dabā!

2020-04-10 23:11

pabiju: pastaigājoties gar Pērkones kanālu....... biju atkal šokā par šīs pilsētas saimniekiem....neviena tualete,pāris mazas atkritumu kastes.....vietā,kas ir populāra makšķerētājiem....kas tas ir Liepājā?ķipa baigi mīlot tūrismu,dabu....tad parūpējaties,lai šeit neveidotos cūkkūts! sabiedrībai nav jātīra citu nomestie gruži,kādēļ gan mēs maksājam milzīgos nodokļus?

2020-04-11 22:06

i: Kāds cits jau mūs katru cilvēku - sūdu maisu, iemetīs labi ja kādā bedrē, paši jau tur reti kuri kāds sevi apkapšo, tākā kādi citu sūdiņi katram citam ar nedaudz jau savākt vajadzētu, bet nu tie draņķi kuri tīšām veduši ar mašīnām uz mežiem savus sūdus lai nosprāgst no visiem vīrusiem pirmie un lai neviens viņus neaprok.

2020-04-13 22:11

Covid-0.7L: Сказать по правде, я и до коронавируса так жил. Утром в ближайший магазин, литр антисептика и на самоизоляцию.
А вот про маску от перегара не знал…

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz