Lai nodrošinātu ērtu vietnes izmantošanu un uzlabotu šīs vietnes veiktspēju un funkcionalitāti, mēs izmantojam sīkdatnes. Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā. Turpināt Vairāk informācijas

Otrdiena, 15. oktobris

Vārdadiena: Eda, Hedviga, Helvijs

Zane Ģirne: Liepājnieki ir disciplinēti rēķinu apmaksātāji

Atslēgvārdi apkures sezona | apkure | siltums | liepājas enerģija | Zane Ģirne | viedoklis

Foto: no personīgā arhīva

Vakar, 23.septembrī, apkure bija pieslēgta 29 daudzdzīvokļu mājām, arī vairākām savrupmājām. Vakar apkure tika pieslēgta arī visiem Liepājas bērnudārziem.

Šoruden Liepājā nav tādu māju, kuras nepieslēgs pārāk lielu parādu dēļ. Iedzīvotāju parādi par siltumenerģijas piegādi "Liepājas enerģijai" pašlaik ir mazāki par 10 tūkstošiem eiro, un tas ir ļoti labs rādītājs – labākais pēdējo gadu laikā. Liepājnieki ir disciplinēti rēķinu apmaksātāji, un esam viņiem par to pateicīgi.

Liepājā apkures sezona ierasti sākas oktobra otrajā pusē. Ēku individuālie siltummezgli ļauj namu iedzīvotājiem sākt apkures sezonu jebkurā viņiem vēlamajā laikā, lai, iestājoties vēsākam laikam, mājokļos būtu silti un komfortabli.

Ēkas individuālajā siltummezglā siltuma padeve jāieregulē tā, lai pie noteiktas āra gaisa temperatūras patērētais siltumenerģijas apjoms būtu mazākais nepieciešamais, vienlaikus nodrošinot telpās komforta temperatūru.

Ja ēkas apsildi sāk brīdī, kad mājas ārsienas vēl nav atdzisušas, tad patērētās siltumenerģijas apjoms būs mazāks nekā tad, ja apkuri sāks tikai tad, kad nams būs jau atdzisis un tā uzsildīšanai vajadzēs krietni vairāk siltumenerģijas.

Lēmums par apkures sezonas sākšanu ir pašu iedzīvotāju ziņā. Lai pieslēgtu apkuri, jāvēršas pie mājas apsaimniekotāja vai pie pārstāvja, kurš tieši atbildīgs par apkures nodrošināšanu ēkā.

Zane Ģirne, "Liepājas enerģijas" sabiedrisko attiecību speciāliste

  • 0

Viedokļi

Saistītās ziņas

Pamanīji neatbilstošu saturu? Būsim pateicīgi, ka par to informēsi mūs!