Otrdiena, 31. marts Gvido, Atvars

Administrators nekomentē informāciju par “KVV Liepājas metalurga” pārdošanas cenu

Administrators nekomentē informāciju par “KVV Liepājas metalurga” pārdošanas cenu
17.11.2017 17:58

LETA

Maksātnespējīgās AS “KVV Liepājas metalurgs” administrators Guntars Koris nekomentēs neoficiāli izskanējušo informāciju, ka uzņēmumu potenciālais investors gatavs pirkt par 42 miljoniem eiro, aģentūrai LETA sacīja administratora pārstāvis Dzintars Hmieļevskis.

“Visas detaļas administrators atklās pēc darījuma noslēgšanas,” piebilda Hmieļevskis.

Privatizācijas aģentūras pārstāvis Guntis Kārkliņš aģentūrai LETA norādīja, ka jebkādu informāciju par darījumu sniedz administrators.

Kārkliņš piebilda, ka SIA “FeLM” kā nodrošinātais kreditors 2016.gada 14.oktobrī noslēdza vienošanos ar “KVV Liepājas metalurgs” maksātnespējas procesa administratoru par maksātnespējas procesa izdevumu finansēšanu. Noslēgtās vienošanās ietvaros “FeLM” nodrošina ieķīlātās ražotnes uzturēšanu, neatsākot ražošanas procesu, un uz 2016.gada 31.decembri “FeLM” ir finansējusi maksātnespējas procesa izmaksas 666 040 eiro apmērā.

Plānotās ieķīlātās ražotnes uzturēšanas izmaksas (pieņemot, ka netiek atsākta ražošana) sezonāli svārstās no 185 000 eiro līdz 290 000 eiro mēnesī. Kopējās plānotās vidējās izmaksas 2017.gadā ir aptuveni 250 000 eiro mēnesī. Precīzas izmaksas būs zināmas pēc darījuma pabeigšanas, piebilda Kārkliņš.

Ceturtdien raidījums “LNT Ziņas”, atsaucoties uz neoficiāliem, bet drošiem avotiem, ziņoja, ka potenciālais investors par uzņēmuma iegādi piesolījis 42 miljonus eiro.

Minēto naudas summu esot plānots samaksāt piecu līdz desmit gadu laikā. Lai gan amatpersonas vēl neatklāj investora vārdu, LETA jau iepriekš ziņoja, ka tas varētu būt Krievijas izcelsmes uzņēmējs, Izraēlas pilsonis miljonārs Igors Šamiss, kurš bija viens no diviem galvenajiem pretendentiem arī pirms trim gadiem notikušajā maksātnespējīgās AS “Liepājas metalurgs” mantas pārdošanā, kad uzņēmumu tika izlemts pārdot Ukrainas “KVV Group”.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli